לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-03-2008, 12:38
צלמית המשתמש של genisher
  משתמש זכר genisher genisher אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.02.06
מבולבל כמה בעיות במצלמה שלי - ניקון D80

במהלך הטיול שלי בניו זילנד נתקלתי בכמה בעיות שלא היו קודם לכן. אם מישהו מכם מכיר חלק מהן ו/או נתקל בכזאת בעיה, אשמח לדעת:

1.
מעטפת הגומי בטבעת הזום של העדשה מתחילה להתרופף טיפה בחלקה. נראה שהדבק שמחבר את הגומי לעדשה נחלש.

2.
ישנה תופעה של פיקסלים חמים/מתים בחלק מהתמונה. למי שלא יודע, זה נראה כמו נקודות קטנטנות בצבע בהיר, השונות מהצבע השולט מסביבן. לא כולן באותו צבע (יש כחול, אדום, ירוק וגוונים נוספים). בד"כ זה קורה בצילום עם ISO גבוה.

3.
המצלמה מתקשה בקריאת "רמת הכוח" של הסוללה, גם עם הסוללה המקורית וגם עם סוללה חלופית. זה מתבטא בכך שסוללה <בין אם הוטענה הרגע, או בין אם נעשה בה שימוש> מוצגת כאילו נשאר לה רק 10-5%, או לעיתים אפילו 0%, מה שכמובן גורם לכך שהמצלמה "מורידה הילוך" ולא מאפשרת להשתמש בחלק מהפונקציות שלה. יש לציין כי כיבוי והדלקה של המצלמה פתר מיידית את הבעיה (המצלמה תַראה/תקרא את רמת הכוח האמיתית של הסוללה), אבל הבעיה לפעמים הופיעה שוב, לאחר כמה ימים או אפילו תוך כמה שעות/דקות. תופעה זו קרתה פעמים בודדות בלבד, בעיקר אחרי מרבית הטיול.

4.
לעיתים בזמן הצילום כל התמונה יוצאת ממש מטושטשת, לא כתוצאה מרעידה שלי ו/או שימוש בחשיפה איטית, אלא בגלל שמשהו בתוך המצלמה/עדשה זז בו-זמנית עם הלחיצה על המחשף וגורם לרעידה. איני יודע מה בדיוק זז שם, יכול להיות שזה קשור למנגנון ה- VR של העדשה, ויכול להיות שזה איזה משהו פנימי במצלמה. לצערי אין לי דוגמה להראות, כי מחקתי את כולן (תמונות ממש לא טובות מוחקים מיד, אתם יודעים). גם תופעה זו קרתה רק כמה פעמים (לא שזה מעודד - זה לא אמור לקרות בכלל).

מאז שחזרתי לארץ לא יצא לי לצלם באותה אינטנסיביות כמו שצילמתי בניו זילנד, ועל כן קשה לי לחוות את דעתי על מה הסתדר בינתיים "מעצמו" ומה לא.

אם מישהו נתקל באחת הבעיות האלה, ו/או יודע מה יכול להיות מקורן או איך פותרים אותן, אשמח לתגובה בנושא.

בתודה,
נמרוד.

"Take only Photographs, leave only Footprints"

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-03-2008, 17:28
צלמית המשתמש של genisher
  משתמש זכר genisher genisher אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.02.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "1. אם העדשה באחריות, לך להדר..."

המצלמה והעדשה עדיין באחריות הדר (למעשה, עד לעוד יומיים...).

1. להדר יש אינטרס לטפל בבעיה כזאת? אמנם העדשה עדיין באחריות, אבל בעיות מסוג כזה לא נופלות אל מה שנקרא "באחריות המשתמש"? אמנם יכול להיות שזה פאק שהיה בעדשה מהיום הראשון, אבל הם תמיד יכולים לטעון שזה באשמתי.

2. למה הכוונה ב"להתחקות"? הפיקסלים תמיד באותו מקום (יש תחושה שזה אפילו "מדבק", ועם הזמן מופיעים חדשים). כמו כן, בדקתי אחורנית את התופעה, וחלקם קיימים שם עוד מתקופת הדינוזאורים (=מהיום הראשון של המצלמה).
לא עדיף למפות אותם מחדש (וע"י כך להעלים אותם) באמצעות תוכנה ע"י הדר, מאשר לקבל גוף חדש - שיכול להיות שהוא לא באמת "חדש" אלא פשוט שוכב אצלם במחסן, ויש לו בעיות כאלה או אחרות משל עצמו? השאלה היא האם הם מספקים גוף "חדש מהשקית" או סתם גוף חלופי זהה?

3. כבר הרבה זמן שזה לא קרה. מקווה שזה גם לא יחזור. אבל עדיין צריך לבדוק - אולי יש איזה בעיה במגעים שצריך לתקן, לא?

4. ללא ספק מדובר במריחה כתוצאה מתזוזה, ולא שלי. כשהתופעה קרתה, התווסף לו "קליק" נוסף בזמן הצילום, ממש כמו הקליק שנשמע כשמנגנון ה- VR נכנס/יוצא מפעולה <במצב נורמלי הוא מופעל כשלוחצים חצי לחיצה, ומכבה את עצמו כמה שניות אחרי הצילום>.

"Take only Photographs, leave only Footprints"

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:08

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר