לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-01-2007, 16:09
  משתמש זכר Black Mammmba Black Mammmba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Black Mammmba Facebook profile
המלצה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי spetsnaz שמתחילה ב ""גדוד עליה""

ראיתי את התוכנית הזאת כבר.

מספור על מספר גדול של חבר'ה. רובם עולי ברית המועצות אשר יוצאי צבא (לרובם יש אפילו שריטות)

כאשר לכולם מחנה משותף, הם לא יכולים בלי המסגרת הצבאית/צבא.
יש אנשים צעירים ומבוגרים כאחד.

אז הם היו נפגשים ביחד, מעבירים חוויות. מתנדבים במוקמות אבט"ש.

עד שהצבא הכיר בהם. ונדבק להם הכינוי "גדוד העליה". הם עברו אימונים בנשק וצורות לחימה (כל אחד הביא את השיפור שלו מ"הבית" שהוא היה בצבא האדום).
לרוב הם היו עושים אבט"ש ברצועת עזה ובשטחים..

מומלץ ויפה

"שאלוהים ירחם על אויבי,כי אני לא ארחם עליהם,,-גנרל ג'ורג' סמית' פטון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-01-2007, 16:50
צלמית המשתמש של MONOCHROME
  משתמש זכר MONOCHROME MONOCHROME אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.06.06
היו להם לוחמים וצלפים מאד איכותיים

אבל, עקב "אי הסכמתם" עם הנהלים הצבאיים, צה"ל החליט להפסיק לעבוד איתם.

כעקרון הם רצו לפעול ע"פ התו"לים שהכירו מהצבא האדום/הרוסי ולא התחברו לדפוס הפעולה והבירוקרטיה הצה"לית. אולי בגלל גילם, אולי בגלל שלא הסתדרו עם המפקדים הבכירים. בשורה התחתונה, חבל מאד. לדעתי פוספסה פה קבוצה איכותית מאד שניתן היה לנצל את יכולתה גם בשטח ובמיוחד באימוני כוחות היבשה הסדירים. (הועלו פה כבר מספר פעמים על הצורך במדריכים בעלי נסיון עשיר במתקן אדם ודומיו, אני לא מעלה בראשי קבוצה איכותית יותר.)
אם כי, הם באמת נראו קצת כמו פלאנגות בשורותינו.
זכור לי מקרה מהשירות הסדיר שלי, "עבדנו" ליד קבוצת ישובים באיזור רמאללה. הרכז בטחון הזכיר לנו מספר פעמים כל יום מה גבול הגזרה של גדוד העליה, שלא ניכנס לשם כי הם יורים בכל מה שזז.
זה הצחיק אותי עד שראיתי אותם יום אחד יורדים בבוקר ממארב, שלושה רוסים בגודל של בית עם רובי צלפים. (לא הייתי רוצה לראות המטרה)
ישן 06-01-2007, 22:28
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
מסכים לגמרי.
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי MONOCHROME שמתחילה ב "היו להם לוחמים וצלפים מאד איכותיים"

חבר'ה מאוד רציניים, מאוד איכותיים, אבל מסיבות מבניות קשה היה לשלב אותם בצה"ל - ולדעתי צה"ל לא ממש התאמץ, וחבל. יש הרבה מאוד שהיה אפשר ללמוד מנסיונם, גם אם לא הכל תורה מסיני.

אגב, לצרכי הספר על צ'צ'ניה ראיינתי כמה מהם, חלקם צלפים - והיה אפשר לראות את זה. לא בגלל הגודל הפיזי, אלא בגלל האופי; דובר באנשים שבמפורש היו התגלמות הסטריאוטיפ של הצלף קר-המזג. לא השתחצנו, בכלל לא, אבל צורת הדיבור וההתנהגות לבדה מספיקים כדי לשכנע שאתה *ממש* לא רוצה להיות מולם.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 08-01-2007, 15:30
צלמית המשתמש של Shavit69
  Shavit69 Shavit69 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.06

אישית, אני מאוד מקווה שבצה"ל משלבים אותם טוב טוב.
ללא שום ספק, אפילו אחרי מלחמת לבנון השנייה וכל פעילות הבט"ש של צהל בשטחים, אין לנו אנשים עם אותו ניסיון-קרבי כמו שיש לחבר'ה האלה. שלא לדבר על התול"ים שהם משתמשים בהם, שלפי דעתי צריך לבדוק ולתחקר אותם - אולי אפילו הם ישפרו את התול"ים המקומיים, או יתנו לנו מידע יותר טוב על התול"ים של הצבא האדום לפחות.
גם כל הקהילה שמהם הם באו: המושג "משפחות צבא" ו-"חייל" כקריירה עדיין לא הגיעו למדינת-ישראל.
אנשים שם גודלו וחונכו להיות חיילים מהגַן, ויכול להיות שגם הקטע הזה יכול לעזור לצה"ל בטווח הארוך-ארוך-ארוך (כי צהל ממזמן כבר לא "צבא העם", כמו שכל הארץ כבר לא חזית), ושלא לדבר על המוטיבציה הענקית שיש להם.
למרות הסיכון שאחד מהם הוא ק.ג.ב, והסיכון כנראה לא-קטן, לדעתי שווה לקחת את הסיכון הזה.
Just my 2 cents anyway

דרך-אגב, מישהו פעם עבד איתם בפעילות מבצעית?
ישן 13-01-2007, 07:00
  danik90 danik90 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.12.06

אז תשמעו... הגדוד הזה לא קיים יותר.. אין להם שום פעולות ושום מבצעים לקחו להם את הזכות לקבל נשק כי ה"שמאלנים" בממשלה אמרו שהם לוחצים קל מידי על ההדק ואין להם בעיה להיכנס לכפר ערבי ולעשות ניקיון שזה אומר לצאת משם ושלאף אחד בכפר לא תהיה רוח חיים. אחרי זה לקחו צוות של איזה 4-5 אנשים שתור צלפים. הם פעלו בעזה שנה ועשו עבודה מאוד טובה אולי איפלו יותר מדי טובה ובגלל זה פסקו את עבודתם. גם בלבנון השנייה הצוות פעל מטעם גדוד 51 של גולני. אבא שלי גם "בגדוד עליה" בגלל זה אני יודע על זה קצת... וראיתי הרבה חברה מהגדוד ותאמינו לי שזה באמת הפסד של צה"ל. בקשר למה שYOTNAM אמר שרובם יוצאי ספצנאז- ספצנאז זה מה שאצלנו נקרא סיירת. כל החבר'ה שם הם מברית המועצות ואין שם אנשים צברים או דוברי עברית. כשהם באים לשטח איך שאומרים כולם במתח. מזהירים את החיילים מלהיכנס לשטח שבו הם נמצאים. אם יש לכם שאלות אז תשאלו אני אשמח לענות.
ישן 13-01-2007, 21:13
צלמית המשתמש של MONOCHROME
  משתמש זכר MONOCHROME MONOCHROME אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.06.06
ציינתי את הבעייתיות שלהם יחד עם המעלות שלהם
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "הבעיה היא הרבה יותר בנאלית -..."

ולמרות כל אלה. לדעתי, צה"ל לא עשה מעשה נכון כשהפסיק את ההתקשרות איתם.
אולי ניתן היה לשלב אותם במערכי הדרכה, לשלב אותם ביחידות סדירות כמשקי הדרכה, צלפים/לוחמים מן המניין.
הייתה בעתיות בשילובם כיחידה זרה שאינה חלק מהצבא, אבל למה ציפינו?
הם לא קיבלו כמעט דבר מצה"ל ונתמכו ע"י קהילות יהודיות בגולה (קהילת וונקובר, קנדה. אם זכרוני אינו בוגד בי) ככה לא באמת בונים יחידת חיסול מחבלים. כל "סופר סיירת" שיכולה לזקוף לעצמה מספר ניטרולים לזמן נתון כמו שגדוד עליה רשם לעצמו קיבלה משאבים גדולים בהרבה ואני בטוח שגם היחס היה עוין פחות.
צה"ל לא תרח לשלב אותם, לא הצמיד להם חונכים ולא כלום. אפילו הלבנונים קיבלו יק"ל בזמנו!

אל לנו להתפעל בגלל שמשהו שלא השקענו בו והתמוטט ולהאשים את הכל וכולם פרט לעצמנו. (טוב אני נגרר כבר לנושאים אחרים..)

*נ.ב*
התכנית הדוקומנטרית ששודרו ביס דוקו על גדוד העליה הציגה אותם באור מאד שלילי לדעתי, הם הוצגו שם כבריונים זוללי וודקה השואפים להקים רפובליקה רוסית (לפחות תרבותית) בלב האומה היהודית וזה פשוט לא כך. מאד התאכזבתי לאחר שראיתי שהם שיתפו פעולה עם מיצג השווא הזה.

נערך לאחרונה ע"י MONOCHROME בתאריך 13-01-2007 בשעה 21:17.
ישן 24-02-2007, 13:54
  EMT EMT אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.09.04
למבוגרים בלבד
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי visitor1 שמתחילה ב "להכיר גיבורים"

פה כבר הגזמנו, כתבה מלאה שקרים...

1. סרן רוטשטיין שירת כי קרפ"ג 603 , לאחר מכן רופא מפאו"ג אזח"ע .

2.התנדב למערכה בלבנון בדרך המקובלת לכלל הרופאים בצה"ל - שיחת טלפון 1.
הוצב בחטי 1. על פי הצורך.

3.אף פעם לא שירת כי רופא גדודי בגולני. עבד עם חטיבה 1 כי תגבור אוגדתי מתאם
אזח"ע במהלך המבצעים ברצועה.

4.סיפור על הצבה אפשרית של רוטשטיין אצל רומן רטנר-פוקסון - גם סיפור מאגדות.

כל הסיפור אחר כך - עוד אגדה חסרת בסיס.

מישהו פשוט מנסה לצבור הון פוליטי על חשבון הנופלים.

מוזר, איפה היו כל אלה, כותבי הכתבות, ומספרי הסיפורים, לפני כן ?!

נ.ב. איגור היה אדם מיוחד, רופא וקצין מקצועי ומוערך מאוד. גם על ידי חייליו,
גם על ידי מפקדיו.
אבל זה כבר סיפור אחר...

יהיה זכרו ברוך...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:20

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר