לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום עיצוב גרפי! וזה וזה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > גרפיקה, ציור ותלת-מימד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-03-2008, 17:14
צלמית המשתמש של homelessit
  homelessit homelessit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.04
אומנות כמקצוע

בס"ד

אני לא זוכרת אם נפתח אחד כזה בעבר אבל ממילא אפשר לחדש.. =]

לקראת שנה הבאה (אם לא מאוחר מדי ואם כן אז לקראת עוד שנה...) החלטתי להעלות את הנקודות הרגישות הבאות:

מה דעתכם?
*כדאי ללכת ללמוד אומנות באוניברסיטה\ מכללה או שזה "בלבולי שכל"?
*בהנחה שלא רוצים להכנס להוראה בהמשך, אפשר בכלל לעשות עם זה משהו?
*אולי עדיף ללמוד מקצוע "בטוח" (ריאלי למשל) שבעצם יאפשר עיסוק באומנות כתחביב?
*לגבי עיצוב- עד כמה ביקוש יש והאם לדעתכם כדי "להצליח"צריך להיות מקושרים ולהשתמש בגימיקים או שאפשר גם אחרת?
*לדתיים שבינינו ולמי שמבין- אפשרי ללמוד אומנות במקום שבו ייתכן ויהיה צורך להיחשף לתכנים שנוגדים את האידיאלים?
*ואם כבר "הולכים על זה"- איפה כדאי ללמוד?

נכון שהכל אינדבידואלי, אבל תמיד טוב לגלות עוד זוויות
אודה לכל מי שישתף מנסיונו ודעתו!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-03-2008, 18:05
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Seo שלח הודעה דרך MSN אל Seo Facebook profile
יופי של דיון [=
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי homelessit שמתחילה ב "אומנות כמקצוע"

לא יודעת אם כדאי ללמוד אמנות באוניברסיטה (בישראל בכל אופן), אבל מה שבטוח, אני לא חושבת שמדובר בבלבולי שכל. (למרות שמי יודע? עוד לא יצא לי ללמוד באוניברסיטה ככה שאולי אם אגיע לשם אשנה את דעתי).
כך או כך, אפילו שיש המון מוחות יצירתיים בארץ, לצערי תחום האמנות ממש לא מפותח. יש מעט מאוד אנשים שמצליחים בגדול ויכולים להתפרנס מהאמנות שלהם. וחוץ מהוראה, הדרכה או עיצוב וגרפיקה למיניהם, מה כבר אפשר לעשות עם הידע הזה?
לדעתי חשוב ללמוד מה שמעניין ונהנים ממנו. אם מישהו נהנה ממקצועות ריאליים, בכיף שיהיה לו ושיתעסק באמנות כתחביב אם הוא רוצה. אבל אנשים, כמוני למשל, שריאלי זה משהו שהם בחיים לא יתחברו אליו, זה מיותר לנסות ללמוד את זה ואז לעסוק בזה, כי בסופו של דבר זה רק פוגע באדם.

מבחינת הדתיים, אם יש מי שזה מעניין אותו, והספרים שלו והאלוהים שלו לא אוסרים על זה, אז אני חושבת שרצוי וצריך להיחשף לכל מיני תכנים, גם אם הם נוגדים את האידיאלים. אני די בטוחה שהדתיים נחשפים בכל יום למשהו שנוגד את האידיאלים, לומדים לחיות עם זה. אני חושבת שלא משנה במה אתה מאמין, זה חשוב גם להיות פתוח לדעות של אחרים. מצד שני, הרבה פעמים כבר הגעתי למסקנה שההגיון של המגזר הדתי וההגיון שלי זה לא אותו דבר.
אני בטוחה שכל אחד מכיר את עצמו, ואת הספרים והאלוהים שלו מספיק טוב כדי להחליט לבד [=

ישן 01-04-2008, 20:10
צלמית המשתמש של L2D
  משתמשת נקבה L2D L2D אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.12.05
שלח הודעה דרך ICQ אל L2D Facebook profile
נושא מעולה!

לימודי אומנות באוניברסיטה הם בטוח לא בלבולי שכל, למרות שכמו שאמרה seo התחום באמת לא מפותח, אך "הדלתות" שנפתחות לאחר סיום הלימודים הם מפותחות ומגוונות. למרות שאני לא מבינה בזה הרבה (תקנו אותי אם אני טועה) אפשר לדוגמא, להתקבל כקופירייטר/ית אחרי לימודי אומנות באוניברסיטה.
מישיבה שהייתה לי עם יועצת ביה"ס (עקב מקרה מצער, אבל זה לפורום אחר) דפדפתי בקורסים שקשורים לאומנות ואני זוכרת שדוקא ראיתי לא מעט מקצועות שיכולים לפרנס את בעליהם בכבוד (ואף בכבוד+), למרות שחלק נכבד מהמקצועות היו קשורים כך או כך לתחום העיצוב הממחושב (קופירייטר..) זו עדיין אומנות.

לאנשים שאוהבים אומנות ולא רואים עצמם עוסקים במקצוע ריאלי כזה או אחר, הייתי מציעה לעסוק באומנות. אדם שעוסק במקצוע שהוא לא אוהב (או לא אוהב+) לא מתרגל לעבודה -הוא סול ממנה.
לכו עם הלב שלכם, וצל"ש לך על האומץ Molchansky , זה יעשה לכם רק טוב.

"החיים נותנים לך לימונים? תכין לימונדה"

ישן 01-04-2008, 23:25
צלמית המשתמש של Au79
  משתמש זכר Au79 Au79 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.04
Facebook profile

מתנצל שאני מנתץ כמה מיתוסים שנראה לי שרווחים פה, אבל עם תואר באמנות אי אפשר לעשות שום דבר קונקרטי.
על פניו, תואר ראשון באמנות הוא תואר להעשרה בלבד, אין בו שום הכשרה מקצועית ושום הדרכה עם מטרה תעסוקתית
כלשהי. התואר נקרא B.f.a (Bachelor of Fine Arts) וברובו הוא עוסק בצדדים "אמנותיים" ופילוסופים (וכמובן אסתטיים
שהם נגזרת של פילוסופיה). אחת הסיבות שבחרתי ללמוד עיצוב ולא אמנות הא חוסר התעסוקה שעלולה להגיע בעקבות
בחירה בתואר שכזה, וגם בגלל המלצות של מכרים ובני משפחה, חלקם עוסקים באמנות ומתפרנסים ממנה בכבוד, אבל לא
משום שיש להם תואר זה או אחר, אלא משום ששמם נודע בחוגים החברתיים שהם שייכים אליהם.

נכון לעכשיו בצלאל הוא המוסד היחיד שנותן תואר כזה, והחל מהשנה הבאה יהיה תואר כזה גם בשנקר.
תארי האמנות שנלמדים באוניברסיטאות נלקחים יחד עם חוגים אחרים ועד כמה שידוע לי מדובר בתארים דו-חוגיים.
אם יש פה טעות - אשמח לתיקונים.
מקומות אחרים כמו בית ברל וכו' נותנים תואר באמנות והוראה, וזה הכיוון שאליו הולכים הבוגרים.

מבחינת אפשרויות התעסוקה עם תואר באמנות - לא ידוע לי על משהו מיוחד.
אני כן בקשר עם אחד הפר' שלי, שאמון על פתיחת המסלול לאמנות רב-תחומית בשנקר, ושם נלקחים בחשבון כיוונים
נוספים בתואר, למשל אוצרות, ביקורת אמנות וכן הלאה, ואלו תחומים שיכולים להביא תעסוקה גם לאחר תום התואר
הראשון, שאחרת לטעמי התואר הזה הוא העשרתי בלבד.

זה די מאכזב לומר זאת, אבל תחום האמנות בארץ לא מפותח במיוחד ואפשרויות התעסוקה מעטות (אם בכלל).
זה תחום שכדאי לשקול בכובד ראש את הכניסה אליו, בטח כשהכוונה היא לעסוק בו כמקצוע ראשי ולא כתחביב או משהו
משני. הרבה יותר פרקטי ללמוד עיצוב כלשהו (ושם יש קורסים שחופפים עם לימודי אמנות), אבל בסופו של דבר אלו תחומים
שונים וכדאי לדעת לקראת מה הולכים.

ושוב, ככתוב, אם מישהו יודע משהו אחר או שיש בידיו מידע אחר - אשמח לשמוע ואני בטוח שגם שאר הגולשים.

ישן 02-04-2008, 16:47
צלמית המשתמש של Jony-G
  Jony-G Jony-G אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04

האמת שלי משהו קצת שונה להוסיף. אומנות העסיקה אותי מאז ומתמיד, בציור נגינה ואף כתיבה, אך בכל זאת אני לומד מקצוע הנדסי (הנדסת אווירונאוטיקה וחלל). אני לא אכנס פה להגדרות מאחר ואני לא כזה מבין בהם גם ככה.. אבל כשאני רואה מטוס ספינה ואפילו מכונית, במיוחד בעת האחרונה, אני רואה סוג של אומנות. אומנם ישנו הצד העיצובי שהוא באמת אומנותי נטו, אבל אני בכל זאת אדבר על הצד ההנדסי, כי בכלי טיס אין יותר מדי חלק עיצובי לשם היופי. אין לי נסיון פרקטי בתחום, אני אומר מה שאני אומר רק מהרצאות וסיורים שעשיתי מטעם הפקולטה בכל מיני מפעלים ומרכזי פיתוח למיניהם, וגם מקורס תכן שאני לוקח הסמסטר שפתח לי קצת את העיניים בעניין עוד יותר. הרי בסופו של דבר מהנדס מקבל בעיה, שצריך להביא לפתרונה, איך? זה כל היופי, בהרבה מקרים, במיוחד בתחום התעופה, זה לא ידוע. בגלל כל מיני צרכים למיניהם מהנדסים צריכים להגיע לפתרונות שהם די out of the blue, כמובן שיש הרבה פיסיקה, כימיה ומה לא בפנים, אבל הם מהווים ככלי עזר ולעיתים גם כמסגרת שבתוכה צריך להפעיל את מלוא היצירתיות, חשיבה מחוץ לקופסא שאני באופן אישי מרגיש שממצה לי את הצד היצירתי ודי מספקת אותו. לא סתם יש משהו די מושך ואף סקסי במטוס קרב, או נעים לעין ויפה במטוס נוסעים ענק, לדעתי בסופו של דבר היצירתיות הזאת שבאה לפתור בעיה הנדסית, מתבטאת גם בעיצוב הסופי (למרות שמראה אינו חשוב) שנותן מראה יפה, ואף אומנותי משהו
אז אני מקווה שלא תשללו גם את התחום הזה רק בגלל הסטיגמה האפרורית שלו.
ישן 07-04-2008, 16:46
  davido davido אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.01.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Elilulay שמתחילה ב "אני מניח שלא תוכלי להימנע..."

בתור דתי
לפי דעתי היותך דתייה כן צריכה להשפיע על ההחלטה
אידיאילים זה לא דבר שבא ברגל דבר כזה למשל "אני מניח שלא תוכלי להימנע לחלוטין מלהיחשף לתכנים שנוגדים את האידיאלים שלך, אבל זה בטח אפשרי ללמוד אמנות"
מציין לפי דעתי חולשה באידיאלים.
אני חושב שעל עקרונות אי אפשר לוותר ואם יש דברים שמתנגשים איתם אז מה שצריך לזוז הצידה זה לא העקרונות.
כדאי לבדוק אם אפשר לוותר על הקורסים האלה.
אני ממליץ לך ללכת לראות גם את האווירה במעונות ובכלל, כדי לבדוק אם זה מתאים.
לפי מה ששמעתי זה לא מתיאים לכולם, וזה שאת שואלת מראה שזה עלול להפריע לך.
לכן כדי פשוט לבדוק בשטח ולשאול שם אנשים
בהצלחה
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:00

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר