לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-03-2005, 06:58
צלמית המשתמש של Dopey_Wizard
  Dopey_Wizard Dopey_Wizard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.02.04
שאלה יציאה מהארץ בזמן השירות הסדיר

בוקר טוב לכם.. :-) הפעם אני צריך את עזרתכם בנושא הבא..
מתן\היתר יציאה לחו"ל בזמן השירות הסדיר..

בעיקרון קצת קשה לי לתת שאלות ישירות אז אשמח אם תפרטו קצת מעבר למה שאני שואל ופשוט תשמכו ידע מה שנקרא..
בכול מקרה..
1) איך עושים את זה? (שלבי ההתחלה, למי ומתי אני צריך לפנות ובאיזה גישה)
2) מהם החוקים והמגבלות בנושא? (מה מותר? מה אסור? לכמה זמן מותר? לאן מותר, לאן אסור וכו')
3) מהם השלבים שצריך לעבור (איזה בדיקות עושים, על מה מסתכלים, איך ומה התהליך וכו'..)
4) אם לא נסתכל על החוקים.. ונדבר "ראסמי" .. מה יש להוסיף? (האם מסתכלים על הפז"מ? במה בעיקרון זה תלוי וכול דבר כזה ש"לא כתוב בספר")

אשמח לשמוע תשובות, טיפים וכו'.. וגם דברים שיכולים לעזור..
אני בעיקרון עד עכשיו הבנתי שזה משהו שדי קשה לקבל והזכאות היא לחודש בשנה מקסימום (לא מתלונן) ..
האם שימוש בדברים כמו "סבתא שלי חולה" וכאלה עוזר? (הכוונה לאינטרסים משפחתיים יעני)
האם יהיה קשה יותר לקבל היתר יציאה למדינה שהיא יותר מנופש, הכוונה למולדת למשל ? (לדוגמא.. רוסיה.. :-) )

תודה מראש.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-03-2005, 16:57
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
תשובות:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Dopey_Wizard שמתחילה ב "יציאה מהארץ בזמן השירות הסדיר"

נתחיל בזה שמותר לצאת לחו"ל לאחר שירות של לפחות שנה בצבא.
אתה הולך למשקי"ת ת"ש שלך ומקבל טופס עם כל מיני דברים שאתה צריך למלא- אישור מפקד ישיר (מ"פ), אישור מפקד היחידה (מג"ד), פרטים על הנסיעה- יעד, אורך השהות, מטרת הנסיעה...
בסופו של דבר אתה צריך לעבור תדריך במחלקת ביטחון שדה לקראת יציאה לחו"ל. התדריך מתקיים במחנה מז"י (מפקדת זרוע היבשה) - שם נמצאת המחלקה.
אתה צריך אישור ממשרד הנסיעות ובו פירוט הטיסות שלך- תאריך, שעה, יעד ומס' טיסה.
בסוף אתה מחזיר את הכול למש"קית ת"ש.

יש מס' מדינות שאסור לך לטוס אליהן בהיותך חייל- חלק ממדינות אפריקה, דרום אמריקה וכו'...
יש מס' חברות תעופה שלא מומלץ לטוס בהן בשל סידורי ביטחון ירודים
יש מס' מדינות שאסור לך לטוס מעל שטחן- יש חברות תעופה שטסות מעל מדינות ערב.
את הכול יסבירו לך בתדריך הביטחוני.

אני טסתי לחו"ל כמה שבועות לפני השיחרור שלי (טסתי בחפש"ש). עברתי את כל התהליכים, אישורים ותידרוכים וזה לקח בין שבוע לשבועיים.
טסתי לספרד לשבוע וחצי, הייתי בברצולנה ובמדריד ועל הדרך נסעתי גם לולנסיה למשחק של מכבי חיפה נגד ולנסיה ( 0:0 ).

רוב החיילים שנוסעים לחו"ל בזמן הצבא עושים זאת למטרת חופשה (לטוס ברגילה ליוון למשל) ויש גם כאלה שנוסעים לבקר את המשפחה בחו"ל- חיילים בודדים שמקבלים כרטיס טיסה אחת לשנה.

ישן 03-03-2005, 20:09
צלמית המשתמש של Dopey_Wizard
  Dopey_Wizard Dopey_Wizard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.02.04
הבנתי...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "תשובות:"

תודה על התשובות גבר..
מה אתה אוהד חיפה?

תשמע, בעיקרון יש לי ככה בעיה, אני, מקצת יהיה בטח קשה להבין את זה אבל אני מנהל חיים מקבילים ברוסיה (אוהב תארץ הזאת, ציוני מכול הלב, אבל גם יש תמולדת שלי שגם אותה אני לא מפקיר)
תראה בעיקרון אין לי אזרחות ברוסיה או משהו, אבל אני טס לשם כימעט כול שנה (בדרכון שלי יש משהו כמו 7-8 טיסות מגיל 10 לרוסיה)
יש לי שם בעיקרון, חברים.. יותר מדוייק יש לי שם גם מישהי (אני מרשה לך לצחוק, אני בן 18, מה אני מבין, אבל עזוב לא נכנס לזה) בכול מקרה, החברים שלי שם, אני מאוד קשור עליהם ואיכזבתי שלא טסתי לפני הגיוס כמו שהיבטחתי והייתי אמור לטוס (לא טסתי ביגלל בעיות בתקציב) בכול מקרה.. קרובי משפחה יש לי שם גם, ודי מספיק (יש קרובים במוסקבה וגם בסנט פטרבורג ובעוד מקומות) אני, מאוד חשוב לי לטוס, לא רק ביגלל יעני אני לא יכול כאילו 3 שנים להיות פה ואז לעשות מה בראש שלי, אלה פשוט אני צריך את הסוויטש הזה כדי לא לשכוח, יעני לא תשפה של הדיבור אלה השפה ומה שיש בראש.. תחשיבה, כי אני, כמו שאני מכיר תעצמי אם אני יוותר על זה, תוך 3 שנים אני יכול לאבד את העניין בזה וסתם חבל שאחרי זה המטרות שלי ישתנו לכיוונים לא כמו שאני רוצה.. (אבל עזוב לא נכנס לזה, אני כתבתץי את זה שתבין פשוט בכללי)
אז בעיקרון, אני רוצה לטוס בקיץ שאחרי הבא (יעני עוד שנה וחצי כימעט, ואני מתגייס עוד 3 שבועות)
חשבתי, ובטח הצבא לא יביא לי מהסיבות שלי לטוס ועוד ככה מוקדם (ד"א גם היה איזה פאשלה שהצבא עשה השנה שטסתי בקיץ, שבאתי להשלים איזה בדיקות בלשכת גיוס והטיפשים האלה "שכחו" להוריד תסטטוס במחשב ו10 ימים אחרי זה הייתה הטיסה שלי, מה שגרם למנוע ממני העלות למטוס (כבר עליתי לדיוטיפרי כימעט ושלחתי מזוודות למטען) מה שעלה לי בלא קצת כסף ו4 ימים מהויזה שלי, אם חושבים על זה, זה יכול להשפיע? לאיזשהו צד?) אז חשבתי להגיד שמישהו מהמשפחה שלי חולה או להישתמש בסיבה כזאת, לדעתך ממה שאתה יודע זה רעיון טוב או רעיון רע?
אני לא רוצה להציק אם השאלות שלי והסיפורים האשיים שלי אבל אני גם מנסה ללמוד לא לעשות פאשלות לפני שאני ננעל על מטרות מסויימות..
ושוב תודה על תשובתך..
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:20

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר