לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-03-2008, 22:08
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
אפיסקופים...?
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי ריבולבר שמתחילה ב "מה שבטוח... הם השקיעו..."

לא יודע כמה השקיעו באפיסקופים אבל בפריסקופים כנראה שלא השקיעו הרבה.... לא נראית כאן כמות גדולה במיוחד של פריסקופים מחד, ומחיר פריסקופ טנק (פסיבי) צבאי הינו קטן מאד יחסית למערכות אחרות בטנק.

אינני יודע מה תפקידו של הפריסקופ הקדמי במדף זה המוסתר, אולם ראיתי כבר הסתרות מעניינות יותר בטנקים מערביים גם כן....

אגב מעניין לציין את מרחב התצפית המוגבל דוקא לנהג - לפחות מהתמונה שהובאה כאן. אני מניח שיושם שם רעיון "יצירתי" שאיננו רואים היטב בתמונה הזאת.

בעיית כניסת ויציאת הנהג דומה לזו שבטנק האברמס (ובטנקים אחרים גם כן) - יש לסובב את הצריח על מנת לאפשר לו להחלץ או להשתחל פנימה והחוצה. לחילופין הוא כנראה יכול לצאת דרך הצריח כך אני מנחש.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-03-2008, 00:06
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

ניחושים מערכתיים....
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Elad E שמתחילה ב "[font=Verdana]איך המט"ל יכול..."

אינני קורא סינית לא כאן ולא במסעדות סיניות.... אז ברשותכם כמה הגיגים מערכתיים מהתמונה שפורסמה ברבים (להערכתי שו תמונת מודל בלבד, למרות שיש דברים בגו...) -

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
א. המתקן שסימנתי ב"1": קשה להניח שזהו מכשיר תצפית או כינון אופטי. הן מיקומו, הן קישורו הקשיח לתותח, והן המפתח האופטי הקטן, אינם מצביעים על מערכת תצפית דוקא
.
ב. סביר להניח שהמתקן הזה (המסומן לעיל כ"1") איננו משמש כ- MRS מתקן קראת שגיאת לוע הקנה, משתי סיבות - (1) לא נראה מחזיר אופטי או מקרן כלשהו הממוקם בקצה הקנה (סימנתי ב: "2") (2) המתקן הזה נראה מסורבל וגדול מדי להערכתי למטרה כזאת.

ג. האם סביר להניח שהמיתקן כולל בתוכו מציין לייזר עבור טילים מכווני מציין לייזר שהטנק אולי יכול לירות מקנהו... בכינון ישיר? כי אם כך הדבר, אין צורך לפצות על זוויות הגבהה בין הקנה לבין המציין.

ד. לחילופין, האם המתקן הזה יכול להכיל מקלע מקביל ? מוזר אבל אפשרי ואף הגיוני.

ה. מעניין לציין ולתהות האם המקלע שעל הצריח (מספר "3") הינו אכן מקלע רב קני מסוג ה"גאטלינג"...?

ו. למישהו רעיונות מעניינים להסבר השטח שלא מוגן בפלאטות מיגון ריאקטיביות אותו סימנתי כ- "4" ?

ישן 10-03-2008, 15:30
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  

הערה עדינה....
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "המט"ל לא יכול להיות בתוך..."

מהסברייך בהקשר המטל"ים למיניהם ואופן השימוש בהם בטנקיוניקה ובבק"ש אני למד שעדיף היה לו שאלת מאשר לו התיימרת לענות....

אינני יודע עדיין מהו המתקן שעל הקנה שבתמונה אולם ה"הסברים" שחלקת איתנו אינם מובילים לשום מסקנה חד משמעית שהתקן הזה הינו אכן מט"ל.

ומספר הערות לתגובתך:
1. איש לא טען שמט"ל מותקן בתוך הקנה... על מה הגבת בדיוק ?
2. מט"ל ידני.... האם ידוע לך אופן פעולת מט"ל במערכת בקרת האש (בק"ש) של טנק מודרני?
3. תאום כוונות בין כוונת הבק"ש למט"ל - אני חוזר לשאלה ששאלתי בסעיף 2 לעיל....
4. אודה לך אם תצביע על כמה טנקים שאתה מכיר לפי דבריך: "הרבה טנקים שמלבישים להם מד טווח כזה מעל הקנה..."
לעיקרו של עניין - אני מסופק אם המתקן הזה הינו מט"ל (למרות שבהחלט ייתכן שילוב הנדסי- מערכתי שכזה...). ההסברים לספקות שלי נמצאים בהודעה קודמת שהעליתי בצירוף לתמונת הטנק הממוספרת באשכול הזה.

אינני יודע מהו המתקן הזה אולם הניחוש שלי נוטה להיות המתקן או "מציין לייזר" או ל- MRS למרות שאינני מוצא כאן מיתקן החזר קרן מקצה הלוע ועליו (שהרי זהו מודל בלבד...). יחד עם זאת אני מהסס שכן המתקן הזה (מס' 1 ) נראה לי כגדול מדי במימדיו למערכת MRS.

MRS - Muzzle Reference System, למי שמבקש לדעת.
ישן 10-03-2008, 17:08
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי מיקיטל שמתחילה ב "הערה עדינה...."

1) הטענה בנוגע למיקומו הגבוה של המט"ל ואי-תאימותה לנקודה אליה מכוון הקנה - כל מט"ל לא ימצא בדיוק בנקודה אליה "מביט" הקנה, שכן זה ידרוש את תחיבתו לתוך הקנה עצמו. ומכאן - מיקום המט"ל עצמו בנקודה אחרת ו"תיאום כוונות" בינו לבין הקנה במידה כזו או אחרת.

2) בטנק מודרני, הטווח המתקבל מהמט"ל מוזן ישירות למחשב הבק"ש. בטנקים פחות מודרניים היו מקרים בהם התקבל טווח ממט"ל קטן יותר (שהוחזק ביד או קובע למיתקון לפני עמדת המפקד) והוזן ידנית ע"י תוף טווחים.

מט"ל המורכב מעל לקנה הוא סידור שקיים בכמה וכמה השבחות של טנקים ישנים - בתמונות שאני ראיתי זה היה בעיקר בהשבחות של טי-55 לסוגיו - כמו בתמונה המצורפת.

נערך לאחרונה ע"י עבדול אלהזרד בתאריך 10-03-2008 בשעה 17:13. סיבה: הוספת תמונה
ישן 10-03-2008, 20:13
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  

תגובה לתגובה...
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "1) הטענה בנוגע למיקומו הגבוה..."

שוב אינני יורד לסוף דעתך:
1) הטענה בנוגע למיקומו הגבוה של המט"ל ואי-תאימותה לנקודה אליה מכוון הקנה - כל מט"ל לא ימצא בדיוק בנקודה אליה "מביט" הקנה, שכן זה ידרוש את תחיבתו לתוך הקנה עצמו. ומכאן - מיקום המט"ל עצמו בנקודה אחרת ו"תיאום כוונות" בינו לבין הקנה במידה כזו או אחרת.
תגובה: אופן פעולת הבק"ש והמט"ל בטנקים איננו מבוסס על תאום קו הראייה Boresighting בין התותח לקרן הלייזר שבמט"ל. לא "בדיוק" ולא בערך". הם אינם חייבים להיות מכוונים לאותה הנקודה כלל.

כדי לחסוך בזמן הבאת הקנה לכוון המטרה, המט"ל אכן מכוון לאותה "גיזרה" בדרך כלל (לא בכל המערכו תלוי במערכות הרכשת המטרות שבטנק).

למט"ל הטנק קו לזירה ישר למטרה, הוא יורה קרן לייזר (למעשה פולס/ים ברוחב של נאנו -שניות) ומודד את הזמן הלוקח לפולסי האור הללו לנוע אל וחזרה (הלוך וחזור) מהמטרה. מהיורות האור C הינה קבועה ומכאן מתקבלת מדידת המרחק (S = C * t )

איש איננו מכניס מט"ל לתוך קנה תותח.... ועדיין אינני מבין על מה הגבת....תאום קו הראייה לטובת המט"ל נעשה כדי להבטיח שקרן הלייזר תפגע אכן במטרה שאליה רוצה המפעיל למדוד טווח, את קרן הלייזר הוא איננו רואה במשקפת הבק"ש... (היום קיימות כבר משקפות מיוחדות המסוגלות לראות את הקרן אבל זה כבר נושא שונה...).

בעוד שקרן הלייזר "נורית" (מלשון "ירי") בקו ישר למטרה, המערכת חייבת להסיט את התותח בהתאם לכמה משתנים, כך שהפגז ייצא במסלול בליסטי ויפגע במטרה הרצויה. מכאן שהתותח איננו מכוון בקו ישר למטרה (אלא אם המטרה ממש קרובה ועומדת .... - לא מעשי בדרך כלל). משהתבצעה לזירה והמערכת קיבלה את נתוני הטווח, מועברים נתונים אלה ומוזנים (כיום אוטומאטית) למערכת השליטה המכנית על התותח והמערכת מסיטה את התותח בהתאם (בהתאם - לכל המשתנים האחרים שלא תארתי כאן).

הלייזר וכן מערכת התצפית ממשיכים לשמור על קו ראייה ישר ובדרך כלל מיוצב למטרה, שאם לא כן, היה המפעיל מאבד את המטרה לאחר כל כיוון תותח למטרה - במיוחד בטווחים גדולים ובהגדלות מערכת תצפית גבוהות.

שילוב מט"ל בתוך תותח איננו מעשי, איננו רצוי, ואיננו מצוי... ואני חוזר ומדגיש - איש לא העלה את הרעיון הזה כאן....

מהסיבות שהסברתי לעיל, קשה לי להניח שמהנדסי ה"סופר טנק" החדיש הזה חיברו מט"ל באופן קשיח (כפי שניתן לנחש מהתמונה) לשורש התותח..... מט"ל צריך להיות מתואם עם הכוונת האופטית (יום ולילה) ולא עם התותח.... יתרה מזאת, המפתח האופטי הקטן המופיע בתמונת הדגם שלפנינו איננו מצביע על מערכת משדר-קולט אופטי של לייזר.... הדבר איננו הגיוני כלל ועיקר. למרות שהפתעות מסוג זה נראות פה ושם...

אני בדעה (אני מדגיש - הנחה !!) שהמכשיר אותו אנו מנתחים הינו מציין ליזר בלבד (לא מט"ל, למרות שכל מציין בעיקרון יכול להיות מט"ל גם כן...). ירי טילי נ"ט, תלוי בטיל ובמערכות ההנחיה שלו, בטווחים ועוד ועוד...- יכול להתבצע בכינון ישיר.

אני חוזר ומדגיש - אינני יודע לאשורו מהו תפקידו של המיתקן המסוים הזה.

2) בטנק מודרני, הטווח המתקבל מהמט"ל מוזן ישירות למחשב הבק"ש. בטנקים פחות מודרניים היו מקרים בהם התקבל טווח ממט"ל קטן יותר (שהוחזק ביד או קובע למיתקון לפני עמדת המפקד) והוזן ידנית ע"י תוף טווחים.
תגובה: אני מכיר מערכות אלה היטב - הן הישנות והן החדשות . עוד מזמנים שלפני השימוש בלייזרים למיניהם.. גם הידניות וגם ה"מוכללות" בבק"ש. לא בונים כיום טנק מתקדם בשום מדינה בעולם עם מערכות המדמות פעולת מט"ל ידני.... חבל לעסוק בכך כאן.

מט"ל המורכב מעל לקנה הוא סידור שקיים בכמה וכמה השבחות של טנקים ישנים - בתמונות שאני ראיתי זה היה בעיקר בהשבחות של טי-55 לסוגיו - כמו בתמונה המצורפת.
תגובה: מה לעשות והנושא מוכר לי..... אינני חושב שמה שמצוין בתמונה שהבאת כמספר - 2 הינו מט"ל. אני דוקא זוכר השבחה כזאת בדיוק, על טנק זהה לגמרי שהוסיפה, מא"כ (מגבר אור-כוכבים....!!!) בדיוק במקום שסימנתי בספרה -2 בתמונה שהעלית.. השבחה שאגב נעשתה לווא דוקא בארץ..... אני חייב לציין שהמיתקן הזה היה מנותק מתלות תזוזה מהתותח ורק הוצב בשורשו אולם תמיד הביט ישר קדימה (וכן התותח הסתיר חלק מזוית הראייה שם...)
ועוד נקודה - בטנק ה"ירוק" הזה שאת תמונתו הבאת כאן, נראים זרקורי א"א (אינפרא אדום) אותם סימנתי ב- "1" וב- "3". המביאים אותי קרוב יותר למסקנה כי המיתקן שבשורש התותח הינו קרוב לודאי מא"כ ולא מט"ל......

ישן 11-03-2008, 19:27
  Elad E Elad E אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "בנוגע למיקום המט"ל, עניתי..."

השאלה שלי הייתה שאלה מנחה.
ברור לי שהמט"ל לא יכול להיות מורכב על הקנה ומשום מה זכרתי שאתה שריונר לשעבר וקיוויתי שתסביר למה אתה חושב שזהו מט"ל.
זה הרי לא הגיוני בעליל שהמט"ל והקנה ינועו יחדיו (מה שלא קורה בשידרוגי ה-T למיניהם או בצ'לנג'ר 2 אבל כן ב"סופר טנק" הסיני) מאחר והמסלול הבליסטי הוא קשתי וקרן הלייזר לא.
אז אלא אם כן המהנדסים הסינים מעוניינים ללזור לשמיים אין שום סיבה בעולם לשים מט"ל על מקבע התותח.

שוב, לא יודע אם היית שריונר ובאיזו תקופה אבל ייצוב ועקיבה בטנקים מודרניים משמעותם שהקנה זז כל הזמן בעת נסיעה בשטח שאינו מיושר לחלוטין ובכל לזירה של התותחן הקנה משנה הגבהה בהתאם לטווח המטרה כך שהתקנת מט"ל על התותח היא לחלוטין לא אפשרית.

אני עדיין משוכנע שמדובר במתקן למדידת מהירות לוע או התעוותות קנה ו/או מערכת בורסייט אלקטרואופטית.

עוד אופציה היא שמדובר בכוונת לירי ביישור מקורב עבור המפקד או בתת קליבר מקביל (אם יש לך סד"כ טנקים כמו של הסינים אולי תעדיף לירות 20 מ"מ לוידוא פגיעה לפני שאתה מתחיל להרביץ סדרות בקצב).

נערך לאחרונה ע"י Elad E בתאריך 11-03-2008 בשעה 19:36.
ישן 11-03-2008, 23:09
  Elad E Elad E אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
לא מסקנות - השערות
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי מיקיטל שמתחילה ב "הסבריך אלעד...."

מדמ"ל - אולי בגלל הקוטר הגדול של הקנה או שימוש בתחמיש לא אחוד (ואולי אפילו אפשרות להגדלת טווח בעזרת מטען כפול) יש צורך בשימוש באמצעי זה כדי לתקן סטייה.

עוד אפשרות (אם כי גובלת כבר במדע בדיוני אבל אני מאמץ את גישתך שמדובר בטנק ראשון מדורו ולכן אני משתמש פה בדמיון) - ייתכן ולטנק יכולת מסויימת לביצוע ירי עקיף.
במקרה זה יש צורך לשלב בכלי מערכות שיאפשרו שמירה על דיוק בירי לטווחים הנדרשים מכלי ארטילרי.
קצת מטורף אבל אם הסינים רוצים להצטייד בכלי כזה אז על הדרך אפשר לקצץ במערך הארטילרי ולייצר תחמושת 140 מ"מ נפיצה לירי בכינון עקיף בנוסף לתחמושת הקיימת (או להתפשר ולהשתמש במעיך רגיל או בפגז דמוי הרקפת שאפשר לכוון אותו להיפתח בצורה שונה שתהפוך אותו למין קוואזי-מצרר).

לגבי MRS - סה"כ מדובר במודל תלת ממדי של כלי שאין לנו מושג האם הוא באמת קיים והאם בכלל יש דמיון בין התמונה הזאת למציאות (שוב, בהנחה שבכלל יש כלי כזה) כך שאני לא פוסל מצב שהגרפיקאי שייצר את התמונה הזאת, שבסך הכל נראית כמו מסך ממשחק מחשב, לא הקפיד על כל פרט קטן.

שוב, הפעלתי פה את הדמיון. לך תדע למה הסינים מסוגלים- את בעיית המונגולים הם פתרו בעזרת חומה שאפשר לראות מהחלל וברקטות הם השתמשו כשבאירופה הקשת הארוכה הייתה שיא הטכנולוגיה.
ישן 08-03-2008, 21:55
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  

הנה התייחסות לטנק החדש הזה...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב ""סופר טנק" סיני"

לא אשתמש כאן בכלי הנדוש: "ובגוגל כבר חיפשת...?" (אינני אוהב את התגובות הללו !! )

להלן העתק מאמר קצר מ- Janes.

כינוי הטנק הינו Type 99A2 ולפי המאמר הוא כולל כנראה מערכת APS אקטיבית בנוסף למיגון ריאקטיבי. ממקורות אחרים ניתן להבין גם כי קוטר התותח שלו הינו 140 מ"מ...!!!

Jane's Defence Weekly

China reveals details of new MBT

Johnathan Wen JDW Correspondent
Beijing

China's People's Liberation Army (PLA) has released pictures of its new Type 99A2 main battle tank (MBT), a week after Japan revealed details of its new MBT, the TK-X.

Compared with the earlier Type 99A1, the A2 features reshaped armour on the front of its turret, which now appears to be larger, as well as redesigned explosive reactive armour (ERA) at the front of the tank.

Besides the updated armour, the MBT's most significant new feature is its turret-mounted active protection system (APS). Replacing the Type 99's original laser countermeasure device, the APS is believed to incorporate a millimetre-wave radar, although its full range of capabilities remains unclear.

Internally, the Type 99A2 uses an integrated propulsion system, which includes a 1,500 hp transverse-mounted engine, transmission, cooling system and fuel tank.

Xinhua quoted the MBT's testing staff as saying that they had been fine-tuning the tank's design for five years and that it was now in testing and awaiting final approval.

© 2008 Jane's Information Group

ישן 09-03-2008, 01:56
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב ""סופר טנק" סיני"

התמונה היא רינדור של מודל מחשב תלת מימדי. הסיבה שזה נראה כמודל נייר היא בגלל שנעשה ברינדור שימוש בטכניקות של global illumination,או לפחות מעבר של ambient occlusion שמייצר את המראה האופיני שרואים בתמונה.

מעט תרגומים לא מקצועיים אבל גם לא ממוחשבים (היינו תרגומי אדם, לא תוכנה) לכתוב:

הכותרת באפור:
הסבר על תיכנון של כמה חלקים

הטקסט המצביע על פלטת המיגון:
צריח בעל פרופיל נמוך וזויות חדות למיגון כנגן פגיעות מכל זוית. פלטות composite armor הניתנות להוספה מודולרית.

החלק הוורוד:
התקן מודולרי קל ומהיר להחלפה לזהוי איומים בזוית רחבה וליצירת מסך עשן לשיבוש טילים. (בקיצור, מדוכות עשן)

החלק הכחול:
מכ"מ וגי פי אס, חיישני רוח וזוית (עמוד מטאורולוגי?). מצויין שם שבמיקרה של אובדן המפקד הצוות יכול להישתמש במכ"מ לקבל תמונת קרב.

אגב, בכול אחד מהטקסטים הם מאוד אוהבים להכניס את המילה "מתקדם" (מיגון מתקדם, מכ"מ מתקדם, מסך עשן מתקדם וכו')

לפי רמת הטקסטים זה יכול להיות ילד סיני שבנה על המחשב מודל של הטנק והוסיף טקסטים שמצא באינטרנט או בכתב עת העוסק בעינייני צבא.

הכיתוב אגב הוא בסינית מפושטת (simplified Chinese), סגנון כתב (לא דיבור) הנפוץ בסין (Main Land) ובסינגפור אבל לא בטיוואן או בהונג קונג.

איפה מצאת את הקובץ?

נערך לאחרונה ע"י hamora בתאריך 09-03-2008 בשעה 02:07.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:54

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר