לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום מוזיקה כללי ! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > מוזיקה וזיהוי שירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-03-2008, 09:41
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
מוסיקת קאלט

טוב, אז בהמשך להצעה של רומק, אני מעלה כאן את אשכול מוסיקת הקאלט הישראלית. איזה אלבומים/להקות הפכו לקאלט, למה והאם בצדק? מהם הדיסקים שחובה שיהיו בבית?

אני אתחיל עם "מי רצח את אגנתה פלסקוג?" של להקת נושאי המגבעת.

קודם כל קצת רקע: להקת נושאי המגבעת קמה ב1986 בירושלים והתפרקה ב1992. חברי הלהקה היו אוהד פישוף, רם אוריון, תמיר אלברט, ישי אדר, אלון כהן, אדם הורוביץ ואיריס פרלמוטר (אחות של ענבל).
הלהקה התחילה את דרכה כלהקת שוליים בנוף הרוק הישראלי. בתחילת דרכה הופיעה בעיקר בירושלים ומעט גם בתל אביב בהופעה שנקראה "בית שמש Live in". בסוף שנות השמונים התחילו לצאת הסינגלים "אני טקסט פוליטי?" ו"מתנה לחג" וב1990 יצא האלבום המדובר. ב-1992 התפרקה הלהקה וב-1996 הוציא מי שהיה מנהל הלהקה דיסק שנקרא "נושאי המגבעת" באופן עצמאי.

הדיסק "מי רצח את אגנתה פלסקוג?" הוא בעיני אחד הטובים שיצאו ברוק הישראלי של שנות ה-80 ותחילת ה-90. דיסק רוקיסטי טיפוסי עם מחאה ממסדית לא מבוטלת. הלהקה הפכה מלהקת שוליים ללהקת קאלט, וזכתה באופן מפתיע לתמיכה של אושיית הממסד המוסיקלי בארץ שלמה ארצי. את הדיסק הפיק מוסיקלית שלומי ברכה מלהקת משינה. הדיסק עשוי טוב, וראוי לכל ספריית דיסקים ישראלית.
לגבי האם הם קאלט בצדק? - כנראה שכן, בגלל המרדנות והאנטי ממסדיות שאפיינה אותם, ובגלל שהצליחו למלא הופעות תוך המעבר מלהקה ירושלמית שולית ללהקה מוכרת.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-03-2008, 10:28
צלמית המשתמש של נור
  נור נור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.06.04
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "האלבום על שם אנייטה פאלסקוג..."

ונדמה לי שכבר יצא (או שאמור לצאת, משום מה נתקע לי בזכרון כתבה מהארץ שיצא כבר) דיסק השנה.

יש הרבה דברים מגניבים בשירים שלהם, כמו שהפתיחה של אשת יחסי הציבור של נושאי המגבעת היא הקלטה של הודעה קולית שמשה שהרבני, מנהל הלהקה, השאיר לאמרגן שלהם ("שלום אדם 30 באוקטובר 90...") בקשר לזה שהד ארצי הסכימו להפיץ אותם.
אשת יחסי הציבור שלהם אגב הייתה רונית ארבל.

עוד נקודה חביבה:
"They used to call me Bloody Olga"
זה מה שרם אוריון אמר פעם כששאלו אותו מאיפה נלקחו הסימפולים שבשיר:
"בהתחלה השתמשנו בקריינות של דייויד אטנבורו מסרט שלו על צפרדעים. אבל אז הד ארצי במיטב מסורת שאלות הקיטבג בקשו אישור מהביביסי. הם אמרו שבשום אופן לא מרשים להשתמש בקולו של דייויד, אבל אפשר לקנות אישור להשתמש בצפרדעים בלבד (היו קרקורי רקע בין הדיבורים) תמורת כ-200 פאונד. אז אמרנו שאנחנו רוצים, והד ארצי שילמו! אבל עדיין היינו צריכים משהו לשאר הזמן בשיר, אז תמיר הלך למקום שלא יודע מה זה זכויות יוצרים (איזו ספריית וידאו בדרום תל אביב) והביא שני בי-מוביז איזוטריים לגמרי, אחד על אי מאוכלס בנשים רצחניות עם חזה גדול והשני היה סרט קראטה. מיקססנו את השיר מחדש עם הצפרדעים, הנשים והקראטה, וזו הגרסה המודפסת באלבום."

ואת רם אוריון, אגב, מצאתי כותב טור בעיתון "העיר-ערים" שמופץ בראשל"צ והסביבה.

נערך לאחרונה ע"י נור בתאריך 13-03-2008 בשעה 10:37.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:22

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר