לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-03-2008, 19:50
  מורעל89 מורעל89 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.06
ירפ"א ב'- פרק שלישי בסדרה

אז ככה: היום ניסיתי בפעם השלישית לעבור את בדיקות העיניים בירפ"א.
לאחר עוד חודשיים של תרגילי עיניים הגעתי מלא ביטחון שזהו,הפעם אין מצב שאני נופל.
אבל לצערי, כבר על ההתחלה היו פקשושים. לחיילים שם לקח בסביבות הרבע שעה רק למצוא את התיק שלי ואז הם אמרו לי שהערעור שלי לא התקבל אבל אני יכול לנסות לשאול את האופטומטריסטית אם אפשר לנסות שוב. אז איך שהוא נכנסתי. במכונה שאומרת את המספר של העין ראיתי שהודפס -1 בכל עין, ובעין ימין חצי צילינדר ועין שמאל 3\4 צילינדר. סבבה. התחלתי לקרוא את הדף של הפאקמנים התלת מימדי שבודק ראיית עומק וראיתי רק חצי מהציורים. מישהו יודע איך אפשר לשפר את זה? אח"כ בקריאה מרחוק הלך לי ממש טוב, שרקתי לו בערך 5-6 פעמים חלק וכשהתחיל להיות ממש קטן אז נראה לי שזה טבעי שאם אני לא רואה את כל השורה לפחות אני אגיד לו מה אני כן רואה, למשל מספרים כמו 2 שיותר קל לזהות מאשר 3 או 8. אז קצת גמגמתי חלק מהמספרים ואז הוא עושה לי, לא טוב, לא טוב. מצטער בהצלחה בהמשך. לא הבתי מה הוא רוצה, שאני אגיד לו שאני בכלל לא רואה?
אמרתי לו מה הבעיה אז הוא עושה לי : (ציטוט) "אנחנו רוצים תוצאות נקי, ברור וחד ואתה לא הבאת לי תוצאות נקי חד וברור ולכן לא עברת". שאלתי אותו אם לפחות הוא יכול להגיד לי למה לא עברתי, והרי המספרים שלי בהחלט עומדים בקריטריון, מה עוד שהפעם ברוך ה' בניגוד לפעמים קודמות הוא לא הזכיר בכלל פזילה כלשהיא, עין עצלה או משהו כזה והוא חזר שוב על החד וברור שלו ואמר לי לחכות בחוץ.

אני מבואס טילים כי הפעם באמת ראיתי את הרוב טוב וזה כבר ערעור שלישי שלי ואני באמת רואה טוב, מה עוד שזה הסיכוי היחיד שלי להיות בצבא במשהו קרבי מעניין (וסליחה לשיריון ותותחנים, אני באמת מעריך אותכם אבל זה לא בשבילי), ואני רוצה להיות קרבי, כי האורטופד שלי אמר שלחי"ר הברכיים שלי לא יעמדו.

סתם פרקתי...

נ.ב. בדף של הראייה בתיק אישי ראיתי פעם אחת שכתוב 6\6 ופעם אחת 5\5. יש למישהו מושג מה זה אומר? שניהם כתובים בכל עין
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-03-2008, 09:35
  assaf tolko assaf tolko אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.06.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מורעל89 שמתחילה ב "ירפ"א ב'- פרק שלישי בסדרה"

לדעתי פסלו אותך על ראיית עומק. אם אתה אומר שיכלת לראות רק חצי (אני מניח שזה החצי הראשון) של העיגולים בבדיקה לראיית עומק זה לא טוב וזה מעיד על בעיה בראיית עומק שכנראה מקורה בפזילה (גלויה או כנראה במקרה שלך - סמויה). שמע, אין מה לעשות ראיית עומק היא כלי מאוד חשוב לטייס ועם כל הפלצנות של ירפ"א אני יכול להבין למה פסלו אותך. במקרה אני עשיתי ניתוח לתיקון פזילה בגיל מאוד צעיר ועד לירפ"א ב' עשיתי פעם בשבוע למשך 45 דקות (במשך כ-12 שנה כן?) תרגילי עיניים אצל מומחית לפזילה ששיפרו לי מאוד את הראיה ובמבחן המדובר ראיתי את כל העיגולים בלי בעיה. לדעתי בזמן הקצר שיש לך לא תוכל לשפר את ראיית העומק שלך לרמה שמלראות את חצי מהעיגולים הבולטים תראה את כולם אבל אני מציע לך להיפגש עם רופא עיניים מומחה פזילה ולשאול אותו ולהפסיק לנסות לחפש תשובות בנושאים רפואיים ממלש"בים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:22

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר