לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-03-2008, 21:26
  Helpinguser Helpinguser אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
שבוז מהצבא

לפני הגיוס ממש רציתי להתגייס לקרבי ובחרתי להתגייס לתותחנים.
השירות פשוט משביז בקווי חי"ר רוב הזמן עושים שמירות 4-8 בסיסיות מטבחים וסרסופים מדי פעם. הותיקים מקבלים את הסיורים שזה גם לא כזה אטרקציה.
לפני הצבא אני לא נטיתי לכיוון השמאל אבל אני דיי מרגיש חרא עם מה שאני עושה. אני מרגיש כמו חיה ולא כמו בן אדם. אני מרגיש רע שאני עוצר רכבים של פלסטינאים ואני מעכב אותם. אני מרגיש שאנחנו סתם מתגרים בהם משחקים בחתול ועכבר, נכנסים לכפרים שלהם עם ג'יפים צבאיים ומראים כח ואימתניות. - זה גורם לי להתחיל להבין את המשמעות של הכיבוש...
לפני כמה ימים נכנסו לאיזה כפר לאיזו משימה ואני נשארתי ליד האמרים לאבטח. בזמן שהייתי שם יצאה ילדה קטנה פלשתינאית מהסמטה והיא ראתה אותי מאבטח לכיוון הבתים זה גרם לי להרגיש ממש רע.
מי אני בכלל חייל "קרבי" מושתן בתותחנים שיעשה את זה?. שינהג בדרך הזאת כלפי אוכלוסייה אזרחית... אני מרגיש פרא אדם עם כח.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-03-2008, 12:24
  Helpinguser Helpinguser אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Red Beret שמתחילה ב "אתה מרגיש חיה?!?.."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Red Beret
אז אתה בטח מבולבל..מי שחיה פה זה הם שכל מהות החיים שלהם היא להרוג אותנו, הם קמים בבוקר והולכים לישון בשביל להרוג כמה שיותר מאיתנו, ומי שלא עושה את זה תומך במי שכן.

תרגיש גאווה במה שאתה עושה,אני לוחם בחטיבת גבעתי, לפני שבועיים הייתי במבצע "חורף חם"..ותאמין לי שכשחצינו את הגדר והתחלנו בלחימה אחת המחשבות שלי הייתה -"ילדי שדרות מפחדים לצאת מהבית--הלילה ילדי עזה יפחדו" שהרעיון הזה ילווה אותך כל השירות-יישר כח..

אתה יודע מה ההבדל בינינו? לנו יש אמצעים מתקדמים - טנקים, מטוסים, ג'יפים וכו' וכו'...
איך אתה היית מרגיש אם היו נכנסים לכפר שלך עם ג'יפ ממוגן ובודקים אותך כל הזמן?
אם היו עושים לך פתאום צ'ק פוסט אקראי על הציר שהיית נוסע בו ומעכבים אותך?
למשל עצרנו ליד איזה בית של פלשתינאי עם האמר והתחלנו לעצור רכבים לבדיקה...
אני לא יודע אני מרגיש שאנחנו מחפשים בכח להתגרות בהם למרות שגם להם יש לא מעט אירועי משיכה...
אני מרגיש שאני לא אהיה מסוגל לירות עליהם (גומי/ רימוני הלם) אם נכנס למצב של זריקת אבנים.
אני כבר לא חושב אותו הדבר כמו שחשבתי לפני שהתגייסתי. הרבה ממה שקורה הוא גם באשמתינו - "מדיניות הכיבוש" לפני הצבא לא כ"כ יצא לי להבין את זה אבל עכשיו אני מבין את זה טוב מאוד ולא רק באופן תיאורטי.
הצבא היא באמת אחת המערכות הרקובות ובזבוז עצום של זמן יקר.
ישן 14-03-2008, 13:24
  משתמש זכר max-max max-max אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל max-max
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Helpinguser שמתחילה ב "[QUOTE=Red Beret]אז אתה בטח..."

ציטוט:

הרבה ממה שקורה הוא גם באשמתינו - "מדיניות הכיבוש" לפני הצבא לא כ"כ יצא לי להבין את זה אבל עכשיו אני מבין את זה טוב מאוד ולא רק באופן תיאורטי.
הצבא היא באמת אחת המערכות הרקובות ובזבוז עצום של זמן יקר.

סליחה אבל ללא הצבא לא הייתה כאן ולא המשפחה שלך.
ב-48 הייתה חלוקה של שתי המדינות שהאו"ם קבע אך הפלסטינים סירבו להכיר בגבולות ישראל שנת 48
ב-67 פרצה מלחמת ששת הימים 7 צבאות ערב נגד מדינה אחת במטרה אחת להשמיד את ישראל.
בלעדי צה"ל והאנשים שנלחמו על המדינה לא ההינו כאן ההינו מפוזרים בארצות שונות והיו רודפים
אותך ובני משפחתך מפני שאתה יהודי.(זה קרה פעמיים רבות בהיסטוריה למשל: השואה)

זהו זכות גדולה לשרת בצבא הזה הרבה אנשים לא רואים זאת כך אבל זאת זכות גדולה.
אני מסכים איתך שצריך להיות לוחם הגון אבל צריך להבין שבמלחמה כמו במלחמה החוקים הופכים לנוקשים יותר.
תהיה בן אדם אני לא אומר שלא קודם כול תהיה בן אדם אבל יש לך מחויבות כלפי המדינה שלך וכלפי העם שלך.
דעות פוליטיות
אין כאן שום כיבוש ,אפקט הכיבוש הוא המצאה של הפלסטינים תראה לי מדינה אחת בעולם בכול העולם
שהיא לא נמצאת על שטחי כיבוש. ארצות הברית הנהורה נמצאת גם היא על שטח כבוש של עמי האינדיאנים
לא רק זאת הם עשו שם רצח עם. אז באיזה זכות באה ארצות הברית להגיד לנו מה זה שטח כבוש ומה לא ?
סליחה אבל לפני 80 שנה היו בכול הארץ הזאת בקושי 6000 פלסטינים הארץ הזאת הייתה שוממה.

"מה שאנו עושים בחיים מהדד לנצח נצחים"

ישן 14-03-2008, 12:32
צלמית המשתמש של חרוב
  משתמש זכר חרוב חרוב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Helpinguser שמתחילה ב "שבוז מהצבא"

כקרבי לשעבר, אני מבין אותך. יצא לי להיות באותן סיטואציות ולחשוב על אותם הדברים. חשבתי שאם המצב היה הפוך הייתי מבין אותם. אם היה כוח זר מבחינתי, בארצי - הייתי גם מרגיש כמוהם. אחריי הכל, איך הרגישו בארץ בתקופת השלטון התורכי? והבריטי שלאחריו?

עד כמה שזה נשמע מוזר - פה אתה צריך שילוב של "ראש קטן" ושל "ראש גדול".

"ראש קטן"
יצא לי לקרוא באחד המקומות ש"מטרת הצבא היא לשמר את ערך הדמוקרטיה - לא ליישם אותו". המשפט הזה עצמו עונה על הרבה דברים בצבא. אבל, בקשר למקרה הזה, ניסיון העבר של המדינה, הכאוב מבחינה בטחונית, כבר הראה שבלי שליטה פיזית בשטח מסויים ייצאו משם פיגועים או רקטות (סוג שונה של פיגוע). אנשים בדרגים גבוהים מאוד החליטו, מכל מיני סיבות, שאתה צריך להיות שם לטובת המדינה. לטובת החברים שלך. לטובת המשפחה שלך. לטובת החברה שלך.
למה? האם זה שווה את זה? מה היו השיקולים? האם באמת אין דרך אחרת? - כרגע, אין לך שום דרך לענות על זה. כרגע, תחשוב טקטי - המשימה עצמה ולא על אסטרטגיה - המטרה עצמה.

"ראש גדול"
לעומת זאת, כן חשוב לעצור מחשבתית ולשאול "האם זה מוסרי לעשות את מה שאני עושה?" מבחינת פקודה בלתי חוקית בעליל. תזכור שצה"ל לא מתנקש בחיי אזרחים חפים מפשע בכוונת תחילה. כל התנקשות או מעצר היא כתוצאה מהוכחות חותכות האדם הזה תכנן או רצה להוציא לפועל פיגוע. הוא פושע בינלאומי מהבחינה הזאת. אין דרך אחרת לראות זאת. אבל, מעשה כנגד חף מפשע - זה משהו שונה. חובת הבדיקה מונחת על כולם ובייחוד עלייך.

נכון. זה מצב משוגע.

נכון. זה לא שפוי.

אבל, כרגע, במצב הנתון, בו אין להם דמוקרטיה, בו אין להם ממש מנגנונים יעילים, בו יש להם כמות נשק מטורפת ובו כמות המחבלים היא גבוהה ביותר ובמימון חצוני גבוה... מה האלטרנטיבה?

נערך לאחרונה ע"י חרוב בתאריך 14-03-2008 בשעה 12:38.
ישן 14-03-2008, 15:21
  IsraelAtHeart IsraelAtHeart אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.12.06

אני בשוק ממך..

אחי מה אתה חושב שאתה נכנס לכפר פלסטיני כולם שם אזרחים תמימים ש- ווואי ילדה קטנה מסתכלת עלייך אז אתה מרגיש בושה?

אחי יש סיכוי גדול שאבא של הילדה הקטנה הזאת עכשיו בונה רקטות קסאם או משו.. אתה חושב שאתה נכנס לשם סתם? יש שם כל כך הרבה כח עויין שמתחבא בתוך אוכלוסיה אזרחית שאם לא היית עושה ת'עבודה שלך כמו שצריך ולטענתך אם הצבא בכלל לא היה קיים אז גמני וגם כל מי שבפורום הזה כבר לא היה קיים כנראה.

אין שום כיבוש, העם הפלסטיני הוא בכלל לא עם זה פליטים שברחו לפה ממדינות ערב ולא רצו לחזור לשם אז הם קראו לעצם "עם"... בעיקרון אין להם בכלל שום דבר משותף לאנשים האלו חוץ מזה שכולם פליטים... עוד הם אומרים שהם היו פה קודם ואנחנו כובשים אותם??? אנחנו פינינו עשרות אלפי מתנחלים רק בשביל לצאת מהשטח שבכלל שלנו ועוד הם ממשיכים בחוצפה לירות עלינו טילים ?? מאיזו סיבה הם יורים טילים, הרי אם הם לא יורים טילים אנחנו לא נוגעים בהם, סתם הם יורים כי הם צמאים לדם אין להם שום סיבה לירות... הארגונים שם הם ארגונים שהמטרה שלהם זה להרוג כמה שיותר, תבין יש שם המון אזרחים חפים מפשע אני לא אומר שלא, אבל גם הם לא כאלו חפים מפשע כי המחבלים מסתתרים בבית שלהם ויורים מהבתים שלהם והם תומכים בזה... תבין למה אתה חושב שבמבצעים גדולים עם כוחות קרקעיים כל כך הרבה אזרחים נהרגים? כי המחבלים מתחבאים מאחורי הילדים שלהם כדי שהם לא יפגעו ... הם מעדיפים להקריב ת'בנים ות'משפחה שלהם מאשר את עצמם הם נותנים לילדים לאסוף ת'נשקים של מחבלים הרוגים בשביל לא לסכן את עצמם... כמה שהעולם וכמה שהשמאלנים לא מבינים בכלל מה הולך... הם חושבים שכולם תמימים שם כמו לא יודע מה ויש חלק תמימים אבל החלק הגדול לא רק שהוא לא תמים גם אם הוא היה תופס אותך בבית שלו הוא היה חותך אותך לשניים ומצלם את זה... תראה אפילו הערבים הישראלים כבר השתגעו המחבל נכנס לישיבה ויורה בילדים בני 15 בראש !! ואחרי זה גם מוודה הריגה אחרי כל ילד שהוא ירה בו !!! מה זה הם חיות... אני לא מאמין שאתה עוד מרחם על האנשים שם אחרי מה שהם עושים לעם שלך... רוצחים ת'עם שלך ואתה מרגיש שאתה כובש אותם... שהשטח הזה הוא בכלל של אבותיך... לא יאמן.

גדס"ר צנחנים, מרץ 08.

ישן 22-03-2008, 00:28
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
אכן רחמנות

אתה מרגיש לא טוב עם עצמך כי מה לעשות, זה באמת לא סימפטי לפעול בתוך אוכלוסייה אזרחית.

אבל מה לעשות שהפלסטינים בחרו בדרך הטרור. האבא של אותה ילדה הוא מחבל ככל הנראה, והוא ודומים לו חושבים כל רגע איך הם יכולים להרוג כמה שיותר יהודים. אם אתה רגיש מדי בגלל ילדה אבל לא מבין את משמעות הפעילות הצבאית הזאת - אז תנסה באמת להבין עבור מה היא -כדי שבבית שלך ישנו בשקט.

אם המחבלים הפלסטינים לא היו משתמשים באוכלוסיה האזרחית שלהם, ואם הייתה להם טיפת רגישות וכבוד לחיי אדם, הם לא היו משתמשים בילדים כדי שיהוו עבורם מגן אנושי.

תאמין לי שצה"ל מעדיף להילחם רק במחבלים והיה מעדיף להפריד אותם מהאוכלוסיה האזרחית.

חוץ מזה, מה לעשות שאוכלוסיה כל כך גדולה שבחרה את חמאס, לא באמת רוצה שלום. באויב נלחמים בלי רחמים. אסור להתקפל כי כל התקפלות רק מחזקת את הקיצוניים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:34

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר