לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה הדרבי החיפאי חוזר! בוא לעשות מזה כסף חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > ספורט
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-03-2008, 17:29
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
נהרות דרום אמריקה

בדרום אמריקה יש חוץ מנוף המדהים ותרבויות מיוחדות גם אחלה נהרות לראפטינג וקיאקים.
בשרשור הזה אני אנסה לכתוב על כמה נהרות שיצא לי לעשות בהם ראפטינג או קיאקים (או שניהם), ואחד גם שלא יצא לי באופן אישי לעשות, אבל יש לי היכרות טובה על מה הוא מציע, אני אנסה לפרט על אופי הנהר והאזור, רמת הקושי ומחירים.
כמה דברים שצריך לציין:
1. מחירים - מאוד דינמיים ממספר סיבות: דרום אמריקה מתייקרת, מה שכתוב כאן נכון לעכשיו או ללפני כמה חודשים, סביר להניח ששנה הבאה זה יהיה יותר יקר. חוץ מזה המחירים משתנים בהתאם לעונה, בהתאם לכמות האנשים (קבוצה גדולה תוציא מחיר טוב יותר מקטנה)
2. חברות - אני כותב רק על אלה שעבדתי איתם או שמעתי עליהם, דברים משתנים, תבדקו!
3. ביטוח! ביטוח! ושוב ביטוח! כל מי שמתכנן לעסוק בספורט אתגרי בארץ או בחו"ל חשוב מאוד שידאג לביטוח לספורט אתגרי, בחו"ל ברוב החברות זה עולה בערך 10$ לכל התקופה, אתם ממש לא רוצים להתחיל לשלם אלפי דולרים (במזומן ד"א) לבתי חולים בדרום אמריקה. מה גם שבמקרה של משהו ממש רציני חס וחלילה, הביטוח ידאג לכם להטסות וכל ההוצאות.
4. אני לא לוקח אחריות על כל נזק שיגרם משימוש בפוסט הזה, אם אתם מתים, שוברים עצמות או כל נזק אחר, אחריותכם, תעזבו אותי! באמאשכ'ם! אני באופן אישי לא ממליץ לעסוק בספורט אתגרי וממליץ לכם לשבת בבית ולא לצאת ממנו!

ובנימה של רצינות - ראפטינג (וקיאקים עוד יותר) זה דבר עם פוטנציאל סיכון לא קטן, אני באופן אישי פתחתי את השפה (+מכה יפה בשן), אחד שעשה איתי ניפץ את הקסדה עם סלע (לראש שלום, לסלע אני לא יודע), אני אנסה לתת בסוף כמה טיפים לבחירת חברה ודברים שכדאי לשאול, אבל אל תחסכו בכסף בכל מה שנוגע לבטיחות, זה לא שווה את זה!

רק שנבהיר את המושג RAPID לפני שמתחילים - דרגת הראפיד מגדירה את הרמה של כל מפל בנהר על פי כמות המים, הטכניקה הנדרשת והסכה שנשקפת, הדירוג נע בין 1 ל-6.
בתרגום חופשי מוויקיפדיה
CLASS 1 - כמעט ללא גלים או מכשולים, בתכלס אם עשיתם ראפטינג בגושרים אז זה משהו כזה
CLASS 2 - גלים קטנים, קצת מכשולים, נדרש ציוד בסיסי וקצת ניסיון
CLASS 3 - הרבה גלים, יכולים להיות מעל גובה מטר, הרבה סלעים, כבר נדרש נסיון בתמרון וציוד.
CLASS 4 - קטעים ארוכים, גלים גבוהים ולא סדירים, סלעים גדולים ומסוכנים, מערבולות, נדרש ידע טוב בתמרון, קריאת מים. צריך מדריך מיומן וציוד איכותי.
CLASS 5 - מאוד קשה, קטעים ארוכים ואלימים שבאים אחד אחרי השני כמעט בלי הפסקה, מפלים גדולים, גלים עצומים (ראיתי כבר 4 מטר), זרמים חזקים מאוד, נדרשים מדריכים ברמה הכי גבוהה שיש וציוד הכי טוב שאפשר.
CLASS 6 - בלתי עביר... (תכלס אפשר, אבל אתם ואני לא). בגדול מדובר על ראפידים ענקיים, שרק קבוצות מקצועיות עושות, וגם זה רק הטופ של הטופ, הבעיה העיקריות בראפידים האלה זה שכל טעות הכי קטנה כנראה תסתיים בפציעה חמורה או מוות.
בתכלס ראפטינג שפתוחים לציבור גם ללא ניסיון זה עד רמה 5 (כולל).
http://en.wikipedia.org/wiki/Intern...iver_Difficulty

ונתחיל

1. נהר ה"אפורימק" - קוסקו, פרו
כנראה הראפטינג הכי פופאלרי ביבשת בקרב הישראלים, ויש לזה סיבה טובה.
מדובר באחד הנהרות הכי טובים ויפים ביבשת, עם ראפידים ברמה 3-5 (יש גם כמה של 6, אבל אותם הולכים בזמן שהמדריכים עצמם עוברים לבד).
מדובר בנהר יחסית צר (בהשוואה לנהרות אחרים לפחות) עם קירות גבוהים ויפים.
מה שמייחד את הראפטינג בפרו זה האורך שלו - ברוב המקומות הראפטינג הוא מספר שעות, בפרו הוא 3 ימים.
המחיר לראפטינג הוא בערך 130-140 דולר לכל ה-3 ימים, כולל הסעות וארוחות ולינה לאורך הנהר (אוהלים)
חברות מומלצות: MAYUC, SWISSRAFT
עונה: אפריל-נובמבר, הנהר גבוה מאוד באפריל ויחסית נמוך בנובמבר (ועדיין הוא גבוה מאוד)
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

2. נהרות ה"ינקורה" וה"טרנקורה", פוקון, צ'ילה
מהפחות מוכרים, לי אישית יצא לעשות שם רק קיאקים, שהיו בעיקר בינוקרה ורק הסוף בטרנקורה (שני הנהרות מתחברים), בעוד הראפטינג עצמו הוא בעיקר בטרנקורה העליון.
הינוקרה הוא ברמה של 2 עד 2+, בעוד הטרנקורה הוא 3-4.
מומלץ מאוד לא ליפול ("לשחות") כי המים קרים מאוד (הפשרות שלגים)
לגבי מחירים לראפטינג אני לא סגור, קיאקים עולה בערך 60 דולר ל-3 שעות (מדריך וקיאק אחד, כמה שיותר אנשים יותר זול), הראפטינג בערך אותו זמן וכנראה שהמחיר יותר נמוך מזה של הקיאקים.
נחמד למי שרוצה לטעום מהראפטינג.
יש המון חברות שמוציאות ראפטינג, שווה לעבור, להשוות מחירים ומה הם מציעים (חלק מהם יתנו מחיר מוזל למי שיעשה ראפטינג+אטרקציה אחרת, וכאלה לא חסרות שם)

3. נהר Futaleufu, Futaleufu, צ'ילה

הייתי שם, עשיתי קיאקים בנהר אחר (יפורט בהמשך), ואת הראפטינג לא יצא לי לעשות.
ממה שראיתי ומה ששמעתי זה אולי הראפטינג הכי טוב בדרום אמריקה, וכנראה גם אחד הכי טובים בעולם.
בניגוד לפרו ששם זה 3 ימים, ב-Futaleufu זה 3 שעות, אבל מאוד אינטנסיביות.
רוב האנשים עושים קטע שנקרא BRIDGE TO BRIDGE שהרמות בו הם 3-5, שכולל מעל 10 קטעים מאוד אינטנסיביים.
הבאסה היחידה בנהר זה המחירים שנעים בין 70 ל-80 דולר בעונה.
חברה מומלצת: FLYGOERGE
עונה - דצמבר (גבוה) עד אפריל (נמוך)
http://youtube.com/watch?v=Q_cyLOezW6w&feature=related

4. נהר אספולון, Futaleufu, צ'ילה

נמצא ליד נהר ה-Futaleufu שעליו כתבתי, אבל אין ביניהם קשר.
הנהר הוא בעיקר ברמה 3 עד 3+, כולל הרבה קטעים נחמדים עם לא מעט גלים, לראפטינג הוא לא כזה אטרקטיבי, אבל לקיאקים למי שלומד זה מאוד נחמד ומאוד מאתגר.
לגבי מחיר אני לא סגור כי עשיתי את זה כחלק מעסקה אז לא היה מחיר ספציפי.
עונה - דצמבר (גבוה) עד אפריל (נמוך)

כמובן שזה לא כל הנהרות (ממש לא), יש עוד הרבה, חלקם טובים יותר, חלקם פחות, אני יודע שבעיר "מנדוזה" שבארגנטינה יש ראפטינג טוב, וגם בבארילוצ'ה הוא נחמד, גם באקוודור יש רפטינג לא רע בעיירה "טנה", מה לעשות שאין זמן וכסף לעשות את כולם...

לגבי דברים שכדאי לבדוק שבאים לחפש חברה:
1. המלצות מאנשים שכבר עשו, זה תמיד חשוב, לשאול אותם איך היה, איך המקצועיות של המדריכים (ממה שהם ראו) ועד כמה הם שמו דגש לביטחות
2. לבקש לדבר עם מדריך ולא עם הפקיד שיושב בשולחן, סתם כדי לראות מי הבן אדם שיהיה לו אחריות על החיים שלכם למשך כמה שעות
3. לבקש לראות ציוד, לראות שהוא במצב טוב, שהחליפות WET SUIT לא קרועות או מלוכלכות, קסדות במצב טוב, כנ"ל לגבי המעילי רוח ונעליים (אם יש, לא בכל מקום יש)
4. לשאול לגבי אמצעי בטיחות - בחברות הרציניות שפועלות בנהרות ברמה 4-5 יש כל מיני אמצעי בטיחות ששווה לשאול: יש קיאק הצלה? ואם כן כמה (בד"כ זה אחד לכל 2-3 סירות), בנוסף גם צריכה להיות סירת חילוץ (קאטאמרן).
5. מדריכים דוברי אנגלית - בד"כ זה ככה, בפרו אל תתפלאו אם הוא גם ידבר עברית
וזהו נראה לי...

כל מי שיש לו עוד שאלות, או יש לו מה להוסיף אז בכיף.
וכמו שכתבתי בהתחלה, ראפטינג וקיאקים זה מאוד כיף, אבל זה גם עלול להיות מסוכן, אז אל תחסכו כסף בבטיחות ואל תעשו שטויות איפה שאומרים לכם לא, כי זה לא יגמר טוב.
סוף שבוע טוב לכולם וחג שמח.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
חזרה לפורום
ישן 19-08-2008, 16:44
צלמית המשתמש של ניקוס
  ניקוס ניקוס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי RP. שמתחילה ב "נהרות דרום אמריקה"

רק 2 תיקונים קטנים בנוגע לפוטלפו ולאפורימק.

אפורימק עלה יותר מ130-140 דולר, יותר לכיוון ה200 דולר בתחילת בעונה ובשיאה, אחרי זה המחיר יורד פשוט כי הנהר נרגע וצריך פחות מדריכים.

פוטפלפו, ראפטינג מדהים, באמת מדהים. הבעיה איתו שהוא קצר, בערך שעה ו45 דקות. גשר לגשר יוצא 12 רפידים של עד 5 כשלא יורדים מ3 פלוס. אח"כ ניתן להמשיך לעוד 2 רפידים של 5 בתוספת של כ30 דולר.
'Choose life, choose a job, choose a career, choose a family, choose a fucking big television. Choose washing machines, cars, compact disc players and electrical tin openers. Choose good health, low cholesterol and dental insurance. Choose fixed interest mortgage repayments, choose a starter home, choose your friends. Choose leisure-wear and matching luggage. Choose a three-piece suite and higher purchase and a range of fucking fabrics. Choose DIY and wondering who the fuck you are on a Sunday morning. Choose sitting on that couch watching mind-numbing, spirit-crushing game shows, stuffing fucking junk food into your mouth. Choose rotting away at the end of it all, pishing your last in a miserable home, nothing more than an embarrassment to the selfish, fucked up brats you've spawned to replace yourself. Choose your future, choose life. Choose Canon.
Canon 350D Gripped
Sigma 17-70 2.8-4.5
Sigma 70-300 APO DG Macro
LowePro Orion II

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:37

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר