לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-03-2008, 22:02
  double_o double_o אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.07
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי cen שמתחילה ב "פרטים!"

אני לא יודע מה הכוונה ב"כל הזמן", אבל בהחלט היו דיווחים אחרים:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...90&postcount=29

ציטוט:
במקור נכתב על ידי הפ.ב
ב 20 לדצמבר 2007 היה כנס פתוח לציבור בנושא "בנושא אלקטרו-אופטיקה" ומטרת המושב השלישי היתה לסגור את הוויכוח הזה.

אחד המרצים היה ראש מנהלת הנאוטילוס. אדם שללא ספק יש לו אינטרס לקדם את הפרויקט והוא שולט בנתוני המערכת.
הנתונים שהוא הציג היו:
המערכת סובלת מרגישות לתנאי מזג אויר, חומרים רעילים ובעיתיים לאחסנה והעסקת מטרות בטור
כשכל מטרה דורשת מספר שניות עד להשמדה ולכן אין למערכת אפשרות ליירט מטח טילים (והיא
אינה יכולה להתמודד בכל מקרה אם לוחות הזמנים שהוצגו במאמר) , כשבין השורות ניתן היה לשמוע
עוד בעיות רבות שבעצם מונעות מהמערכת ליירט קאסמים.

בנוסף הוצגו נתוני ההצלחה של המערכת שעמדו על פחות מ 35% דבר המצביע על מערכת מאוד
לא בשלה שדורשת הרבה השקעה בפיתוח. לבסוף המרצה סיכם שלפי דעתו לא נראה מערכת
יירוט בלייזר ב10 השנים הבאות.
ושוב כל הדברים האלו נאמרו מאדם שיש לו את כל האנטרסים לקדם את הנאוטילוס והוא מכיר הייטב
את הנתונים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-03-2008, 16:05
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
אולי זה ישפוך קצת אור
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dorratz שמתחילה ב "מבוכה: גורמים ישראלים מעבירים מידע מוטעה על ניסוי ב"נאוטילוס" שנכשל וחדשות 2 משדרים"

מתוך הארץ:

בשבוע שעבר יצא מנכ"ל משרד הביטחון, פנחס בוכריס, לארה"ב, כדי לבחון מקרוב את ה"נאוטילוס". גורמים בסביבתו מסרו כי הוא התאכזב ממנה, שכן לא הוצגו בפניו יכולותיה ביירוט רקטות.

מנגד, מסרו גורמים המקורבים לחברת "נורת'רופ גרומן", המייצרת את המערכת, כי לא תוכננה כלל הצגת תכלית של המערכת. לדבריהם, אם ישראל תפנה בצינורות הרשמיים, היא תוכיח לה את יכולות היירוט שלה.

-----------------------------------

כלומר, כנראה שהניסוי שנכשל הוא ניסוי של בוכריס ולא של נורת'רופ. מטרת הניסוי היתה לבדוק כמה כבוד עושים למנכ"ל משרד הבטחון באמריקה. פנחס קיווה לתצוגת תכלית של המערכת בליווי קריינות של דן כנר ולאחר מכן סעודה דשנה בקנטינה של המפעל. אבל הניסוי כאמור נכשל: האמריקאים הופיעו למפגש בצוות של מהנדסים ואנשי מכירות, והכיבוד שהוגש כלל רק ירקות עם מטבל ומיץ תפוזים. כיוון שכך, לא נותרה ברירה בידי אנשי משרד הביטחון מלבד להפיץ ידיעות שליליות ומעורפלות בתקשורת על הנאוטילוס. ברפא"ל יודעים לפנק אותם כמו שצריך.

נערך לאחרונה ע"י Sam Weller בתאריך 24-03-2008 בשעה 16:10.
ישן 24-03-2008, 22:00
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי שונרא1 שמתחילה ב "אפשר מפי הגבורה: (כאשר בגוף הראיון אף נאמר במפורש שלא הייתה שום כוונה לבצע"

הצטרפת לנסיעה?
מה היה בקייטרינג?
או בקיצקוץ: אם תוכל להוסיף לנו מידע זה יהיה מצויין! אני מבין ממך שלא היה ניסוי ולא תוכנן ניסוי ובטח שלא נכשל ניסוי.
מה או מי גרם להדלפות לרוני דניאל?

ישן 24-03-2008, 16:28
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "אולי זה ישפוך קצת אור"

אתה צודק.
אבל מה שהורג אותי, הוא שאפילו המערכת לא מוכנה יש המון מה לפתח עבורה. והיה כדאי לפתח את זה אתמול, אז למה לא היום?
פרוייקט כמו הנאוטילוס הוא מסוג הפרוייקטים שיכול לשנות את שדה הקרב המודרני מקצה לקצה. דומה להופעת הרובים והקשתות המוצבות או הקשתות האנגליות הארוכות בקרבות האבירים. הנאוטילוס (או מערכת שתצה מחליציה) תבטל את השימוש בפצצות, פגזים, פצמ"רים, טילים מכל הסוגים, רקטות... הגנה על מוצבים, עמדות, ספינות ואולי בעתיד, פלוגות טנקים...

אפילו הטכנולוגיה צריכה עוד 20 שנה של פיתוח, יש להתחיל אותן מייד כדי שנהייה בין הראשונים עם המערכת.

ישן 24-03-2008, 17:32
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dorratz שמתחילה ב "מבוכה: גורמים ישראלים מעבירים מידע מוטעה על ניסוי ב"נאוטילוס" שנכשל וחדשות 2 משדרים"

למרות ההתקדמות בפיתוח לייזר מצב מוצק (כולל כמה התקדמויות חשובות ממש מהשבועות האחרונים) אנו עוד רחוקים ממערכת מבצעית מבוססת מצב מוצק להשמדת רקטות. אני מעריך שמערכת כזאת לא תיכנס לשירות לפני 2013-2015 (וגם זה בתחשיב אופטימי למדי). יכול להיות שמערכות לייזר בסיסיות יותר (לא דווקא נגד רקטות) יוכנסו לשימוש כבר בראשית העשור הבא אך יחד עם זאת מה שזה אומר הוא שכיום היינו יכולים להיות עם מערכת נאוטילוס מבצעית (בסבירות גבוהה) אם ההשקעות המקוריות היו נמשכות.

נכון, היינו צריכים להחליף חלק גדול מהלייזר במשהו אחר כשהמצב מוצק היה מגיע אבל מדובר במינימום 10 שנים הפרש שבהן אנו כיום לא מוגנים. למעשה לא מן הנמנע שאפילו במלחמת לבנון השנייה כבר הייתה לנו מערכת מבצעית ברמה כזו או אחרת. בשורה התחתונה אנחנו צריכים הגנה כנגד רקטות לא בעוד 2-3 שנים אלא לפני 2-3 שנים. ומול מה שנראה כמו אופציה להתלקחות אזורית בכל יום אני מאד מקווה שבתעשיות הבטחוניות מכינים לסורים ולחיזבללה כמה הפתעות בתחום שלא רוצים לחשוף כי אם לא הקיץ שעבר יראה כמו פיקניק.

אני אחזור על דעתי שיש לנסות כל פיתרון (אבל כל) פיתרון בשטח, כולל מערכת הנאוטילוס המקורית, תותחי פלנקס ואם יש עוד אמצעים זמינים בעלות סבירה (סבירה = גם כמה עשרות מליוני דולרים) יש להביאה לבדיקה וניסוי באופן מיידי.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

ישן 01-04-2008, 03:57
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "למרות ההתקדמות בפיתוח לייזר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עידו גנוט
אני אחזור על דעתי שיש לנסות כל פיתרון (אבל כל) פיתרון בשטח, כולל מערכת הנאוטילוס המקורית, תותחי פלנקס ואם יש עוד אמצעים זמינים בעלות סבירה (סבירה = גם כמה עשרות מליוני דולרים) יש להביאה לבדיקה וניסוי באופן מיידי.

היה מישהו שהתאמץ להציג למעצבי ההחלטות בארץ את ה"פאנציר", עד כמה שאני יודע ואם אני זוכר נכון. כמובן שלא יצא מזה כלום (ומובן שמלחתחילה לא היה סיכוי). ואני, למרות שהייתי אופטימי בעניין היכולת שלנו לפתח מערכת יעילה וזולה נגד רקטות, מגיע לאט-לאט למסקנה שהיה הרבה יותר זול, מהר ופשוט לקנות "טורים"\"פנצירים"\ "טונגוסקות"\"קשטאנים"\כד'. אפילו לא בשלמותם אלא רק משגרים, מערכות בקרת אש וטילים ולבנות על בסיס הרכיבים האלה מערכת שיענו לצורכינו. זה היה מצמצם באופן משמעותי את הסיכון, מקצר מאוד את זמן הפיתוח והייצור ומקטין עלויות פי כמה וכמה. שאר הפתרונות או שעדיין לא בשלים ולא ברור מתי יהיו (לייזר), או שלא מתאימים להגן על שטחים גדולים (תותחים) או שהם תחלופה יקרה ומרוחקת בזמן (כיפת ברזל\קלע דויד).

ישן 30-03-2008, 07:35
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
שתי הערות
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "אפס. מכ"ם חזק יכול לשבש..."

א. רדרים רבי עצמה, או לחילופין - פולס עצמתי מפוקס היטב (EMP), מתחיל לקבל תפקיד ממשי בשדה הקרב. נכון הוא שאינו חזק מספיק לגרום נזק למערכת מכנית. הכלי הזה מיועד בשלב ראשון לשיבוש מערכות חשמל ואלקטרוניקה, בעיקר ע"י זרם מושרה. בעצמה גבוהה יותר ישנו הפוטנציאל של ייזום חנ"מ או גרימת שריפה של חמרים דליקים, לא כ"כ ע"י אפקט של גלי מיקרו על מולקולות מים, אלא ע"י זרמי חשמל מושרים, כולל חימום וכולל ניצוצות חשמליים. זה יכול להיות יעיל כנגד טיל מונחה, אך חסר השפעה על פצמ"ר עם מרעות הקשה פשוט.

ב. מאמצע שנות השמונים ועד אמצע שנות התשעים נכתב רבות בספרות על נשק אנרגיה. חלק מזה במסגרת SDI (מלחמת הכוכבים). מאז השתררה דממה יחסית בתחום. זה אחד הסימנים להיכנסה של תכנית הפיתוח לתחום השחור. אני מעריך שלא נראה הרבה חומר גלוי בנושא זה, אם כי מדי פעם ישנו "טפטוף" אך חומר מדעי של ממש - לא.
ישן 28-03-2008, 15:26
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
הניסוי שלא היה

כתבה של ראובן פדהצור:

"כן מבוכה של ממש", הסכים הכתב הצבאי של ערוץ 2 עם מגיש מהדורת החדשות המרכזית. "מנכ"ל משרד הביטחון, פנחס בוכריס, יצא לארצות הברית בין השאר כדי לבדוק את המערכת הזאת (נאוטילוס), ולמרבה ההפתעה והמבוכה, בזמן הניסוי המערכת פשוט לא עבדה".

בעוד כתבנו מדווח על כישלון מערכת הלייזר נאוטילוס הופיעו על המסך שתי כתוביות. "ניסוי כושל לנאוטילוס" ו"הדגמת ניסוי ירי של המערכת האנטי-רקטית בפני נציגים ישראלים כשלה".

כתבנו גם אמר, כי "ירו בסך הכל 36 קסאמים, ציפו לפגיעה ב-27, ולמרבה ההפתעה רק שמונה פגעו". למחרת בבוקר דיווחו גם "מעריב" ו"ג'רוזלם פוסט" על כישלון הניסוי שנערך בניו-מקסיקו בעת ביקור מנכ"ל משרד הביטחון בשדה הניסויים.

אלא שכל זה אינו נכון: לא היה כל ניסוי של מערכת הנאוטילוס בעת ביקור מנכ"ל המשרד בארה"ב. היתה כאן הדלפה מתוך מערכת הביטחון אל העיתונאים, והללו דיווחו בלי לבדוק את הנתונים - בדיוק מה שהמדליף רצה שיפורסם.

להמשך
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:16

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר