לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-01-2008, 15:44
  strong11 strong11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.11.04
תגובה - אופציות נוספות
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "יש לך שלוש אופציות, ושתיהן לא..."

4. פעם פעם עוד היה אפשר להתנדב לקורס טיס גם אחרי השחרור עד גיל מסויים, בהנחה שעמדת בתנאי הקבלה הרגילים ונפלת על מחזור דל משתתפים. אני בספק אם זה עדיין רלוונטי, בעיקר לאור המעבר לקורס תלת שנתי, אבל שווה לבדוק.
5. אפשר להתגייס גם למשטרה ומשם להגיע למג"ב או יחידה מבצעית אחרת של המשטרה.
6. הדרך הקצרה ביותר מכל האפשרויות הללו - להערכתי בקרוב מאוד יהיו בחירות חדשות. לאור דלות המועמדים מקרב המכהנים או הפוטנציאלים הן במספר ובעיקר באיכות, אני ממליץ לך להתמודד בכנסת ברשימה כלשהי (מאחר ואין כמעט קשר בין הרשימה ובין אידיאולוגיה או מעשים). אחרי שתבחר תבקש להיות ראש הממשלה או ממלא מקומו. במידה ולא ינתן לך תבקש להיות שר בטחון. גם אם אין לך רקע בטחוני כלשהו מעבר לפיקוד על טנק או כיתת חי"ר, זה לא נורא, ראה התקדים המוצלח של עמיר פרץ ואחרים לפניו. אחרי שתתמנה לכהונה המובחרת תזמן בהקדם ועדה בנושא הפיכת צה"ל לצבע קבע התנדבותי מקצועי, כזה שיחליף את מיליציית ההמונים הנוכחית, נוסחא שהתאימה למלחמת הקוממיות והפסיקה להיות רלוונטית אי-שם באמצע שנות ה-70. מאחר ומדובר במהפכה גורפת מדי תבקש מהועדה להכין גם נוסחת ביניים לקראת היישום המלא העתידי בעוד כ 10 שנים הכוללת הקמת "דרג קבע ראשוני". במסגרת הנ"ל יתוקננו 30 לוחמים בקבע בכל גדוד חי"ר/שיריון/תותחנים/הנדסה כולל יחידות הדרכה, בא"פים, מובחרות, מטכ"ליות וכו' שיהוו את עמוד השדרה של הפיקוד הזוטר של הגדוד ויאיישו בין היתר את כל תקני סמלי המחלקות, הרס"פים, מש"קי האמל"ח, מש"קי הדרכה פלוס רזרבות מתבקשות. מאחר ובצה"ל יש כ 50 גדודים ויחידות רלוונטיים מדובר בתוספת של כ 1500 תקני קבע בעלות העסקה ממוצעת של כ 6000 ש"ח בחודש לתקן שעלותם לתקציב הבטחון היא כ 100 מיליון שקלים בשנה גרוסו מודו. מי יוכל להתגייס לקבע כזה? לוחמים או מש"קים מהיחידה עצמה + לוחמים או מש"קים משוחררים ששרתו בה בעבר עד גיל 25 כולל, אחרי הכשרה מתאימה. לכמה זמן? שנתיים עם אפשרות חתימה לשנתיים נוספות או יציאה לקורס קצינים, על פי שביעות רצון המפקדים, התאמה לתפקיד וכו'. כעת אחרי שממצאי הביניים יתקבלו, תוכל להכריז בגאון על פרישתך מהחיים הפוליטיים בטרם עת והצטרפותך אל שורות צבא הקבע של מדינת ישראל כסמל מחלקה מן השורה. בהצלחה!

נערך לאחרונה ע"י strong11 בתאריך 26-01-2008 בשעה 15:51.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-01-2008, 15:27
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי kask1117 שמתחילה ב "חזרה לקבע -- ( עזרה )"

מתוך אתר צה"ל:

גיוס חוזר לשירות קבע:
בבקשות בנושא גיוס חוזר לשירות קבע יש לפנות ל"מנהל הסגל"בטל' 03-6755888

ד"א - יש גם הקלות נלוות:
קורס קצינים לאזרחים שחוזרים לשירות - במרכז הארץ

וקצת מידע פנימי - צה"ל מחפש קציני שלישות בנרות. אני מכיר קש"לית ושתי קצינות קישור שהשתחררו לפני שנה בערך וקיבלו מכתב שביקש מהן לחזור. יש לך במקרה השכלה/ניסיון בניהול משאבי אנוש?

עריכה: תיקנתי את הקישור, הוא אמור לעבוד עכשיו.

נערך לאחרונה ע"י cre666 בתאריך 26-01-2008 בשעה 15:56.
ישן 26-03-2008, 17:50
  Gimel_Mem Gimel_Mem אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.03.08
חזרה לקבע
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי kask1117 שמתחילה ב "חזרה לקבע -- ( עזרה )"

שלום לכל חברי הפורום,

אני חייל משוחרר מזה כשנה ושמונה חודשים. שירתתי בבסיס מז"י בתור מש"ק מחשוב ובקרה. טיפול בחריגי שיבוץ של זרוע היבשה, בנים יחידים, שכולים, נפגעי איבה וכו'. בקיצור, עבודה די שלישותית. בתקופת האזרחות אני עובד בחברת בזק, קרוב לשנה וחצי, בתור נציג שירות ומכירה בחטיבה העסקית. אני מביע עניין רב מאוד בחזרה לשירות קבע, בבסיס מז"י{להקל על ההתאקלמות במסגרת הצבאית, אך לא חובה}. בחודש הבא אהיה בן 24. יש לי בגרות מלאה. לא למדתי מקצוע כלשהו או התחלתי בלימודים אקדמאיים. מהן האופציות שלי לחזרה לקבע ? עם מי אני צריך לדבר ? כל האנשים שאני מכיר מהבסיס, או שמשתחררים או שהשתחררו..ו..אני מעוניין לחזור למסגרת הצבאית ולתרום. אני מודע לכך שהמשכורת היא משכורת זעומה לעומת המשכורת שאני מרוויח בבזק{בבזק אני מרוויח בסביבות ה6 אלף שקל, פלוס מינוס ועוד ללא מקצוע / תואר אקדמאי}. כל עניין החזרה לקבע, בוער לי בסרעפת ואני ממש מעוניין לחזור לשירות ולהיות בעל קריירה צבאית למרות שהמשכורת לא כזו משתלמת בלשון המעטה, לפחות בהתחלה. יש לי סבלנות, אורך רוח ובעיקר מוטיבציה לחזור למסגרת הזו. {כל בני הדודים שלי השתחררו על קב"ן, 2 אחים שלי הפסיקו לעשות מילואים כבר באמצע שנות ה20 שלהם והם היו קרביים{!!!} וזה פשוט מרתיח אותי}...אנא מכם, שמישו יעזור, רעיון כלשהו, אני ממש רוצה לחזור לשירות. אולי אני פסיכי, אבל אני ציוני, לא תאב בצע וכסף זה לא מה שחשוב לי.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:57

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר