לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים אל פורום המילואימניקים חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מילואים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-03-2008, 13:33
  arikr arikr אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.02.05
הרהורים בנוגע לביטוח חיים למי שעושה מילואים

שלום,
לאחרונה עשיתי סדר וריכזתי לעצמי כל מיני ביטוחים אישיים שיש לי.
ואז התעוררה במוחי השאלה הבאה -
אם אני לא טועה אז ביטוח חיים שיש לי באזרחות "תופס" רק כאשר אני במצב של אזרח, כנ"ל גם אבדן כושר עבודה, ביטוחי מחלות למיניהם ועוד כיו"ב.
כלומר, אם חס וחלילה קורה אירוע ביטוחי (כמו שקוראים לזה סוכני הביטוח) בזמן שאני במילואים, אז אני או יורשי לא מקבלים כלום, כי המדינה אמורה לפצות אותם על כך.
והנה השאלה: אם אני עושה מילואים 60 יום בשנה, אז למה אני משלם אותם תעריפים על הביטוחים האלה, לכאורה הם צריכים לתת לי הנחה של 16.4% (60 יום חלקי 365) שהרי מבחינת חברת הביטוח אני לא מבוטח בימים אלו?
האם זה הגיוני? אם לא איפה הטעות?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-03-2008, 13:39
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי arikr שמתחילה ב "הרהורים בנוגע לביטוח חיים למי שעושה מילואים"

1. ישנם ביטוחים שמכסים גם כאשר אתה במילואים. תבדוק זאת.
2. במידה ולא - זו אכן שאלה מצויינת.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 31-03-2008, 13:56
  arikr arikr אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.02.05
בקשר לזה
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "1. ישנם ביטוחים שמכסים גם..."

בבדיקה שטחית שערכתי בטוח קיימים ביטוחים שאינם מכסים בזמן שאתה במילואים.
שאלתי חברים - יש אחד בלבד שהיה מודע לזה וביקש במיוחד מחברת הביטוח (זה נקרא החרגה) שתנאי הביטוח יחולו גם כאשר הוא במילואים, ואישרו לו את זה (ללא תשלום מיוחד כמובן).
מה שכן קיימים סעיפים כאלה בפוליסות ביטוח שמשמעותם שהביטוח אינו מכסה בתקופות שהמבוטח במילואים. מה שאני יכול לעשות באופן אישי לעשות זה:
1. לפנות לחברת הביטוח ולבקש את החרגה כזו בכל הביטוחים שיש לי.
2. לבקש מחברת הביטוח החזר על פרמיות ששולמו בגין תקופות בעבר שלמעשה הביטוח לא חל בהם.

במידה וחברות הביטוח יסרבו, אולי יש כאן בסיס לתביעה ייצוגית.
אולי יש כאן בפורום איזה עו"ד שמעוניין להרים את הכפפה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
1. ישנם ביטוחים שמכסים גם כאשר אתה במילואים. תבדוק זאת.
2. במידה ולא - זו אכן שאלה מצויינת.

ישן 01-04-2008, 16:25
  פורום החפ"שים פורום החפ"שים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
הבנתי אותו
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "עלה, נראה לי שאתה וביטיס לא..."

ובזמנו הנושא עלה אצלנו ובקדנו מול עו"ד האם יש מקום לעתירה. עפ"י מה שנאמר לנו, לא שווה את המאמץ.

אם אין לך ביטוח או המילואים מחריגים, אתה מכוסה ע"י חוק קיצבאות עפ"י:

1. מענק הוני במקרה מוות (חמסה): מענק חד-פעמי שנע סביב 330 אלף ש"ח. יתכן שאתה תהיה מבוטח על יותר בפוליסה הפרטית.

2. אבדן כושר עבודה: נעשה עפ"י השכר הקובע: ממוצע 3 החודשים חלקי 3 (אך לא יפחת מהשכר הממוצע במשק ולא יעבור 5 משכורות על פי השכר הממוצע). במקרה אחד שאני מלווה, הבחור נפצע קשה בחומת מגן לאחר שעבד חדשיים במקום מסודר עם תלוש גבוה והחודש השלישי היה שכר מינימום עבור שירות מילואים שביצע קודם לכן. עבורו, השכר הקובע ירד בכ- 30% וממנו גזרו לו את הקיצבה לכל החיים וממנה לא משלמים את מלואה אלא כ-70% ולאחר מכן, לפי אחוזי הנכות. פוליסה פרטית עשויה לתת לך מעבר לזה, בהתאם לרמת הכנסתך, התנאים והפרמיה. בכל מקרה, גם אם יש לך ביטוח, לא תקבל פעמיים אלא את המשלים (מלמעלה או למטה) ואחד יקוזז מהשני.

3. קצבת שאירים: השכר הקובע בדומה לסעיף הקודם עם קיזוזים וחישובים שונים.

בנוסף יש את המרכיב התגמולים של חוק הנכים (אשר כאמור יקוזזו במידה ותהיה גם נכות תפקודית מעל המינימום הקבוע בחוק).

ראו אגרת הסבר: http://prdupl02.ynet.co.il/ForumFiles_2/16597879.pdf

בקיצור, חשוב לבדוק את כל התמונה ואת המשמעויות ולשאוף שההחרגה תבוטל בפוליסה, אם לא כרוך בתשלום נוסף.

עלה
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:59

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר