לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #1  
ישן 01-04-2008, 20:29
  art vandelay art vandelay אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 23.06.07
הודעות: 58
"לייזר ממיס טנקים"

מתוך "סאן" הבריטי (מקור):


ALLIES in the War on Terror have an astonishing new weapon – a laser that can melt tanks five miles away.

The Advanced Tactical Laser, mounted on an aircraft, heats targets to thousands of degrees centigrade in milliseconds.

The first model will fly within months after two years of secret tests.

It is the first laser of this intensity to be attached to a plane.Gunners using the laser lock targets with a camera – then set the strength, fire rate and width of the beam.It can fire a four-inch-wide ray over nine miles at the speed of light to slice metal or puncture a tyre.

Or it can widen the beam to 20in to hit several targets in rapid succession.

The Pentagon plans to use it on targets where it is important to avoid collateral damage.

Sun security adviser Andy McNab said: “This new ‘point weapon’ is great news. If you are looking at dropping bombs from an aircraft there is always collateral damage, and often you cannot be sure if you have a direct hit.

“But with this laser, it is a true straight line, so once you have got it on target away you go.

“Lasers have been used for years, but this one will save a lot of time.”

Boeing, which won a US Department of Defence contract, installed a £100million prototype into a C-130 plane at the Kirtland Air Force Base in New Mexico last December. The maiden flight will take place this year.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #13  
ישן 02-04-2008, 22:24
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית
 
חבר מתאריך: 08.03.05
הודעות: 2,970
הרבה יותר מורכב...
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Guy.P.A שמתחילה ב "קרן לייזר ( אור ) שיוצאת..."

מדי טווח ליזר (מגלז"ים) עובדים על העיקרון הזה בדיוק הווה אומר החזר פולסי הלייזר מהמטרה. אלא שאך אנרגיה מוגבלת חוזרת ממשטח הפגיעה ועוצמתה של אנרגיה זאת תלויה בגורמים רבים הן אטמוספרים והן תכונות וצורת מבנה המשטח המחזיר (קרי המטרה) וכמובן המרחק ועוד ועוד.... כמו כן במגל"ז חשובות מאד תכונות רגישות המקלט הליזרי וכן עוצמת, צורת ואורך גל הלייזר עצמו.

מי שמתאר לעצמו החזר מלא ממשטח "מראה" Mirror, בפגיעת קרן ניצבת, ועוד כאלה "צעצועים".... כנראה מתכונן לבחינות בגרות בפיזיקה... שם הכל פשוט וסטרילי. ולא אינני מזלזל בכך כלל - חשיבות גדולה להבנת הבסיס ה"סטרילי" הזה, אולם במציאות המערכתית העסק הרבה יותר מורכב.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #16  
ישן 02-04-2008, 23:15
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 06.04.05
הודעות: 5,069
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי מיקיטל שמתחילה ב "הרבה יותר מורכב..."

אז זהו, שלא רק בבגרות בפיזיקה מתקיימת החזרה מלאה (או כמעט מלאה) של קרני לייזר.
כפי שכתבתי בהודעתי הקודמת, משטח שבנוי מפינות כמו מחזיר הד מכ"מ יחזיר קרן למקורה. מחזירי לייזר כאלו הוצבו על הירח במשימות אפולו (ונדמה לי שגם על לונוחוד) ושימשו למדידת המרחק מהירח לכדור הארץ באמצעות החזרת קרן לייזר שנשלחה אליהם.
אני מסכים לגמרי שמגוחך לחלוטין לחשוב שאפשר לצפות טנק בכאלו התקנים, אבל אם אנחנו מדברים על איום עתידי (רחוק) שיכול להיות משמעותי גם למטרות שאינן שריון - אז אולי דווקא כן אפשר לחשוב על מתקנים או כלים שכן שווה יהיה "למגנם" באמצעים שמבוססים על בגרות בפיזיקה, טילי שיוט או RV של טילים בליסטיים למשל.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #17  
ישן 02-04-2008, 23:56
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית
 
חבר מתאריך: 08.03.05
הודעות: 2,970
"מחזירי אור"....
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "אז זהו, שלא רק בבגרות בפיזיקה..."

מחזירים מהסוג אותו הזכרת נקראים Retroreflectors והם ניתנים לשימוש kשם החזרת אנרגיה rcvיותר מאשר זאת שהיתה מוחזרת ללא ההתקנים הללו. בטווחים המדוברים קוטר וריצוד הכתם הליזרי גדולים ואין שום משמעות מבצעית ביישום טכניקות רטרורפלקטיביות לא ע"י בעל המטרה (האויב) וכמובן לא ע"י המקרין עצמו.

כפי שציינתי - אין למדידת טווח ליזרי הרבה משותף עם טכניקות במערכות כגון ה- ABL וה-ATL (שאגב מקרינות ליזר בקרן מתמשכת CW לעומת קרן "פולסית" במדי טווח....). אין שום צורך בהחזר מחד, ואין שום אפשרות מעשית (בתאוריה זה אפשרי כמו הרבה עיונות בלתי ישימים) להחזיר את הקרן למקור ולגרום לאיזה שהוא "בומרנג - לייזרי".

"הטיית" קרן לייזר "הצידה" הינה נושא מציאותי וקיים בעולם. על כך אני מבקש שלא לדון.

ציפויי הגנה למיניהם ? - נושא רגיש גם כן.

אבל כדאי לחזור לדיון המקורי - המסת שריון טנק באמצעות קרן לייזר המוקרנת מפלטפורמה אוירית - לא בבית ספרנו לפחות לא בעתיד הנראה לעין.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #21  
ישן 03-04-2008, 19:19
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית
 
חבר מתאריך: 08.03.05
הודעות: 2,970
שיבוש ה- ABL...
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "ולמהדרין: - אורך הגל נשמר כל..."

הכל אפשרי - "כמעט".... גם את המוות אנו כבר דוחים בשנים האחרונות.... הללויה...
דווקא את המיסים נראה שאי אפשר לבטל....

לכל מערכת שאדם ממציא - ניתן לפתח מענה. טוב יותר או טוב פחות, יקר או זול, מציאותי או תאורטי בלבד.

שיבוש או אף הגנה מ"רעתו" של ה- ABL מהקרקע יהיה קל יותר וזול יותר מאשר שיבושו כאשר הוא "מאתגר" (Engage) טיל בליסטי במסלול מעוף.

האם ניתן על מפית של בית קפה לאייר פתרון? - בוודאי... "נצבע את הטיל, נרסס אותו בצעי גואש.. נצפה אותו בחומרים קרמיים (נו לכולנו יש קצת קרמיקה בבית שאין לה שימוש...), נפזר עשן , נרכיב מראות, ועוד כאלה רעיונות וניסים ונפלאות...." - על המפית שלי אני מעדיף לעסוק בשאלת אפשרויות הפגיעה הנ"ממית במטוס המקרין, מאשר לעסוק בהמצאות גאדג'טים כאלה או אחרים נגד האלומה שהוא משלח.

אני חוזר לשטרודל ול"הפוך" שלי.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #22  
ישן 02-04-2008, 16:53
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית
 
חבר מתאריך: 08.03.05
הודעות: 2,970
הנושא אינו הזוי אבל....
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי art vandelay שמתחילה ב ""לייזר ממיס טנקים""

זהו נושא הנמצא בפיתוח ובבדיקות כבר מספר שנים לא קטן. שם התוכנית הינו ABL - Airborne Laser.

אגב, למתעניינים - היתה בעבר תוכנית טלויזיה אמריקאית (ואינני זוכר כרגע אם היתה במסגרת NOVA או Discovery או...) שתארה את הפיתוח, את בעיותיו ואת ההיסטוריה שמאחוריו.

למתענינים של ממש מוצע לערוך חיפוש בגוגל למשל ולהקליד את מילות החיפוש: Boeing, Laser, Missiles

יחד עם זאת, טענה בדבר "התכת טנק ממרחק של כמה מיילים..." הינה הזויה והיא בבחינת "לחם להמונים...." ויהיו כאלה שבעתיד יצטטו את הכתבה ויאמרו "עובדה - כי כתוב...כי קראתי...."

המערכת הזאת פותחה ונבדקת בהקשר של פגיעה אפשרית בטילים בליסטיים וכן באפשרות פגיעה במטרות טסות אחרות כגון מטוסים וכטבמ"ים. היא היתה אך "פלח" אחד בתוכניות "מלחמת הכוכבים" שתפסו תאוצה בזמנו של הנשיא רייגן בארה"ב.

כדי לשוות מימד ויזואלי יותר לנושא ליקטתי כמה תמונות הנמצאות ברשת לטובת הציבור כאן.... את כולן ניתן למצוא בחיפוש פשוט. בצמוד לחלקן ניתן גם לקרוא את המאמרים הנלווים באנגלית. הרי התמונות:


תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #26  
ישן 03-04-2008, 05:13
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 02.06.07
הודעות: 5,420
תוספת
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "אם תמציא מקור אנרגיה שניתן..."

א.פרט למקור אנרגיה ענק, אך במשקל סביר לנשיאה על הגב, תוסיף בבקשה גם מערכת קירור ממש גדולה ויעילה, אחרת "רובה הלייזר" האדיר שלך יימס לך בידיים!
ב. תוסיף לנ"ל גם מערכת הגנה בפני לייזר אדיר - כי גם לאוייב יהיה לייזר ענק ביד - בקיצור תארגן חייל שיכול לשאת איזה 10 טונות ציוד, ואתה מסודר......

ג. בעניין אחר - GRASER הוא שם המתקן שהיה צריך להיות חלק מפרוייקט מלחמת הכוכבים. בניסויי פצצות הגרעין מישהו שם לב לאלומות בלתי מוסברות של קרני גמה מרוכזות (מעל לרקע הכבד של קרני גמה ו-X שהפצצה מייצרת ממילא). מחקר בנושא הניב את העובדה שמוט העשוי ממתכת מסויימת, והנמצא בקרבת פיצוץ גרעיני - הופך לשבריר שנייה לליזר חזק בתחום הגמה. ה- GRASER אמור היה להיראות כמו קיפוד ים: כדור שבמרכזו פצצה גרעינית קטנה, ומוטות רבים, כשלכל אחד מהם מתקן שמכוון אותו למטרה מסויימת. הגבול למספר המוטות הוא גיאומטרי, ותלוי במשקל ובמימדים החיצוניים של הלווין הנושא אותם. כל מוט היה אמור להפיק קרן אחת. לא פורסמו נתונים (עד כמה שידוע לי) על עצמת כלי הנשק הזה, ועל גורלו לאחר הפסקת הפרוייקט.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #27  
ישן 02-04-2008, 20:12
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 11.09.06
הודעות: 9,661
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי iamshay שמתחילה ב "[QUOTE=DZZ][size=3][b]אם..."

בטווח הארוך, כולנו נמות .
לעצם העניין, שימו לב שאלו שתי מערכות בעלות שם דומה:
ABL- שמיקיטל הציג, להגנה מפני טילים. להבנתי, הכוונה היא שבמקרה של עימות יישהו באוויר בקרבת מדינה עם טק"ק מטוסים כאלו, שיירטו את הטק"ק בעת המראתו. כלומר- נדרשת שהייה ארוכה, ירי על הרבה מטרות (חלקן דמיים),טווח ארוך, ומערכת רכישת מטרות ועקיבה מדוייקת ומורכבת. למשל, המערכת צריכה לשקלל את עיוות הקרן באטמוספירה לאורך מאות ק"מ.

ATL- בכתבה המקורית: מערכת אוויר-קרקע ע"ג C-130, לשימוש SOCOM. טווח קצר יותר --> מערכת עקיבה ורכישה פשוטה יותר; אני מניח שהמערכת מסוגלת לפחות "יריות" של הלייזר; אין לי מושג אם היא מיועדת נגד אדם/רכב/רק"מ.
גם מערכת זו שוקלת 5-7 טון; ברור שבחיינו לא נגיע לנשק נישא שיכול "להתיך טנק"- אפילו מקור האנרגיה יהיה כבד מדי (פרט להנעה גרעינית של הנשק..).
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #34  
ישן 03-04-2008, 18:47
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית
 
חבר מתאריך: 08.03.05
הודעות: 2,970
שיבוש אופטיקה...
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "בעניין מערכת נשק לייזר נישאת:..."

קיימות מערכות כאלה כבר שנים לא מעטות הן במערב והן במזרח (סין ורוסיה מובילות).

הבעייה הינה שקל יחסית (ולא אפרט) להגן על אופטיקה וחישנים בפני קרינת לייזר "הורסת" לעומת זאת יקר וקשה יותר לפתח ולייצר מערכת שיבוש אופטית (מצריכה אנרגיה, כוון נכון ומדויק ייצוב ועוד...).

בהקשר הפגיעה בעין אדם, בעולם הצבאי (הן המערב והן המזרח) עברו בשנים האחרונות לשימוש בלייזרים "בטוחי עין" בעיקר במט"לים (מדי טווח לייזר), הן בשל אמנות בינלאומיות בנושא והן בשל החשש לפגיעה בכוחות "עמית" (ידידותיים) אפילו - מההחזר של האלומה (לכל כוון) שכוונה למטרת אויב....

הנושא עצמו (להבדיל מהתיחסות למערכת מסוימת זו או אחרת) איננו מסווג וניתן (אתה עצמך הרי מכיר אותו היטב - אני מניח...) למצוא חומר רב עליו ברשת.

נערך לאחרונה ע"י מיקיטל בתאריך 03-04-2008 בשעה 18:55.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #35  
ישן 03-04-2008, 19:26
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 02.06.07
הודעות: 5,420
פגיעה בעיניים
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי מיקיטל שמתחילה ב "שיבוש אופטיקה..."

נכון כתבת שעוברים ללייזרים שהם EYE SAFE. העניין הוא שפותחו לייזרים ייעודיים לסינוור ועיוור עיניים. לא כל כך מדברים על זה, כי זה נחשב לנשק "מלוכלך", אך היו פרסומים גם על זה. יש בשוק מספר משקפי מגן בפני לייזר, אך הבעיה היא טכנולוגית: משקף יעיל יהיה יעיל רק לקרן באורך גל אחד, או לכל היותר לתחום צר של ארכי גל. הפתרון הטכנולוגי המסתמן הוא לנתק בין העין האנושית לבין האובייקט הנצפה. פרושו של דבר - קסדה המגינה גם על הפנים, והחייל רואה באמצעות צגים צמודי עיניים המציגים תמונה ממצלמת קסדה, המתפקדת גם כמגביר אור או אמצעי ראיה טרמי משולב. מערכת כזו, ניתן לבנות עם אמצעי הגנה יעילים בפני סינוור.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:26

הדף נוצר ב 0.40 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2020 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר