לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-04-2008, 10:03
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
מכיוון שבין 1983-85, 1991-2000 ושוב ב 2006
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי צ'ומפי שמתחילה ב "בעקבות דבריך הנכוחים, אני..."

"אנחנו" היינו במצב מחורבן ודי דומה (בלבנון), ובמידה מסויימת גם בעזה ואיו"ש, אני חושב שאמור להיות לנו קל יחסית לבין מה עומד מול האיריקאים. האמת היא שאני לא מחזיק מעצמי נביא, אבל אחרי הכנעת סדאם יצא לי כמה פעמים לנפץ למכרים אמריקאים אשליות, ולספר להם בדיוק מה הם עומדים לעבור שם: התחזיות שלי התגשמו במדוייק. שוב: לא כי אני חכם או נביא, אלא משום שעשיתי 1+1+1=3 על סמך מה שמוכר לנו מהחזיתות שלנו.

בעזה, ב 1991-2, עוד "ניסינו" למראות שאנחנו בעלי בית כמו בימים הטובים. אני עדיין זוכר את הזעזוע בארץ כאשר שלושה אנשי מילואים - עוד בימים שבהם היה נראה שכל עם ישראל עושה מילואים - נהרגו כאשר מחבלים שעקפו את הסיור שלהם לפנות בוקר, ריססו את הג'יפ הפתוח ולא השאירו להם סיכוי. מאוחר יותר חוסל סיור דומה באותו אופן (שלושה אנשי מילואים של הגדוד הדרוזי), עוד שני לוחמים נהרגו בפרדס (ובכלל גילו את הסיור המותקף שעות לאחר הירי) וכמובן האירוע שבו עימאד עאקל ארב לעוד ג'יפ פתוח כזה, (פגע בגשש ונהג ומפקד הסיור בנס ניצל כאשר התגלגל הצידה לאנשהו). היו עוד מקרים. אלה אירועים שליוו אותי כל הזמן. אני בטוח שלמי ששירת במקומות וזמנים אחרים, יש משהו אחר לספר.

זו הייתה תקופה שבה "הפגנו נוכחות" בכל מקום, כי באמת היינו בעלי בית. גרף הלמידה היה איטי, אבל בסופו של דבר השיטה פשטה את הרגל וההמשך ידוע. אני לא אומר שההתחפרות וההיתפילבוקסות הואילו בטווח ארוך, אבל קח בחשבון שאב לשלושה מגדרה שיצא למילואים ולא חזר כי נשלח לסיור, כמו בספארי, ברחובות הרצועה, גרם לזעזוע עמוק.

עכשיו תגיד: "אתה מקצין, ברור שאני לא מתכוון לזה", אבל תמיד קח בחשבון שקשה מאוד להוציא לפועל מדיניות צבאית ברמת דיוק של בימאי סרטים. אם אתה עובד כמו אלה בבגדד, הכוון יקצין לכוון מסויים. אם אתה משחק אותה "בעל בית", אתה תקצין לכוון אחר. בכל מקרה, קשה מאוד להתמיד במתכונת של "משהו באמצע".

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-04-2008, 11:37
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי דביר1 שמתחילה ב "מה זה סיור אלים?"

סיור אלים הינה משימת איסוף מודיעין, הנעשית תוך עירור האויב אם באש ואם בהתקפה. המטרה של הסיור היא להעריך את פריסתו, תגובתו לאש ולהתקפה, יחידות סיוע אש הרלוונטיות, עתודות וכדומה.

להלן הגדרה מדוייקת למדי מויקיפדיה:
Reconnaissance in force (RIF) is a type of military operation used specifically to probe an enemy's disposition. By mounting an offensive with considerable (but not decisive) force, the commander hopes to elicit a strong reaction by the enemy that reveals its own strength, deployment, and other tactical data. In modern warfare, key weapon systems such as surface-to-air missile batteries, radar sites, artillery, and so forth can give their location away to everyone for miles around when actively fighting. The RIF commander retains the option to fall back with the data or expand the conflict into a full engagement.

Reconnaissance by fire (or speculative fire, 'spec fire') is a tactic which applies a similar principle. When not trying to be stealthy, reconnaissance units may fire on likely enemy positions to provoke a reaction

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 07-04-2008 בשעה 11:40.
ישן 07-04-2008, 18:33
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי oren_mn שמתחילה ב "ביטיס, ההגדרה שלך לסיור אלים..."

אם זה לא נובח, אל תקרא לזה כלב. סיור אלים נעשה למטרת מודיעין. אם המטרה היתה פגיעה במחבלים, הרי שמדובר בפשיטה. (*גם* אם קראתם לזה "סיור אלים")

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:47

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר