לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-04-2008, 12:25
  eGod eGod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
גאידמק ושלושת הפנסיונרים

חילופי האשמות בסיעת הגמלאים בעקבות הפרסום היום ב"הארץ" על פרישה אפשרית של שלושה מחברי הסיעה - משה שרוני, אלחנן גלזר ושרה מירום-שלו - והצטרפותם למפלגת צדק חברתי של ארקדי גאידמק.

על פי המפתח הנוכחי, שלפיו כל מפלגה מקבלת מינוי שר לכל שלושה חברי כנסת החברים בקואליציה, הסיעה החדשה תהיה זכאית לקבל תפקיד שר בממשלה. השר יוכל להיות אחד מחברי הכנסת, מועמד אחר מטעמו של גאידמק או אף איש העסקים עצמו. בשיחה עם "הארץ" אישר אתמול גאידמק את הדברים, ואמר כי ישקול להיות שר לענייני תפוצות וירושלים.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://law.themarker.com/ibo/images/rashit_others/sharoni_moshe.jpg]
יו"ר סיעת הגמלאים, יצחק גלנטי, אמר שאין מאחורי מהלך הפרישה האפשרי "שום מניע אידיאולוגי", וכל מה ששרוני, מנהיג הפורשים הפוטנציאליים, מבקש הוא תפקיד בכיר של שר או סגן שר. שרוני דורש מסיעתו להתייצב מאחורי הצעת החוק שלו להעלאת קצבאות הזקנה ל-20% מהשכר הממוצע במשק, ואומר שגלנטי הוא שמגלה עניין בתפקידים.

"שרוני רוצה להיות שר? שיבושם לו"

שרוני כיהן עד אוקטובר האחרון בשני התפקידים הבכירים של הסיעה בכנסת - יו"ר הסיעה ויו"ר ועדת העבודה והרווחה. אולם יו"ר המפלגה, השר רפי איתן, הוביל מהלך להדחתו משני התפקידים, ובמקומו מונה גלנטי. הרקע הישיר להדחה היתה העובדה ששרוני עמד על הדרישה להעביר את הצעת החוק להגדלת קצבאות הזקנה, למרות שעלותה ארבעה מיליארד שקלים. ברקע עמדו גם שורת ההסתבכויות של שרוני בהתבטאויות מביכות.

שרוני הודיע כבר אז שהוא שוקל להקים סיעה עצמאית. אבל רק החל מ-18 למארס, כלומר שנתיים לאחר הבחירות, יכולות סיעות בכנסת להתפצל, בלי שזכויות הפורשים ייפגעו. לשם כך דרוש שלפחות שליש מחברי הסיעה יכריזו על פיצול, ובמקרה של הגמלאים שלושה חברי כנסת. כיוון שה-18 לחודש הוא יום שישי שלפני פסח, סביר להניח שהדבר יקרה רק לאחר החג.

שרוני אמר שקיים שיחה אחת עם גדימאק ביום רביעי. "זה לא משא ומתן", אמר שרוני, "משא ומתן לא עושים על רגל אחת. יש לי זמן לחשוב על זה". לדבריו, הוא עדין מקווה ש"החברים שלי מסיעת הגמלאים יבינו שהם נשלחו למען הגמלאים, והסיעה תדרוש להעביר את החוק. זה חלק מההסכם הקואליציוני".

שרוני אמר עוד ש"אני הודחתי מהתפקידים כי העלתי את החוק הזה לקריאה שניה ושלישית. גלנטי מחפש תפקידים". כשנשאל אם הוא בטוח שחבריו לסיעה, מירום-שלו וגלזר, יפרשו עמו, ענה ש"שום דבר לא בטוח בעולם הזה".

גלנטי העריך שלמרות ההכחשות שמשמיעים מירום-שלו וגלזר, הם מתכוונים לפרוש. "נראה לי שהם ילכו עם גידמאק", אמר. לדבריו, מה שמעניין את שרוני הוא התפקיד. "אם הובטח לו תפקיד שר, שיבושם לו", ציין.

גלנטי ציין עוד שייתכן והפרישה דווקא תחזק את הגמלאים משום שהקואליציה תיחלש ותהיה תלויה יותר בקולותיהם. "ברור שזה יכניס את הקואליציה למערבולת", אמר גלנטי, "קואליציה של 64 חברי כנסת ניצבת על כרעי תרנגולת".

הוא דחה את דרישת שרוני להעביר את חוק קצבאות הזקנה ואמר ש"שרוני יודע שזה לא ריאלי והאוצר לא היה מתקצב את זה".
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:20

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר