לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-04-2008, 05:56
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
המשכיות תוכנית לא תלויה ברמטכ"ל
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Black Mammmba שמתחילה ב "יש לי בעיה עם התפיסה הזאת,..."

בין אם הרמטכ"ל הנוכחי יהיה בתפקיד או לא בעת קליטת הנגמש"ים זה לא משנה, מה שחשוב הוא המשכיות התוכנית לפי התכנון המקורי גם לאחר חילופי הרמטכ"ל או אלופים. יש לציין שבצה"ל זה עובד יחסית די טוב רק סדר העדיפויות היה שגוי מלכתחילה ושם את חה"א בעדיפות ראשונה במשך שנים.

ייצור של כמה עשרות ואף מאות נגמשי"ם והטמעתם במערך הוא לא עניין פשוט והוא אורך זמן.

מה שתפש את תשומת ליבי היא הסבתה של חטיבה 7 לסימן 4, מי האמין שנגיע כ"כ מהר לשלב שבו הטנק הישן ביותר במערך הסדיר יהיה הסימן3

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-04-2008, 11:34

דיברתי על סדר העדיפוות כפי היה
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי double_o שמתחילה ב "על איזו העדפה לחיל האוויר אתה..."

דיברתי על סדר העדיפויות כפי שהיה בתוכניות קודמות עד התוכנית הנוכחית.

חיל האוויר ממשיך לקבל 105 מטוסי F 16 I בשנים הקרובות, זאת לאחר קבלת הרעמים, פתנים חדשים, נחשונים ועוד.

ההרגשה בקרב הרבה מאוד "ירוקים" במשך השנים וגם בפורום הזה היתה שמישהו שכח שיש עוד חילות חוץ מחיל האוויר.
ְִ ִ40 שנה לא החליפו את אותם נגמשי"ם, דובר על סגירת תוכנית המרכבה וההצטיידות בה היתה בהיקף קטן יחסית, מספר תוכניות לרכישת כלים לחת"מ בוטלו והרשימה ארוכה מאוד.
ברור שיש חשיבות רבה לחיל האוויר אבל לא היתה סמטריה בבניית הכח, חיל האוויח התחדש והתחזק והחילות הירוקים התיישנו ללא השקעה ברכש חדש.

ועוד לא דיברנו על תקציב לאימונים של יחידות מילואים.

את החשבון קיבלנו במלחמת לבנון השניה, לא רק אבל בפירוש גם בגלל הזנחת זרוע היבשה.

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 06-04-2008, 14:37

סיוע לעומת ייצור מקומי
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[font=Verdana][b]דולר[/b] או..."

ראשית, אין כיום בארה"ב נגמ"ש כבד בשימוש מהסוג שבו ישראל מעוניינת להשתמש.
מבחינה כלכלית שימוש בסיוע הבטחוני מנוון את התעשיות המקומיות ולא תורם לכלכלה כלום, דוגמא:

כשקונים ציוד בכספי הסיוע (מטוסים, נגמש"ים וכל דבר אחר) הכסף לא נכנס לכלכלה המקומית, לא מספק עבודות ומדינת ישראל לא רואה ממנו רווחים עקיפים בצורה של מיסים.
מצד שני כאשר מזמינים מהתעשייה המקומית מתחיל מעגל של יצירת תעסוקה והכנסות.
יש שתי אפשרויות להצטיידות בטנק חדש (או כל מערכת אחרת).

האפשרות השניה היא ייצור מקומי, במצב זה הכסף מושקע בתעשייה הישראלית שיוצרת מקומות עבודה לעובדים ישראלים שמשלמים מיסים למדינה, צורכים במדינה והיצרן (תע"ש במקרה זה) משלם גם הוא מיסים למדינה, משתמש בשירותים של קבלני משנה ונותני שירותים רבים. קונה את רוב החו"ג בארץ ויוצר עבודה לחברות נוספות בפרייקט (אלביט, אל אופ ועוד) שבתורן ממשיכות את מעגל העובדים, קבלני המשנה ונותני השירותים. החברות שמעורכות בפרויקט הרוויחו ידע וטכנולוגיה שמשמשים אותן לפיתוח עסקיהן, את צרכי צה"ל ובסוף עוד יוצא שכלי שיוצר בישראל זול משמעותית מכלי מקביל שנקנה בארה"ב.
רוב הכסף שהושקע ייצור מקומי נשאר במערכת הכלכלית הישראלית וצה"ל מקבל כלי שנתפר לפי צרכיו וניתן לשינויים אצל היצרן בהתאם לשינויים בצרכים. ברור לחלוטין שמכל הבחינות זו האפשרות העדיפה הן מבחינה כלכלית והן מבחינת צרכים מבצעיים.

בנוסף יש לזכור שעקב ההכנסות ממסיסים שונים עלות כל כלי נמוכה יותר ממחירו הנקוב למדינה.

לכן יותר הגיוני להשתמש בכספי הסיוע לקנית ציוד שלא מיוצר כיום בארץ.

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 06-04-2008 בשעה 14:42.
ישן 06-04-2008, 16:58

אני די מסכים עם ההערכה של היחס עלויות בין מטום לנגמ"ש
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "אני שותף לדעתך; יתר על כן,..."

מבחינת מחיר נקוב בדולרים (לא משנה אם סיוע או לא סיוע) אני מסכים עם הטענה שמטוס קרב אחד עולה כמו 30 נמ"רים חדשים.
F16I ב 70 מליון דולר
F 15 I כ 100 מליון דול
נמ"ר ? - אני מודה שאני לא מכיר הערכת מחיר, אבל 1-2 מליון דולר נשמע סביר בהחלט, אפילו 3-4 מילון דולר עדיין משאיר יחס מדהים בין מטוס אחד לנגמ"ש.

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 07-04-2008, 10:53
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
ובכל זאת........
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "אני מכיר את הבדיחה הזו משנות..."

ובכל זאת ישנן שוב ושוב תהיות על יוקר הכלים השונים. שלא כבעבר, ישנם כיום כלים ממוחשבים טובים יותר ויותר, לתכנון אב הטיפוס ללא צורך בניסיון וטעיה, ללא צורך בשורת אבטיפוסים יקרים (עבודת יד), עם פחות פרמטרים בלתי חזויים, הודות להדמייה של תהליכים אוירודינמיים ואחרים. CAD/CAM אומר גם פחות אי דיוקים וטעויות בייצור ובהרכבה. יש הרבה יותר אוטומציה בתהליכי הייצור והניסוי. ואף על פי כן - העלות פר מטוס או רק"ם רק עולים. את העליה במחיר אי אפשר להסביר רק על רקע עלות החמרים האקזוטיים או תהליכי הייצור המתמחים. חובבי הקונספירציות למיניהם חוגגים, וכבר שמעתי שחלק מן המחיר הגבוה למעשה מופנה לפרוייקטים שחורים. דעה אחרת מדברת על סחטנות של היצרנים השונים המנסים להרוויח כמה שיותר. דעה אחרת - להבדיל, מבוססת - מדברת על ביורוקרטיה מטורפת מצד גורמים ממשלתיים וצבאיים. ידוע היטב הסיפור על איזה כלי עבודה שעלה למשלם המיסים כמאתיים דולר, בעוד שאדם רגיל קונה אותו בחנות בעשרה דולר! ההבדל הוא שהצבא דורש עבודת ניירת כל כך מסובכת וכל כך נרחבת מן הספק,כך שמי שרוצה לעמוד בה חייב להוציא על כך הון. ואכן, בשנים האחרונות ישנה התייעלות מסויימת בתחום הזה.
ישן 07-04-2008, 14:15
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "פטיש במחיר 200$"

אכן כך אומרים הקונספירטורים, אך ראיתי בזמנו (איפהשהו בשנות השמונים) מאמר משכנע שניתח את התופעה הביורוקראטית. דוגמה מפורסמת אחרת היא מתקן לייצור שתיה חמה (קומקום חשמלי בלשוננו), שנועד למטוסי C-5B ו- C-141, ועלה כ- 1500$, כי ח"א האמריקני התעקש על כך שיעמוד בכל דרישות התקן לציוד תעופתי, לרבות תהליך הייצור של כל חלק, תאימות למתח ואמפראז' במטוסים, סוג הצבע, מבחני ריסוק וכיוצ"ב, וכדי לעמוד בכך היה על הייצרן לבצע סדרת מבדקים ולצרף את תוצאותיהם, וכן למלא הר של מסמכים.

אם זה לא מספיק אז מושב פשוט לאסלה במטוס C-17, שמחירו צריך להיות לא יותר מ-30$ עלה למשלם המיסים פי 15 ויותר מאותן הסיבות.

יש לי ספק אם פרוייקטים שחורים אכן צריכים סוג כזה של הסוואה.
ישן 07-04-2008, 22:29
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.08
בתגובה למספר 1
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי mad68 שמתחילה ב "תוכנית "תפן" להצטיידות צה"ל"

תקציב צהל מגיע משני מקורות עיקריים: הסיוע האמריקאי ותקציב הבטחון, המטוסים ממומנים מכספי הסיוע ויצור מקומי מתקציב הבטחון, לכן אין שום קשר בין רכישת מטוסים ויצור נמרים.
אשר לאיטיות באספקת נמרים צריך לזכור שהדגש העיקרי הוא על יצור טנקים ורק לאחר שכל הטנקים בסדכ צהל יהיו מרכבות ניתן יהיה כנגד כל מרכבה שתגיע למערך המילואים, להוציא ולהסב את אחת המרכבות הישנות לרקמ אחר. זהו תהליך ארוך שיקח הרבה שנים וככה זה נראה גם בתקציב.
כידוע ישראל מקבלת 2.4 מיליארד דולר סיוע אמריקאי שאמור לשמש לקניות מערכות נשק בארצות הברית, אבל, החל משנה זו הסיוע הוגדל ל-3.0 מיליארד דולר,ונשאלת השאלה למה לא לקנות מכספי הסיוע שגדל ב600 מיליון דולר את נגמשי הסטריקר עם המיגון האקטיבי "טרופי" שמיוצר בארה"ב ע"י חברה אמריקאית. אפשר להניח שהמלחמה בעירק לא תמשך לנצח, בפרט אם ממשל דמוקרטי יעלה לשלטון, וזו תהיה הזדמנות לרכוש כמות גדולה של נגמשים מהר ובמחיר זול. אם כי הסטריקר נחות במיגון מהמרכבה צריך לדעת ששיפורים במיגון אקטיבי, במיגון רהאקטיבי לא נפיץ ובמיגון חשמלי, יקטינו את הנחיצות ברקמ כבד ואיטי ותנתן עדיפות לרקמ קל נייד ומהיר. כך שאם בצהל רוצים להחליף את הזלדה צריך לקנות את הסטריקר ולהפסיק לחלום על נמרים.
ישן 08-04-2008, 00:23

ספק גדול אם הסטרייקר יכול להחליף נגמ"ש כבד.
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "בתגובה למספר 1"

ראשית, לנגמ"ש גלגלי יש יכולת עבירות נחותה מאוד ביחס לכלי זחלי, ספק גדול מאוד אם סטרייקר יכול לתפקד בלבנון, ועוד בחורף כמו נגמ"ש זחלי. כנ"ל נכון לגבי רמה"ג.
שנית, נגמשים כבדים יכולים לשאת מערכות שסטרייקר לא יכול לשאת .

לבסוף יש לזכור שבישראל יש כלים זמינים שניתן בקלות יחסית להסבם לנגמש"ים, סביר להניח שבעלות נמוכה יותר מנמ"ר ולהועיל לכלכלה המקומית.
בצה"ל, שכבר מכיר את הכלים האלו ועושה בהם שימוש בחרו לא לעשות זאת עקב אי התאמה לצרכים.
זאת בנוסף לכך שבצה"ל בחנו את הסטרייקר כבר לפני מספר שנים והוחלט לא להצטייד בו

יש לזכור שמערכות המיגון האקטיבי לא מגנות ממטענים ומוקשים ויעילותן בסביבה רוויה ב RPG יורדת, המערכות הללו לא מחליפות מיגון פאסיבי.

נגמ"ש גלגלי קל, גם עם מיגון אקטיבי לא מתאים ללחימה כוללת בזירת המזה"ת.

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:31

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר