לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה - לא לשכוח להוסיף תגיות ספויילר היכן שצריך! - חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > קולנוע וטלוויזיה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-04-2008, 09:48
  Cfox Cfox אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.06
סצינת הסיום של דוני דארקו-Spoiler! (מי שמתכוון לראות- בשום אופן לא להיכנס)

דבר ראשון, אני אציין שבכוונה לא צירפתי וידאו/קישור ליוטיוב, בגלל שאני לא בטוח בחוקיות של קטע כזה באינטרנט. מי שראה את הסרט יודע על מה אני מדבר וגם יוכל למצוא בקלות עם חיפוש ביוטיוב.

כזכור, הסרט נגמר אחרי התרסקות המנוע על החדר של דוני. אחרי כן מתנגן השיר mad world ורואים את הדמויות העיקריות (פרט למשפחה של דוני), כל אחת בחדרה,רדופה ע"י הפחדים שלה, נכשלת לישון (הראשונה היא הפסיכיאטרית, שמתעוררת מחלום בלהות).

בהמשך רואים את ההתקהלות סביב בית משפחת דארקו, הגופה מוצאת, בני המשפחה בוכים (פרט לאמא שפשוט מעשנת). ואז, אחרי שחשבת שכבר נגמר הכל ולא תקבל עוד חידות, מגיעה גרטשן. הילדה היפייפיה לבושה באוברול ורוכבת על אופניים, ובכלל לא מוטרדת ומתוחה כמו שהיא נראית במשך הסרט. ילד שנוכח מספר לה את מה שקרה, שלהרוג קראו דוני דארקו ושואל אותה אם היא הכירה אותו. אחרי שעונה שלא הכירה, היא מסתכלת אל אמא של דוני. זה לא נאמר, אבל המבט על הפנים שלה מסגיר שהיא מזהה אותה מהיכנשהוא. אמא של דוני מסתכלת בחזרה, גרטשן מנופפת לה ומקבלת את אותו מבט של "אנחנו כבר נפגשנו" וניפוף בחזרה.

השאלה הנשאלת- מה משמעות המבט הזה והניפוף? אני מזכיר לכם שבשום שלב בסרט (שבכל מקרה מתרחש כולו אחרי אותו אירוע) הן לא נפגשות. לי יש סברה, אבל אני אשאיר אותה לעצמי בינתיים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-04-2008, 03:44
  Cfox Cfox אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Cfox שמתחילה ב "סצינת הסיום של דוני דארקו-Spoiler! (מי שמתכוון לראות- בשום אופן לא להיכנס)"

donnie darko

מדובר בסרט עם תקציב קטן (4.5 מליון דולר) שלא זכה להצלחה בקולנועים ועבר כמעט מיד לוידאו. למרות זאת, הוא זכה להערכה רבה בפסטיבל סאן-דאנס (איפה שהוקרן לראשונה), וכסרט וידאו הפך לסרט פולחן של ממש.

אפשר להגדיר אותו כמותחן פסיכולוגי/דרמה/מדב. הסיפור הוא של ילד מבריק בגיל תיכון, שהולך בשינה אל עבר חזיון מסוים, ומכאן אני לא אספר ואתם צריכים פשוט לראות. אחד משני הסרטים הטובים ביותר שראיתי, סרט מבריק, ענק, מכל בחינה. אני ממליץ להתחיל מהגרסא הרגילה ולא מגרסאת הבמאי, שהרבה יותר מאכילה בכפית את המשמעות של הדברים. זה סרט שרואים שוב ושוב, אני ראיתי משהו כמו שש פעמים.

ישן 11-04-2008, 05:11
  Cfox Cfox אינו מחובר  

תגובה מרוכזת
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Cfox שמתחילה ב "סצינת הסיום של דוני דארקו-Spoiler! (מי שמתכוון לראות- בשום אופן לא להיכנס)"

maorlboro, lance, למה נכנסתם אם רשמתי ספויילר בכותרת? שכחתי שאפשר לשים תגית כזאת, אבל נראה לי שזה מספיק בולט... מנהלים- תערכו בבקשה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Mithrandir21
אני לא חושב שיש בזה משהו להסתיר. פשוט מאוד: לפי הטוויסט הזה כול מה שראינו שקרה בין דוני לגרטשן כאילו לא היה מעולם כי העבר/עתיד (תלוי מאיזה כיוון מסתכלים על זה) השתנה בעקבות התרסקות המנוע.
במילים אחרות: זה היה קטע הוליוודי אווילי למדי שנועד להגיד לך: אולי הכרנו בגלגול אחר (או משהו כזה במקרה הזה)?

אז זהו שלא, זה לא טוויסט פשוט, כי אם כן- הוא גרוע ביותר; גרטשן והאמא לא נפגשו בשום שלב בסרט, כך שלא יכול להיות שהן מכירות מגלגול קודם בצורה שאתה מתאר.

לגבי הסברה שלי, היא צריכה הרבה שיוף (צריך לראות שוב את גרסאת הבמאי ). אבל בגדול- לא במקרה הן לא נפגשות בשום שלב בסרט, יתר על-כן- הפעם היחידה שגרטשן מגיעה לבית של דוני היא כשהאמא בניו-יורק. אני מנסה להגיד שאם הן היו נפגשות הייתה כאן איזה בעיה, איזשהוא קונפליקט.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:35

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר