לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-04-2008, 18:31
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי העיתונאי שמתחילה ב "באוניברסיטת ריאד מתעניינים במערכת הביטחון הישראלית"

מאחר והמסמך כשלעצמו אינו בעל ערך מודיעיני גבוה במיוחד (עם כל הכבוד לויקיפדיה, ויש המון כבוד), נראה לי שדווקא מה שמעניין בו הוא שהוא בעברית.
באתר האוניברסיטה ניתן למצוא את המחלקה ללימודי עברית (בקישורים הזה והזה לדוגמא) וזה כבר יותר מעניין. הגיוני שהמודיעין הסעודי מחזיק תיקים על גופי הביטחון בישראל (כמו גם על גופי הביטחון באתיופיה), אבל קיומה של מחלקה שלמה ללימודי עברית מעיד על יותר מכך - על רצון להכיר את השפה והתרבות שמאחר ואין שמץ של קשר מדיני גלוי בין המדינות אפשר להניח שאחת ממטרותיה היא הכשרת פעילי איסוף.
מישהו מהערביסטים שבפורום יכול להציץ בלינקים ולראות אם יש שם איזה שהם קורסים מעניינים?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-04-2008, 23:12
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי העיתונאי שמתחילה ב "ככל הידוע לי, לא"

עם כל הכבוד, ובלי שום דבר אישי כלפיך, זה בדיוק מה שמפריע לי.
כמוני כמוך, גם אני אוהב לעשות יסודית כשאני כבר עושה אותה, אבל למה לכל הרוחות לתקן ערך לא אמין בוויקיפדיה?
למה להכנס לנתונים כגון מספר היחידה של סיירת מטכ"ל, מיקום בסיס הקבע שלה ושמות קצינים בכירים בעברה?
אני לא אומר שאת המידע הזה אי אפשר היה להשיג בדרכים אחרות. אבל מה שאתם עושים זה לנפות את המוץ מן התבן, ולחסוך למודיעין של האויב הרבה מאוד שעות וכאב ראש כשהוא מנסה לברר "מה מתוך בליל המידע הזה אמת?".

שוב, אני בטוח שאין לך כוונת זדון, אני משער שאתה פשוט דומה לי בפרפקציוניזם שלך, אבל חלאס, תוסיף דיסאינפורמציה בכדי למסך על המידע הקיים, אל תצליב מקורות ותראה לאויב מה אמיתי ומה לא.

הבהרה - בערכים שעוסקים באמל"ח זר, אין לי בעיה שתגיע לרמת דיוק בנתונים כדוגמת "קצב האש של M-109" המקורי (משנות ה-60'), אבל למה צריך להיות כתוב שם שלדוהר "טווח עד 19.4 ק"מ ועד 29.8 ק"מ עם סוג מסוים של תחמושת לטווח ארוך"?

ישן 30-06-2008, 14:37
צלמית המשתמש של The Cheff
  The Cheff The Cheff אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.06
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "עם כל הכבוד, ובלי שום דבר..."

גישה מעניינת... לא לצנזר אלא לשקר (אני מרשה להשתמש בחרוז הזה כסיסמא )
מילא צנזורה, שאם היא נעשית בשום שכל, אזי יש בה תועלת אבל אתה מגדיל ואומר הבה ונזרע מידע שיקרי על מנת לבלבל את האויב.

לפי גישתך עד היום כולם היו מאמינים שבדימונה יש מפעל טקסטיל, איציק מורדכי חיסל את המחבלים מקו 300, לא היית יודע שהש"ב אחראי על רציחתו של קסטנר, שהשב"כ בתחילת דרכו עקב אחרי מפלגות האופוזיציה בהוראת ראש הממשלה, עיזאת נפסו היה יושב בכלא (או אולי פשוט מחוסל בלי שאף אחד ידע), משה דיין היה ממשיך לשדוד עתיקות תחת צווי שטח צבאי סגור וכו' וכו'

אגב, אם אתה חושב שתוכל לשים גבול ולהניח לשלטונות / תקשורת / צנזורה לשקר רק בתחומים מוגדרים אתה טועה, גבולות נוטים להיטשטש... במיוחד בישראל.
ישן 30-06-2008, 16:27
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי The Cheff שמתחילה ב "גישה מעניינת... לא לצנזר אלא..."

דיסאינפורמציה (נטיעת מידע שיקרי) היא אמצעי יעיל להסוות ולטשטש פריצות באבטחת המידע.
כמו בכל כלי יעיל, השאלה היא למה משתמשים בו.
האם רובה הוא טוב או רע?
רובה שמאפשר לי להגן על ביתי מגנבים ועל הבת שלי מאנסים הוא מאוד טוב.
אותו רובה שמשמש לרצח ילדים רק משום שהם נולדו לדת אחרת או בצבע עור שונה הוא רע.
הרובה עצמו הוא אותו רובה.
השימוש שאנחנו עושים בו מעניק לו נופך מוסרי כזה או אחר.

דיסאינפורמציה היא כלי.
כשאני משתמש בה ע"מ לפגוע ביכולת האויב לאסוף מידע מודיעיני שעלול לפגוע בבטחון מדינתי היא מאוד טובה.
כשאני משתמש בה ע"מ להכשיל יריב פוליטי בבחירות היא מאוד רעה.
ע"מ לשים את הגבול ולהחליט באיזה מקרה נשתמש בה ובאיזה לא - יש לנו ראשות מחוקקת, ראשות מבצעת וראשות שופטת שירסנו את השליטים לרגע שאנחנו ממליכים עלינו בדמוקרטיה הפרלמנטרית שאנחנו חיים בה.

ישן 30-06-2008, 21:25
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי The Cheff שמתחילה ב "[QUOTE=cre666]ע"מ לשים את..."

כל זה טוב ויפה.
אבל זה טיעון שיכול לשמש ע"מ לבטל כל החלטה שאתה אי פעם עלול לקבל.
אם אתה פועל אתה לוקח סיכון, אם אתה לא פועל אתה לוקח סיכון וככל שאתה מתלבט יותר בין השניים בד"כ הסיכון עולה.

- עריכה -

מצטער, סטיתי פה הרבה מצבא ובטחון.

בשורה התחתונה אני לא הייתי קורא לזה "בעיה".
אני הייתי קורא לזה עובדות החיים.
עכשיו נשאלת השאלה האם אתה מוכן לקום, לקבל החלטות, ולהסתכן בלטעות (וכשזה יקרה, לעמוד זקוף ולקחת עליהן אחריות),
או שאתה מתכוון להתפתל כמו תולעת ו"להחליט לא להחליט" כי אתה תמיד עלול לטעות.

עכשיו תחשוב בשקט ולבד באיזו אופציה אתה בוחר.

נערך לאחרונה ע"י cre666 בתאריך 30-06-2008 בשעה 21:31.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:22

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר