לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-04-2008, 16:08
  Rationalist Rationalist אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.05
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי דיסקית שמתחילה ב "אם כך, אז מה תהייה הפרשנות שלך לארוע ההוא?"

א. הפרשנות שלי תהיה בדיוק זה - פרשנות. אני מניח שזה סביר לחשוב שהפרשנות של שימי, זיו ושלי איננה ניחוש גרידא (ניסיון, ידע וכו'), אבל אסור לחשוב שההסבר שלנו ממצה, מושלם ויחיד.
ב. אם נדחה את טענה ב' שלי (ניתוק A), כפי שהצעת, ונטען כי A היה הזרז בפועל, הרי שגם הסבר זה איננו תולה את האשם ב-A באופן מוחלט. בהחלט ייתכן ששינוי קצב הרענון גרם למשהו, שבתורו גרם (והיה גורם גם מסיבות אחרות) לשריפת המסך. במקרה זה, הרי שבאותה מידה שינוי הרזולוציה יכל לגרום לאותו הדבר שגורם לשריפת המסך - ואז היינו מאשימים את שינוי הרזולוציה. שינוי קצב הרענון, מבחינתי, הוא "אשם תורן" ותו לא.
ג. אני לא גדול הסטטיסטיקאים (ויש מרצים שלי שיעידו על כך בפה מלא), אבל גם אני חושב שבמקרה הזה קבוצת הניסוי קטנה מדי - במחשב אחד שונה קצב הרענון ונשרף המסך. המסקנה קצת גורפת, לטעמי.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-04-2008, 13:23
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "אפשר לפרט יותר על הקשר בין A..."

התדר שונה ל 85 הרץ

לחצו על אישור

מסך שחור

מאז הוא לא פעל...

כמובן שבתאוריה יכול להיות שהוא החליט למות באותה רגע סתם ככה למרות שהוא לא היה בעייתי אפילו פעם אחת עד לאותו רגע...

מדובר במסך מדור ישן מאוד; היום מסכים יודעים לדאוג לא לנסות להציג מה שהם לא יכולים ופשוט יציגו שיקופית של "הקלט לא תואם למה שאני מסוגל להציג". אבל פעם לא היו מסכים כאלה. נכון שהסיכוי שהמסך שלו הוא מסך עד כדי כך ישן נמוך למדי, אבל אני מעדיף שיבדוק ושלא יבוא ויאשים אותנו אחר כך...

ישן 23-04-2008, 14:38
  Rationalist Rationalist אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.05
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "התדר שונה ל 85 הרץ לחצו על..."

על פניו, נראה שהסיבה היא מה שאתה טוען. עם זאת (וזה מה שביקשתי להדגיש), הקשר הנ"ל אינו הכרחי, מחייב וכו'. הוא פשוט סיבתיות-למראית-עין.

עקיבות בזמן היא אחד מהגורמים ההכרחיים לסיבתיות, אבל היא בפירוש איננה מספיקה או בלבדית.

אין לי בעיה שתסיקו, בדיוק כמוני, שמעצם העובדה שהשמש זורחת כל יום היא תזרח גם מחר. אבל, חשוב שתדעו שהסיבה לזריחה לא קשורה בעובדה שהיא קרתה כל-כך הרבה פעמים.

למה הדבר דומה? חבר בקורס צבאי שעברנו ביחד, הודח ממנו, ולאחר שסיימתי אותו הפך לחייל שלי. יום אחד ביקשתי ממנו לבצע דבר מה והוא נכשל בסיום ההליך. באותו יום ירד גשם זלעפות, והוא תלה את הסיבה לכשלון בגשם. הוא הגדיל לעשות, כשהוציא נוהל המציין כי "אין לעשות X כשיורד גשם". זו, כמובן, היתה שטות גמורה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:44

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר