לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-03-2005, 06:47
  הנינוח הנינוח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.11.01
משהו קורה בהארץ.., הם בעד זכותו של יגאל עמיר !

מאמר המערכת של הארץ מהיום - חומר למחשבה לשמאל הסהרורי הבולשביקי בישראל:

גם יגאל עמיר הוא אדם

הזכות להתייחדות של אסירים עם נשותיהם נקבעה בפסק דין שכתב השופט העליון מנחם אלון ב-1986, ולפיו "הזכות לאישות היא מעין זכות יסוד... קיומה של זכות זו מובן הוא מאליו". מרגע שנקבעה זכות יסוד זו לכל אסירי העולם, יגאל עמיר אינו אמור להיות שונה מאחרים. בעיקר נכון הדבר לאסירים שמטעמי ביטחון אינם זכאים לחופשות, ועמיר ביניהם.

לאור זאת, קשה להבין את פסיקת בית המשפט העליון משלשום, השוללת את הזכות של עמיר להתייחד עם לריסה טרימבובלר. אם עמי פופר, שרצח שבעה ערבים, והרצל אביטן, שרצח מנהל בית כלא, זכו להתייחד עם נשותיהם, אין להבין במה יגאל עמיר שונה מהם, אלא אם כן עמיר מופלה לרעה בשל תחושת הנקם והתיעוב שחש הציבור, ובכלל זה השופטים, כלפיו.

העובדה שהשופטים מצאו לנכון לתאר מחדש בפסק דינם את מעשיו ומזימותיו של עמיר, כדי להצביע על חומרת מעשיו ונחישותו, והעובדה שציינו לרעה כי לא התחרט על מעשיו, מלמדות כי לשיקולים שאינם ממן העניין היה חלק, גם אם לא מוצהר, בהחלטתם. אין זה סביר לתבוע מעמיר להתחרט כתנאי לאישור בקשת ההתייחדות, אלא אם כן ההתייחדות נתפשת כפרס על התנהגות טובה ולא כזכות יסוד. חרטה הינה עניין שבין אדם לעצמו או לבוראו, ואין קל מלהביע חרטה מזויפת. זכויות האסיר צריכות להיקבע על פי כללים שוויוניים, ושלילת זכויות יסוד צריכה להיגזר רק מטעמי מסוכנות.

בית המשפט מונע מעמיר התייחדות מטעמי ביטחון. כרגיל במקרים כאלה הוגשה חוות דעת סודית של השב"כ, שהשופטים אומרים כי היא נוגעת להשפעה הנמשכת שיש לעמיר על חוגי מעריציו מחוץ לכלא. הטענה היא כי עמיר "ממשיך לעשות נפשות לתורתו האלימה מבית הכלא" וכי יוכל ללחוש ללריסה טרימבובלר הוראות לביצוע מעשי רצח נוספים. הטיעון הזה חלש עד כדי גיחוך. הסיכוי שרוצחים פליליים יעבירו הוראות לשותפיהם בחוץ אינו קטן מהסיכוי שיגאל עמיר יעשה זאת, ובכל זאת הם זכאים להתייחדות.

בפסק דין מ-1995 כתב השופט יצחק זמיר, כי "אין להטיל על אסירים ביטחוניים מגבלה על קשר עם אנשים בחוץ אם אין היא נדרשת על יסוד שיקולים ביטחוניים או עניינים אחרים אלא נובעת רק משיקולי ענישה או נקמנות". יגאל עמיר הוא אסיר ביטחוני, והנכונות לאפשר לאסירים ביטחוניים להתייחד עם נשותיהם או חברותיהם לחיים היא מוגבלת יותר מאשר לאסירים פליליים, אף שפסקי הדין מורים אחרת. אולם עמיר הוא קודם כל בן אדם. במדינות מסוימות, שישראל למרבה השמחה אינה נמנית עמן, היה אולי רוצח ראש הממשלה מוצא להורג, לכן לכבוד ייחשב למדינת ישראל שבית המשפט מתכנס כדי לדון בזכותו להתייחד. עם זאת, קשה לקבל את אפלייתו לרעה לעומת רוצחים אחרים, שפלים ומסוכנים לא פחות ממנו.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-03-2005, 09:41
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
יגאל עמיר הוא רוצח וצריך להענש - כמו כל רוצח
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "שוב ושוב אתה רואה בכל דיון בזכויות בסיסיות של אדם כוונות נסתרות"

הנסיון ליצור מעמדות של רוצחים, הוא יריקה בפרצוף של עקרון השיוויון. לך זה לא מפריע, כי אתה
כעקרון נגד דמוקרטיה, אבל למי שחושש ממדרון חלקלק - יש ממה לחשוש.
השאלה אם עמיר ראוי להתייחד עם החברה/אישה/ארוסה שלו, צריכה להידון בקונטקסט הרחב: האם
יש לאפשר לרוצחים להתייחד עם בנות זוגם.
אני אישית סבור שלא, אבל זה בהחלט נושא לדיון. להציג את יגאל עמיר כגרוע יותר מאשר אדם שרצח
את בתו בת השנתיים וקבר גופתה ביער - זה דבר תמוה, בלשון המעטה. זה רוצח וזה רוצח.

חובה לציין שאין הפתעה בכך שאתה בעד לתת עוד זכויות למחבלים פה. סה"כ, הם לוחמי חופש
אציליים...
ישן 09-03-2005, 15:13
צלמית המשתמש של Zigi
  Zigi Zigi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
יגאל עמיר בהחלט גרוע מכל רוצח אחר שהיה במדינת ישראל
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "יגאל עמיר הוא רוצח וצריך להענש - כמו כל רוצח"

מי שאומר אחרת הם בדר"כ אותם האנשים ששנאו את קורבנו- יצחק רבין ז"ל (אדם נדיר משכמו ומעלה)

יש הבדל מהותי בין טרוריסט בקנה-מידה כמו של יגאל עמיר לבין סתם רוצח.

צורר ישראל הזה יגאל עמיר ימח שמו וזיכרו מעל האדמה לעולמי עולמים הוא טרוריסט ממדרגה ראשונה ומה שגרם חמור ממה שהצליחו הפיגועים במדינה לגרום,והכוונה היא לא אובן חיי אדם,אלה ההשלכות העצומות של מעשיו הטרוריסטים האנטי ציוניים שלו.

ולכן אין לנהוג בו כרוצח אלה כטרוריסט עלוב-אני הייתי הורס את בית הוריו ומגרש אותם מהארץ כשם שעושים לכל טרוריסט במדינתנו.

אסור לנהוג בו כרוצח רגיל אלה כטרוריסט מסוכן מאין כמוהו על כל המשתמע מכך בחוק.

ישן 09-03-2005, 16:07
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אהה, רוצה דמגוגיה? אז קבל: אלי פימשטיין גרוע מכל רוצח אחר
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Zigi שמתחילה ב "יגאל עמיר בהחלט גרוע מכל רוצח אחר שהיה במדינת ישראל"

(ועכשיו נראה לך שדמגוגיה אפשר גם הפוך...) "מי שחושב אחרת הם האנשים ששנאו את קרבנו, הלא היא
בתו בת השנתיים (שיכלה לגדול להיות אדם נדיר ונפלא - אבל לעולם לא נדע זאת)...
(ונמשיך בדמגוגיה) יש הבדל מהותי בין רוצח נאלח לבין סתם רוצח פוליטי או פלילי.

צורר ישראל והעולם הזה, אלי פימשטיין, ימח שמו וזיכרו מעל האדמה לעולמי עולמים הוא רוצח נאלח
ממדרגה ראשונה ומה שגרם חמור ממה שהצליחו הפיגועים במדינה לגרום,ו הכוונה היא לא אובדן חיי
אדם, אלא ההשלכות העצומות של מעשיו המזעזעים והברבריים...

לכן אין לנהוג בו כרוצח, אלא כרוצח נפשע עלוב. אני הייתי אוסר את אחיו ואחיותיו, וחורש את ביתם (איזה
כיף - כשכותבים שטויות, תמיד אפשר להפריז...).

עד כאן המראה העקומה לשטף הקלישאות חסר הטעם שכתבת, ועכשיו לעניין: יגאל עמיר הוא רוצח,
ועליו להענש ככל רוצח אחר, לא יותר ולא פחות. מעשיו א-י-נ-ם חמורים יותר מאף מעשה רצח אחר, שכן
דמו של אדם אחד אינו סמוק מדמו של אדם אחר.
הוריו של עמיר אינם אשמים במאומה במעשהו, ואינם צריכים לשאת בשום אחריות, גם אם אמא שלו היא
כנראה טיפוס מעצבן להחריד. ביום שתציע לגרש מכאן את כל חמולת בכרי - שאחראית לכמה פיגועים,
וכן לסרט הזוועה "ג'נין ג'נין", יהיה טעם לקריאותיך הנרגשות באשר למשפחת עמיר
ועכשיו למה שלדבריך עושים למשפחות מחבלים: משפחות מחבלים לא רק שאינן מגורשות מהארץ, אלא
שאפילו העברה בתוך השטחים לא מאפשרים לבצע בהן. הריסת בתים של מחבלים גם היא כבר אינה
קיימת, אחרי שוועדה החליטה לבטלה.

השאלה כיצד יש לנהוג בעמיר צריכה להידון בקונטקסט הכולל של התנהגות לרוצחים (שלטעמי היא מקלה
מדי, ורובם נהנים מחופשות ומשחרור אחרי פחות מ17 שנים). הרצון להתייחס לעמיר אחרת, הוא תחילתו
של מדרון חלקלק של שבירת עקרון השוויון בפני החוק. יגאל עמיר הורשע עפ"י סעיף 300 לחוק העונשין,
וזהו אותו סעיף שעל פיו מורשע כל רוצח. העונש עפ"י סעיף זה הוא במצב רגיל, מאסר עולם חובה (מצב
חריג מאפשר לתת אחריות מופחתת - מקרה שאינו רלוונטי לנו). מסיבה זו העונש צריך להיות מאסר עולם
חובה, באותם תנאים שנגזרים על כל רוצח אחר שנידון עפ"י סעיף זה. כל התייחסות אחרת, תהפוך את
הודיה קדם , או את דני כץ, או את כל קרבנות המחבלים היושבים כאן בכלא - לשווים פחות מאדם
אחר - וכאמור, זהו מדרון חלקלק.
ישן 09-03-2005, 17:25
צלמית המשתמש של Zigi
  Zigi Zigi אינו מחובר  

תגיד לי,אתה מדבר לעצמך או אלי ? הדברים שלך חמורים מאוד
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אהה, רוצה דמגוגיה? אז קבל: אלי פימשטיין גרוע מכל רוצח אחר"

עצם העובדה שאינך מכיר בכך שיגאל עמיר איננו טרוריסט הוא עניין חמור מאוד בעניי.

אתה מנסה להציג את דבריי כדמגוגיה ,אף אחד חוץ ממך לא טען שהצלחת להציגם ככאלה
אתה אינך יכול להעיד על הצלחתך שלך בעניין,זהוא הרי נסיון פתטי לאלגוריה בין מעשיו של טרוריסט שרצח עתידה של מדינה שלמה,רצח את אחד האנשים הגדולים שמדינת ישראל ידעה (ולא אכפת לי מה תאמר עליו - אתה לא קובע אלה ההיסטוריה והעובדות שמוחצות את טיעניך על רבין ללא כל קושי) לבין רוצח ביתו שלו ,סתם אדם שנהג בשיפלות ורוע לב אטימות וכ"ו - בקיצור עוד רוצח עלוב - להבדיל אלפי הבדלות מבן המוות הטרוריסט יגאל עמיר שהתכוון לפגוע ולרצוח יותר מגורלה של ילדה אחת אלה להפחיד ולזרוע טרור במדינה שלמה ובדרך אלימה ניסה לשלוט בגורלה.הוא איננו רוצח - הוא הרבה הרבה מעבר לזה.

יגאל עמיר הוא טרוריסט.נקודה.

כל נסיון מצידך להשוות להקביל לדמות ולרמוז כאילו הוא לא כזה או שהוא סתם רוצח שמגיע לו עונש רגיל של רוצח הוא נסיון אנטי ישראלי מובהק,דעה קיצונית ביותר לצד דעתם של קיצונים רבים אנטי דמוקרטים.

מעבר לזה,דבריך כאילו יגאל עמיר הוא "רוצח רגיל" אשר יש לנהוג בו ככזה הם חמורים מאוד.
ההסטוריה תזכור את יגאל עמיר כעוכר ישראל לצד גדולי עוכרי ישראל - ודעתם של קיצונים כאלה ואחרים
יעלמו כלא היו.

מנגלה, ימ"ש, זכה לעונש חריג מכל רוצח אחר (הרי מה הוא היה ? רוצח או לא רוצח ? או שמגיע לו לשבת בכלא ולהתייחד עם זונות עד שימות בשקט ?) כי שופטי מדינת ישראל ראו לנכון להעניש אותו בשל חומרת מעשיו נגד מדינת ישראל.

אני לא יודע מה דעתך על שופטי מדינת ישראל ושופטי העליון - אני מצדד בהם במאתים אחוז בהחלטתם
יגאל עמיר צריך להרקב בסבל עד יומו האחרון ולדעתי צריך לחוקק חוק מיוחד במקרים כשלו ע"מ להחמיר מאוד עם אנשים המצדדים במעשיו.

ישן 09-03-2005, 22:00
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

זה שתחזור על הדמגוגיה שלך, לא יועיל לך בגרוש...
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Zigi שמתחילה ב "תגיד לי,אתה מדבר לעצמך או אלי ? הדברים שלך חמורים מאוד"

יגאל עמיר אינו גרוע מאלי פימשטיין - וזה לא "אנטי ישראלי" לחשוב ככה (יודע מי השתמש במושג
מקביל לזה? סנאטור מקארת'י. אני מניח ששמעת עליו...), אלא אנושי. לא אנושי להפוך אדם אחד לשווה
יותר מאדם אחר - ולראות את מי שרואה בכל אדם כשווה לא לרעהו - כ"אוייב האומה".
אגב, השטות על "רצח עתידה של מדינה שלמה" היא כ"כ גדולה, שאני מניח שלא חשבת כשכתבת
אותה, אלא סתם שרבטת לך משהו...
רבין ז"ל היה איש חשוב, אבל מבחינת מדינת ישראל לא השתנה דבר, מעבר לצער הנורא על הרצחו.
דרכו הפוליטית נמשכה (אוסלו ב' יושם א-ח-ר-י רצח רבין, ולא לפניו), ממשלתו המשיכה לכהן - עד
שהובסה בבחירות, שאותן סביר שגם רבין עצמו היה מפסיד (בפער גדול יותר, מן הסתם - שכן מה
שנתן לפרס להגיע כ"כ קרוב ל50 אחוז, היה סחף שמאלה בעקבות רצח רבין).

עכשיו לשטות הבאה: מנגלה זכה לעונש? מנגלה מת, חופשי כציפור, ב1979. אתה התכוונת לאייכמן, שקיבל עונש חמור יותר מעמיר, כי ככה קובע החוק לעשיית דין בנאצים ובעוזריהם, ולא כמו
במקרה רוצחו של רבין, שנידון עפ"י סעיף 300, שהוא סעיף רצח "רגיל". בקיצור, עוד השוואה דמגוגית
(לא, יגאל עמיר אינו גרוע מאייכמן או מנגלה - וגם לא גרוע כמותם).

יפה שאתה בעד חקיקת חוק מיוחד לאדם ספציפי - שגם יהיה רטרואקטיבי. זו גישה אולטרה דמוקרטית.
אני מאוד בעד שופטים, כל זמן שאינם מפעילים שיקולים זרים בפסיקתם. גזר הדין של עמיר הוא
גזר דין נכון, מוצדק - ומחוייב עפ"י חוק. מכאן ואילך אמור עמיר לקבל יחס זהה לכל רוצח אחר, ואם אינו
מקבל יחס כזה - הרי שיש פגיעה בעקרון השיוויון.
ישן 09-03-2005, 23:50
צלמית המשתמש של Zigi
  Zigi Zigi אינו מחובר  

אין פה מקום למקארת'יזם ,אין כאן דמגוגיה.יש אמת פשוטה.
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "זה שתחזור על הדמגוגיה שלך, לא יועיל לך בגרוש..."

טוב,מה לעשות שאני הופך לסנילי -אכן אייכמן ולא מנגלה - יצא בשטף הכתיבה.

אני בהחלט התכוונתי לרצח עתידה של מדינה שלמה.האדם שהוביל את המהלך
הוא היה הגורם המכריע להתנהלות תוכנית אוסלו.בלעדיו התוכנית שלא היתה חפה מפגמים
נכשלה.אבל לא אגרר לויכוח הזה מאחר וזה לא רלוונטי.

יגאל עמיר הוא אסיר בטחוני.יגאל עמיר ביצע את המעשה האנטי-דמוקרטי הגדול ביותר שניתן לעשותו
וכל תומכיו בגלוי ובסתר הם אנטי דמוקרטים.

אני דוחה על הסף כל התייחסות לאסיר יגאל עמיר כאל רוצח ותו לא.ולא רק אני אלה כל מערכת המשפט בישראל וגם רוב הציבור הישראלי.זו אינה דעתי הפרטית כי אם עובדה שנחרטה לעד בהיסטוריה של מדינת ישראל,ושום דבר לא ישנה את זה.יגאל עמיר הוא טרוריסט מסוכן שפגע ועשוי לפגוע בשנית במדינת ישראל,היחס ליגאל עמיר יהיה לעד אך ורק כאל טרוריסט מסוכן שמעולם לא חזר בו.(למורת רוחם של הקיצונים )

אדם זה הזיק לישראל וגרם לה נזק כבד ביותר,הוא פגע וחיבל ביודעין בשיטת הממשל,ברצון החופשי של כלל עם ישראל,בהסתה אלימה ובעידוד למעשיו בכך שמעולם לא התחרט,בפגיעה אנושה בדת היהודית.אין כאן ויכוח - יש כאן עובדות היסטוריות שלעולם לא ימחו.יש להענישו בדרך כה קשה עד שתרתיע כל טרוריסט כמוהו ,או לחילופין שתיידע מראש איזה עתיד יש לאנשים מסוגו.

ועכשיו לנאצים.אין כאן השוואה לאייכמן - יש כאן השוואה לשיטת הענשה חריגה.יגאל עמיר ביצע פשע חריג ובל ימחה,הוא ביצע עברה בטחונית קשה ביותר,וכשם שטרוריסטים ממוצא ערבי הם אסירים בטחוניים כך גם הנבל היהודי.

העונש על בגידה הוא מוות.יגאל עמיר בגד במדינתו,בארצו ,ואני לא תומך בעונש מוות - אולם לא מגיע לו להתייחד עם הזונה התורנית שלו,אחרת ניתן לכל הטרוריסטים להתייחד עם נשותיהם וכך בכלל נשדר להם שכלא הוא למעשה בית זונות אחד גדול תרתי משמע.

ושוב ושוב אני אחזור ואומר - לדעתי לראות ביאל עמיר כרוצח פשוט הוא דבר חמור מאוד,וייש בזה מעשה אנטי ישראלי ודמוקרטי.חומרת מעשיו אינן מסתכמות ברצח אדם פרטי.הוא בגד בארצו בצורה הנוראית ביותר.

ישן 10-03-2005, 07:43
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

יש כאן ר-ק דמגוגיה ומקארת'יזם, אחרת היית מבין שפימשטיין לא פחות גרוע.
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Zigi שמתחילה ב "אין פה מקום למקארת'יזם ,אין כאן דמגוגיה.יש אמת פשוטה."

נרצח אדם אחד, ולא עתידה של מדינה שלמה. אוסלו המשיך בלי רבין ז"ל בדיוק באותה צורה, ומי שהחליף את רבין היה אדם שתמך באוסלו הרבה יותר מרבין. אין כאן ויכוח, אלה עובדות - אוסלו ב'
יושם כולו אחרי הרצח.
יגאל עמיר הוא אכן טרוריסט, בדיוק כמו אלפי טרוריסטים אחרים בכלא - חלקם אשמים ביותר מקרי מוות.
לא ראיתי שהתנגדת לתנאי בית המלון שבהם הם יושבים - או לעובדה שמאות מהם משוחררים
במסגרות של מחוות לפלסטינים...
ברגע שתתנגד להתייחדות של שאר הרוצחים עם נשותיהם, תוכל בלב שלם להתנגד לדבר כזה אצל
עמיר. כל זמן שלא עשית זאת - הרי שאתה פרו אלי פימשטיין (המקבילה למשפט הדמגוגי האווילי על
"אנטי דמוקרטי ואנטי ישראלי" - שהם מקראת'יזם מביך, גם בטרמינולוגיה וגם בפועל, מתוקף היותם
בעד ביטול עקרון השיוויון...)...

יגאל עמיר הוא רוצח ועליו לשלם את מלוא המחיר על פשעו - בדיוק כמו כל רוצח אחר. לטעון אחרת, זה
אנטי דמוקרטיה נטו, ושנאה נוראה לעקרון השיוויון, שהוא הבסיס לדמוקרטיה (לך וקרא מה השורה
הראשונה בהכרזת העצמאות האמריקנית - רמז: מדברים שם על שיוויון...).
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:06

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר