לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-04-2008, 14:39
  מנגינת החליל מנגינת החליל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.08.07
"אני אופטימי שתוך 10 שנים ישראל תגיע לסופה"

חדשות מהעולם הערבידף הבית > העולם הערבי > חדשות מהעולם הערבי
"אני אופטימי שתוך 10 שנים ישראל תגיע לסופה"כך אמר בראיון לרשת טלוויזיה בריטית בערבית שר התרבות הסורי נסאן אל-אגעה, המצר על כך שסוריה לא נכנסה למלחמת לבנון מייקל פריד 28/4/2008
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.omedia.co.il/Includes/ImageResizeLargeArt.asp?Avatar=/imgs/uploads/politics/SYRIAN_MINISTER_INTERVIEW.jpg]
"אני אופטימי שתוך 10 שנים ישראל תגיע לסופה". כך אמר שר התרבות הסורי, ריאד נסאן אל-אגעה (Riyad Naasan Agha) בראיון שהעניק לפני 10 ימים (19 באפריל) לרשת אל-היוואר הבריטית, (קישור לקטע המצולם בממר"י).

השר אל-אגעה הביע בראיון צער על כך שסוריה לא הצטרפה למלחמת לבנון לצד חיזבאללה "יכולנו להצטרף למלחמה. ייתכן והיינו מפסידים, אבל לפחות היינו מוכיחים שאנו קיימים".

שר התרבות הסורי מצדיק את העמדתם לדין של האינטלקטואלים בסוריה. "בוודאי שאני מקבל את העמדתם לדין של כל מי שמקלל את "ההתנגדות" (חיזבאללה) או מקבל את תוכנית המזרח התיכון הגדולה שבה ארה"ב שולטת באומה שלנו". הוא ציין כי הוא "מקבל את העמדתו לדין של כל מי שמפקפק בזהות של האומה שלנו, שרוצה לרסק את אחדותנו למקטעים גזעיים ואתניים".

אל-אגעה מציג גורמי אופוזיציה למשטר הסורי כאנשים "השמחים כאשר הם נפגשים עם קצין במוסד. אפילו כאשר עזה נכתשת תחת רגלי האויב, הם ישמחו אם בגדד תיהפך לבית קברות של רוחות רפאים. ורק כדי להרים כוסית עם סוכני מוסד בוושינגטון או בניו-יורק". הוא טוען שאנשי אופוזיציה כותבים "עלינו מאמרים שמזכירים דברים הכתובים ב'ידיעות אחרונות' או ב'הארץ'".

אל-אגעה מתגאה בכך שאינטלקטואלים לא הושלכו לכלא בשובם, "לאחר שהלכו לארה"ב כדי לקלל אותנו משם". לדבריו, "הם יכולים לקלל או להצהיר הצהרות", אולם הוא מבהיר, "אם הם קשורים לקבוצה סודית שתרצח איש גדול, גיבור, שאהיד כמו מורנייה" יש להשליכם לכלא.

אל-אגעה מרמז, כי הוא לא יסכים להשלמה עם ישראל או להסדר איתה וכי לא יהיה שותף בממשלה שתעשה כן. כאשר נשאל האם נשיא סוריה מנהל יחסים כפולים עם ישראל הוא השיב כי "כל מי שרוצה לעשות כן יצטרך להיפטר ממני ושכמותי, קודם לכן". הוא הדגיש "תארי לעצמך את האומה הערבית ללא קבוצות הלוחמים האלו", כשהוא מרמז לחזבאללה.

לדבריו, אם ייווצרו קשרים עם ישראל, "באותו יום אני אושלך לכלא. אני אהיה האדם הראשון שהם יצטרכו לשים בכלא". אולם אל-רגעה משוכנע כי גם בשאר אל-אסאד לא יסכים לסגת "מעקרונות" המשטר, ומבהיר כי "אם המשטר הזה ינוע מעקרונותיו לא אשאר שם".

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:24

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר