לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-06-2008, 17:56
צלמית המשתמש של cookoorookie
  משתמשת נקבה cookoorookie cookoorookie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.08.06
מקצוע מדעי "לא שימושי"

אחרי הרבה התלבטויות, החלטתי ללמוד ביולוגיה וקוגניציה (=מדעי המוח או משהו כזה).
המחשבה שלי כשנרשמתי ללימודים הייתה ללמוד משהו שבאמת מעניין אותי, ואחרי שנה א' או תואר ראשון לשקול מחדש את ההחלטה, ואולי לעבור לתחום אחר.
אבל אני חוששת שהציונים שלי באוניברסיטה לא יהיו גבוהים ביחס לציונים בתיכון, ואני אפסיד את היתרון שיש לי עכשיו (האפשרות להתקבל כמעט לכל מקום).
כל פעם שאני פוגשת מישהו ששואל אותי מה אני עושה שנה הבאה, אני מתחילה לפחד מחדש שההחלטה שלי לא נכונה, ושהייתי צריכה ללכת על משהו שאמנם נשמע כרגע פחות מתאים לי, אבל הוא יותר "שימושי" כמו קלינאות תקשורת או הנדסה רפואית.

רציתי לשאול:
א. מה באמת אפשר לעשות עם תואר ראשון (B.Sc) או שני (M.Sc) במדעים, והאם אפשר להתפרנס מזה?
ב. אם אני אחליט בסופו של דבר לעבור אחרי שנה א', האם יסתכלו רק על הציונים מהאוניברסיטה, או גם על הפסיכומטרי? ולמה יהיה משקל גדול יותר?
ג. מה הסיכוי להתקבל אח"כ לתואר שני במקצועות כמו קלינאות תקשורת, ריפוי בעיסוק, הנדסה רפואית או רוקחות לאחר תואר ראשון (B.Sc) במקצועות שהזכרתי והאם זה משתלם ללכת "מסביב" מבחינת מס' שנות לימודים וכדו'?

ניסיתי להסתכל באתר מידעת ובאתרי האוניברסיטאות, אבל אם יש פה בעלי ניסיון, אשמח לשמוע את דעתם.
תודה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-06-2008, 20:09
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי cookoorookie שמתחילה ב "מקצוע מדעי "לא שימושי""

לגבי תואר שני - לפחות לגבי המקצועות המדעיים לא צריכה להיות בעיה. לגבי האחרים אין לי מושג.
לגבי המסלול שבחרת - הוא מסלול לא קל, אבל מעניין מאד וממה שאני יודעת מקבץ אליו אנשים איכותיים. אם את רואה את עצמך ממשיכה בכיוון של נוירו-פסיכולוגיה בצורה זו או אחרת - זה בהחלט צעד בכיוון. התכנית מאד מגוונת ומאד טובה.
לגבי מה לעשות עם התואר - עם תואר ראשון אין המון מה לעשות, חוץ אולי מלהיות עובדת מעבדה או תועמלנית. לגבי תואר שני - יש יותר משרות במגוון תחומים - החל במגזר הציבורי (בתי"ח, משרד הבריאות וכו') וכלה בחברות פרטיות המחזיקות מחלקת מו"פ רצינית.
לגבי מעבר אחרי שנה א' - זה תלוי. אם תחליטי להשאיר את אחד החוגים (ביולוגיה או פסיכולוגיה) יסתכלו על הציונים משנה א', אם תעשי הסבת תחום רצינית ותלכי ללמוד משפטים - אני לא בטוחה, אבל הציונים שלך לא יהיו מאד רלוונטיים מבחינה מקצועית.... הכי טוב יהיה לשאול במלק"ת כי הם ידעו הכי טוב.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:14

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר