לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-04-2008, 08:40
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי קוביבי שמתחילה ב "הסבר... כבר קיימים hard links..."

תמיד יש את המגבלה של X תווים ל UNC? האם תמיד משתמשים ב UNC?

לינק רקורסיבי (בכל מקום שהוא בעולם) שבו אין לך שום דרך להבחין בעובדה שהלינק הוא לינק רקורסיבי (וזה מה שקורה ב hard link בדיוק) - בשונה מ soft link - הוא דבר מסוכן מאין כמוהו בכל מערכת שבה תרוץ אפילו תוכנה אחת שעושה משהו באופן רקורסיבי על עץ הספריות הזה...

יכול להיות ש hard link לספריה מותר על לינוקס, שלי בכל אופן חושב אחרת...
קוד:
# ln /tmp ln: `/tmp': hard link not allowed for directory

הדרך שבה עושים פעולה כזאת בלינוקס, למיטב ידיעתי, היא עגינה של מקום אחד במערכת הקבצים למקום אחר (bind mount). בצורה הזאת, אפשר להגיד לתוכנות רקורסיביות לא לחצות גבולות של filesystem ואז לא תהיה בעייה...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-04-2008, 20:45
צלמית המשתמש של קוביבי
  משתמש זכר קוביבי מנהל קוביבי אינו מחובר  
מנהל פורום מערכות הפעלה - הרובע המייקרוסופטי.

חבר מתאריך: 07.10.04
LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "תמיד יש את המגבלה של X תווים..."

במערכות קבצים חלונאיות (fat/ntfs) קובץ מיוצג ע"פ UNC שלו, ולכן יש מגבלה לעומק של קובץ תמיד.
תנסה ליצור תיקייה עם שם באורך 1024 תווים ותחתיה עוד אחד כזו וכו', בסופו של דבר לא תוכל ליצור עוד תיקיות כאלו (בFAT16 המגבלה היתה 255 תווים, אני חושב שב32 זה גם היה כך, לגבי NTFS זה בסביבות ה32 אלף אם אני זוכר נכון), בגלל שגם ביוניקס (בעבר) הייתה המגבלה של 255 תווים אני מניח שהעובדה הזו לא השתנתה.
לגבי האם תמיד משתמשים בUNC - כן, אבל יש קיצורים לתיקיות (לדוגמה hardlinks/soft links, שימוש בשיתופים וכו', אבל בגדול חלונות תמיד ישתמש בUNC לקובץ עד כמה שאני יודע)

הבנתי מה הבעייה עם לינק רקורסיבי, תודה, אתה צודק בעניין (לא חשבתי מנקודת מבט של מפתח לרגע)
אולי בגלל זה הגבילו את יצירת הלינקים לתיקיות (כלומר - שלא תהיה).

אני לא בטוח שאתה צודק - mount מבצעים לבלוקים שלמים של מדיה (CD, דיסקט, מחיצה שלמה) לתיקייה מסויימת, mount --bind, מהקצת שקראתי, נותן לך אופצייה לקחת את הMount point הזה וליצור לו מצביע נוסף, אי אפשר לבצע זאת לתיקייה (אא"כ מותר לבצע mount לתיקיה ביוניקס ופשוט לא ידעתי את זה, אבל זה עדיין מסבך את העניין יותר מ junction point רגיל בחלונות )

oc666, לשאלתך - מחיקה של המצביע בלי "להודיע" למערכת ההפעלה שהמצביע לתיקייה לא קיים יותר יגרום לכך שלא תוכל לפנות את המקום לעולם ולא תהיה לך גישה אליו (במקרה הטוב). לכן יש למחוק אותו רק עם הכלי שיצרת אותו.
איך אפשר למנוע? אני מניח שעם הרשאות NTFS רגילות על הלינק ועל התיקייה עליה הוא מצביע, וזה כבר מתחיל לסבך את כל העניין...

ישן 01-05-2008, 00:01
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי קוביבי שמתחילה ב "במערכות קבצים חלונאיות..."

ציטוט מ man mount :

Since Linux 2.4.0 it is possible to remount part of the file hierarchy somewhere else. The call is
mount --bind olddir newdir

After this call the same contents is accessible in two places. One can also remount a single file (on a single file).

This call attaches only (part of) a single filesystem, not possible submounts. The entire file hierarchy including submounts is attached a second place using
mount --rbind olddir newdir

Note that the filesystem mount options will remain the same as those on the original mount point, and cannot be changed by passing the -o option along with --bind/--rbind.

Since Linux 2.5.1 it is possible to atomically move a mounted tree to another place. The call is
mount --move olddir newdir

בכלל יש לך כמה טעויות רציניות לגבי mount. מטרת הפקודה mount היא לעגון משהו בנקודה נתונה. מה היא עוגנת? כל מה שהקרנל תומך בו. התקני בלוק, נכון. אבל גם מחיצות וירטואליות שהן ממשק לקרנל כגון sys ו proc. וגם מחיצות וירטואליות שמיוצרות על ידי תוכנה, כמו udev. וסתם פויינטר למקום אחר (bind). ויודע מה? אפילו לולאה על קובץ - אפשר לטעון מערכת קבצים מתוך קובץ. לדוגמא, נסה את זה: mount -o loop /path/to/an/iso/file /mnt/iso (כן, לא צריך daemontools בלינוקס...)

לגבי ה UNC, חשבתי שזה נוגע רק לגישה מהרשת. בכל מקרה, גם עם רקורסיה 5 פעמים בלבד הדבר בעייתי מאוד (תחשוב על סתם כלי פשוט שמציג את כל הקבצים בכונן שלא יודע לבדוק מה זה junction point...)

ישן 02-05-2008, 23:57
צלמית המשתמש של קוביבי
  משתמש זכר קוביבי מנהל קוביבי אינו מחובר  
מנהל פורום מערכות הפעלה - הרובע המייקרוסופטי.

חבר מתאריך: 07.10.04
LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "ציטוט מ man mount : [LEFT] ..."

תודה על הציטוט, מאוד דומה לmount של חלונות (שמוגבל רק למחיצות)
כן זכרתי את העגינה של מרחבי זיכרון (proc) אבל רק נזכרתי בזה יום אחרי

שוב, אני לא איש לינוקס, מעולם לא התיימרתי להיות, אם כן הייתי מבין מספיק ממזמן היית רואה אותי בפורום השכן מנסה לעזור תודה על התיקונים, דרך אגב - היה מעניין לקרוא.

דווקא הדוגמה שהבאת לא בעייתית - מקסימום התוכנה תפסיק להציג לך את הספריות באמצע/לא תמשיך עד הסוף, כי ברגע ש"תשבור" את מגבלת הUNC היא תעבור להציג את התיקייה הבאה, עדיין תקבל נתונים לא תקינים - אבל לא תדפוק שום דבר במערכת.

oc666 - לא הייתי רוצה לחשוב על זה אפילו
עקרונית אני לא בטוח שיהיה בעיה כי הקובץ לא ישנה את המיקום(=לא אמור לשנות) שלו על הכונן, הבעיה עלולה לעלות דווקא כאשר תתבצע defrag על המחיצה והוא כן יזיז קבצים... בהנחה ואין מעקב על לינקים למיניהם...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:22

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר