לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-05-2008, 12:07
  artur332 artur332 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.08
קשר "אשכנזי" לעומת קשר "מזרחי". סתם התעניינות. ושאלה מעניינת.

אוקיי נתחיל בזה שאני לא גזען לכל הדעות, אני בעצמי מעורב. ואני גם מכיר את איכות האנשים פה ובטוח שזה לא יתדרדר לדיון שייאלץ להינעל :]

האם אתם חושבים שיש הבדל *בגדול* בין קשר (חבר וחברה) של 2 אשכנזים הכוונה בחורה אשכנזיה ובחור אשכנזי לעומת מזרחי ומזרחית?
למשל שהקשר האשכנזי הוא יותר פוצ'י מוצ'י ובלי ריבים ווויכוחים ומפחדים לריב כדי לא להיפרד ודואגים ואוהבים ותומכים וקשר מזרחי הוא קשר של ריבים וויכוחים, אוהבים אבל לא מראים את זה ממש? תומכים בזה? מה דעתכם? (דברו גם מנסיון אישי ומנסיון של חברים שאתם מכירים).

שאלה שניה. האם לדעתם "הפכים נמשכים" גם מבחינת עדות? הכוונה מזרחית נמשכת לאשכנזי , אשכנזית נמשכת למזרחי. אשכנזי למזרחית ומזרחי לאשכנזית?

תודה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-05-2008, 18:22
צלמית המשתמש של Light Sleeper
  משתמשת נקבה Light Sleeper Light Sleeper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.08.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי artur332 שמתחילה ב "קשר "אשכנזי" לעומת קשר "מזרחי". סתם התעניינות. ושאלה מעניינת."

אני גרה בישוב שהוקם ע"י גרעין של אמריקאים, ככה שרוב הוותיקים כאן הם אשכנזים. תמיד ביום כיפור עושים 2 בתי כנסת לתפילה בנוסחים השונים ואז באמת אפשר לראות מי אשכנזי ומי ספרדי. חוץ מזה שיש כמה דברים שקשורים למנהגים בין האשכנזים כאן לספרדים אין הרבה הבדלים.
בעצם הכל תלוי בבן אדם... והמוצא לא ממש משפיע עליו.
אפשר לשייך את ההתנהגות של בן אדם לתרבות שלו, אבל עד גבול מסויים.
למשל, בישוב שלי כשמברכים בן אדם לשלום אז פשוט אומרים, לעומת זאת יש מקומות בהם נותנים חיבוק ונשיקה על הלחי... ככה שזה עניין של תרבות ואיך שהבן אדם גדל.
אבל כשזה מגיע לזוגיות אני ממש בספק אם יש השפעה גדולה, אם בכלל...
ישן 12-05-2008, 20:50
צלמית המשתמש של גבירת_קרה
  גבירת_קרה גבירת_קרה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.04.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי artur332 שמתחילה ב "קשר "אשכנזי" לעומת קשר "מזרחי". סתם התעניינות. ושאלה מעניינת."

ציטוט:
למשל שהקשר האשכנזי הוא יותר פוצ'י מוצ'י ובלי ריבים ווויכוחים ומפחדים לריב כדי לא להיפרד
ודואגים ואוהבים ותומכים וקשר מזרחי הוא קשר של ריבים וויכוחים, אוהבים אבל לא מראים את זה ממש?

אני מעדה מזרחית!

דעה קדומה שלי: דווקא המזרחיים הם אלה שיותר פוצי מוצ'י (מאמי-נשמה -כפרות עליך!)
ומצטיירים כאנשים שמחצינים יותר את רגשותים.דווקא הם אלה שרבים פחות ומפחדים להיפרד, כי בעדות שלנו יש משהו גס במילה גירושין(ותמיד שואפים להיות כמו הדודה והדוד שנשואים בהרבה אושר כבר 60 שנה).

אני לא חושבת שיש דרך טובה מזו להבהיר ש"חלוקה העדתית" היא חסרת יסוד!
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:37

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר