לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-12-2006, 21:07
  שולה מוקשים שולה מוקשים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.03
דיון:נחיצות של קרב מגע בצבא

כלוחם בהכשרה שעבר מספיק שעורי קרב מגע ויצא לו לראות הרבה חברים נפצעים ומושבתים רציתי לשאול את דעתכם נחוץ או לא נחוץ ולמה..?

אתה לא לומד כמעט טכניקה בצבא ובכלל כדי להגיע לרמה טובה של טכניקה דרושות שנות אדם והשנה פלוס מינוס שמלמדים אותך בצבא זה ממש ממש כלום מצד שני הקרב מגע גורר הרבה מאוד פציעות שמשביתות לוחמים להרבה מאוד זמן ולפעמים גם גומרות להם את המסלול או בכלל את הפרופיל הקרבי...
השימוש בקרב מגע בתכל'ס הוא שואף לאפס ולכן הפלח אימונים שנותנים לאימוני הקרב מגע שבא על חשבון דברים אחרים ועל חשבון הבריאות של חיילים הוא מיותר לגמרי לדעתי לפחות

אומרים שזה מפתח אגרסיביות ואני שואל אין דרכים אחרות לפיתוח אגרסיביות?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-12-2006, 21:20
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שולה מוקשים שמתחילה ב "דיון:נחיצות של קרב מגע בצבא"

אני מאמין שצריך קרב מגע בצבא. לוחם הוא לא רק טכנאי נשק. אני גם מאמין שצריך לירות כדור בכל ברך למדריך שבגלל רשלנות\צעירות\חוסר מקצועיות\זרקנות גרם לאיזושהי פגיעה בחניך.

לקמ"ג לטעמי יש יתרון בכך ניתן להקנות טכניקות בסיסיות פשוטות ויעילות ללוחם יחד עם פיתוח אגרסיוויות וחישול. או אז צריך שהאימונים יאופיינו ויבוצעו בהתאם למטרות שלשמן הם מתקיימים וגם תוך הקפדה על מקצועיות הסגל המעביר. כך נוכל לקבל לוחמים ברמה משופרת ומוכנות גבוהה יותר לקראת הלחימה עצמה.

גילוי נאות- סחבק נכה מוכר (ברמה זניחה לשמחתי הרבה)- עקב פציעה שאימון שנבעה מביצוע לא נכון ומסוכן של הדגמה על ידי מדריך. ההדגמה בוצעה כלאחר יד באמצע תרגול של תכנים, מתוך נסיון לשפר איזושהי נקודה בתפקוד רוב הצוות, אך ללא כל אמצעי מיגון\ הדרכה (כמו למשל מזרון).

למרות זאת ולשמחתי הרבה אני כשיר לרוב המוחלט של המשימות הנדרשות, כך שיצאתי בזול.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 30-12-2006, 21:39
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שולה מוקשים שמתחילה ב "דיון:נחיצות של קרב מגע בצבא"

אני שומר על כשירות ומתאמן מאז שהתגייסתי, ולמדתי שכמו שכתבתי למעלה בתחילה, כאשר מטרת האימון מוגדרת והאימון עצמו מתוכנן נכון ומועבר באופן מקצועי, הלוחם מרוויח.

יצא לי אפילו להיות במצב בו נאלצתי להפעיל את אחת מהטכניקות הבסיסיות האלה ואפילו בהצלחה מלאה.
ולגבי סיכון- מקצוע הלחימה כרוך בכל מיני סיכונים, את חלקם ניתן להפחית לרמה נסבלת, אך לא לבטלם לגמרי. כמובן- אם תרצה חיילי שוקולד תוכל לנטרל לחלוטין את המרכיבים המסוכנים מן האימונים, אך קרוב לוודאי (לפחות על פי העבר) שתשלם את המחיר ועוד ריבית רצחנית בבוא הקרב.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 30-12-2006, 22:03
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Suicide Commando inc שמתחילה ב "כדי שאם במקרה, אבל במקרה... תישאר בלי נשק ביד, שתדע שיש עוד דרכים להגן על עצמך."

קרב המגע הזה הוא הדבר האחרון שיעזור לך. אתה לא תתאמן בסדירות הנחוצה בשביל להטביע את זה בדם שלך. מה שסביר שתעשה הוא מה שהאינסטינקטים שלך יגידו לך.

עדיף להתמקד במד"סי אגרסיביות סדירים עם מיגון מתאים, שלא דורשים לימוד של טכניקות לחימה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 30-12-2006, 22:11
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Suicide Commando inc שמתחילה ב "אחד הדברים הבסיסיים הידועים..."

איך בדיוק תלמד חיילים קרב מגע ב-4 חודשים שהם עושים, שגם ככה לא מספיקים תכנים יותר חשובים? נראה לך שב-4 חודשים אפשר להטמיע משהו?
כשצה"ל יהפוך לצבא מקצועי ותוכל לאמן חיילים לאורך שנים, אולי יהיה שווה לאמן בקרב מגע. כרגע זה בזבוז זמן. יש דברים חשובים יותר.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 30-12-2006, 22:21
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Suicide Commando inc שמתחילה ב "כן, צודק..."

גם בצבאות ערב מדובר על אימון אגרסיביות ולא קרב מגע לשם קרב מגע וגם בטווחים מאוד קצרים, לנשק חם יש יתרון על כל מומחה לקונג פו.

ישן 30-12-2006, 23:43
  שלמה רוזן שלמה רוזן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.05
חייב להגיב

אדם ממוצע לומד אומנות לחימה פעמיים בשבוע למשך שעה בממוצע,לאחר שלוש שנים הוא יודע לספוג,להגיב בצורה אוטומטית,ואם המורה שלו לא מחלק חגורות יום הולדת,יוכל להגיע לחגורה ירוקה עד כחולה.לרוב אומנויות הלחימה יש ערך מוסף מעבר ללדעת להסתדר פנים מול פנים.אני אישית רואה את הנושא כבעל ערך וחושב שכל חייל קרבי צריך לעסוק בכך.כמו כן אני לא רואה מדוע לא יתנו שיעור של שעה ביום ואל תגידו שאין זמן לכך,שעה ביום חמישה ימים בשבוע יניבו תוצאות מהירות ומדהימות.ולפי כמות החגורות השחורות בהן נתקלתי בתחרויות,יש מספיק מדריכים לכל מחזור וזה לא נגמר.המכונים מלאים בתלמידים בכל הגילים.
ישן 31-12-2006, 10:25
  _SlasH _SlasH אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.04

אני מסכים עם ההנחה שהקרב מגע לא מלמד שום טכניקה.א
אבל זאת לא המטרה ידידיי.
מטרת העל היא להכניס בחניך את המכות הבסיסיות (שעובדות על אינסטיקט בעיקר)
עם עוד כמה מכות מחץ ואזורים רגישים כדי שידע משהו בכל זאת אבל הדגש העיקרי הוא אגרסיביות.
גם לי יצא לעבור המון שיעורי קרב מגע.
ובכולם הוסבר לי מראש שאף אחד לא מצפה שנהפוך בין לילה לנינג'ות שנכנסות בסלטות וזורקות כוכבי נינג'ה על אנשים רעים.
העיקרון הוא ידע בסיסי עם המון אגרסיביות ולא צריך יותר מזה כדי להמם יריב מספיק זמן כדי להביא לו איזה אבן לראש או לברוח או לקרוא לעזרה.
זה לא מורטל קומבט כאן..לא מדברים כאן על קרבות זירה..זה סה"כ מצב שמישהו רץ אליך עם סכין, חוטף לך את הנשק, תופס אותך או משהו בסגנון הזה.

בשיעורים שעברתי, הדגש בשיעורים הראשונים היה המכות הבסיסיות הנ"ל (לדוגמא לואו/מידל קיק, בעיטת הדיפה, אגרוף רחוק, אגרוף מגל, מרפקים וברכיות) שבעצם עובדות על אינסטיקט.
אח"כ למדנו מכות תכלס של קריזה כדי להפיל אותו בשניה בלי להתעסק יותר מדי בחרטות (לדוגמא:
מכה לגרון, מכה עליונה לאף וכו')
אח"כ היו המון המון אימוני ספיגה..שרוב האימון מתרגלים אלת המכות אחד על השני אבל הדגש הוא על הנפגע..על הספיגה שלך לחטוף מכות..להתחשל..להעלות את העצבים ואת הסיבולת
ולבסוף לבסוף..קרבות מגע מלא 100 % עם מיגון מלא שזה כבר נטו משפר את האגרסיביות..לא משנה להם אם אתה נותן סטים מדויקים ואת הטכניקה אלא יותר משנה שאתה רץ לבן אדם ומתחרע עליו כאילו הוא האויב הכי גדול שלך, הורג אותו מכות, לא נח לשניה, לא מתעייף, לא מפסיק אם ספגת ולא משנה לאן. הפסקת - עפת מהאימון.
תאמינו לי שבמצב אמת האימונים האלה יבואו לידי ביטוי, האגרסיביות יחד עם אותם מכות בסיסיות יצאו מהבן אדם בהרבה יותר מבן אדם שלא עבר את האימונים האלה

ישן 31-12-2006, 15:51
  _SlasH _SlasH אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.04
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב ""בשיעורים שעברתי, הדגש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Rationalist
"בשיעורים שעברתי, הדגש בשיעורים הראשונים היה המכות הבסיסיות הנ"ל (לדוגמא לואו/מידל קיק, בעיטת הדיפה, אגרוף רחוק, אגרוף מגל, מרפקים וברכיות) שבעצם עובדות על אינסטיקט.
אח"כ למדנו מכות תכלס של קריזה כדי להפיל אותו בשניה בלי להתעסק יותר מדי בחרטות (לדוגמא:
מכה לגרון, מכה עליונה לאף וכו')".

רגע, אין לך Fatality? מה עם קומבינציות?

מאוד התאמצתי בתגובה שלי לא להישמע פלצן או להשמע כאילו אני ברוס לי כדי שאידיוט כמוך יגיב ככה, אם אין לך מה להגיב פשוט אל תגיב. זאת אולי תגובה שלישית שלי אחרי שנה פה בפורום כי בניגוד אליך אני מגיב כשיש לי מה להגיד ואני מועיל לדיון.

סוסייד קומנדר - זה לא שיגידו לך לא לעשות את זה..בקרבות תעשה את זה בכיף אם זה משהו מקצועי שמזכיר את זה ולא איזה קפוארה

גשות - גם נכון, אני יכול להעיד עליי אישית ועל חבריי שההרגשה והבטחון העצמי ביכולת שלך להתמודד מול מישהו גברה.

ולגבי העניין של איזה יחידות. לעניות דעתי, כל לוחם חי"ר בצהל חייב לעבור את הבסיס ואם אפשר יותר כי לכל אחד יש את המצבים שאליו הוא יכול להיקלע.
גם לוחם בגדוד יכול להיות שיותקף על ידי ערבי במחסום וגם לוחם בשייטת יכול להיות מותקף ע"י אויב בארץ אויב זרה (אוו..)

ישן 29-06-2008, 17:37
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
קורס מדריכי קרב מגע...זיכרון חביב
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי strong11 שמתחילה ב "הקפצה קלילה אחרי שנה וחצי לטובת כתבה בנושא מבמחנה"

עברתי את הקורס הזה לפני למעלה מעשור והוא זכור לי כקורס מקצועי מאוד. היות והגעתי אליו ללא כל ניסיון באומנויות לחימה ורמת קוארדינציה אפסית היו לי חששות כבדים. האימונים השיטתיים וההדרכה המעולה באמת הביאו אותי לרמת יכולת גבוהה ששרדה עד היום.
בניגוד למה שנכתב פה עד כה, קרב מגע הוא בהחלט דבר נחוץ, ולא רק לצורך העלאת הביטחון העצמי של החייל. קרב המגע הישראלי כולל טכניקות בסיסיות מאוד שרובן ניתנות ליישום גם אם אתה לבוש באפוד מלא. יש דגש רב על השימוש ברובה כנשק קר ועל אגרסיביות ואלו הם האלמנטים שחשובים בדרך כלל לחייל. להערכתי אפשר להביא כל חייל לרמה טובה למדי באמצעות מדריך טוב ואימונים סדירים במספר חד סיפרתי.
ישן 28-06-2008, 22:00
  jesh jesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.11.05
אם כבר זה חזר...

ואני אפילו לא יודע למי לענות...
"קרב מגע" זה בייחוד שם. לא הרבה יותר מזה.
את הטכניקה המפוצצת של "מיד-קיק" או "בעיטת הדיפה" או "יותר מותן" קשה מאד ליישם כשאתה מחזיק אמ-16 ביד ועליך אפוד קרמי מזווד.
אז למה זה טוב?
שיעורי הקרב מגע מכניסים אגרסיוויות ללוחם ומחדדים אותו ובניגוד כמעט מוחלט לכל מה שנאמר כאן -
את האגרסיוויות הזו הלוחם כמעט ולא צריך בשביל אחד מול אחד.
הלוחם צריך אגרסיוויות כדי להיות לוחם.
כדי לירות כמו שצריך, כדי לקום מתי שמפחיד, כדי לעשות את הבלתי אפשרי, כדי להיות חזק, מרוכז, נעול ושאר ירקות.
אגרסיוויות היא אחת מהתכונות של לוחם טוב.
וטוב יהיה אם ילמדו קצת בריחים, הובלת עצור וכו.. אבל קרב זירה ברמת הטכניקה, (אולי?)
ניצול טוב של הקרב מגע לכושר, אגרסיוויות, פעילות בלחץ ללא חמצן - יהיה טוב.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:44

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר