לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-05-2008, 17:20
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי tamido שמתחילה ב "המערכת אכן בשימוש מבצעי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי tamido
המערכת אכן בשימוש מבצעי בבגדד, ולא באיזה בסיס מבודד.

היא מוצבת גם באזור הירוק וגם באזורים מבודדים. לכן עניין אותי מאיפה הנתונים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי tamido
הנזק הסביבתי ע"פ היצרן ועובדי משרד הביטחון האמריקאי הנו נמוך, ובהחלט מצדיק את יעוד המערכת.

הנה הניסוח המדוייק שלהם:
ציטוט:
"In an urban area, if you are able to knock these mortars out and have them explode up in the air, then the debris and the shrapnel from some of those rounds are going to fall, and of course it is going to cause possibly some civilian casualties," Halley said.

Hunter said that’s a risk worth taking, and that tests show that C-RAM has a 60 to 70 percent shoot-down capability.

אני שמח שהוא חושב שהסיכון שווה את המאמץ.
אז 7-8 פעמים ביום (כל נפילת פצמ"ר בעוטף עזה), כשב CNN יראו את הילדים מהקיטנה שהחמאס הקים בתוך משפך הבטיחות, נשלח את הכתבים אליו לתת הסברים.

הוא כותב פה בברור שיהיו נפגעים אזרחיים. לקבל החלטה כזו זה לגיטימי.
בוא נראה כמה זמן נוכל להגן בחזית ההסברה על החלטה כזו - עד שכל אירופה תחזור לחשוב שאנחנו ה"רעים" בסיפור הזה.
לעניות דעתי הבלתי קובעת לא נשרוד יותר מיום של תמונות הנפגעים האזרחיים, עד שנאלץ להתקפל עם הזנב בין הרגליים.
סוף מעשה במחשבה תחילה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי tamido
פרקטית בישראל, משום שהמערכת משתמשת בפגזים עם מנגנון השמדה עצמית ומיירטת את מטרותיה ממרחק של כ1.5 ק"מ סביר להניח שמערכות המוצבות בשולי היישובים בעוטף עזה יירטו מטרות הרחק מיישובים ישראלים וערבים כאחד, כך שהנזק הסביבתי לאנשים אם בכלל יהיה מזערי.

דיברנו על זה מספר פעמים פה, כולל שרשורים שאנשים הוסיפו להם תמונות בצבע.
אם אתה מגן עם פלאנקס על שדרות - הרסיסים יפלו בבית חאנון, על הזקנים, הנשים והילדים שם שבינהם מתחבאים המחבלים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-05-2008, 19:09
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=tamido] המערכת אכן..."

למרות שהעניין עשוי לגרור את הדיון לפוליטיקה אני כן מוצא לנכון לומר את מה שאני חושב בנושא (ומה שלהבנתי גם מוסכם על לא מעט אנשים בישראל בכלל אך לצערנו לא מיושם על ידי הממשלה) והוא שכאשר האפשרות היא פגיעה באזרחינו או פגיעה באזרחים פלסטינים נפגעים אזרחינו. זה מצב בלתי נסבל כבר עכשיו מראים בחו"ל פגיעה באזרחים פלסטינים - אז שיראו. אם האלטרנטיבה היא מערכת שבאמת מסוגלת להוריד את כמות הנפגעים הנזק והפחד בהם חיים תושבי עוטף עזה אזי הקורבן הזה לטעמי שווה.

אינני מעודד פגיעה באוכלוסיה אזרחית באשר היא אבל יש למדוד את המצב בהגיון - פגיעה אפשרית בכמה אזרחים פלסטינים מול יירוט של אחוז לא מבוטל של פגזי מרגמה שנופלים ופוגעים באזרחינו - בעיני אין כאן בכלל דילמה. ושוב אם אלו אכן הנתונים מהשטח אי אפשר לקרוא לאי הפעולה של צה"ל בנדון בשום שם פרט לאוזלת יד הגובלת בפשע.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

ישן 19-05-2008, 19:47
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "למרות שהעניין עשוי לגרור את..."

לגיטימי לחלוטין.
אני אפילו לא מתכוון לטעון שאתה טועה. בכלל לא.
אבל לפני שמקבלים החלטה, צריכים להבין את המשמעויות.
דשנו בנושא במספר שרשורים אחרים, הגענו תמיד לאותה נקודת הכרעה מבוססת שיפוט מוסרי שהגענו אליה פה,
ועדיין הנושא עולה כתרופת פלא שאין לה השפעות לוואי - פעם אחר פעם.
אז לי יש את המנהג המגונה של להזכיר לאנשים את תג המחיר של ההחלטות שלהן.
הטענה שלך לוגית ומנומקת - אין לי בעיה איתה.
זכותך המלאה לעשות שיפוט מוסרי שונה משלי. לא טוב יותר, לא רע יותר, פשוט בחירה אחרת.

ישן 19-05-2008, 20:15
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "כפי שכתבת - דובר על כך כל כך הרבה פעמים כאן !..."

אני חושב שההבדל בין הדיון הזה לחלק מהדיונים האחרים העוסקים במציאת פתרונות "לבעיית עזה" היא העובדה שכאן מדובר על מערכת הגנתית גרידא. המערכת הנ"ל לא נועדה לתקוף פלסטינים (בניגוד למשל להחזרת אש למקורות הירי - שיש הטוענים שהיא חוקית על פי האמנות הבינלאומיות), והיה ויפגעו אי אלו אזרחים פלסטינים הם לא תוצאה של תקיפה.

איך זה יראה בטלווזיות בחו"ל - רע - אבל גם עכשיו אנחנו נראים רע. השאלה שוב לטעמי היא איך אנחנו מצדיקים את מה שאנחנו עושים בעיני עצמנו יותר מאשר בעיני העולם. לטעמי לא ניתן להצדיק את אוזלת היד הנוכחית בעיקר כשיש (כנראה) אלטרנטיבה שהמחיר שלה כל כך נמוך באופן יחסי (לדעתי לפי הנתונים שהובאו הפגיעה באזרחים פלסטינים תהיה מזערית למדי).
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

ישן 19-05-2008, 23:43
  tamido tamido אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.06
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=tamido] המערכת אכן..."

מלבד לצטט את האמריקאים (גם אני שמח שיו"ר הועדה בקונגרס חושב שהסיכון שווה, בהתחשב בעובדה שהם יאשרו את המכירה אם ינשאללה היא תתבצע) ולתאר תרחישי אימה, אני מציע פרקטיקליות.

בהצצה חטופה במפה, מלבד כרם שלום ונתיב העשרה שאר ישובי עוטף עזה נמצאים פחות או יותר כקילומטר מהגבול. רוב שולי הישובים הפלסטינאים, לפחות אלו הבנויים בצפיפות אוכלוסין כדוגמת בית חאנון נמצאים אף הם פחות או יותר כקילומטר מהגבול.
ז"א שבממוצע מפרידים ברוב המקרים כמעט 2 קילומטרים בין שולי הישובים הישראלים והפלסטינאים, בעוד שהמנגנון השמדה עצמית של התחמושת של הפלנקס, ה- HEIT-SD , הנו 1.8 ק"מ.

ניתן אם כך להניח מראש שרוב הסיכויים שלא יהיו פגיעות בנפש באזורים המאוכלסים בצפיפות בעזה אשר הנם בעלי סיכוי סביר לנפגעים מרסיסי הפגזים שלא פגעו במטרה, ועל כן זהו סיכון ששווה לנו לקחת.

בכל אופן, אם ברצוננו להיות צדיקים יותר מהאפיפיור, הפלנקס נשלט ע"י מערכת מתוחכמת שניתן לתכנתה מראש שלא תירה בזויות או לאזימוטים אשר בהם קיים סיכוי סביר לפגיעה באזרחים.

במקום לחשוש ולדבר הרבה אך לעשות מעט, אולי הגיע הזמן להציב מערכת אחת ליד שדרות ולבחון אותה ברגעי אמת, הן מבחינת אפקטיביות והן מבחינת סיכון לעורף של שני הצדדים.

http://0-www.dtic.mil.mill1.sjlibra...ay/dillard2.pdf
ישן 20-05-2008, 18:19
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
מהיכן המידע שזו התחמושת שבה נעשה שימוש לצרכים אלה?..
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי tamido שמתחילה ב "מלבד לצטט את האמריקאים (גם..."

אם אינני טועה דווקא לצורך פגיעה באיומים דוגמת טילים ורקטות נעשה שימוש בתחמושת בעלת חדרן קינטי הדומה בתצורתה לפריט הבא:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://maic.jmu.edu/ordata/tmpimages/2970889583.jpg]

התחמושת המוצגת בשרטוט מכונה MK 149 כשיש חודרנים העשויים מטונגסטן (הדגם החדש יותר החל משלהי שנות השמונים) ויש גם מ DU (שבהם קשה לי להאמין שייעשה שימוש מסיבות ברורות)...

בכל מקרה לתחמושת זו אין השמדה עצמית והסכנה היחידה היא שחדרנים כאלה יתחילו ליפול לקרקע כמו גשם....
עם זאת אני עדיין בדיעה שהוצגה כאן שזה מחיר שצריך להבין שאי אפשר להמנע ממנו ולא צריך להתנצל ולהצתדק בגינו !

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 20-05-2008 בשעה 18:25.
ישן 21-05-2008, 16:53
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
הבעיה היא איפה יפלו הפגזים...
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Fox450 שמתחילה ב "רכש פאלאנקס בדרך"

אלה שלא פגעו במטרה. בים אין בעיה - הדגים יאכלו אותם...
אם הרקיטה/פצמ"ר יוצאת מעזה קרוב לוודאי שהרבה פגזים לא יפגעו ויפלו על שכונות מגורים, אז מה עשינו?
נשמיד רקיטה ביחד עם חצי שכונה???
סליחה, אני לא אוהב פלסטינאים אך אני עדיין לא רוצח.

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 21-05-2008, 17:05
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
כמה פגזים נורים לשניה?
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי tamido שמתחילה ב "הצעה כללית - תקרא את כל..."

וכמה צפויים להחטיא? היתר יפלו באיזה שהוא מקום. קרוב לוודאי בקצה הטווח שלהם ז"א לא בשטחים
בשליטת ישראל. לא נראה לי שמישהו יכוון כך שפגזים אלא יפלו בחזרה על הישובים שלנו.
ואם זה יקרה אז צריך דחוף לשלוח את האידיוט למקום שמתאים לו ביותר.

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 21-05-2008, 17:53
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי tamido שמתחילה ב "הצעה כללית - תקרא את כל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי tamido
הצעה כללית - תקרא את כל האשכול לפני שאתה מגיב.
חלק מהדיון סובב סביב השאלה הזאת, וע"פ נתונים יבשים ישנו סיכוי שהתרחיש שלך לא יקרה.

אם כבר אתה אומר משהו נכון, אולי כדאי שתזכור ש"נאה דורש - נאה מקיים".
קרא את ההודעה שלי פה מה 19-05-2008 ב- 18:20.

אם יש משהו שהנתונים היבשים הוכיחו, בנוגע לסעיף זה, זה שהרסיסים שיפלו בטוח יגרמו נזק.
השאלה היא מה צפיפות האזרחים במשפך הבטיחות ומה השטח המכוסה בצורה אפקטיבית - אם יהיו לך את שני הנתונים האלו תוכל גם להעריך כמה נפגעים יהיו.

ישן 22-05-2008, 11:44
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי tamido שמתחילה ב "במחילה אפנה אותך לתגובתי..."

אה, הבנתי מה הגורם לאי הסנכרון בינינו.
אתה מניח שכל הרסיסים נופלים במקום בו יוזמים את הרש"ק.
הנה הגראף של האנרגיה הקינטית כתלות במרחק של קליעים שונים.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
כמו שאתה רואה מספר הקסם 2 ק"מ (או 1.8 בגרסא שאתה מצטט, אין הבדל משמעותי), הוא המרחק בו האנרגיה הקינטית של הקליע דועכת לאפס. לא המרחק בו הקליע פוגע באדמה.
המשמעות היא שבמרחק 1.8 ק"מ, בגובה לא ידוע מעל הקרקע, יש לך רסס של 4000 פגזים בקוטר 20 מ"מ, שעדיין עפים באוויר, כי המהירות שלהם עדיין קיימת.

או במילים אחרות - גם אם הייזום יתבצע במרחק 1.8 ממקור האש, הרסיסים יגיעו ליותר מ-2 ק"מ.
אני מקווה שאני מספיק מובן הפעם.

ישן 22-05-2008, 14:22
  tamido tamido אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "אה, הבנתי מה הגורם לאי..."

OK. העלת נקודה חשובה. Back to the drawing board.
טוב, אחרי עיון בספסיפיקציות של היצרן של M940 נראה שמהירות הרסיסים הנם פחות משליש ממהירות הקליע. מהירות הקליע של הM246 נמוך משל M940.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

אם כך ניתן להניח שהמרחק שהרסיסים יגיעו באפס דעיכה של המהירות שלהם הנו פחות משליש המרחק של הקליע לפי הגרף אותו הצגת (ויש לזכור שמדובר ברסיסים ולא בגוף אירודינאמי כך שיש להניח שהמרחק אף יהיה קטן יותר).
ע"פ זאת להערכתי הרסיסים יתפזרו ברדיוס של כ200-300מ'. יש לזכור שמספר הרסיסים הנוצרים מכל פגז הנם ספורים, ומתפזרים פחות או יותר בקשת מה שמפחית בצורה ניכרת את סיכוי הפגיעה באדם.
יתכן וטעיתי קצת פה ושם בחישובים, פיזיקה מכניקה לא היה התחום החזק שלי באונ'.
ישן 23-05-2008, 16:24
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי tamido שמתחילה ב "[font=Verdana]OK...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי tamido
. יתכן וטעיתי קצת פה ושם בחישובים, פיזיקה מכניקה לא היה התחום החזק שלי באונ'.

אפשרי, אבל לעניות דעתי הקירובים שאתה עושה סבירים בהחלט, לכן אין לי בעיה לעבוד איתם.
רק קח בחשבון שהפיזור הרחב יחסית של הרסיסים, כשמדובר ב 4000 פגז, עדיין יסתכם בצפיפות לא קטנה של רסיסים למטר רבוע.
תמקם את משפך הבטיחות הזה באזור עם צפיפות אוכלוסיה כמו של בית חנון, וגם אם תניח שהחדירות דרך קירות (שלעיתים עשויים מדיקט) זניחה, עדיין תקבל מספיק גופות לחדשות של חמש.

שוב - אני לא בהכרח שולל - אבל זה לא פתרון קסם, זה יביא למרחץ דמים בשידור חי.

ישן 24-05-2008, 21:49
  tamido tamido אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=tamido][font=Verdana]...."

לפי הבנתי, הפלנקס יורה מטחים של עד 5 שניות כנגד מטרות.
כלומר בקצב האש הגבוה של 4000 כדור/דקה הפלנקס ירה כ300 פגזים למטרה, רחוק מאד מה4000 פגזים שאתה משאר.
אנו מניחים טווח פיזור רחב, אך יש לזכור שמהירות החלקיקים בטווח המקסימאלי שלהם (באם הם אכן מגיעים לאזור מיושב) נמוך מאד. אינני מומחה לבליסטיקה אך אני מניח שהיכולת של חלקיק מתכת הנופל (לא נורה) מגובה של כמה מאות מטרים לגרום למוות, גבוה לא הרבה מזה של גוש ברד גדול.
יתקנו אותי מומחי הבליסטיקה בפורום.

לסכם זאת - אתה ואני מגיעים מאסכולות שונות, אתה רואה מרחץ דמים ואני רואה סיכון שכדאי לקחת, ימים יגידו לאחר שתוצב המערכת בארץ.
בכל אופן, אני אהיה הראשון שיתמוך בהשבתת המערכת אם אכן היא תוכח כקוטלת חיים סדרתית של אזרחים.
ישן 25-05-2008, 21:51
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי tamido שמתחילה ב "לפי הבנתי, הפלנקס יורה מטחים..."

1. אתה צודק, טעיתי בקשר לגודל המטח. קצב האש הוא כ- 4000 קליעים לדקה, אבל הירי נעשה בצרורות של 100 כדור. אני לא מצאתי כמה צרורות כאלו נורים על כל מטרה. המספר שציינת (300) הרבה יותר סביר מהמספר שאני ציינתי (4000).
  2. הרסיסים יתפזרו על השטח שבין נקודת הייזום לבין הטווח המקסימלי. כמו שציינת בעצמך מדובר בשטח מאוכלס.
  3. מה המקור שממנו הבאת את הציטוט שטוען שמהירות הרסיסים היא כשליש מהמהירות ההתחלתית של הקליע? ע"פ התרשים שהוספת המהירות הסופית = מהירות התחלתית (כ-1000 מ\ש) + תאוצת הפיצוץ (כ-300 מ\ש). מאחר וברוב הגדול של המקרים מדוברי בווקטורים לא מקבילים, יהיה פה טווח מהירויות של 1000 מ\ש פלוס\מינוס 300 מ\ש.
  4. גם במקרה בו תאוצת הפיצוץ מנוגדת בכיוונה לכיוון הקליע - עדיין 700 מ\ש זו מהירות גבוהה מספיק בשביל שהרסיס יגרום נזק לאדם.
  5. זכותך לחשוב שאת הסיכון ראוי לקחת, וזכותך לבצע שיפוט מוסרי מקדים ולסמן את הקו האדום שבעקבותיו תשנה את דעתך. אני השגתי את המטרה שלי ברגע שאתה הפנמת שלא מדובר בפתרון קסם ושאת ההצהרות של בעלי אינטרסים שההשקעה "שווה את הסיכון" צריך לבחון בשבע עיניים. מאז שהרעיון הזה עלה לראשונה, נראה כאילו רוב המגיבים מקבלים את ההצהרות האלו כתורה מסיני, כנראה מכיוון שזה נוח להם, ולא טורחים להסתכל על הנתונים.

ישן 29-05-2008, 11:12
  tamido tamido אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי moshayov שמתחילה ב "מהירות הקליע קטנה עם המרחק."

להפתעתי מצאתי חישוב של מדען המשווה ירי של כדור M16 כלפי מעלה ועוצמת פגיעתו בחזרה לארץ, לעצמת נפילת ברד.
המסקנה שלו שהכדור יפגע בעצמה של כ67 מ'/ש' לעומת כ20 מ'/ש' של הברד.
ניתן להניח שרסיסי הפגז של הפלנקס יפגעו במהירות הנמוכה משל הכדור.
אי לכך נתונים אלו אכן תומכים בעובדה שהרסיסים אינם קטלנים כפי שגם odedy ציין בלינק שהביא מטה.

Vince Calder

================================================== ==================
I found both a better explanation and a plug-in algorithm, at
least for spherical objects launched vertically, on the great
website: .
The drag force depends upon the square of the velocity, a shape
dependent drag factor "C", the cross sectional area, and the
density of air. The key point is that it is NOT negligible.
Depending upon the values of the inputs the projectile may / may
not attain a constant terminal velocity.
The inputs assumptions are: a spherical object, standard gravity
constant for Earth, constant atmospheric density, laminar air flow,
no spinning or wobbling (not an issue for a sphere), constant
temperature, and of course vertical trajectory. The algorithm then
cues the user for the density of air, the shape-dependent drag
coefficient, C, the radius of the sphere, the density (or mass) of
the spherical projectile, the initial velocity. The default values:
are 1.29 kg/m^3 for the density of air, C = 0.5 (C can vary from
about 0.1 to 2.0), but these can be changed. The algorithm outputs
are: terminal velocity, the velocity at any intermediate height on
the way up, the peak height, the time to achieve peak height, the
velocity at any intermediate height on the way down. This allows
you to find the velocity upon impact.
For comparison, I chose lead (density = 11.3 gm/cm^2 (47.3 gm))
and ice (density = 0.9 gm/cm^2
(3.8 gm)), an initial velocity in both cases of 3000 m/sec (of
course, this could be changed). I left the other parameters at their
default values. The outputs were:
For lead: peak height = 1771.5 m, peak time = 10.7 sec, terminal
velocity = 67.7 m/ sec, velocity upon impact = 67.6 m/sec, time to
impact = 31 sec. Note: the lead projectile reached its terminal
velocity before impact.
For ice (hail): peak height = 188.2 m, peak time = 3.0 sec,
terminal velocity = 19.1 m/sec, velocity upon impact = 19.1 m/sec,
time to impact = 11.2 sec. Note: the hail stone also reached its
terminal velocity prior to impact. The momentum upon impact for
lead and ice would be:
3.2 kg*m and 0.07 kg*m, respectively. In either case you would take
a pretty nasty hit with either projectile.
The algorithm is a good teaching tool because it takes the pain
out of the number crunching. This allows the physics student to
carry out all manner of thought experiments without getting brain
dead from the manipulations. The bottom line is initial velocity
and air friction are very important factors. I think that the
non-vertical trajectory must be solved numerically, because the
gravitational force and air drag force are not co-linear, but I am
not sure of that.

ישן 29-05-2008, 15:12
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי tamido שמתחילה ב "להפתעתי מצאתי חישוב של מדען..."

יש לו רק טעות אחת נפוצה מאוד.
הוא מניח מסלול אנכי לחלוטין.
במסלול כזה, בנקודת שיא הגובה, המהירות מתאפסת - ולכן כל מהלך הירידה הוא מהלך של "נפילה חופשית".
בדקו את זה הרבה מאוד פעמים, בעיקר בתוכניות מדע פופולרי כמו "myth busters" אבל גם בצורה רצינית יותר.
בגלל הסבסוב של הכדור (שמוזנח באלגוריתם הזה) אין דבר כזה מסלול אנכי לחלוטין, ולכן לנפילה יש מהירות התחלתית לא זניחה בכלל - שהמודל הזה מתעלם ממנה.

זו הסיבה שאנשים מתים מ"יריות שמחה באוויר" - הכדור שנופל למטה מגיע במהירות מספיק גבוהה בכדי לפצח את הגולגולת שלהם.

כל זה עדיין לא אומר מה תהיה ההשפעה של הרסיסים שעפים במהירות של כ 300 מ\ש - כמה נזק יגרום רסיס כזה?

odedy - זה טוב ויפה שמצאת לנכון לצטט הצהרות מהבלוג של יוסי מלמן, אבל כמו בהרבה מקרים, מלמן - כתב מוערך ללא כל קשר - נוטה לפעמים לצטט "שורות תחתונות" מבלי לתת נתונים.

החברה עצמה ציינה ש""In an urban area, if you are able to knock these mortars out and have them explode up in the air, then the debris and the shrapnel from some of those rounds are going to fall, and of course it is going to cause possibly some civilian casualties," Halley said."
אז אם החברה עצמה - שיש לה את האינטרס הגדול ביותר לטעון שהמערכת בטוחה לחלוטין - טוענת שיהיו נפגעים אזרחיים, קצת קשה לי לקבל את מילתו של מלמן על זה בלי נתונים שיגבו את טיעוניו.

ישן 21-05-2008, 17:15
  odedy odedy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.05
רגע אז אף אחד לא ראה את הדיווח על החלטה לבחון מחדש את הנושא?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Malchi שמתחילה ב "מערכת הפאלאנקס בעירק"

עדכון: עבדכם הנאמן איטי ועיוור כאחד, האופטומטריסט יעיד (ויבנה וילה). קבל את התנצלותי fox

(גם אני ראיתי רק עכשיו)

משרד הביטחון מתחרט: יבחן תותח ליירוט קסאמים ופצצות מרגמה
מאת יוסי מלמן
http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/985633.html
במהלך מפתיע, שלא ניתן לו פומבי, שינה באחרונה משרד הביטחון את עמדתו והחליט להביא לישראל את מערכת התותח "פלנקס" (Phalanx), כדי לבחון את יכולתו ליירוט, חלקי לפחות, של פצצות מרגמה ורקטות קסאם הנורות מרצועת עזה.

מנכ"ל משרד הביטחון, פנחס בוכריס, הוא שהחליט על כך - בניגוד לעמדה קודמת ועיקשת של המשרד. לפי מידע שהגיע ל"הארץ" פנה בוכריס לפני כמה שבועות לצבא ארה"ב וביקש לקבל תותח אחד לבחון את ביצועיו. האמריקאים אישרו את הבקשה. לא ניתן היה לקבל ממשרד הביטחון תשובה לשאלה מתי יובא התותח.

בראשית מארס השנה ביקרה בארה"ב משלחת מומחים - פקידי משרד הביטחון וקצינים מחיל האוויר - ובחנה את ביצועי התותח. הניסוי היה מוצלח ואנשי המשלחת התרשמו שהתותח יכול לתת לפחות מענה חלקי וליירט פצצות מרגמה ורקטות קאסם.

צבאות ארה"ב ובריטניה משתמשים בפלנקס להגן על בסיסיהם בעיראק ובאפגניסטאן, וגם במתחם הממשל בבגדאד. מדיווחים אמריקאיים עולה שלתותח יש כ-80% הצלחה ביירוט.

הפלנקס, שמייצרת חברת "רייתאון", זמין ויכול להיכנס לשירות מבצעי בפרק זמן קצר ביותר. הוא עשוי לתת מענה, כפתרון ביניים, עד שיושלמו המיזמים של מערכות "כיפת ברזל" ו"שרביט קסמים" ליירוט רקטות קסאם, קטיושות ורקטות אחרות. כבר עתה ברור שמיזמים אלה יארכו עוד שנים אחדות לפחות.

יתרון נוסף של התותח הוא עלותו הנמוכה יחסית, לעומת מיליארדי השקל שהוקצבו לחלופות האחרות. תותח אחד עם מערכת מכ"ם שלו עולה כשמונה מיליוני דולר. מערכת של שני תותחים עם מכ"מ, עולה כ-20 מיליון דולר.

זה יותר משנה מנסים מומחים עצמאיים, ובהם קצינים בכירים לשעבר בצה"ל, לשכנע את משרד הביטחון, את השר אהוד ברק וסגנו מתן וילנאי, שהתותח יכול לתת פתרון. הם המליצו להביא תותחים מארה"ב ולבדוק אותם כאן. במשרד הביטחון סירבו לקבל את ההצעות.

בתגובה לפניות של "הארץ" בעניין זה בחודשים האחרונים, טענו דובר משרד הביטחון ובכירים במינהל פיתוח אמצעי לחימה, טכנולוגיה ותשתיות במשרד (מפא"ת), כי הפלנקס נבדק ביסודיות ולא נמצא מתאים.

מדובר צה"ל נמסר שצה"ל ומשרד הביטחון עוסקים זמן רב בבחינת מערכת פלנקס, שביצועיה נמצאו לא מתאימים. אך מתבצעות בדיקות ומשרד הביטחון עומד בקשר עם מפתחי המערכת בארה"ב לקבלת עדכונים ושיפורים בה.

נערך לאחרונה ע"י odedy בתאריך 21-05-2008 בשעה 17:21.
ישן 29-05-2008, 08:49
  odedy odedy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.05
יוסי מלמן מביא את הדיון שלו עם ד"ר פרבר. כולל ההתייחסות לסוגיית הרסיסים

http://cafe.themarker.com/view.php?t=452482

ההתייחסות הישירה לסוגיית הרסס:

מה קורה לרסיסי הפגזים לאחר השמדתם העצמית?

•• בספרות קיימים מספר מודלים לחישוב מהירות רסיסים (ופילוגם המשקלי) כתוצאה מפיצוץ פגז. על בסיס מודלים אלה חושבו נתוני פגז 20 מ"מ הנורה מתותח "וולקן"

•• בנתונים אלה נעשה שימוש להערכת המהירות השיורית והאנרגיה השיורית של הרסיסים (כתלות בטווח מנקודת הפיצוץ)

•• הנתונים הוצבו למודלים ידועים של צבא ארה"ב המאפשרים הערכת הסתברות הפציעה של חיילים (ו/או אזרחים) חשופים בשטח

•• תוצאות החישוב מצביעות על הסתברויות נמוכות ביותר לפציעה (עקב האנרגטיות הנמוכה של הרסיסים)

•• במקביל נבדקה צפיפות הרסס על הקרקע וההסתברות לפגיעה באנשים חשופים בשטח. בדיקה זו הראתה כי מדובר בהסתברויות נמוכות ביותר (כמעט אפסיות)

•• מכל האמור לעיל עולה כי החשש ש: "ים המתכת" הנוחת על האזורים המוגנים יגרום לנזק כלשהו, מופרך לחלוטין .

אין צל של ספק כי מומחי משרד הבטחון יוכלו בקלות לאמת

מסקנות אלה.

נערך לאחרונה ע"י odedy בתאריך 29-05-2008 בשעה 09:02.
ישן 30-05-2008, 21:43
צלמית המשתמש של דג עם מאג
  דג עם מאג דג עם מאג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל דג עם מאג שלח הודעה דרך MSN אל דג עם מאג
חבל לבזבז את הזמן על כל החישובים הללו

לי אישית, בתור תושב אשקלון, קשה להסביר לכם כמה לא אכפת לי ממה שיקרה לאנשים בעזה.
מצדי, שייפלו רסיסים על בית חאנון. שייהרגו חפים מפשע בעזה. העיקר שאני ובני משפחתי נשן בשקט בלילה.
אני גם חושב שלהרבה אנשים אין בכלל זכות להגיד כמה זה לא מוסרי וכמה רע זה יצטייר בתקשורת העולמית.
- לא אתם חשים חוסר אונים כשנופל גראד.
- לא אתם רואים איך עירכם, שמונה כ120 אלף תושבים, מרגישה פחד וחוסר אונים.
- לא אתם חושבים "אוקיי אם יורים עכשיו גראד היכן כדאי להסתתר?" .
-לא אתם מאבדים אמון בממשלה שלכם, שיש לה את הצבא הכי חזק במזרח התיכון, ואחד הטובים ביותר בעולם (שאני מתגאה להיות חייל בו), שלא יכולה לספק בטחון ושקט נפשי ליותר מ150 אלף תושבים.
מטרתה של מדינה, בראש ובראשונה - דאגה לשלום תושביה.
כאשר אני שומע נימוקים, כגון "אבל זה עשוי לפגוע בתושבי עזה" , "אבל זה ירעיש נורא בשדרות" , "אבל אנחנו נצא ממש רע בפני העולם" - אני חש סלידה וגועל!
אהיה עמכם כן. מצפון אינו הצד החזק שלי. אך השכל הישר כן. השכל הישר שלי אומר שחייהם של בני משפחתי ושלי הם הדבר החשוב ביותר עבורי. והשכל הישר אומר לי שחיי אזרחי מדינת ישראל יקרים לי יותר מחייהם של תושבי עזה. ועל כן אני מעדיף שאנשים בצד השני יהרגו, כי כלל לא אכפת לי מהם. מעולם לא פגשתי בהם, מעולם לא היו חבריי. הם האויבים שלי, או נותני החסות לאויבים שלי, ועל כן כלל לא אכפת לי אם ייהרגו.

אם אכן ייפלו רסיסים ברצועת עזה, אז יש לחבר'ה שם דרך נורא פשוטה להפסיק את זה. המערכת משיבה אש לאש שנורית לכיוונה. המערכת הינה הגנתית לחלוטין. לכן ברגע שייפסק ירי הקסאמים והגראדים והקדסים ושאר צינורות המתכת הללו, ייפסק גם ההרג של חפים מפשע ברצועת עזה.
והשבח לאל, יש לחמאס ממשלה חזקה ברצועה. אם הם יירצו - הם יוכלו לגרום לירי הקסאמים להיפסק.
מדינה שלא מגנה על חיי אזרחיה- אין לה זכות קיום. היא מדינה בזויה. ואני לא ארצה לחיות במדינה כזו!

מקווה שהבהרתי את עמדתם הגורפת של רוב תושבי הדרום.
ואם לא השתכנעתם, בואו לגור בשדרות חודש. מתחייב בפניכם שדעתכם תשתנה.

עריכה:
מרוב כל הלהט, שכחתי לברך על ההחלטה לנסות ולבדוק שוב את המערכת. אני מקווה שהיא תוכיח את עצמה.
שבת שלום.

נערך לאחרונה ע"י דג עם מאג בתאריך 30-05-2008 בשעה 21:48.
ישן 31-05-2008, 16:59
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי דג עם מאג שמתחילה ב "חבל לבזבז את הזמן על כל החישובים הללו"

אני בד"כ לא אוהב טיעונים אמוציונאליים, מכיוון שאי אפשר לשפוט אדם על מה שהוא מרגיש - עד שלא הלכת כברת דרך בנעליו. אבל במקרה הצר מאוד הזה אני מרגיש שיש לי זכות לענות גם על טיעונים כאלו.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי דג עם מאג
לי אישית, בתור תושב אשקלון, קשה להסביר לכם כמה לא אכפת לי ממה שיקרה לאנשים בעזה.

גדלתי 9 שנים בעיר הזאת. ההורים שלי עדיין גרים שם ובשנה האחרונה אני ישן בה לפחות שלושה לילות בשבוע. האם לדעתך זה נותן לי את הזכות להגיב? כי לדעתי זה מספיק.
ציטוט:
- לא אתם חשים חוסר אונים כשנופל גראד.

אני חש חסר אונים. במובן המילולי של המילה, פשוט אצלי זה לא מתבטא בפאניקה.
ציטוט:
- לא אתם רואים איך עירכם, שמונה כ120 אלף תושבים, מרגישה פחד וחוסר אונים.

אין שום סיבה שעיר שלמה תהיה במצב של פחד וחוסר אונים. מדובר בנשק סטאטיסטי שטווח הסטיה המעגלית שלו הוא כ-2 ק"מ כשהוא נורה ממשגר תקני (כלומר אם הם מנסים לפגוע בך, המקום הכי בטוח להיות בו הוא ממש צמוד אליך. אין שום יכולת לכוון את הרקטה הזו, גם כשיורים אותה ממשגר תקני). הרש"ק מכיל בסה"כ כ- 20 ק"ג חומר נפץ. כשחייתי בירושלים (ואני בכלל לא מזכיר את ת"א של השנים האלו) התפוצצו באוטובוסים וברחובות מטענים של 50 ק"ג ויותר, הם נישאו ע"י בני אדם שפוצצו אותם רק כשהם היו בריכוזי אוכלוסין גדולים.
אבל אף אחד לא היה בפאניקה. היה הומור שחור, היו נפגעי היסטריה - אבל ניהלנו מערכת בחירות מלאה, תוך דיון פתוח, עם אחוזי הצבעה גבוהים ביחס לעולם המערבי, למרות הפיגועים - וכולם המשיכו לחיות מבלי ליצור היסטריה.
במהלך 95-97 היו גלי פיגועים שלוקחים את שבע השנים האחרונות בכיס הקטן מבחינת כמויות הרוגים ופצועים.
מה קרה לנו בעשור הזה, שפתאום מטענים (מעופפים) של 20 ק"ג ללא כל יכולת הנחיה מכניסים עיר של 120 אלף תושבים לפאניקה?
איפה הפרופורציה?
ציטוט:
- לא אתם חושבים "אוקיי אם יורים עכשיו גראד היכן כדאי להסתתר?" .
בטח שלא. כי אין שום סיבה לחשוב כל היום "לאיפה לרוץ להסתתר". עם רדיוס נזק מזערי, דיוק אפסי, והתרעה קצרה - אני פשוט הולך לקיר הקרוב (רצוי במפנה צפוני) ומחכה ל"בום". אין טעם לתת לזה להעסיק אותך במשך כל היום, בטח שלא אם הפתרון פשוט, מהיר, די יעיל - והסכנה "מתממשת" לא יותר מארבע חמש פעמים ביום.
עם הסטטיסטיקה הזו הקסאמים יותר בטוחים מלחצות את הכביש.
ציטוט:
-לא אתם מאבדים אמון בממשלה שלכם, שיש לה את הצבא הכי חזק במזרח התיכון, ואחד הטובים ביותר בעולם (שאני מתגאה להיות חייל בו), שלא יכולה לספק בטחון ושקט נפשי ליותר מ150 אלף תושבים.

מה בדיוק גורם לך "לאבד אמון בממשלה ובצבא שלך"?
מה אתה חושב לעצמך, שיש פה "פתרון בית ספר" שיפתור את הכל תוך חמש דקות?
הסינים - עם השיטות הברוטאליות ביותר הקיימות - מול הטיבטים (האויב הכי לא אלים שיכול להיות) לא מצליחים להשתיק את טיבט.
במציאות אין פתרונות קסם. אתה חושב שהפוליטיקאים לא עושים את הדבר הנכון? אז יש לך מזל שאתה בדמוקרטיה - קום ותתחיל להשפיע. יש לך כמעט אין-סוף דרכים חוקיות לשנות את המצב - מלארגן שדולות והפגנות ועד ללרוץ בעצמך לכנסת. בהצלחה.
ציטוט:
מצדי, שייפלו רסיסים על בית חאנון. שייהרגו חפים מפשע בעזה. העיקר שאני ובני משפחתי נשן בשקט בלילה.

זכותך.
יש לי רק 2 שאלות.
הראשונה היא כמה אנשים בצד השני צריכים למות לפני שתחליט שצריך לבחון את הנושא מחדש?
כי קשה לי להאמין שתקיפות ארטילריות על בית חנון ישנו את המצב בצורה מהותית - פרט לחפירת הרבה קברים חדשים.
השניה היא כמה דוגמאות אתה מכיר למדינות שפעלו בצורה בוטה כנגד דעת הקהל העולמית?
עירק של סדאם, רודזיה, קובה של קאסטרו, צפון קוראה, סרביה של מילושוביץ, לוב של קדאפי, סוריה של אסד, אירן של אחמדניג'אד, דרא"פ בתקופת האפרטהייד, ליבריה של טיילור, אפגניסטן של הטליבאן, סומליה של איחוד בתי הדין האיסלאמיים, קמבודיה - ובטח יש עוד הרבה ששכחתי.
תגיד לי על פי איזה תקדים אתה רוצה לירות ארטילריה לריכוזי אוכלוסיה - ואני אוכל להראות לך איפה התקדימים אומרים שתגמור.
אתה רואה ברשימה הזו מדינה אחת שהיית רוצה לחיות עם המשטר הנוכחי שלה? כי אני לא.
ציטוט:
אני גם חושב שלהרבה אנשים אין בכלל זכות להגיד כמה זה לא מוסרי וכמה רע זה יצטייר בתקשורת העולמית.

פעם אחרונה שבדקתי זו מדינה דמוקרטית, מה שאומר שבדיוק כמו שלך יש את הזכות להציג פה עמדה שיפוטית - גם לכל אזרח אחר מותר (כל עוד אף אחד לא מפר את החוק).
אם אתה רוצה למנוע מאחרים את זכות הדיבור שלהם - יש לך פה בעיה גדולה איתי.
אני אצטט פה את וולטייר שאמר שאולי "איני מסכים עם מילה מדבריו, אך אלחם למען זכותו להגיד אותם".

ציטוט:
מטרתה של מדינה, בראש ובראשונה - דאגה לשלום תושביה.

נכון. אבל לא תמיד הדרך הכי יעילה היא להרוג את כל מי שנמצא בצד השני.
בחלק מהמקרים זה יוביל בדיוק לתוצאה ההפוכה, וברובם לא יועיל במאומה.
ציטוט:
כאשר אני שומע נימוקים, כגון "אבל זה עשוי לפגוע בתושבי עזה" , "אבל זה ירעיש נורא בשדרות" , "אבל אנחנו נצא ממש רע בפני העולם" - אני חש סלידה וגועל!

וכשאני שומע טענות כגון ""גם אם יהרגו אזרחים חפים מפשע אני ומשפחתי נישן בשקט בלילה" - גם אני חש סלידה וגועל.
זה רק אומר ששנינו אנושיים.
ציטוט:
אהיה עמכם כן. מצפון אינו הצד החזק שלי. אך השכל הישר כן. השכל הישר שלי אומר שחייהם של בני משפחתי ושלי הם הדבר החשוב ביותר עבורי. והשכל הישר אומר לי שחיי אזרחי מדינת ישראל יקרים לי יותר מחייהם של תושבי עזה. ועל כן אני מעדיף שאנשים בצד השני יהרגו, כי כלל לא אכפת לי מהם. מעולם לא פגשתי בהם, מעולם לא היו חבריי. הם האויבים שלי, או נותני החסות לאויבים שלי, ועל כן כלל לא אכפת לי אם ייהרגו.

ממש במקרה, רק אתמול בערב "זכיתי" בוויכוח בין החבר'ה שלי על "מי יותר פאשיסט".
אם הבחירה היא "אני או הוא" זה תמיד יהיה אני. אף פעם לא טענתי אחרת.
השאלה היא האם במקרה זה להרוג את האזרחים של הצד השני יעלה את הסבירות שלך לשרוד. לדעתי התשובה היא שזה יוביל לתגובה ההפוכה לחלוטין - זה רק יקשה עלינו להגן על עצמנו בהתמודדויות הבאות.
ציטוט:
אם אכן ייפלו רסיסים ברצועת עזה, אז יש לחבר'ה שם דרך נורא פשוטה להפסיק את זה. המערכת משיבה אש לאש שנורית לכיוונה. המערכת הינה הגנתית לחלוטין. לכן ברגע שייפסק ירי הקסאמים והגראדים והקדסים ושאר צינורות המתכת הללו, ייפסק גם ההרג של חפים מפשע ברצועת עזה.

זה בדיוק אותו טיעון שהחמאס משתמש בו כשהוא תוקף אזרחים ישראלים - אם הישראלים היו רוצים להפסיק את זה, הם יודעים איך. שהצבא שלהם יפסיק לירות עלינו.
אתה הרגע הצדקת את תקיפת אשקלון בקסאמים.
ציטוט:
והשבח לאל, יש לחמאס ממשלה חזקה ברצועה. אם הם יירצו - הם יוכלו לגרום לירי הקסאמים להיפסק.

על זה אנחנו מסכימים. השאלה היא למה אתה חושב שהרג של אזרחים יתן להם את המוטיבציה להפסיק את ירי הקסאמים? זה רק יחזק את הטיעון הישן של "אנחנו רק מגיבים למעשי התוקפנות של הישראלים"
ציטוט:
מדינה שלא מגנה על חיי אזרחיה- אין לה זכות קיום. היא מדינה בזויה. ואני לא ארצה לחיות במדינה כזו!

מדינה שהולכת לישון בשלווה בלילה בידיעה שמערכת אוטומטית תביא לנפגעים אזרחיים ללא כל אבחנה - זו מדינה בזויה לא פחות.
אני הייתי מעדיף למצוא את הפתרון איפשהו בין שתי הקיצונויות הללו.
ציטוט:
מקווה שהבהרתי את עמדתם הגורפת של רוב תושבי הדרום.

אני שמח שאתה מייצג את "עמדתם הגורפת של רוב תושבי הדרום". רק במחילה ממך - מי שמך?
כי אני לא מתיימר לייצג יותר מאשר רק את עצמי.
אני חושב שזה יהיה קצת פחות יומרני ממך אם גם אתה תפעל כך.
ציטוט:
ואם לא השתכנעתם, בואו לגור בשדרות חודש. מתחייב בפניכם שדעתכם תשתנה.

עשיתי את זה פעם. לא אהבתי את המקום. אבל בתור "נציג אזור העימות" כבר הובלתי שני "סיורים מודרכים" באזור לתושבי ת"א מודאגים.

ציטוט:
עריכה:
מרוב כל הלהט, שכחתי לברך על ההחלטה לנסות ולבדוק שוב את המערכת. אני מקווה שהיא תוכיח את עצמה.

אם יוכלו לכמת את פוטנציאל הנזק לאזרחים (ואני לא רואה שום סיבה שלא) והממשלה שלי תקבל החלטה מושכלת האם להשתמש בה או לא - גם אני אשמח.
אחרי שההחלטה תתקבל, אני אחליט האם אני מסכים עם הממשלה הנבחרת שלי, ומזה אגזור את המשך פעולותי בתחום, במסגרת החוק.

ציטוט:
שבת שלום.

ומבורך.

ישן 31-05-2008, 22:26
צלמית המשתמש של דג עם מאג
  דג עם מאג דג עם מאג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל דג עם מאג שלח הודעה דרך MSN אל דג עם מאג

אוקיי, זאת דעתך ואכן אנו חיים בדמוקרטיה וזכותך המלאה לומר אותה. מצטער אם התלהמתי יתר על המידה.
רק קח בחשבון שלא רק מדינות חשוכות פגעו באזרחים, אלא גם מדינות כמו בריטניה וארה"ב. יש כאן מקום לויכוח רב אך רק קח זאת בחשבון, שלא ייראה כאילו רק מדינות לא נאורות עושות זאת.
בכל אופן, הדבר שהכי חשוב לי להוסיף הוא שהצבת המערכת הינו אמצעי להקל על חייהם של מי שחי ועובד באזור העימות, ולא פתרון. הפתרון הוא מבצע צבאי נרחב בעזה, לא זבנג וגמרנו, ובהתחשבות במה שיהיה ביום שאחרי. זה לא פשוט, אבל זה אפשרי.
הייתי בהחלט שמח לדון איתך הרבה, אך אני צריך ללכת לישון.
שבוע טוב!

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:45

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר