לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-05-2008, 19:33
צלמית המשתמש של Foxtrot1
  Foxtrot1 Foxtrot1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.09.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי IB שמתחילה ב "ויכוח לגבי פרטיות טייסי קרב"

תהרוג אותי, מה עשו מטייסים.

כן הם אנשים איכותיים, כן הם משכמם ומעלה, כן הם קורעים את התחת למעלה מ-6 שנים. אבל ואללה, הם לא יותר טובים מחיילים בסיירות או ביחידות קרביות מובחרות. כל ה-HOHA סביבם הפך לסטיגמה יותר מאשר צורך.

בכל אופן - טייסים מסתובבים עם דרגות קצונה, הם חיילים לכל דבר. הם לא יכולים לחמוק מחוקי המטכ"ל. בנוסף, יש להם על ד"ש החולצה סיכת קורס טייס (עשויה מבד, גדולה יחסית לכנפ"ץ) ולרובם (אם לא לכולם) יש כנפ"ץ.

אין לך אפשרות לדעת אם הטייס הוא בטייסת כולשהי. תג היחידה בדר"כ לא מרמז על הטייסת או על סוג הכלי (מסוק, מטוס קרב, מטוס תובלה וכו'). לחלקם אולי יש סיכת יחידה ספציפית, אבל אני בספק אם תוכל להסיק מסקנות.

אני לא בטוח באשר להוראות שהם מקבלים, אבל כל חייל בצה"ל מנוע מלדבר על נושאים שהם לא בלמס"ים (בלתי מסווגים) עם כל גורם שהו (יהיה אפילו אחיו התאום). זה אומר שטנקיסט לא יכול לדבר על מערכות בטנק, וטייס לא יכול לדבר על מערכות במטוס. להגיד שהוא טייס, שאלה טובה. אשמח לשמוע חוות דעת נוספות מאנשים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-05-2008, 14:15
  שחר אדום שחר אדום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.06
קשקוש

קשקוש מיותר . אמצעי זול ויעיל להגברת ההילה.
  • ארה"ב. איומי אסלאם קיצוני חריפים בתוך המדינה+פריסת לוחמים ברחבי העולם אך עדיין, צוותי אויר אינם מטושטשים בקפדנות והתוצאה? האם נחטפים יותר צוותי אויר? האם ההתיחסות אליהם בשבי שונה? לא ממש... לוחמים שתפקידם כניסה מסוערבת (קרקעית)לשטח אויב ושהייה ארוכה בו תוך שימוש בסיפורי כיסוי שונים , זה כבר סיפור אחר לחלוטין, כאן נחוץ הטשטוש. אבל מכונן קרנף?? נו באמת...
  • ישראל. עד שנות השישים (לא בדוק) לא טושטשו באכזריות צילומי טייסים . האם הדבר הביא לעלייה מדאיגה במקרי חטיפות צ"א? האם קרה בעבר שהגיע טייס נוטש לכלא אוייב , לבוש בסרבל,חליפת לחץ וטורסו , והחוקר מטיח בו בנחרצות "אתה טייס!אל תכחיש! יש לנו במאגר המידע תמונה שלך ממעריב לפני שנתיים!!...."? ...
בקיצור - חלק מה show ותו לא. אשמח לשמוע דעות אחרות.
ישן 21-05-2008, 14:58
  haboob haboob אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.07
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי שחר אדום שמתחילה ב "קשקוש"

יש לא-מעט צדק בדבריך, אך יש בעייתיות מסויימת בהשוואה בין שנות ה-60 לבין ימינו אלה:
ראשית, בגלל שהחשיפה התקשורתית היום רחבה הרבה יותר (ואם נמשיך בכיוון שלך, לפני 30 שנה יכולים היו להטיח בו שראו את תמונתו במעריב, היום יכולים להטיח בו שראו את תמונתו ב"פרש"...). היום פוטנציאל ה"הפצה" של תמונה של מישהו רחב פי כמה וכמה מאשר לפני 30-40 שנה.
שנית (ובמידה מסויימת בשל אותה הסיבה), אי-אפשר לטעון שלא חלה עלייה במקרי חטיפות צ"א בתקופה שעדיין צולמו. איומי הטרור היו שונים בתכלית וכך גם יכולותיו.
אני מסכים שנימוקי השבי הם פחות רלוונטיים (גם היום וגם בעבר - צנחת ממטוס, אתה לבוש כמו טייס - עכשיו לך תוכיח שאתה לא...), יש לי תחושה שדווקא שיקולי הבטחון האישי הם המובילים היום - ולגביהם קשה לי להתווכח.

ההשוואה לארה"ב לא מדוייקת גם היא, לדעתי. ראשית לא הייתי אומר שבתוך ארה"ב איומי האיסלאם הקיצוני הם "חריפים" (כי אז איך היית מגדיר את האיומים הללו בשכונה הלבבית שבה אנו חיים...?).
בראייה רחבה, התרבות האמריקאית בתחום זה שונה לגמרי מאשר בישראל. מידת החשיפה של זרועות הבטחון שלהם אל הציבור גדולה פי כמה מאשר בישראל. דוגמאות יש למכביר, הנה על קצה המזלג: גודל סד"כ אווירי בכל זרוע של הצבא - נתון מפורסם; ראשי CIA, NSA, FBI ודומיהם מאז ומתמיד היו חשופים; מיקומים של בסיסים ושל מפקדות - ידוע; ויש עוד ועוד.
נושא חשיפת צ"א הוא רק חלק מהתרבות הזו.

לא קשור ל"הילה" או "show" לדעתי.
(אגב, תתפלא כמה מכונן קרנף לעיתים זקוק לטשטוש הזה....)

- Albert Einstein

ישן 22-05-2008, 08:54
צלמית המשתמש של winner
  winner winner אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.03
ולמה בוטלו המספרים הצבאיים ?
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי haboob שמתחילה ב "יש לא-מעט צדק בדבריך, אך יש..."

הרי לפני כמה שנים בוטלו המספרים הצבאיים לרכב "הלבן" הצבאי ומאז נוסעים עם מספרים צהובים - כבר נחשף מקרה של חולייה שתכננה לחטוף טייס (בשכונה בה גרתי) כך שיש סיבה להצניע את הזהות של קצינים (בעיקר "איכותיים") שמהווים מטרה לטרור.

ואגב, קוריוז שקשור לזהות של טייסים - כשחיפשתי לשכור דירה בשכונה שנבנתה כפרוייקט לאנשי קבע, כמובן שכל בעלי הדירות היו אנשי קבע וחלק לא קטן מהם קצינים. אחד מהמשכירים הפוטנציאליים דאג להדגיש שהוא "טייס בחיל האויר". בעל הדירה שממנו שכרנו בסוף לא ניפנף בדרגות (נדמה לי שאף פעם לא ראינו אותו במדים) ובסוף הסתבר לנו במקרה מיהו ומה תפקידו.
ישן 22-05-2008, 16:09
  הפילדמרשל הפילדמרשל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.10.06

טייסים כמו כל שאר החיילים, בפקודה מחוץ ליחידה נעים על מדי א'.

השוני היחיד - אף על פי שהם בדרגת סגן בסוף הקורס, הם מקבלי מדי קבע של חה"א (כמו של המשטרה, מה שמקבלים בד"כ מסרן ומעלה), בשביל הייצוגיות.

סיכות: מעל כיס שמאל סיכת התנדבות ראשית של קורס טיס, מעל כיס ימין סיכת קורס התנדבותי שני - קורס צניחה. בנוסף בחלק העליון של דש כיס שמאל ישנה סיכת יחידה, משמע סיכת טייסת, משמע חושפת כלי טיס. משמע מדובר במידע בלמ"סי שכן הוא גלוי על המדים היייצוגיים.

מכל זה נובעת תשובה ברורה לשאלה - לא! זה לא מסווג.

"הכשלון האמיתי הוא לא לנסות"

ואני בכלל שואל: נוב' 06 - מתי נקבל כבוד?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:31

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר