לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "רק שני דברים הם אינסופיים: היקום והטמטום האנושי, ואני עדיין לא בטוח לגבי הראשון." -- אלברט איינשטיין ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > מדע, טכנולוגיה וטבע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-05-2008, 08:24
  משתמש זכר BMTL BMTL אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.08.07
ולאנשים הפשוטים שאין להם מושג מהו מאיץ חלקיקים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "מישהו מבין בפיזיקה ויכול להגיד האם יש באמת סכנה במאיץ החלקיקים??"

מאיץ חלקיקים הוא מתקן המקנה אנרגיה קינטית גבוהה לחלקיקים על ידי הגברת מהירותם.

בחלק ממאיצי החלקיקים גורמים להתנגשות של חלקיקים נעים במטרה נייחת או בחלקיקים נעים אחרים. את ההתנגשות מכוונים שתתרחש באזור של גלאי חלקיקים המאפשרים מעקב מתועד אחר תוצרי ההתנגשות. לימוד ועיבוד המידע הנאסף בגלאים מאפשר לפענח ולהבין את תכונותיהם של החלקיקים המרכיבים את החומר ביקום ואת הכוחות שמועברים ביניהם. אנרגית התנגשות גבוהה יותר מאפשרת הצצה עמוקה יותר למבנה החומר וכוחות היסוד.

מאיצי החלקיקים הגדולים בנויים בצורת טבעת גדולה של אלקטרומגנטים. בעזרת שליטה על הזרם ניתן לשלוט בשדות האלקטרומגנטיים. השדה המגנטי בתורו מכוון את החלקיקים הטעונים. בנוסף שדה חשמלי חזק מאיץ את החלקיקים למהירויות גבוהות.

מאיצי חלקיקים גדולים קיימים במרכז המחקר CERN שעל גבול שווייץ-צרפת (מרכז המחקר האירופי לפיזיקת חלקיקים), ובארצות הברית (פרמילאב). היקף הטבעת הגדולה ביותר במאיץ התנגשויות ההאדרונים ב-CERN היא כ-27 ק"מ. צריכת החשמל של המאיץ כה גדולה עד כי הפעלתו מוגבלת לחודשי הקיץ. מתוכננים מאיצים גדולים יותר שיוכלו להאיץ חלקיקים למהירויות גדולות יותר על מנת לגלות את צפונות החומר.

גם תותח אלקטרונים הוא מאיץ חלקיקים קווי - אלקטרונים מואצים דרכו בהשפעת מתח חשמלי. תותח אלקטרונים הוא מרכיב בשפופרת קרן קתודית הנמצאת בשימוש ביתי נרחב בטלוויזיות ובצגי מחשב.

נלקח מוויקיפדיה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-05-2008, 01:26
צלמית המשתמש של grimnir
  משתמש זכר grimnir grimnir אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.02.08
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "חח"

זה לא שאני מומחה כזה גדול בפיסיקה (אני רק לומד), אבל יש הרבה אנשים שמכל מיני סיבות אומרים כל מיני שטויות. חלקם - מדענים ואפילו פיסיקאים.
במקרה זה פשוט בדקתי האם יש מקומות אחרים שבהם מופיעים חלקיקים בעלי אנרגיות דומות (טיעון זה הופיע גם באחת התגובות של CERN)

לפעמים אנשים אלה מחפשים פירסום, לפעמים כסף ל"מחקרים" או אולי סתם מתבדחים...

למשל אחד המרצים בטכניון, אשר פרס ז"ל , שהיה אחד המומחים הגדולים בעולם בתחום האינפורמציה הקוונטית סיפר בהרצאה על מקרה הבא:
הגיעו אליו כמה אנשים מצה"ל והציעו לעשות מחקר על הצפנה קוונטית. הוא צחק, הסביר להם שאין דבר כזה ומן הסתם סירב. אחרי כמה זמן שמע שמישהו אכן לקח את המחקר... אז הוא אומר לנו: "אני מבין: משפחה, ילדים וצריך לפרנס אותם, אבל יש גבול!.. מצד שני אולי חבל שלא לקחתי את המחקר: את הכסף הם בכל מקרה ביזבזו אז לפחות הכסף היה מגיע אלי..."

דוגמא אחרת - התחממות כדור הארץ: הרבה רעש, הרבה יחצנות ומדע... את מי מעניין מה שלא נכנס בסרט "תעודי" שצולם ע"י בן אדם שלא מבין בגרוש לא באקולוגיה, לא בפיסיקה של אטמוספירה, לא בכימיה (בעצם, בשום מדע) אלא רק בלהפסיד בחירות?

או מקרה מסוג אחר שמספר ריצ'רד פיינמן: בשביל הצחוק בסוף שנות ה-40 הוא רשם פטנט על מטוס גרעיני ואחרי כמה שנים באו אליו ממשרד הביטחון של ארה"ב

נערך לאחרונה ע"י grimnir בתאריך 24-05-2008 בשעה 01:32.
ישן 24-05-2008, 11:35
  משתמש זכר -TsAcHi - -TsAcHi - אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.08
חח הרגת אותי עם הדוגמאות שהבאת..
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי grimnir שמתחילה ב "זה לא שאני מומחה כזה גדול..."

נראה לי שהבנתי תנקודה שלך. זה כמו האידיוטים שאומרים שסוף העולם יבוא ב2012 בגלל שאיזה שבט אינדיאני קדום חזה זאת.. אנשים אוהבים ליצור בהלה כי אנחנו בני האדם נבהלים בקלות ואתה יודע מה נראה לי שבני האדם אוהבים להיבהל זה מכניס להם קצת חיים לשגרה המשעממת.
לך ליוטיוב ותקליד CERN -BLACK HOLE ותמצא כמות מכובדת של סרטונים שמסבירים שהלך עלינו ..
דוגמא לסירטון ממש מושקע שעשו בנושא חח:

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

היית רציני עם המקרה של המטוס הגרעיני? חחח איזה גדול
דוגמה מצחיקה לתרחיש סוף עולם שחצי ארה"ב אכלה:
המקרה המפורסם של "הפלישה ממאדים" שהמנחה רדיו יצר בהלה המונית אצל כולם מעניין מה עשו לו אחר כך שגילו חחח
ישן 09-09-2008, 08:31
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
Follow me...
לא כל כך מהר
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי Dark Knight שמתחילה ב "תחשוב מה יקרה לך אם הגוף שלך..."

וזה באופן מאוד מילולי.

גוף שנופל לחור שחור מאיץ למהירות הקרובה למהירות האור
ולכן יחווה האטה של הזמן באופן יחסי לשאר הייקום.

ייתכן שייקח הרבה זמן (סובייקטיבי) ליפול לחור...

בנוסף לכך, שיפוע הכבידה ליד חור שחור הוא חד מאוד
לכן חלקי הגוף הנמצאים קרוב יותר לחור יימשכו בעוצמה חזקה בהרבה מאלה המרוחקים ממנו
ויש סיכוי סביר שמי שיפול לחור שחור יתפרק לחלקים לפני שימחץ מהכבידה.
תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:27

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר