לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-05-2008, 12:04
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי shalom77 שמתחילה ב "יפה שבגלל הפנטגון דואגים שנעלם צל"מ"

כל השפופרות לראית לילה מתוצרת אמריקאית מבוקרות ע"י האמריקאים. אובדן של ציוד כזה מטופל היום בחומרה רבה ביותר.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-05-2008, 13:21
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
טלטולים ....
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "כל השפופרות לראית לילה מתוצרת..."

בעקבות היעלמות ה"עכבר" הוכרז עוצר יציאות ביחידה, וחיילים נחקרו על-ידי מפקדיהם ומצ"ח. כעבור מספר שעות התברר כי אותו חייל, העוסק בתחום הלוגיסטיקה, הוא זה שלקח את ה"עכבר". בלחץ המפקדים, הוחזר המכשיר.

מענין איזה לחץ הפעילו המפקדים שלו:אולי מכות חשמל,או טילטולים.
תארו לכם אם הוא לא היה מתרצה ומחזיר.
אולי שווה לשמור על הציוד דומה ביתר תשומת לב ויתר אחריות על מנת להמנע ממקרים דומים בעתיד.

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 27-05-2008, 14:08
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
לא יודע אם זה הפתרון...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "הפתרון פשוט - כלא ולטווח ארוך."

הרי כל פושע ועברין יודע מה צפוי לו באם יתפס. בכל זאת הם מבצעים את העבירות.
לדעתי הבחור רצה להציץ בזוגות בשפת הים של אילת כפי שאמר בחקירה. גם אנו פעם היינו כאלה, כאשר עשינו סיורים לאורך שפת הים בלילות ושמרנו על מנוחת הזוגות...

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 27-05-2008, 14:35
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "לא יודע אם זה הפתרון..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי האזרח
הרי כל פושע ועברין יודע מה צפוי לו באם יתפס. בכל זאת הם מבצעים את העבירות.
לדעתי הבחור רצה להציץ בזוגות בשפת הים של אילת כפי שאמר בחקירה. גם אנו פעם היינו כאלה, כאשר עשינו סיורים לאורך שפת הים בלילות ושמרנו על מנוחת הזוגות...
זהו, שעד עכשיו - היחס היה עוד סלחני למדי. כיום זה קצת אחרת.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 27-05-2008, 19:30
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
ושוב תיקון....
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "זהו- לזכרוני (מ- 2002) הפיקוח..."

הפיקוח האדמיניסטראטיבי האמריקאי על השפופרות היה מקדמא דנא.

המילה הנכונה בעברית איננה ממש "פיקוח" שמשמעו באנגלית קרוב יותר ל-Control אלא למושג החוזי הנקרא Accountability

כל שפופרת מא"כ אמריקאית , מכל דור ומכל סוג, שנמסרה לצה"ל בכל עת עד היום (לא קנינו - אלא קיבלנו !!!) במסגרת כספי הסיוע, מוספרה במספר סידורי ייחודי. אחד מתנאי המסירה לשימוש צה"ל היה שמירת ה- Accountability של כל סדרות השפופרות. הווה אומר: אתם (ישראל) מקבלים מאיתנו את השפופרות הללו כ"משתמש סופי" (לא ניתן להעבירן לכל מדינה אחרת), ועליכם לנהל מעקב אחר כל שפופרת או אף מכשיר שבו היא מותקנת. ברצותנו (האמריקאים) נבקש מכם להראות ולהוכיח לנו היכן נמצאת כל שפופרת כזאת לפי מספרה הסידורי - מספר שהותבע בבית החרושת.

אין מדובר כאן ברגישות להעלמות מכשיר או שניים. מדובר על חשש רציני ונכון מפני הצטיידות יחידות אויב בטכנולוגיה מתקדמת לראייה לילית. ואין זה משנה כלל אם ניתן להשיג כיום מכשירים דומים מרוסיה, סין או השד יודע מהיכן עוד !

נערך לאחרונה ע"י מיקיטל בתאריך 27-05-2008 בשעה 19:34.
ישן 28-05-2008, 07:08
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חוקי ה- ITAR אינם שסתום אבל יש בהם הגיון..
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "אם אכן טכנולוגיה זהה נמצאת..."

מתשובתך אני מסיק שאינך בקיא בנושאי מגבלות ייצוא חוקי ותקנות ITAR.

אינני חסיד משלים ונמשלים בהם נעשה שימוש פשטני כדי להסביר מצב זה או אחר. אולם הפעם, מכיון שקשה לשוות הגיון ברור לנושא אחרוג ואמשול:

האם המהירות המירבית המותרת בנסיעה בכביש משתנה בשל העובדה כי רוב הנהגים חורגים ממנה במידה רבה ?

האם העובדה שאירן מייצרת ומטיסה כטבמ"ים, יש בה כדי להתיר מכירת כטבמ"ים (ונניח אפילו מאותה דרגת שיכלול טכנולוגית ולא למעלה מכך) ע"י מדינת ישראל או ארה"ב, או מדינות מערביות אחרות .... לאירן ?

ועוד... ועוד.... משלי משלים....

על פניו נראה שלפנינו מצב היפוקריטי או בלתי הגיוני המקים מעטפת מגבלות ייצוא ביטחוני מקובעת באבן.. האמת במצבים אלה הינה שהמגבלות הללו עובדות במידה רבה.. כמובן שלא בשלמות אולם הן עובדות במידה רבה. ולעיתים הן יעילות מאד.

מגבלות על ייצוא נשק, ויהיו אלה רובים אם תרצה (וכאלה יש הרי גם לאויב) קיימות וחייבות להישמר כדי לנסות ולהמנע ככל האפשר מלהקל על אויב לקבל ציוד לידיו. ציוד בו ייעשה שימוש כנגד כוחות ידידותיים בזמן מלחמה או עימות צבאי אחר.

לעיתים מטופלות חריגות ITAR בדרכים שקטות ודיפלומטיות, לעיתים ברעש תופים ומצילתיים לקול שיקשוק אזיקים....

ארה"ב בדרכיה שלה מנסה למנוע העברת כלי נשק לכוחות עוינים את ישראל אם על ידי שיכנוע הסינים הצפון קוראנים הרוסים הצרפתים, הישראלים.... ואומות אחרות ידיותיות יותר וידידותיות פחות. אלה אינטרסים גלובליים של המעצמה הזאת, ובמקרה שלנו הם גם אמורים לסייע לנו.

לא בכל מצב ומקרה שבו מתגלה כי טכנולוגיה מסוימת הינה בהישג יד אויב, מתיישבים קציני הפנטגון ואנשי משרד החוץ האמריקאי ומשנים את המגבלות על הייצוא של טכנולוגיות זהות כאלה. ויש לכך גם סיבות טכנולוגיות מהותיות אחרות. "כושר הפרדה" (אחד הפרמטרים החשובים בשפופרות) למשל של שפופרות אמריקאיות לעומת אלה המוצעות ע"י סין ורוסיה, אורך חיים של השפופרת, עמידות בתנאי סביבה ועוד ועוד.... אין הנושא פשוט כפי ש"עמך" מבין אותו.

דוגמת המחשב אותה הבאת זכורה לי. באותם השנים, באותו הזמן לא היה זה אינטרס אמריקאי להקל על הצד שמנגד ע"י מתן כלים זמינים לפיתוח מערכות כאלה או אחרות. תפקיד התחיקה הזאת הינו להקשות. גם אם ברור לגמרי שאין אפשרות לאטום ולחסום פרצות.

נערך לאחרונה ע"י מיקיטל בתאריך 28-05-2008 בשעה 07:12.
ישן 28-05-2008, 08:47
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי מיקיטל שמתחילה ב "חוקי ה- ITAR אינם שסתום אבל יש בהם הגיון.."

אני לא ממש בקיא בחוקים האלו, אבל בהחלט מבין את הצורך בפיקוח על מכירה של ציוד לגורם שלישי.
מה שמתמיה אותי הוא חוזקו של הפיקוח במקרה הזה.
הרי יש כבר מנגנונים למניעה של מכירה לצד שלישי של ציוד - כל ההגבלות על שימוש במנועי סילון וחט"כ לטנקים מתוצרת ארה"ב בכלים ישראלים המיועדים ליצוא וכד', ואני מאמין (אנא תקן אותי אם אני טועה) שאפילו נק"ל דוגמת כל M-16 שהגיע אלינו מאז יוה"כ אסור במכירה לגורם שלישי ללא אישור (ואני לא מדבר על האיסור הפיננסי ביסודו למכירת ציוד שהתקבל כסיוע). אני אתפלא אם האמריקאים יבקשו לערוך ביקורת לכל פריט ופריט במחסנינו או שנעמוד בפני תקרית דיפלומטית על אובדן של פריטים בודדים.
זו פעם ראשונה שאני נתקל במנגנון פיקוח שנראה לי מתאים לרכיבי נשק גרעיני או מסמכי מקור מודיעיניים, שמוטל על ציוד שהוא יחסית טריוויאלי. זה מנגנון שנראה לי יותר מתאים למניעת העתקה של טכנולוגיה מסווגת או של שימוש בפריט שמספיק יחידות בודדות ממנו כדי ליצור שינוי אסטרטגי (נשק לא קונבנציונלי, לדוגמא).
אני מבין שיש בטכנולוגיה האמריקאית יתרונות על פני המתחרים האחרים בשוק, אבל קצת בספק אם פריטים אמריקאים לא נמצאים בידיהם והמגבלה שלהם היא לא בנגישות לטכנולוגיה אלא במימושה בייצור המוני אצלם.
ישן 27-05-2008, 19:12
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  

תיקון קטן...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "חייל גנב מכשיר מסווג: "רציתי לראות הרים""

דווקא אתה - "קרן אור" ...? ?

השפופרת הינה שפופרת 18 מ"מ (לא 16מ"מ - אין כזאת).

הנושא אמנם רגיש מאד (במיוחד כעת !!) ויש למצות עם החייל את הדין. אולם יש לבחון את הנושא בפרופורציה מתאימה. אין כאן סודות מדינה עלומים שלו נפלו בידי אויב היתה נשקפת סכנה לתקומת העם במולדתו...

כל נושא ה"סחיבות" מצה"ל, ע"י קצינים וחילים זוטרים כאחד, חייב לקבל תשומת לב מחודשת.

נושא ה"מעקב" האמריקאי אחר הציוד הזה אכן רציני וקיים ולא רק בשל הסיפור של "אור-ליל" שהוזכר כאן בשירשור....!!!! מי שזמנו מתיר זאת ימצא סיפורים נוספים הרבה יותר רגישים הקשורים לציוד זה בארכיוני העיתונות המקומית !

אני מקווה רק שהמערכת לא תנצל את המקרה הזה דווקא לסימון טוהרה יתרה אצלנו לממשל האמריקאי. הם, הינקים, לא ממש טיפשים כפי שרבים כאן סבורים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:44

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר