לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-05-2008, 23:23
  ADAM COHEN ADAM COHEN אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.03.08
שאלה הורדת הספק במחמם מים מיידי תלת פזי

שלום לכולם!
בתחילת החורף עברתי להתגורר בדירה בה מותקן מחמם מים מיידי תלת פזי מתוצרת סימנס.
המקלחות היו חמות ונעימות. אך כעת המים הניפלטים מהמכשיר חמים מידיי.
נועצתי בחשמלאי שידע לאמר לי רק - כי ניתן להפחית את הספק המכשיר ע"י חיבור דיודה. שאלותי הן:
א. כיצד והיכן בדיוק עליי להתקין את הדיודה?
ב. מהם נתוני הדיודה הדרושה?
ג.מה ההספק שיתקבל לאחר התקנת הדיודה? (נאמר לי כ 5KW - האם זה נכון? - כיצד מחשבים זאת?)
ד. המחמם מוזן בקו תלת פזי דרך מימסר פחת תלת פזי 3-pol עם חיבור אפס (למחמם אין חיבור אפס), האם חיבור הדיודה יהווה בעיה(המימסר יקפוץ?)?
ה. האם ניתן לשלוט בהספק המחמם בדרכים נוספות?

מצורף צילום התרשים החשמלי של המחמם ׁ21KW (באדיבות בעל הבית).
לפי הבנתי, כשבורר ההספקים b1 (בורר בין 2 הספקים: 7KW או 21KW )במצב פתוח - מחובר רק גוף חימום אחד בין 7KW בין שתי פזות.
אני מאוד מקווה שהתרשים החשמלי יהיה ברור מספיק בכדי להשיב על שאלותי.

בבקשה רק תשובות מוסמכות (רצוי מאוד של Elim ).
בתודה מראש - אדם כהן
https://2008-uploaded.fresh.co.il/2...30/93836430.jpg

נערך לאחרונה ע"י ADAM COHEN בתאריך 29-05-2008 בשעה 23:39.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-05-2008, 11:44

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "בעיקרון אמור להיות טרמוסטט..."

זיו, תודה על תגובתך המהירה. אך לצערי אין במכשיר טרמוסטט - זאת הבעיה! עתה בתחילת הקייץ אני מווסת את טמפ' המים הניפלטים מהמכשיר ע"י וויסות ספיקת המים - אך לא תמיד יש מספיק לחץ בכדי שהמים יצאו בטמפ' נעימה. - מה יהיה בקיץ בשיא החום?
בחורף כשבורר ההספק b1 היה במצב E (אקונומי)-פתוח, ולמעשה רק גוף חימום אחד בן 7KW היה פעיל, המים היו בדיוק בטמפרטורה הנכונה. אך עתה בקיץ, טמפרטורת המים הניכנסים למכשיר גבוה יותר מאשר בחורף ולכן המים הניפלטים מהמכשיר פשוט "רותחים".
אם באמת אפשר להפחית את הספק המכשיר ל 3.5KW זה יתאים לי בול (אצל אחותי מותקן "אטמור" 3.5KW ובקייץ המים בדיוק בטמפ' הנכונה).
אני אמתין לתשובתו המוסמכת של Elim
ישן 04-06-2008, 01:13

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "דימר להספקים כאלה אני לא..."

זיו - תודה!
אני חושש להתעסק במעגלי מתח גבוה - כל טעות בהרכבת המעגל עלולה להסתיים בקצר והתפוצצות המעגל! (בעבר כבר חטפתי פלש עז שעיוור אותי לרבע שעה).
לכן אם לא אמצא מעגל כזה מוכן לשימוש, ארד מהרעיון לוויסות רצוף של ההספק(אע"פ שאני מעדיפו על כל רעיון אחר).

מכוון שבעל הבית מתנגד לביצוע שינויים פנימיים במכשיר (חיבור 2 גופיי חימום בטור) - ניראה לי שהפתרון הכי קל ופשוט עבורי הינו התקנת דיודה בטור לפזה המתאימה, בסמיכות למימסר הפחת (בתקווה שהיא לא תשבש את פעולתו), עם מפסק במקביל לה (כך שבחורף אסיט את המתג , שיקצר את הדיודה, ואקבל את ההספק הנורמלי - 7KW ).

ברצוני להודות לכל המגיבים - תודה רבה לכולם!

נערך לאחרונה ע"י ADAM COHEN בתאריך 04-06-2008 בשעה 01:18.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:52

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר