לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "רק שני דברים הם אינסופיים: היקום והטמטום האנושי, ואני עדיין לא בטוח לגבי הראשון." -- אלברט איינשטיין ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > מדע, טכנולוגיה וטבע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-05-2008, 10:48
  משתמש זכר even even אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.12.03
LinkedIn profile
מידע "להיות קוסם אמיתי, באמת"

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

אני מחשיב את אחותי כאחת מהאנשים
שהכי השפיעו עליי בעולם הקסמים. טמונה בה אמונה שכל מה שאני עושה הוא פשוט קסם אמיתי. אבל ככל שהיא מתבגרת האמונה מטשטשת ולכן היא מאתגרת אותי. אחותי מלמדת אותי מהו קהל אוהב ובו בזמן מהו קהל מאתגר. היא ראתה בחייהיותר מידי קסמים, ובלי לדעת איך הטריקים באמת עובדים היא יכולה כבר לחזותאת מהלך הקסם. היא יודעת כשקלף מונח על השולחן, סביר להניח שהוא ישתנהולכן היא מאתגרת ושואלת: "אם אתה קוסם אמיתי אז..."
אחותי ממציאה קסמים בלתי
אפשריים שאיכשהו אני מצליח לתמרן, לאלתר ולבצע אותם בהצלחה. היא לימדהאותי מהו אלתור, מהי מחשבה מהירה והחשוב מכל, מה היה עושה קוסם אמיתי?
אחותי לימדה אותי כל כך הרבה והיא סך הכול בת 6
...

אם קראתם את כל ההתחלה המרגשת והגעתם עד לכאן אז איחולי, חוץ מזיבולי מוח אתם גם הולכים ללמוד כמה קסמים, אבל קסמים אמיתיים
.
דברים
שלא תמיד יעבדו אבל כשהם כן יעבדו, אלוהים מה שהם יעשו.
הקסמים שאתם הולכים
ללמוד נראים בדיוק כמו איך אמורים להיראות אם הם היו מתרחשים באמת. הכלים שנשתמשבהם הם: ניחוש, סוגסטיות, הבנת ופסיכולוגית האדם ובעיקר בכלי הנפלא ביותר שניחנו בו – מוחנו.

היפנוזת הטמטום

איך זה נראה:

המציג מוציא מכיסומדליון צבעוני עם ציור מגוחך של כל חבורת הפאווריינג'רס ושואל: "האם יצא לכם לצפות בסרטים שמוצג בהם מהפנט שמטלטל מדליון מול אדם וגורם לו להיכנס למצב היפנוטי? אני רוצה לנסות את זהעכשיו אך המדליון שלי קצת שונה, הוא לא עתיק וכוחני, היא צבעוני ושל הפאווריינג'רס. אם הניסוי שלנו יעבוד כמושצריך אז אתה עומד להיכנס למצב היפנוטי מעניין ... מצב הטמטום! בבקשה תעקוב אחריתנועות המדליון עם העיניים, אני עומד לשאול אותך כמה שאלות קשות, בבקשה תנסה לענות עליהן כמהשיותר מהר וכמה שיותר נכון...." (המתח מתחיל(

מציג: תענה כמה שיותר מהר, כמעט ללא מחשבה, איך קוראים לך?
קורבן: יבוכנצר
מציג: מצוין! ואיך קוראים לי?
קורבן: תום
מציג: יפה מאוד, כמה זה 1+1?
קורבן: 2
מציג: וכמה זה 2+2?
קורבן: 4
מציג: בינתיים אתה נפלא, זרוק מספר בין 1-10
קורבן : 7

המציג מפסיק לטלטל את המדליון , מסתכל על הקהל, מסתכל על המתנדב ופוצח בהסבר: "מאוד מעניין מה שקרה כאןעכשיו ...דבר ראשון כל הכבוד, עשית עבודה מצוינת והצלחת לענות נכון עלכל השאלות הקשות שלי. לפני שהגעתי להופיע כאן באירוע כתבתי מספר בצידו השני של המדליון, לא שמת לב אליו משתי סיבות, הראשונה היא שלא ידעת מה לחפש והשנייה היא מפני שבמשך כל הזמן המדליון זז במהירות, אך התת מודע שלך הצליח לקלוט אתהמספר, למעשה המספר נחרט לך בזיכרון התת סיפי, מחקרים מראים שגם תמונות שמוצגות באלפיות השנייה נקלטות, אך רק באופן תת מודע, בשביל לחלץ את המידע שנקלט צריך טריגר מסוים, ובשביל זה השתמשנו במדליון.
זה מאוד מעניין שהחלטת לבחור דווקא בספרה 7 מבין כל הספרות..."

המציג הופך את המדליון ומראה שהספרה 7 כתובה עליו בענק.

מאחורי הקלעים:

לפני שאחשוף בפניכם את מה שבאמת קרה בואו ננסה משהו ביחד.

נתחיל בכך שתשיגו כלי כתיבה ומשהו לרשום עליו... יש? מצוין.

קחו 3 נשימות ארוכות, תבדקו שהעט באמת עובד ונתחיל.

אני מצייר עכשיו 2 צורות גאומטריות פשוטות, אחת בתוך השנייה,

כמו ריבוע בתוך מלבן, אבל לא את אלו, 2 צורות גאומטריות פשוטות.

עכשיו תורכם, ציירו גם אתם...

אני ציירתי עיגול בתוך משולש, עד כמה אתם קרובים?
אפקט המדליון מתבסס על שני מרכיבים חשובים : יש לכולנו דפוס מחשבה דומה ודפוס התנהגות צפוי. אל פחד, אנחנו לא באמת רובוטים שעובדים בדיוק אותו הדבר אבל ניסיון העבר הוכיח שאפשר לשלוט ולחזות כמה דברים מהתנהגותנו.
רוב האנשים יבחרו את הספרה 7, למה? לא ברור, אך ידוע לנו שהספרה היא מספר מזל של הרבה מאוד אנשים ויש לה משמעות מאוד חזקה בתנ"ך, בהיסטוריה ובעוד הרבה דברים בחיינו.

סביר להניח שרובכם חשבתם על הספרה 7 כשקראתם את תיאור האפקט, נכון?

אז אוקי, השתמשנו עכשיו בדפוס מחשבה דומה, איך נשלוט על ההתנהגות?
השאלות שקודמות לשאלת "תבחר מספר" פוסלות באופן סמוי כמה אופציות לתשובה:
מעט מאוד אנשים יבחרו שוב את הספרות 2 ו-4 מפניי שהן כבר נאמרו. הספרות 1 ו- 10לא יבחרו כי הן קיצוניות ואנו גם אומרים בבירור "בין 1-10"
ע"י כמה שאלות תמימות פסלנו 4 אפשרויות, מדהים.

אז מה קורה אם זה לא עובד? אתם בטח חושביםעכשיו (קורא מחשבות אמיתי או לא?) אז שלא יעבוד! אמרנו למישהו שיש לנו נבואה?ממש לא.
נהפוך את כל התהליך לבדיחה - אחרי השאלה האחרונה נשאל "על מה תולים
כביסה?" ... (חבל)
"מי הרג את קין?" סביר להניח שהמתנדב יאמר "הבל", נחייך ונאמר
שזה הצליח, המתנדב נכנס למצב הטמטום, הרי קין הרג את הבל ולא להיפך.
עוד אפשרות היא לשאול "כמה חיות מכל סוג הכניס משה לתיבה?" כן, זה היה נוח לא משה
.

אם המקרה לא יצליח (תאמינו לי, הוא כמעט תמיד יצליח) יש לכם בדיחה נחמדה,
ואם המקרה יצליח כמה אנשים לא יצליחו להירדם בקלות בלילה...
אני נוהג להכניס הרבה ניסויים כאלו להופעות שלי, גם להופעות הקלוז-אפ וגם להופעות הבמה,
תמיד כיף שיש כמה דברים שיפתיעו גם אותי.

תיבת הצבעים של עינב

איך זה נראה:

המציג מניחעל השולחן כוס מלאה בעטים צבעוניים ומוציא מתוכה 4 עטים בצבעים שונים ומסדראותם בשורה על השולחן. "יש לנו כאן ארבעה עטים בצבעים שונים : תכלת, ורוד, אדום וכחול.בבקשה תושיט את יד שמאל ותרים את אחד העטים" (המתנדב מרים את העט האדום) "אני יודע שזה נשמע בלתיאפשרי, אבל ידעתי שתבחר את הצבע הזה, באמת... לפני ההופעה ייבשתי עט אחד" המציג מצייר קו עם כל אחד מהעטים על נייר ורק העט שנבחר ע"י המתנדב ייבש לא כותב

"בוא ננסהמשהו יותר שאפתני, הסיכוי להצלחה שהיה לי קודם היה 1:4, זה יפה אבל אפשרי, אני רוצה לנסותעכשיו משהו לגמרי בלתי אפשרי! אני אסתובב כך שלא אוכל לראות את העטים ואתה תיקח מתוך הכוס עט אחד ותשיםאותו בכיס, תחשוב טוב לפני שאתה בוחר צבע" המתנדב לוקח איזה עט שהוא רוצה והמציג מצליח לגלותמהו הצבע הנבחר.

מאחורי הקלעים:

את הרעיון לקסם המציאה אחותי, עינב.
אחרי
הרבה ניסיונות וניחושים מוצלחים גיליתי שאני באמת יכול לדעת אילו צבעיםהיא תבחר.
הגעתי למצב שהיא בחרה מתוך מגוון של 10 צבעים 4 וידעתי בדיוק
אילו היא בחרה.
להסביר את העקרונות שמאחורי זה זו משימה כמעט בלתי אפשרית, אבל
ברמה המופשטת - אני פשוט מנסה לחשוב מה היא תיקח ואני חושב מה אני הייתילוקח. אני גם יכול לזרוק ניחוש "בחרת אדום" אם היא אומרת כן אני חושב אילוצבעים ילכו טוב ביחד עם אדום. זה נשמע מגוחך, אבל להסתמך על מזל וניחושיםזה לא רע בכלל. אבל בקסם שתיארתי יש דברים קצת יותר בטוחים.

ההתחלה מבוססת על בחירה שרוב האנשים עושים, הרוב יבחרו בצבע אדום.
ובואו ננסה משהו קטן ביחד, אני רוצה שבעוד שנייה יקפוץ לכם צבע לראש, אבל לא אדום, משהו אחר...

במקרה אתם חושבים על כחול\ירוק? ונחזור להסבר: בשביללהגדיל את סיכוי ההצלחה אני מוסיף עוד כמה דברים: העט האדום נמצא במקוםהשלישי ואותו רוב האנשים בוחרים (ובעיקר אם הם ירימו עם יד שמאל) גם כןהעטים במקומות הקיצוניים לא מזמינים לקחת אותם, וגברים פשוט לא ייקחו את הצבעורוד, יש להם אגו גברי והם מפחדים לצאת נשיים.

אני גם משתמש בסוגסטיה שמקפיצה את רמת ההצלחה.
המילה סוגסטיהנובעת מהמילה הלועזית suggestion שמשמעותה "הצעה (הרחבה על הנושא בהמשך המאמר) כשאני אומראת שמות הצבעים אני מדגיש בטון הדיבור את המילה אדום:
"יש לנו כאן ארבעה עטים בצבעים שונים, תכלת, ורוד, אדום וכחול" בנוסף, אני גם מצביע עם האצבע כשאני אומר כל צבע אבל כשאניאומר "אדום" אני נוגע קלות בשולחן. ע"י כל פעולות אלו אני מציע למתנדב לבחור את הצבע האדום בעזרת טון דיבור, בעזרת שפת הגוף שלי, תנסו את זה, לא תאמינו עד כמה זהמדהים.

מה קורה אם זה לא עובד? אף אחד לא יודע שיש נבואה ולכן זה לא משנה. אני פשוט אומר "זהמעניין שבחרת כחול, כל אדם יבחר צבע שונה אבל על פי הבחירה הראשונית אפשרלדעת מה הוא יבחר הלאה" ומשם עוברים לחלק הבא ... ההתחלה היא לא קסםהיא רק בדיקה שתוביל לדבר המדהים הבא.

החלק השני של הקסם קצת יותר טריקיומסובך, הוא דורש תרגול ועבודה אבל היא בהחלט משתלמת. תיצרו לעצמכם רגע בראש תמונה של כוס עם עטים צבעוניים, 2אדומים, 3 כחולים, ירוק אחד, 4 צהובים, 2 כתומים, ורוד אחד וסגול אחד. כן, הרבה ... 14 למעשה ומה בעצם נעשה?
נספור... אחרי שהמתנדב הוציא עט ושם אותו בכיס רק לכמה
רגעים נסתובב ושאל אם סיים, כשנקבל תשובה חיובית נסתובב בחזרה וזהו, זההיה המהלך!
בכמה השניות הספורות האלו נספור כמה עטים בכוס,
אני הולך לפי שיטה מסוימת
: אאתר אם יש עט ירוק, אם הוא לא נמצא אז אני יודע שהעט הנבחר הוא הירוק.אותו סיפור גם במקרה של ורוד וסגול, פשוט, אה?

אחרי שאבדוק את 3 הצבעים האלו אספור כמה אדומים וכחולים יש. בסה"כ אנו סופרים 8 עטים, לאיותר מידי מסובך. נשארו לנו 2 אפשרויות - צהוב וכתום. אני לא מצליח לספורולזכור כל כך הרבה בכל כך קצת זמן ולכן יש מילוט ... אני אומר "אני מרגיש צבע יחסית זוהר, משהו כמוכתום או צהוב" וכמובן מקבל תשובה חיובית. עכשיו נשאר רק לנחש, 50:50 ובסך הכול טועים, מספיק קרוב. "ואו, זה די קרוב... באמת ששידרת לי מצוין, מאוד קשה לקלוט את הגוון המדויק"

זה נראה בלתי אפשרי, בלי גימיקים, בלי שאלותמיותרות, באמת כמו בתיאור.
שווה להתאמן ואל תילחצו בזמן שאתם מסתובבים לספור,
אף אחד לא יחשוב שאתם סופרים, וגם אם כן, זה נשמע ממש ממש קשה. אתם יכוליםלשאול כמה שאלות את המתנדב ואז שוב להסתובב, זה נותן לכם ים של זמן וגםככה התמונה שיזכרו היא שהייתם עם הגב אל המתנדב כל הזמן.

טיפ קטן: הזיכרון שלנו כבני אדם הוא לא אבסולוטי ולמעשה אנחנו שוכחים את התהליך לעיתים קרובות.

אני נוהג "לשתול זיכרונות" שגויים במוחם של המתנדבים. אני אומר משפטים כמו "והייתי עם הגב אלייך כל הזמן"או "והיו לנו משהו כמו 20 צבעים" למעשה היו לנו רק 7 צבעים, כמות העטים היא שהייתה גדולה.

אל תחשוב על חתול שחור – בסיס בסוגסטיה

מלצר ניגש לשולחן הסועדים כדי לרשום את ההזמנה ושואל:
"משהו מוגז או שאתם מעדיפים מיץ פירות סחוט טרי?"

המלצר ביצע סוגסטיה על הסועדים,
הוא גרם להם להניח שהם צמאים, רוצים להזמין לשתות
וכל מה שנותר זה להחליט: מוגז או מיץ סחוט טרי?
המשפטאפילו יותר מורכב, יש כאן סוגסטיה כפולה, חוץ מהקביעה שהסועדים כמובןצמאים יש העדפה למיץ, המילה "מעדיפים" מתקשרת אל המיץ ויש פירוט "סחוטטרי".

מה אתם הייתם מזמינים?

ועכשיו, 60 שניות של רצינות מדעית:
המילהסוגסטיה נובעת מהמילה הלועזית suggestion שמשמעותה "הצעה". בעזרת סוגסטיותאנו מציעים לאדם אחר פעולה מסוימת. הסוגסטיה יכולה להתבצע בצורה מילולית - ע"י משחקיי מילים וטון דיבור או דרך צורה פיזית - ע"י שפת הגוף.
תהליך סוגסטיקורה בזמן שהאדם נמצא במצב של הכרה (לעומת היפנוזה שבה האדם נכנס למצבהיפנוטי), לא כל בני האדם מגיבים באופן שווה להשפעת סוגסטיה. אדם המושפעבקלות מסוגסטיה נקרא אדם סוגסטבילי.
אין סוף לאפשרויות כשאנו משתמשים בסוגסטיה. אפשר לגרום לאנשים להפסיק לעשן, להפחית כאבים, להיפטר מטראומות ילדות ועוד...

בואו נעמיק לדוגמת המלצר ונראה איך אפשר לחזק את ההצעה של השתייה (ובואו נגיד שמיץ עולה יותר והמלצר רוצה להרוויח כסף)

• טון דיבור "משהו מוגז" יאמר בטון נמוך ואדיש, ולעומת זאת "מיץ פירות" יאמר בהתלהבות.

• הרחבה בדיבור "משהומוגז" בלי הרחבה, מה זה "משהו" (לא, אני לא הולך לפרסם כאן חברות) ולעומתזאת "מיץ פירות, סחוט וטרי" (אני כמעט ממשיך את המשפט בראש ושומע יאמי!)
  • שפת גוף

*
    שינויקיצוני עם היד, לדוגמא היד תעלה כשידובר על המיץ, היד כאילו תתחיל לכתובאת ההזמנה, היד תונח על השולחן. משהו שיגרום לקליק בעין של הצופה.

*
    חיוך כשמדברים על המיץ.

*
    הישענות קדימה

*
    הרחבת אישונים ועוד...

אני מציע לכם

(עם הרמות גבה, חיוך ענק, ידיים מתנופפות וקול סקסי)
לנסות את מה שלמדתם במאמר על חברים ומשפחה.

בהצלחה עם הקסמים האמיתיים, חפשו אפשרויות, צאו מהקופסא (אנחנו בכלל בתוכה?) והכי חשוב – תעניקו לקהל שלכם הנאה וחוויה.

רק טוב,
תום אבן.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:35

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר