לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > אנימה ומנגה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-06-2008, 20:40
  Solid_Dragon Solid_Dragon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.03
כתבה מסע בעקבות אשכול המלצות - חלק ג' - D.Gray Man

כמו שהבנתם אני קרוב מאד לסיום מסעי (למרות שזה לא באמת כל כך קרוב)...
בין היתר, המסע שלי לקח אותי לכמה סדרות - ארוכות - באופן די אירוני.

למה אני מתכוון?- אז הנה, ביקורת נוספת - על סדרה אומנם לא מושלמת (לפחות מבחינת אורך הסדרה - היא פשוט עדיין לא הושלמה ).
מקווה שתיהנו.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

שם הסדרה: D.Gray Man
בפוסט המלצות כתוב:
ציטוט:
מספר הפרקים: 17 בינתיים (כול הזמן יוצאים עוד)

אז תנו לי לעדכן אותכם רבותי (וגבירותי) - כשאני נכנסתי לסדרה הזו אכן היו כבר 23 פרקים... ועכשיו, בלב שלם אגיד:
מספר הפרקים: 85 (לעת עתה)
תצטרכו לסלוח לי - אבל עם הגדילה של הפרקים גם העלילה - היחסית בסיסית השתנתה מעט:
העלילה בקצרה: (ניסיתי קצר, יצא בינוני*).
כאשר אדם מתאבל על מותו של הקרוב שלו - נכנס לפעולה אדם (שד, או פשוט איש מעוגל) שרוצה לנצל את ההזדמנות. בעזרת מניפולציה הוא מאפשר לקרוא למת ולהכניסו בגוף של "ייצור" ספק מכני ספק שד אשר בסופו של דבר מטרתו היא פשוטה - להרוג, להרוס, ובכך להגדיל את מעגל החורבן וההרג ואת השליטה. נשמע פשוט? - כמובן שבכל סיפור שיש בו רעים יש גם טובים. הinnocence - הנשק היחידי שיכול להרוס את היצורים האלו (אשר באים ברמות שונות וחזקות יותר) טמון באנשים - כנשק, כיכולת ובכל אחד כמשהו מיוחד - אנשים אלו - אשר בוחרים להשתמש בזה - הנם Exorcists (מגרשי שדים).
הסדרה עוקבת אחרי Allen Walker - ילד בן 16 שהתאבל על אביו - ו"נפל בפח" דבר אשר השאיר אותו מצולק לחיים עם יד "שונה" ובעיקר יכולת חזקה ומיוחדת - לראות את רוחות האנשים מאחורי השד.

הסיפור בסופו של דבר מדבר על המאבק של כל "מגרשי השדים" - על החברויות שלהם, על הקרבות שלהם,הוויתורים שלהם , ולפעמים גם על המוות שלהם.

סיקור:
סדרות גדולות לעתים נוטות לאבד את המשמעות שלהן... בערך בפרק 50 (ראה נארוטו, בליץ, היקארו נו גו ועוד) הן מתחילות לסטות מקו העלילה עקב fillerim (השלמה לצורך התקדמות במנגה) והצופים נוטרים אחוזי שעמום מול ציור לא מבוקש - ובעיקר מחשבה של : "למה או למה התחלתי לראות".

D.Gray man - שונה - ודומה - מה זה אומר?
אגיד את האמת שעד לפני 9 פרקים הייתי בטוח שמדובר באחת הסדרות הארוכות (שהיו צריכות להגמר לטעמי לפני 9 פרקים) אך הטובות שיצא לי לראות.
העלילה, למרות שאינה יותר מדי פילוסופית - מעניינת - קודרת (מעט) - ובעצם מהווה מעין שלב מעבר בין סדרות אפלות יותר - לסדרות ילדותיות יותר. היא מדברת הרבה מאד על מוות - ועל אלו אשר צריכים בחייהם להשלים עמו - דבר אשר מצפים מסדרה בוגרת למדי , וכן על "כוחה של חברות" - דבר אשר הייתי מצפה במקרה הטוב מSakura לוכדת הקלפים או פוקימון. בקיצור - מבחינת העלילה מדובר פה בשילוב - שנעשה באמת באופן מוצלח בין פאן ילדותי מאד, ופאן מבוגר מאד (העוסק גם בין היתר במשמעותם של אלו אשר אינם לוחמים ותומכים במאבק מאחור, התעסקות עם מוות ואובדן, וויתורים עצובים ועוד).

באמת, שלמרות המחשבה שלי שאני נכנס לעוד סדרת ילדים, הרגשתי שהפעם מדובר בסדרה שונה במעט.כן - גם לכם חובבי האקשן מחכות טעימות קלות. כאשר הסדרה מתקדמת נעשים הקרבות ארוכים יותר (לא כמו בDBZ אבל בהחלט 2-3 פרקים לקרב זה לא מעט), לפעמים יפים יותר - ובעיקר מרתקים יותר. כאשר ישנם קרבות אשר הייתי רוצה להריץ קדימה - אבל ישנם קרבות שבאמת נחמד לראות - גם מבחינת אנימציה, וגם מבחינת עלילה.

סדרה ארוכה, כפי שחלקכם יודעים - אומרת גם פילרים - כן, פרקים חסרי תוחלת אשר אינם מועילים כלל לכמות התאים האפורים שלנו או לסדרה עצמה. למרות זאת, מילה לזכות הסדרה, שעד שלא קראתי שמדובר בפילרים - באמת שלא הרגשתי בכך - ולכן מבחינתי נעשה (ממש עד לפני כמה פרקים) הלא יאומן.

האנימציה כולה (כן, גם בפילרים - ואלו שראו נארוטו מבינים שיר למה אני מדגיש) טובה, לפעמים טובה מאד. הערים מצויירות מעט קודרות, הדמויות נראות יפות למדי (לא השיא, אבל לא רע) ובאמת פרט ל"שדים המזעריים" (הרמה הנמוכה ביותר של שדים) אשר נראים כאילו נגזרו מחתיכה של עיתון - ולצערי חוזרים על עצמם המון במהלך הסדרה - פרט להם, הכל נראה מאד מושקע וטוב.

הקול - ופה אני אשים דגש - ביחס לסדרה בעלת כמעט 100 פרקים - אינו רע. אני לא אשבח אותו - שירי הפתיחה חמודים (אני אישית אוהב מאד את חלקם) וכך גם שירי הסיום - מלווים באנימציה זורמת וסה"כ מאד נחמדים. במהלך כל הסדרה אנחנו מלווים במוזיקה מתאימה - שחוזרת על עצמה מספר רב של פעמים (חבל... אבל בכל זאת 100 פרקים כמעט)

בסופו של דבר, עם כל הטענות, הסדרה הנה אחת מ"סדרות האין ספור פרקים" הטובות שראיתי (האחרונה דרך אגב שנגמרה הייתה אינויאשה - וביום הזה אני חושב שהבנתי שעבדו עלי). היא מעט חכמה (אבל לא מתחכמת) - עם עלילה מעניינת (אבל לא קשה מדי לתפיסה), פיתוח דמויות לא רע בכלל (שאומנם לא דיברתי עליו - אבל הוא פשוט לא רע בכלל), אנימציה שאינה גורעת מסדרות טובות אחרות, ובכלל - סדרה שבאמת ניהנתי ממנה עד כה.

רגע! אז מה הקאטצ'...? יפה - טוב ששאלתם - גם אני שאלתי את זה בהתחלה והיה לי קצת קשה לתפוס (עיינו ערך 17 פרקים באשכול המלצות). הקאטצ' הוא מספר הפרקים - ולמה? הרי סדרה טובה - שתמשיך למה לא? - אז זהו - שפה הבעיה.
הסדרה טובה, העלילה מעניינת , אבל בשלב כלשהו - מספר הפרקים - ההסתובבות מסביב לשיח - מתחילה לעצבן.
אותי זה שבר לפני 9 פרקים - רגע אחד לפני הסוף - עוד רגע הכל נגמר - ראיתי את זה בא, ואמרתי לעצמי "הנה - סוף סוף זה בא" ואז ....זה נחת עלי... זה פשוט המשיך...

אז בהחלט - אני לא יודע איך לסכם את העניין.
אם הסדרה תגמר ב10-20 פרקים הקרובים - אראה כי טוב.
אם היא תשתפר בהם - אראה כי טוב...
אבל אם תלך בגרף שהיא עומדת עליו, שהתחיל למעלה, ולאט לאט השיפוע שלו יורד במתינות - מצבי (בתור רואה הסדרה) ומצבכם (בתור מצטרפי?) לא נראה טוב.

אז כן - אני מקווה שהסדרה הזאת לא תסגור לי את המסע בגיל 70, היא הייתה עד כה באמת הנאה צרופה ותודה רבה על ההמלצה החמה.
לסיכום:
אנימציה: 9
קול: 8
עלילה: 8.5 (15% ירדו על 15% פרקים מאכזבים)
פיתוח דמויות: 8
מספר פרקים: 85 (לכרגע)
סה"כ (לא ממוצע): 8.5-9

שתהיה הנאה גדולה.
והמשך מסע מוצלח,
ארז.

נערך לאחרונה ע"י Solid_Dragon בתאריך 01-06-2008 בשעה 20:45.
חזרה לפורום
ישן 01-06-2008, 21:09
צלמית המשתמש של LetterToElise
  משתמשת נקבה LetterToElise LetterToElise אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.01.07
לדעתי צריך להוסיף לך צל"ש בנוסף למומחה שלך =]
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Solid_Dragon שמתחילה ב "מסע בעקבות אשכול המלצות - חלק ג' - D.Gray Man"

אני חייבת לומר שאני אוהבת לקרוא את הסיקורים שאתה כותב, וגם התחלתי לראות את "המסע של קינו" בגללם.
בקשר לאנימה הזו, רק מספר הפרקים מרתיע אותי מלראות אותה.
אני חושבת שהסדרה הארוכה ביותר שראיתי הייתה FMA, ולמרות שרובה הייתה טובה, היו שם כמה קטעים מייאשים.
ובכלל כשאני ממש לא בקטע של סדרות כמו נארוטו, DBZ וכדומה :S

בכל זאת, היה מעניין לקרוא את הביקורת.
עכשיו אני מחכה לעוד אחת שתעניין אותי יותר [=

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img.photobucket.com/albums/v310/shir_bm/MyPics/botan4.gif]
תודה פום (:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

חזרה לפורום
ישן 16-01-2009, 20:46
  Solid_Dragon Solid_Dragon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.03
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Solid_Dragon שמתחילה ב "פרק יוצא כל שבוע (לפעמים..."

ציטוט:
אז בהחלט - אני לא יודע איך לסכם את העניין.
אם הסדרה תגמר ב10-20 פרקים הקרובים - אראה כי טוב.
אם היא תשתפר בהם - אראה כי טוב...

טוב- אני יודע שזה לא נהוג להקפיץ ככה הודעה אבל.
לפני מספר שבועות (בלי שהבנתי או שמתי לב בכלל) ראיתי את הפרק האחרון של הסדרה - סוף הסדרה (פרק 103).

מדובר באחת הסדרות הטובות שראיתי כאשר מהיום בוכתבתי את הסיקור עד יום הסיום שלה הסדרה משתפרת מרגע לרגע, נעשה מותחת יותר ועם זאת נשארת מבוגרת (ולפעמים מאד מבוגרת) ואינה מפחדת לעשות שינויים דרמתיים ואף עצובים ביותר.

הסוף לא נהדר - סוף פתוח (מאד דומה למה שקיבלנו באינויאשה - להבדיל מספר עצום של פרקים שיש שם וסדרה הרבה פחות טוב - היא אינויאשה...)

בכל אופן - אני בהחלט שמח ומרוצה ולא חוזר בי לרגע מהסיקור המקורי (להפך - עקב זה שהם ידעו מתי להספיק - אולי אפילו מוסיף נקודה). סדרה טובה ותודה על ההמלצה הנהדרת!.
נ.ב: הסדרה מסתיימת (ולא רק העונה) בעונה 2 - וניתן לדעת זאת לפי כך שכתוב : Fin בסוף. כך שאני בטוח.
ארז.

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:47

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר