לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום מוזיקה כללי ! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > מוזיקה וזיהוי שירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-06-2008, 07:35
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06
כתבה ריטה- הופעה בקיסריה (ביקורת)

כן כן, למרות ההתנגדות הקונספטואלית של הכיתה הטיפולית לעסוק במוזיקה "מיינסטרימית", אני אכריח אתכם לקרוא קצת על ריטה.
אתמול בערב (31.5.08, מוצ"ש) הגעתי עם זוגתי להופעה של ריטה בקיסריה. מדובר בפתיחת מופעי הקיץ של ריטה לכבוד האלבום החדש "רמזים". אני אינני חובבת מושבעת של ריטה, אך זוגתי מאוד מאוד אוהבת אותה ואף קיבלה ממני את הכרטיס להופעה כמתנת יום הולדת.
על הכרטיסים מצויין היה שההופעה מתחילה בשעה 20:45. למעשה, בשעה זו רק התחילו להכניס את הקהל לאמפיתאטרון, וההופעה עצמה התחילה בסביבות השעה 22:00. כשעה ורבע לאחר המצויין על הכרטיס. במוחי כבר חלפה המחשבה לקום וללכת, כי "לייבש" אנשים שעה ורבע זו חוצפה ממדרגה ראשונה, אולם ראיתי כי מי שבחברתי כ"כ נרגשת, וויתרתי על הדרמות..

ריטה נכנסת לבמה, ובאופן אוטומטי הקהל עומד על הרגליים. מריע, צועק, שורק ומוחא כפיים. לא עוברת חצי דקה ומייד מתנגנים השירים בזה אחר זה.
היא מתחילה בשירים שקטים, "מבשלת" את הקהל, וכשכולם מתחממים, נרגשים, היא מבצעת את השירים הידועים יותר, אלו שאתה לא יכול להשאר אדיש אליהם ומייד קופץ וצועק במלוא גרון.
יש לה נוכחות, לאישה הזו. כמה קטנה- ככה גדולה. כשהיא שרה את "ערב כחול עמוק", "לא כל כך יפה" או "ימי התום", אתה יכול לראות, במו עיניך, את הזרמים החשמליים שעוברים בקהל. האנשים קמים, נעים לעבר קדמת הבמה, מחבקים אותה, מעניקים לה זרים, והיא מחבקת בחזרה.

מישהו אמר לי פעם ש"להיות בהופעה של ריטה זה כמו סקס טוב- היא מתחילה במשחק מקדים ומסיימת בצעקה גדולה". אני חייבת לומר שהתיאור הזה תואם למציאות. ריטה יודעת היטב מה עובד על הקהל שלה ובאיזה תזמון בהופעה, ונותנת את כל כולה כדי לגרום לקהל להנות. אין ספק שהיא מצליחה.

באחד המעברים בין השירים, סיפרה ריטה על ילדותה בטהרן, אירן, כאשר בתור ילדה בת 4 לערך, אמה היתה בבית והרשתה לה לרדת לשחק בחוץ, אך מפאת החום ישבה על המדרכה וצפתה בעוברים ושבים.
לפתע הגיחו שני רוכלים על עגלה, נעצרו, רוכל אחד ירד מהעגלה והלך הלאה ממנה, כשהרוכל השני שלף אשכול ענבים ירוקים וצוננים, מדהים ביופיו, והחל לאכול אותם אחד אחד (ופה ריטה מדגימה את הרעש שעושה ענב שנקטף). ריטה מסתכלת בתאווה באשכול הענבים, מתפללת שתוכל לאכול אותם ולחוש אותם מתפוצצים בפה ומגירים טעם מתוק. לפתע פונה אליה הרוכל ושואל אותה אם היא רוצה ענבים. ריטה מהנהנת, והרוכל אומר לה "בואי, עלי על העגלה ואתן לך אשכול. ואם תסעי איתי, אתן לך אפילו שקית עם סוכריות שיש לי בהמשך הרחוב". ריטה עלתה על העגלה והחלה לנסוע עם הרוכל, כשלפתע אמה שרבבה את הראש מהחלון וקלטה את הסצנה. אמה החלה לצעוק וחיש מהר שכנה קרובה משכה את הילדה מהעגלה.
ריטה אומרת, שאין לדעת מה היה קורה אם אף אחד לא היה שם לב שהיא נוסעת עם הרוכלים. אולי היא היתה שפחה של מישהו, אולי לא היתה בכלל, אבל כנראה שהיתה לכך סיבה שאמה ראתה את הענין, כי היא היתה חייבת להגיע לארץ על מנת לשיר לעם הנפלא הזה.

מומלץ בחום!

נערך לאחרונה ע"י chatulim בתאריך 01-06-2008 בשעה 07:37.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-06-2008, 08:50
  שומר סוד שומר סוד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.02.05
תענוג!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "ריטה- הופעה בקיסריה (ביקורת)"

חס וחלילה מסרבים. חלק קצת פחות מכירים. חוץ מזה שיש לי כמה זוועטוטים (הע' מכוונת) בבית, שאת הרעש שלהם אני לא מצליח להבין, כשל חינוכי מבחינתי

אמן שיכול לגרום לחיבור כמו שאת מתארת, הוא ראוי ויותר מראוי לדיון ושנכיר מעט יותר.
חוץ מזה שמדובר בגברת, עליה פעם קוטנר אמר, שהיא סיפור אגדה. אחת שידעה לשים קווים ולשלב משפחה והצלחה. הצלחה גדולה. מעט מפריע לי הקנוניזציה שעושים לה מאז שיצא האלבום החדש, שאגב האזנתי לו מתחילתו ועוד תומו (כבר ציינתי שאני לא חי לבד בבית )
יש לה קול גדול (לא הסגנון שלי) ובאלבום החדש, החיבור עם עברי לידר עשו לה מאד טוב, אפילו אם לא יצא משם להיט שמגיע ברמתו לללהיטים מהעבר שלה.
הנה אמנית שהיא מאד טוטאלית, שידעה לא לדפוק חשבון ולעשות שינוי, לקחת את המושכות לידים. היא לא כותבת את השירים, אבל שרה כאילו כל מילה נכתבה מתוך תוכה וזה גדולה של מבצע.
ועם כזו טוטאליות , הכוונה מאחורי המילים אין ספק, שהופעות שלה תהיינה מוצלחות לאוהבי הז'אנר, כי חוץ מביצועים, טוטאליות וכו' היא גם פרופורמרית מעולה.
לא בטוח שהייתי מוצא את עצמי בהופעה כזו. הייתי גוסס בשקט

אי אפשר שכולם יאהבו אותו דבר, הינו מזמן מתים משעמום ולא היה את מי להקניט

מאותו לעניין לעניין אחר - הדיבורים של האמן בין השירים, מפריעים לכם או מוסיפים לכם?
ישן 01-06-2008, 21:45
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
לא אוהב את ריטה ומעולם לא אהבתי !!!.....
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "ריטה- הופעה בקיסריה (ביקורת)"

אני לא אוהב את ההשתפכויות הדביקות והדרמה שהיא יוצרת - זה לא מדבר אלי ואפילו די ... דוחה מבחינתי.
(הייתי חייב להתחיל ברע לא)??....

עם זאת ללא ספק קל שבקלים מדובר באחת הפרפורמריות הגדולות שהיו כאן !
זמרת עם קול גדול ומיוחד שיודעת לעשות עמו פלאי פלאים.
יצא לי פה ושם לראות קטעים מצולמים מהופעות שלה (בעיקר בערוץ 24) ואני כל כך מבין למה את מתכוונת בכך שכתבת על תגובות הקהל, זה בהחלט מדהים וראוי לציון.

אני חייב לציין גם לחיוב את עצם העובדה שלמרות המשבר שהיא עברה לא מזמן בחייה האישיים היא "נעמדה על הרגלים" וממשיכה ליצור, לא נעים לומר אבל עוד נגלה שזה רק עשה לה טוב....
אגב - מה רמי קליינשטיין עשה לאחרונה?...

בעניין ה"הגיגים" והפלרטוט עם הקהל - אני חושב שהדבר מבורך ותורם רבות (כפי שכבר נכתב כאן) לקשר שבין היוצר לקהל מעריציו שטרח, שילם לא מעט והגיע להופעה, מן סוג של יחסי חברות וקרבה שכזו...

אני לא יכל שלא לציין כאן כדוגמא לכך את רמי פורטיס שמפליא להגג בכל הופעה והופעה ולהוכיח שאין גבול לדמיון והיצירתיות שלו בעניין....
מי שהיה מבין.

דבר אחד ממש מרתיח והוא עניין האיחור (ועוד איזה איחור)...
איך זה מסתדר עם הפלרטוטים והאהבה הגדולה אני ממש לא יודע !
מבחינתי איחור (ולא רק של אומן אבל בעיקר) זה באיזה שהוא מקום סוג של זלזול בזולת.
היא התנצלה על כך בכלל?

שמח שנהניתן ותודה על הבקורת והשיתוף בחוויה !

לבני.

נ.ב - היום התארגנתי על כרטיס למינימאל !!!!....
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:14

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר