לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-03-2022, 13:30
  vitaman vitaman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.09
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "בא תתחבר לנושא, כתבתי כי..."

אני לא מאמין שאני אשכרה טורח לענות לתגובות ההזויות שלך אבל ניחא.
לפני שאתה מתנשא ומטיף לאחרים, כדאי שתציג עובדות ואל תבזבז פה את הזמן של כולנו בלספר "שמסתובבות תיאוריות" ושהעליה במספר הפיגועים סביב הרמאדם "שגויה". תגיד מי ואיפה עולות ה"תיאוריות" האלה ואיזה נתונים מוצקים יש לך כנגד העליה הקבועה של הפיגועים ברמאדם.
זה לא אנחנו שהמצאנו ימי זעם וימי אזכור, ולא שהיו חסרות לרוצחים האלה סיבות לפגע בכל יום בשנה אבל הם אלה שמנצלים את החג לתסיסה. אם אתה מבין ערבית אז בבקשה תלך להקשיב ל"תיאוריות" שלהם לפני הרמאדם.אני מכיר היטב את ה"תיאוריה" המטומטמת שטוענת שכל ההתלהמות שלהם לפני החג היא רק דברת ושהכוננות של כוחות הבטחון מחמירה את זה עד למצב ש"נפלט" להם פיגוע....אז.בבקשה...תחסוך..מכולנו...את...הקשקוש... .הזה

נערך לאחרונה ע"י vitaman בתאריך 28-03-2022 בשעה 13:32.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-03-2022, 14:48
  רם אדמון רם אדמון מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 08.03.15
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי vitaman שמתחילה ב "אני לא מאמין שאני אשכרה טורח..."

קודם כל אני מקווה כי כולם שותפים להנחה כי כדאי לדעת להעריך מתי הסיכוי רב יותר לפיגועים , כי זה יביא לעבודה יעילה יותר של כוחותינו. כששומעים בכל מקום, וגם כאן, כי הפיגועים האחרונים קשורים לרמדאן, כדאי לשאול עצמנו האם זה כך, כי אם זה לא כך, נראה לי כי זה לא מחשבה מופרכת לחשוב כי אולי כוחותינו לא נערכים כפי שצריך. אני לדוגמה, חושב כי ביום אתמול היה סיכוי גדול יותר לפיגוע מאשר ביום רגיל לא בגלל הרמדאן שעוד לא הגיע, אלא בגלל 'פסגת הנגב'...וכדאי לצאת למקרו ולשאול האם כוחות הביטחון מספיק ערניים, גמישים ועם היד על הדופק בכדי להתאים עצמם למציאות, ולא כבולים מדי בסדר יומם, בנהלים, בכוחה של שיגרה
ישן 01-04-2022, 19:16
  Prototype Prototype אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.14
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי TR-RN שמתחילה ב "האמת? תגובה בזיונית של הלוחם..."

עם כל הכבוד, "יצא לי להילחם ב'צוק איתן'" לא מעיד על כלום ושום דבר.
לוחם מקלדת כמו רבים אחרים.

אם אתה לא רואה הבדל בין התנהלות בזמן מלחמה\ מבצע צבאי בתוך שטח עויין, עם הכנות, ציוד ודריכות שיא לבין מחבל שמפתיע אותך ברחוב ליד הבית בדיוק שראית את האוטובוס. אז אתה לא חושב מספיק, בלשון עדינה.
יצא לי להילחם קצת יותר מ'צוק איתן', אני נושא איתי נשק מאז שאני זוכר את עצמי ביום יום.
ועדיין,
עם עובר אורח יעבור מולי עם נשק דרוך ומוסתר ובחצי שנייה יפלוט כדור, הוא יגבור גם על הלוחם הכי מיומן בשייטת או בכל יחידה מובחרת אחרת.
המחבלים אולי מסתובבים עם נשק מאולתר, 0 הכשרה וחוסר ידע, אבל בפק"ל שלהם הכלי שתמיד יבטיח להם תוצאות אלו ואחרות וזה גורם ההפתעה.

אז מאחל לך לא להיתקל בסיטואציות כאלה, לא במלחמות, ולכבד נרצחים שהגופה שלהם עוד לא התקררה במקום לקשקש במקלדת שהם מבזים. גם ביקורת יש דרך להעביר. קצת כבוד ודרך ארץ.
ישן 29-03-2022, 20:14
  מאיר 89 מאיר 89 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.03.22
הירי בנושאי נשק ארוך והשימוש בו עמד במרכז תכנון האירוע
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מסכים, ולכן מעט מוזר שלא באו מצויידים מראש בנשק ארוך"

על פי העדויות והסרטונים אני מסיק שהמחבלים כחלק מרכזי בתכנון הפיגוע חיפשו נושאי נשק ארוך בכדי לירות בהם ולקחת את הנשקים, אחד המחבלים נשא על ה”אפוד” שלו 3 מחסניות אמ- 16 לצורך הפיגוע.
אני מתנצל על התיאור הגראפי אך הוא חשוב להבנת האירוע:
רכב המזדה של המחבלים הוחנה עם הפעלת 4 מהבהבים לפני תחנת האוטובוס, בתחנת האוטובוס עמדו 4 לוחמי מגב והם הופתעו על ידי המחבלים במטח של ירי מאקדחים, הלוחם שנהרג נורה בראש, הלוחמת שנהרגה נורתה כדור בפלג הגוף העליון והתמוטטה ואח”כ בוצע בה ווידוא הריגה, לוחמת נוספת נורתה בידה והצליחה לברוח מאחורי האוטובוס אך לא יכלה לתפעל את הנשק, לוחם נוסף (שנפצע קשה) נורה בשתי יריות אך הצליח לברוח מאחורי האוטובוס וניהל אש עם אחד המחבלים תוך כדי נסיגה לצד השני של הכביש. באותו הזמן המחבל השני לקח את הנשק הארוך של הלוחם שנהרג והחל לירות, המחבל האחר אף הוא לקח את נשקה של הלוחמת שנהרגה והחל לירות בו.
שני המחבלים נעו בתנועה החלטית לכיוון רכב המזדה, להערכתי רצו לנסוע ולבצע פיגוע בזירה נוספת אך לוחמי הימ”ס שינו להם את התוכניות.......
יש בעיה לכוחות הביטחון לטפל במספר זירות עוקבות, המחבלים יודעים את זה ומנסים לנצל את הטכניקה הזו שמביאה לתוצאות בעייתיות מבחינתנו, במקרה הזה הם כשלו
ישן 02-04-2022, 14:53
  Prototype Prototype אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.14
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי dbe3 שמתחילה ב "משום שרובנו אנונימים כאן..."

אין קשר בין אנונימיות לבין טיעון עובדות. וגם לא לתגובותייך הקודמות.
יכול להיות שאתה אדם אינטיליגנט עם המון ידע וניסיון, אבל עדיין - עובדות זה משהו שמגיע עם סימוכין, מחקרים, נתונים, מספרים, קביעות. לא תחושות בטן, או דעות.
אבל להגיד "אלו העובדות". מעולם לאורך ההיסטוריה לא קבע ששום דבר שנאמר הוא עובדה.
מהיכרותי עם הדבר, לא נעשתה פגיעה משמעותית (או פחות מזה) בבטחון המדינה. נראה לי שההפרזה בסיפור הזה גלשה להרבה מחוזות שונים שבשטח, לא באמת עשתה שינוי זה או אחר.
מה גם שאם הייתה פגיעה בבטחון המדינה, זה היה מורגש. אנשים שונים במשרדים שונים היו מרגישים את זה שכן יש גופים שתפקידם הוא למנוע פגיעה בבטחון המדינה. ולדעתי זה גם היה עושה רעש שבסופו של דבר - היה מגיע גם במידה זו או אחרת לציבור.
ולגביי העיתונאי? דעתי ודעתך חלוקות

שתהיה שבת נעימה ושקטה
ישן 05-04-2022, 01:12
צלמית המשתמש של דגני בוקר
  משתמש זכר דגני בוקר דגני בוקר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.02.18
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "לשוטר שחיסל את 2 המחבלים מגיע יותר מצל"ש"

אני לא מכיר "גיבור אחד" באירוע עצמו, אלא מס' שוטרים (אנשי מפקדה בימ"ס , אין בא לפגוע בכבודם, אך מדובר ברס"ר היחידה,ק.לוגסטיקה של היחידה והסגן יחידה) אשר היו בקרבת מקום (מסעדת שאולי), הגיבו מהר עם שמיעת הירי, בנחישות ובחתירה למגע מאנשים מבוגרים אשר כפי שאחד מידידי,בוגרי היחידה ציינו "לחמו כמו פנתרים, שלא היו מביישים לוחמים סדירים", אותם אנשי ימ"ס (הרס"ר והק.לוגסטיקה) נתנו את המענה הראשוני, נטרלו את המחבלים, הסגן הביא כובעי זיהוי מחשש לדו"צ ותפעל את האירוע בסיימו, לשנים הראשונים אני חושב שראוי שראוי עיטור האומץ,מפכ"ל,מופת מתגמדים לעומת האירוע שבאמת היה. יש לציין כי במקום נכח אדם נוסף, רביעי. אך עליו להמשיך להשאר בצללים.
ישר כוח והחלמה לאנשי ימ"ס (הקצין קיבל את הפציעה הכי חמורה, מס' איברים פנימים נכרתו)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:35

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר