לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-05-2008, 16:27
  momento momento אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.05.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Mayden שמתחילה ב "8200 או ממר"ם?"

תצפה לעוד תגובות מאנשים שיותר מבינים, אבל אני יודע שדבר ראשון שני המסלולים הם בהחלט אחלה מסלולים ויהיה לך קל להתברג באזרחות כבוגר אחד מהמסלולים הללו.
בנוגע ל 8200, עד כמה שזה יישמע כמו קלישאה, היחידה היא כמו מותג. אתה הולך לראיון עבודה, אומר שאתה בוגר 8200, מסתכלים עליך כל כך אחרת שזה לא ייאומן (2 אחים שלי הם בוגרי היחידה ועוד הרבה חברים שלהם, לכן אני אומר זאת, זה על סמך ניסיון אישי ולא סתם אימרות באויר). אם זה משכורת יותר מוגדלת, או תפקידים יותר נחשקים, בהחלט בוגרי 8200 נהנים מהרבה צופרים מיוחדים.

בנוגע לממרם, יש המון מסלולים ותפקידים פה, אני רק יודע על תוכניתן שבהחלט אחרי הצבא הוא יוצא עם הרבה ניסיון ומוניטין של היחידה, דברים שבהחלט יעזור לו להכנס בכיף לאחת מחברות ההייטק ולחיות בכבוד מאוד

אבל, אני לא חושב שבאמת מישהו ייתן לך תשובה חותכת בנוגע לעניין. אין משו שהוא עדיף ביותר על השני, לשניהם יש יתרונות וחסרונות. אבל אם תיפול בשני הדברים האלה ובהחלט תפיק את המירב בשירות הצבאי שלך, תצפה לנחיתה רכה באזרחות
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-05-2008, 10:17
  MooCow MooCow אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.08

שמע, אני אמנם לא הייתי באף אחת מהיחידות האלה, אבל יש לי קצת ידע (הרבה קרובים בוגרי ממר"ם ועובדים/מנהלים בהיי טק) וביררתי את זה.
בממר"ם, לפחות לפני כמה שנים, הופכים אותך למכונת קוד. שזה סבבה אם אתה רק רוצה לתכנת. אבל אין לך הבנה של מה קורה כשאתה מתכנת, אין לך הבנה של הכלי שאתה עובד עליו ואין לך הבנה עמוקה של הטכנולוגיה שאתה עובד עליה ומפתח אותה. באזרחות תוכל למצוא עבודה בתור מתכנת, אבל לא תוכל להתקדם לניהול פרויקטים, ניהול אגפים, ניהול חטיבות וכו'. בשביל להתקדם ככה אתה צריך תואר. עכשיו הבנתי שבזמנו היו חבר'ה שעשו תואר במהלך השירות בממר"ם, שזה אחלה דבר כי יש לך תואר ונסיון. אבל בלי תואר אתה לא באמת תוכל להתקדם. הסיבה שממר"ם זה מותג זה כי היה היה פעם ממר"ם הייתה יחידה מעולה. הבנתי שהיום זה שם כולל לבית ספר לתכנות או משהו כזה וזה כבר לא כזה מדהים. מה גם שיש מעסיקים שירתעו ממישהו שבא אחרי 6 שנים של תכנות בצבא ומקובע לנורמות ודפוסי עבודה מסוימים.
בקשר ל-8200- גם אם זה לא תכנות נטו זה אחלה מקום ויש לו אחלה שם באזרחות. אתה לא תוכל לעבוד בהיי טק בלי תואר כנראה, אבל זה נראה טוב בקורות חיים.

כל מה שכתוב למעלה זה בכלליות. כמובן יכול להיות שאתה שפיץ על ויקחו אותך בלי תואר. לא חסרים אנשים בלי תואר שהצליחו בהיי טק. אבל בשביל זה אתה באמת צריך להיות טוב ואתה צריך מידה מסוימת של מזל.
ישן 30-05-2008, 12:41
  fhever fhever אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.08.04
שלח הודעה דרך ICQ אל fhever
אתם מדברים כל כך הרבה שטויות

בהתחלה לא התכוונתי להגיב , אבל מאחר וראיתי שיש כאן כל כך הרבה שטויות אני חייב.

תפסיקו לחשוב שרק ב-8200 עובדים על טכנלוגיה מתקדמת, ומפעילים טכנלוגיה מתקדמת. דבר ראשון לפני שאתם כותבים על טכנלוגיה תבינו מה זה המושג הזה בכלל. טכנלוגיה היא תחום דעת העוסק בחיפוש פתרונות מעשיים כמענה לצרכים אנושיים, תוך ניצול חידושי המדע. טכלונוגיה קשורה הרבה פעמים לייצור כלים.(הובא מאתר וויקפדיה).

אל תחשבו שבממר"ם משתמשים בטכנלוגיות ישנות, בכל מקום בצבא ובעולם משתמשים בטכנלוגיה בהתאם לצורך ועל מנת לפתור את הבעיה. לכן גם ב- 8200 וגם בממר"ם וגם במיקרוסופט ישתמשו באותו שפת קוד שהטכנולגיה שלה פותרת את הבעיה.

אחד המגיבים כתב שממר"ם היא היום איזה שם לבית הספר למקצועות המחשב, אז כן ולא. פעם קורס תכנות עבר ע"י ממר"ם היום הוא מועבר ע"י בסמ"ח . וממר"ם היא יחידה שמתעסקת בעיסוקה ו- 8200 בעיסוקה וכמו כל יחידה אחרת בצבא שיש לה את היעוד שלה.

אגב אני מציע לך שתעמוד במילה שלך, שאם אי פעם תקים איזה חברת תכונה/ידע תיקח לעבודה רק אנשים שרק סיימו את לימדו סינטקס התכנות.

לכן מי שלא מבין שפשוט יחסוך ממנו את הבורות שלו.

נ.ב
אפשר להגיע ל-8200 לאחר קורס תכנות בבסמ"ח.
אף אחד בצבא לא מתחרה אחד עם השני, בסופו של דבר לכולם מטרה אחת והיא "להגן על בטחון
מדינת ישראל".

למגיב שאמר שתוכניתנים פשוט כותבים קוד בלי להבין מה ומו , אני מציע שיקח וישקול את דבריו מחדש. כי זה שבשבילו כל עולם המחשוב מסתכם בפורמים ותוכנות IM והישג הגדול שלו היה ללמוד איך להתחבר ולהירשם אליהם, לא אומר שמי שכותב את הדברים האלה לא מבין מה מתרחש ברמת הקוד שלו.

ישן 30-05-2008, 13:29
  MooCow MooCow אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי fhever שמתחילה ב "אתם מדברים כל כך הרבה שטויות"

בקשר להאם ממר"ם מעבירים את הקורסים, אמרתי שידעתי על לפני כמה שנים, כנראה שזה השתנה.

ומה שאני אומר לא קשור להבנה שלי במחשבים (שהיא קצת יותר עמוקה מלהתחבר למסנג'ר). לתקוף דעה על ידי תקיפה של מי שאמר אותה לא אומר שהדעה שלך נכונה. אמנם אני לא מבין בטירוף במחשבים (בעיקר כי זה לא ממש מעניין אותי) אבל אני מכיר לא מעט בוגרי ממר"ם ועובדים/מעסיקים בחברות היי טק מהמצליחות בארץ ובעולם. אותם מעסיקים אומרים שהם בחיים לא יקחו מישהו שעבר קורס של חצי שנה ליותר ממתכנת כי ההבנה שלו של הכלים שהוא משתמש בהם, ההבנה שלו באלגוריטמיקה והתפיסה שלו לא מתקרבת למישהו עם תואר (אלא אם הוא באמת תותח על ואז זה סיפור אחר). אתה רוצה להתווכח על זה? סבבה. אני אומר לך מה שאמרו לי אנשים עם קצת ידע וקצת נסיון- שמה שמקבלים בממר"ם הוא כלום לעומת מה שנדרש ממי שרוצה להתקדם מעבר לתכנות נטו.
ישן 31-05-2008, 23:16
  fhever fhever אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי MooCow שמתחילה ב "בקשר להאם ממר"ם מעבירים את..."

אני לא הכי מבין אותך.

לא אמרתי לרגע שהמעסיקים לוקחים את בוגרי קורס תכנות בכלל היותם בוגרי קורס של חצי שנה.
העניין שאומרים שחוטפים (שזה לא הכי נכון) את כל האלה שמשתחררים לאחר המסלול של ה- 6 שנים הזה, זה לא בגלל החצי שנה בהתחלה זה בגלל ה- 5 וחצי שנים אחר כך.

מעסיק או מנהל מוצר מעדיף מתכנת שכבר יש לו את הרקע ואובר ניסיון בתכנות, מאשר סתם בוגר תואר ראשון שזה עתה סיים את ה- 3 שנים שלו ואין לו מהומה בתכנות - והוא עכשיו צריך להתחיל הסבה והתמקצעות בתכנות.

כמובן ששני הדוגמאות האלה לא מתרחשות היום, לפחות חצי מהתוכניתנים (בוגרי קורס תכנות) מתחילים ומשלימים תואר ראשון במדמ"ח שמתווסף ל- 5.5 שנות תכנות שלהם. מה שכן היום מלא סטודנטים לתואר ראשון במדמ"ח מתחילים עוד בתקופת הלימודים להתמקצע ולעבוד בתכנות מה שמקנה להם כבר שנות ניסיון.

אני לא בא להתווכח או לומר מה יותר טוב, ומה עדיף.

פשוט הפריע לי שני דברים מאוד מרכזים שכתבת והם:
ציטוט:
הופכים אותך למכונת קוד. שזה סבבה אם אתה רק רוצה לתכנת. אבל אין לך הבנה של מה קורה כשאתה מתכנת, אין לך הבנה של הכלי שאתה עובד עליו ואין לך הבנה עמוקה של הטכנולוגיה שאתה עובד עליה ומפתח אותה
.
אל תדאג, אפילו ביל גייטס לא ממש מבין גדול במערכות הפעלה הוא רק כתב כמה שורות קוד והופה קופץ חלון.

ציטוט:
מה גם שיש מעסיקים שירתעו ממישהו שבא אחרי 6 שנים של תכנות בצבא ומקובע לנורמות ודפוסי עבודה מסוימים.

נכון בצבא משתמשים בשפת תכנות IDF# , ומקפידים כל שני שורות קוד לצאת להפסקת קפה.

ישן 01-06-2008, 06:43
  MooCow MooCow אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי fhever שמתחילה ב "אני לא הכי מבין אותך. לא..."

הנסיון הוא חשוב, אני לא אומר שלא. אבל אני בספק אם חוטפים אנשים לתפקידים מתקדמים רק בגלל הנסיון (אני בספק אם חוטפים אנשים בכלל. יש מספיק אנשים. אולי חוטפים בוגרי תלפיות, אבל כל השאר...).

מה שאני אמרתי זה הנסיון הוא בתכנות נטו. אם אתה רוצה להתקדם מעבר רק עם הנסיון הזה, תהיה לך בעיה.

לגבי מה מעסיקים מעדיפים זה תלוי במעסיק. נסיון הוא בהחלט פלוס, אבל יש מעסיקים שלא מוכנים לקחת מישהו בלי תואר נקודה. כמו שאמרת זה מקרה קצה.

בקשר לציטוט הראשון- יש סיבה שבתואר לומדים מלא מלא מלא מתמטיקה ולומדים חומרה ולומדים לבנות קומפיילרים ולומדים עוד מליון ואחד דברים שלא משתמשים בהם לתכנות עצמו. לומדים את זה כדי שתבין על מה אתה עובד ותבין מה ההשפעה של הפעולות שלך ותוכל לתכנן דברים כדי שיתאימו לזה.
ביל גייטס מעולם לא סיים את התואר שלו, נכון. גם המייסד של פייסבוק. אבל הם שניים, והם תותחים. רוב האנשים שהצליחו (בעיקר הצלחות צנועות יותר, אבל גם הצלחות ענק- כמו גוגל) יש להם לפחות תואר ראשון.

לגבי הציטוט השני נורמות ודפוסים הכוונה שהוא רגיל להיררכיה מאוד ברורה למשל, שלא מתאימה להרבה חברות. הרבה מנהלים רוצים שכשהם מעלים רעיונות העובדים שלהם יציעו הצעות אחרות, יעשו סיעור מוחין, יתנגדו. דבר שהוא מאוד לא צבאי וגם אם קיים בממר"ם הוא עדיין מאוד מוגבל. במר"ם למשל אי אפשר לפטר אותך אם אתה לא עובד טוב. עוד דבר זה שאומרים שהם מאוד חושבים בתוך הקופסא.

ממר"ם ותואר זה בהחלט פלוס. אבל זה לא שברגע שיצאת מנכ"לים הולכים עליך מכות. זה נחמד, זה עוזר, אבל בסופו של דבר הכל תלוי בכמה אתה טוב.
ישן 01-06-2008, 11:48
  Mp3il Mp3il אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.07.06
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי MooCow שמתחילה ב "הנסיון הוא חשוב, אני לא אומר..."

*שירשרתי לא נכון, ההודעה מיועדת ל MAYDEN*

דבר ראשון אלכס(זה אתה, לא?) - הגישה שלך לפי דדעתי היא לא הכי נכונה..

משום מה זה מאפיין המון חבר'ה שהולכים למודיעין או תפקידים שאינם קרביים:
"איך זה תורם לי בחיים אחרי זה", אני לא מבקש ממך ללכת להלחם בעזה ולראות ת'בית פעם בשבועיים-שלוש.

אבל בחייאת אתה מתגייס לצבא, אתה הולך לתרום מעצמך ואתה לא תקבל כלום חזרה, בעצם אתה כן, אולי הכשרה ובעיקר קצת להתבגר(יש כאלו שגם את זה מפספסים)

בקיצור, לך למה שנראה לך שתוכל לתרום בו הכי הרבה.

והגיע הזמן להפסיק ויכוחים על יוקרה ומה יותר שווה 8200 או ממר"מ
בלי קשר ליוקרה, ממר"מ נשמע לי ארוך מדי (6 שנים?!!?)
ו8200 אכן זוכה ליוקרה, אבל שמעתי פעם ממישהו משהו די חכם: על 8200 שמעתם, על עוד הרבה מקומות הרבה יותר סודיים ומעניינים אתם לא.. תעשו את החשבון לבד
ישן 06-06-2008, 11:41
  fhever fhever אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי MooCow שמתחילה ב "הנסיון הוא חשוב, אני לא אומר..."

אז בגלל מה יחטפו אנשים בגלל שהם אלמונים, כמה שיותר ניסיון אתה יותר מקצועי וככה המעסיק יותר רוצה אותך. נכון יכול להיות אחד שיעבוד 20 שנה בתכנות - אבל מה לעשות אחד שעבד 5 שנים הרבה יותר טוב ממנו. נכון תמיד יש יותר טובים ופחות טובים.

ושאתה בא למקום עבודה, הם לא יכולים להעריך עד כמה אתה טוב לפי איזה 10 שאלות שישאלו אותך. כי זה לא ממש מהווה מדד. לכן משתמשים בשנות הניסיון ובהמלצות של מעסיקך הקודמים.

להיחטף זה סלנג לעניין, החברות לא ממש עומדות ביציאה מהבקו"ם ורבות על האנשי מקצוע שמשתחררים. המילה להיחטף נוצרה מכך שלבוגרי המקצועות הטכנלוגים בצבא היה יתרון על פני אנשים אחרים בקבלה לעבודה(עד היום אתה יכול לראות במודעות דרושים שרשום - יתרון ליוצאי יחידות טכנולוגיות) ומכך נוצר הרושם להיחטף. אבל כמובן בקבלה לעבודה אין רק את הדרישה יוצא יחידת טכנולוגיה.

אני לא יכנס איתך למסלולי השירות של תוכניתן, אבל אל תחשוב שזה רק לתכנת נטו כל ה- 5.5 שנים. אחרי הכול לבנות מערכות לא צריכים רק תוכניתנים שפשוט יעשו מה שבא להם. תוכניתנים מתקדמים אם זה לפקד ולהיות ראש צוות, או אם להפוך למאפיין

יחידות הטכנלוגיה לא כל כך שונות מחברות אזרחיות, אל תחשוב שכל בוגרי הקורס ישר נשלחים לתכנת שורות קוד. בעולם המחשוב יש הרבה יותר מזה.

לסיכום ונמאס לי מהדיון הזה , אל תשפוט ותדבר על מערכת כל עוד אתה לא מכיר אותה טוב. ואתה לא מכיר טוב גם מהצד האזרחי וגם לא מהצד הצבאי.

הדברים שאתה כותב הם אך ורק על פי ההגיון שלך, הדעות הקדומות שלך.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:19

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר