לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-06-2008, 17:48
  רק אמת רק אמת אינו מחובר  
לשעבר מנהל פורום אומנויות לחימה | פורום גן חיות בלעז'

חבר מתאריך: 26.01.05
הודעתי המנומסת להחריד
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי KIBODO שמתחילה ב "שיטות אימון."

א. אולי זה רק אני, אבל אני לא מבין ממש את הקשר בין מושג "כבוד המורה" למה שאמרת - יהיה נחמד אם תסביר.

ב. אני לא ממש יודע מה נסיונך / גילך / דרגתך, אבל בשיטות שונות יש זווית ראיה שונה. מלבד זאת אי אפשר ללמוד על שיטה מסוימת מלצפות במספר סרטונים של תרגול מסוים ביוטיוב.

ג. בשיטה הנ"ל יש קצת יותר מאשר תרגול תוקף מגן - וכשמו כן הוא, התרגול נועד בין השאר ללמד להגן יותר טוב. בפרספקטיבה של השיטה / המדריך הנ"ל אם תיתן לתלמיד מתחיל לתקוף גם בנוסף להגנות (בתרגיל הספציפי) - כל מה שהוא ילמד זה לנפנף בידיים בכאוס מוחלט ולא להגן או להתקיף באופן אינטילגנטי.

ד. סתם הצעה - במידה ויש לך ביקורת על שיטה, תרגיל מסוים, לך לשם, נסה, למד, תבין ואחר כך תבקר או תאדיר. אחרת הביקורת קצת ריקה מתוכן (במיוחד לאור העובדה שאתה אינך מורה / מדריך בשיטה כלשהי - ואתה מבקר אדם שעבר קצת יותר ממך בחיים).

נ.ב. חיפשתי וחיפשתי, אבל בשני הסרטונים הראשונים לא מצאתי חגורות לבנות אלא לוחמים משכמם ומעלה. בשני הסרטונים הבאים מצאתי תלמיד בחגורה לבנה עורך אימון מגן תוקף מול המורה שלו במסגרת קרב במבחן (ויש לכך יתרונות רבים).

ניסיתי להיות מנומס ככל שאפשר.

נערך לאחרונה ע"י רק אמת בתאריך 03-06-2008 בשעה 18:01.
חזרה לפורום
ישן 04-06-2008, 21:11
  Growlick Growlick אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.08
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי KIBODO שמתחילה ב "א.כבוד, ניקיון, זמן. ב.סרטוני..."

וואו אני כל כך מסכים
ראית כמה מלוכלכות היו הציפורניים שלהם בזמן המכות?
וראית כמה לא מסודרות החליפות שלהם?
ואיך האנשים ישבו שם בצד כמו ברברים? אפילו לא בישיבה מזרחית! בושה וחרפה
וייז מיר
הכבוד של שי כל כך נפגע =S

נ.ב
בגלל צורת הלחימה שלנו (שזה די ברור) אנחנו לא משתתפים בתחרויות וכו'
בעיקר הרעיון של מחסור בחוקים נוצר יותר בשביל קריטריונים של הרחוב
ששם אף אחד לא שם זין אם אתה לבנה או שחורה, אם אתה נלחם עם חוקים או בלי, הם יתקפו בלי קשר לכל הנ"ל , אתה אומר שאנחנו ברוטלים, סבבה, אף אחד לא יעצור ברחוב וישאל אם אתה בסדר אם הוא החטיף לך בעיטה בביצים או בגרון, הלחימה אצלנו נועדה לתקיפה בכל מקום חולשה ולסיים את הקרב כמה שיותר מהר. הקרבות שנערכו בסרטונים נראים לכם כמו קרבות שהמטרה שלהם מבחן חגורה, ובכן אני עשיתי את זה כדי לאתגר את עצמי מבחינה של להחזיק 5 דקות, בלי אפשרות של תקיפה, ולהגן ולספוג (בעיקר לספוג) במטרה של לא לחטוף נוקאוט, דבר שיכול לקרות לבנאדם רגיל בשניה ברחוב.

נערך לאחרונה ע"י Growlick בתאריך 04-06-2008 בשעה 21:23.
חזרה לפורום
ישן 04-06-2008, 16:08
  KIBODO KIBODO אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.05.08
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי רק אמת שמתחילה ב "שתי שאלות"

אתה מבין לא אכפת לי שתתפוס אותי במילה אז אני אסביר לך בלי לתקן את הניסוח,

הסרטונים של החגורות הירוקה והכחולה היו יפים ואני נהניתי לראות את הרמה של החברה, באמת רמה יפה לתקופת הזמן שנדרש, בקשר לחגורות הלבנות אתה רואה את התלמיד עומד וסליחה שאני אומר אבל הוא מגן אינסטנקטיבי ולא מגן מסודר והשיטה היא שיטת קראטה לערך ולא סיסטמה או ווינג צ'אן, לראות תלמיד בקרב עמידה ומתקיף אותו המורה לא בספארינג קליל של מהירות אלא במכות עם עצמה בתוכן, אותי זיעזע לראות את הסרטונים, ממש ראיתי שהתלמיד עומד ולא זז, ראה, אני לא הייתי מעלה את הסרטון לרשת, נכון גם בשיטה שאני לומד יש מבחנים שלא ימצאו חן לעיני אנשים עם דעותי לכן הם גם לא מועלים, במקום להראות את היופי של השיטה, את היופי של הטכניקה שהוא יפה מהסרטונים שאני ראיתי, מעלים סרטון שהוא אולי נמצא כדי להראות את החישול הפיזי והמנטלי של התלמידים לקרב רחוב אבל הוא מגיע עוד לפני שהתלמיד מוכן קוגניטיבית אליו במקום שהתלמיד יהיה במיינד שבכלל אסור לו לחטוף מכה, כולם חוטפים מכות זה בסדר אבל מההתחלה מבחינתי צריך לבוא עם שאיפה שלא לחטוף ועם חטפת לא נורא יש בשביל זה חישולים במיני גוונים ומינים, אם אתה מעוניין אני מוכן לפרט מה שאני הייתי עושה ואני בטוח שאתם לא תאהבו את החישולים ותגידו שהם גורמים לפרקינגסון ולשבירה ושחיקה של העצמות ועוד כל מיני טענות...
אבל את אותם האימונים אני והמורה שלי יודעים שאנשים חיצוניים לא יאהבו לכן אנחנו לא מעלים אותם לרשת.

האימון מעצם היותו לתלמיד שנחשב יחסית חדש הוא מגוחך....
צריך להכניס אותו למיינד של לחימה ולא למיינד של ספיגה.
הסרטונים מביישים את כבוד המורה כיון שהם הועלו לפורום מכובד...
מילא פרסום שלהם באינטרנט, באינטרנט גם חומר שלא רוצים שנדע נגיש אבל להשויץ עם הסרטונים של הלבנות, היה יפה ומכובד להעלות את הסרטונים של הכחולה והירוקה אשר עברו את המסלול שהלבנות עברו והם רכשו יותר ניסיון בתנועה במרחב מהם.

נערך לאחרונה ע"י KIBODO בתאריך 04-06-2008 בשעה 16:20.
חזרה לפורום
ישן 04-06-2008, 11:49
  natans81 natans81 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.11.07
שלח הודעה דרך ICQ אל natans81
רק אמת אמר מספיק
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי KIBODO שמתחילה ב "שיטות אימון."

אבל גם לי יש כמה דברים להגיד..
אחרי כמה זמן עושים מבחם לצהובה ברוב השיטות?
לפי מה שאני הבנתי בערך חצי שנה, ככה זה אצלנו..
חצי שנה הוא עדיין טירון אבל הוא כבר עשה תוקף מגן הרבה פעמים חישולים קרבות ספארינג
הוא יודע על מה מדובר חוץ מזה שעובדה שהוא עמד על הרגליים, הוא לא מת נכון?
אז שי תקף ברמה סבירה מאוד..
מבייש את כבוד המורה? wtf??
והתשובה שלך הייתה ניקיון.. את זה בבקשה תסביר לי גם עם זה דורש פרטי,
אני מקווה שתלא מדבר על החורים בקירות אחי או שאני באמת יצחק, גם זמן?
אני גם קיבלתי מכות בסירטון הראשון אז מה? אחי מי שבא ללמוד פנגיינון יודע שהאימונים מתנהלים ככה..
ואני גם קיבלתי מכות יותר חזקות מיזה כשהתחלתי אחי וידעתי שזה בשביל שאני ישתפר ושזה טוב..
יש הבדל בין ביקורת בונה לבין שיפוט והגבול הוא לא דק..
חזרה לפורום
ישן 04-06-2008, 20:58
  moshoi moshoi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.06.07
לKIBODO ולמוסאשי...
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי מוסאשי שמתחילה ב "צודק"

קודם כל,אני רק רוצה שתדעו שאין לי כל כוונה לריב,פני לשלום.

אתם עשיתם טעויות בסיסיות בהערכת שיטה שלמיטב ידיעתי אין לכם ניסיון בה (תקנו אותי אם אני טועה..)
ובזלזול בכבוד אדם בכלל.
למה אני אף פעם לא הגבתי על הסיכסוכים על איסאי,כי אני יודע שלפני שאני מגיב לשלילה על
כל דבר שאין לי ניסיון בו,אני צריך קודם לרכוש ניסיון בו,ואם יש לי משהו להעיר
אני אומר זאת רק אחרי שרכשתי מיומנויות בדבר.

1) כבוד,ניקיון זמן?
מה אכפת לך אם נקי במועדון שלהם או לא
מה משנה לך כמה זמן לוקח התרגיל,וקל בחומר במבחן לחגורה צהובה.

2) באמת בשיטות שונות יש זוויות ראיה שונות,
אתה חושב שזאת אלימות,הם חושבים שזאת אומנות לחימה,בסופו של דבר כולנו חברים...

3) אם היה לך ניסיון בפנגיינון (תקן אותי אם אני טועה..),הייתי מתייחס יותר ברצינות,
לתגובות שלך על פנגיינון.
אני ממליץ,לא רק בתחומי אומנויות לחימה,לפני שאתה פוסל משהו,
תמיד שיהיה לך ניסיון בו,אז שתדע מה אתה פוסל.

בסופו של דבר הייתי מציע לך לחשוב קצת יותר על מה שכתבת,

moshoi

חזרה לפורום
ישן 05-06-2008, 00:56
צלמית המשתמש של ekelizek
  משתמש זכר ekelizek ekelizek אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.06
תגובה קצרה
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי KIBODO שמתחילה ב "אני מתקן אותך כי אתה..."

מבחינת המורה אשר מכה את תלמידיו אני לא רואה בנוהג זה ובצורה שזה נעשה משהו חריג ובוטה.
אני ראיתי דוגמאות ואפשר לראות דברים יותר חריגים ואלימים מאשר התלמידים הללו קיבלו ואין מה לעשות זוהי אומנות לחימה וככה זה המקובל באומנויות לחימה.
זה לא יהיה פחות אלים או שונה מסירטונים של כל אימונים סדירים של שיטות אחרות שונות ומשונות ואפשר לראות זאת אפילו בhuman weapon/fight quest ושם הפציעות שהצוות חטף היו גדולות
אין זה שונה מקרבות המקלות של האסקרימה או קרבות הקיוקושינקאי או אפילו מקרבות "המחתרת" של הקז'וקנבו וכ'ו.
מבחינה טכנית אני אינני מתחבר אל הטכינקות,סיבובי הגוף או הסטירות המתבצעות או ידיים מעופפות אם אהיה מעט בוטה שמזכירה במעט כלשהוא את הקנפו האמריקאי וקראטה אוקינאווי גם יחד.
חזרה לפורום
ישן 05-06-2008, 09:23
  רק אמת רק אמת אינו מחובר  
לשעבר מנהל פורום אומנויות לחימה | פורום גן חיות בלעז'

חבר מתאריך: 26.01.05
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי ekelizek שמתחילה ב "תגובה קצרה"

אני לא מבין היכן אתם רואים מורה שמכה את תלמידיו. אם המורה היה מכה תלמיד בחגורה לבנה - רוב הסיכויים שהאימון היה מסתיים בבית חולים. זה היה אימון / תרגיל במסגרת מבחן ובו התלמיד היה צריך להפגין יכולת הגנה תחת לחץ, יכולת ספיגה וסיבולת ובשום פנים ואופן לא הכאה.

מה הקשר לבוטות ? אכן המקורות של הפנגינון שאובים מתוך הקראטה האוקינאווי (בנוסף לגונג פו סיני).

דוגמאות מתוך סדרות טלוויזיה פופולרית בד"כ אינן עושות חסד עם המציאות. גם כאן מדובר בתוכניות ערוכות ובדגש על כך שבאף אומנות לחימה לא הראו את הדרך שאותה שיטה באמת מאמנת. בשתי התוכניות במקום להביא את המתאמנים לקרב הוגן בכללי השיטה לאחר אימון הוגן, קרעו להם את הצורה במשך מספר ימים במטרה להראות שאותה שיטה היא הטובה ביותר. הדרך להגיע לתחרות היא קרוב ביותר ל100% האפשריים מבחינתך ולא פצוע ושבור.

מעבר לכך אם נפצעים בצורה באופן תדיר באומנויות לחימה, כנראה שמשהו לא בסדר - או שהמאמן לוחץ מדי (צריכה להיות התקדמות הדרגתית בכדי למנוע פציעות רציניות) או שהמתאמנים האחרים מגזימים, או שהמתאמן עושה שטויות.

פציעות תמיד יקרו, במיוחד ששני אנשים הולכים מכות, אבל מטרתו העליונה של המאמן היא למנוע אותן ככל הניתן.

נערך לאחרונה ע"י רק אמת בתאריך 05-06-2008 בשעה 09:25.
חזרה לפורום
ישן 05-06-2008, 10:18
צלמית המשתמש של ekelizek
  משתמש זכר ekelizek ekelizek אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.06
וזה קונטרה לעליהום שיש בשירשור זה
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי רק אמת שמתחילה ב "זה לא מה שקורה בפנגיינון"

גם לצערי מתעסקים בדבר הטפל שאינני מבין בכלל כיצד הגיעו אליו.
אין ספק שהתלמיד נמצא בשוק אך זוהי דרך להוציא אותו ממנה.
גם בלוט"ר אנשים חוטפים מכות רצח ועוד יוצאים עם שברים אחר כך והתעללויות בזבוע שבו למדנו על חיילי ספינות שסובלים מהרעבה ומחוסר שינה חמור או חיילים בצבא רוסי שנתינת כנפי או סיכות סוף מסלול שלהם אינה ניתנת ואגרוף חיבה לכתף אלא הצמדה ודקירה של הסיכה על חזהו של החייל.
אני באופן אישי מעדיף לראות את הלבנות חוטפים מכות מהמורה לשלהם וגם אני בציר ההיסטוריה כאשר הייתי פי שתיים צעיר מהם הייתי חוטף מכות ממורי בסטייל תאילנדי ויצאתי בוכה ומתוסכל וגם הייתי מרביץ לחברי הזאטוטים בפנים והייתי שמח כי האמת זה היה לילד שמוק חולירה וזה הגיע לו.
חזרה לפורום
ישן 05-06-2008, 13:42
  KIBODO KIBODO אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי דן שגיא שמתחילה ב "לך ולפותח ההודעה"

רמה של חגורות לבנות ללא רקע קודם לא מדאיגה אותי, ההודעה שלי באה כדי לבשר שחגורה לבנה עוד לא מיישם כדי שאני אתרשם מהרמה שלו, החגורות הכחולות והירוקות מראים רמה יפה אומנם, וללא קשר אני שוב מזכיר המבחן של הלבנות לא הוגן, הבעיה היא שהם היו לבנות, הייתי שמח לראות סרטון שמראים את שהלבנות למדו ולא לעשות להם כוננות ספיגה, אצלי לגילאי הנוער נדרשת שנת אימון לעבור מלבנה לחגורה הבאה והמבחן בודק את הידע של התלמיד לא איך הוא נלחם.
אנשים בטוחים שחגורה לבנה לא יודע והבשורה היא שהם כן יודעים, אך בין לדעת לבין לדעת כדי שאני ולוחמים נתרשם מהסרטונים דרושים אימונים.

נערך לאחרונה ע"י KIBODO בתאריך 05-06-2008 בשעה 13:45.
חזרה לפורום
ישן 05-06-2008, 20:08
  KIBODO KIBODO אינו מחובר  

לא כולם הבינו.
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי רק אמת שמתחילה ב "אוקיי, אחרי שהבנו למה אתה מתייחס"

לדעתי אסור לעשות לתלמיד חגורה לבנה מבחן של ספיגה לא כי הוא לא בנוי מנטלית (לא בהכרח) אלא כי העובדה שמאלצים אותו להגן ללא למידה סיסטמטית לא עוזרת לו ללמוד,
היא אולי מהווה חישול מנטלי, הייתי מציע להראות סרטון של עקרונות שחגורה לבנה לומד, היישום שלהם חשוב ואז יהיה ניתן לראות את הפרקטיקה של הלחימה מלבד האומנותיות שלה, ללמד תלמיד שנניח והוא ללא רקע קודם חצי שנה לחימה ולעשות ממנו ספוג, אז באומנות הלחימה הוא ספוגי ומחוצה לה הוא עלול להיות גם מסננת בגלל הביטחון שהמבחן מעניק לו מעצם היותו מבחן, מלבד הדעה שלי שלא צריך לעשות את המבחן לחגורות לבנות אני יודע שההגדרה מבחן ספיגה היא שגויה, נדרש ללמד את התלמיד להגן מכות, להתחמק ממכות, לתקוף לפני שתקפו אותו, לתקוף תוך התחמקות, לעבוד עבודות משולבות של הגנות והתקפות משולבות, ללמד אותו זרימה, לחשל אותו, ללמד אותו להיות עם אש בעיניים ולא בכוננות ספיגה... היה חסר לי בכל הסרטונים לראות את האש אצל התלמידים, הם היו מאוד טכניים פנגיינון, הם השתעשעו, מכל שנותי למדתי שאין זמן למשחקים, התלמיד פתאום מפנה גב ועושה רצף תנועות...
אני מבין שהעייפות משתלטת אבל לאנשים לא אכפת שאתה עייף ואפילו אחד מפנגיינון אמר שהם לא יחכו לך אז מדוע שחבר שלך יחכה שתקום כשהוא יכול לדרוך לך על הפנים, התנועות גרנדיוזיות ולא הולמות.

נערך לאחרונה ע"י KIBODO בתאריך 05-06-2008 בשעה 20:14.
חזרה לפורום
ישן 06-06-2008, 22:52
  Growlick Growlick אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.08
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי KIBODO שמתחילה ב "לא מחכים לעייפים, היה זמן..."

אני ספציפית הייתי הבחור במבחן הזה
וזאת היה מבחן מלבנה לכתומה
הסיבה שהבחור שתקף אותי (במקרה הזה נתן) הסתובב והתחיל לעשות עבודה חופשית
היא בגלל שהוא גם במבחן והוא לא קיבל את האישור להפסיק
אני קיבלתי אישור של שניה לקשור מחדש את השיער שלי

אני אפילו לא רציתי לעשות את המבחן, בדיוק יצאתי ממחלה וההגנות שלי והאינסטינקית היו מעפנים לגמרי, ובסוף החלטתי כן לעשות בשביל להוכיח כי באמת שאני אישית לא אתן לשום חגורה לקבוע כמה אני טוב כי אני כבר מודע לכמה שאני טוב בראשי,
ותאמין לי שהייתי מודע בדיוק למה אני נכנס וכל מי שעשה מבחן חגורה היה מנטאלית מוכן ב100% ואם הוא לא אז שי לא היה מציע לו לעלות.

אל תעמיט בערכנו, אפילו המתחילים והיותר חלשים בינינו
יותר חזקים ממה שאתה חושב
חזרה לפורום
ישן 07-06-2008, 20:11
  KIBODO KIBODO אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי Growlick שמתחילה ב "אני ספציפית הייתי הבחור במבחן..."

אתה מזכיר לי את תקופת החגורה הלבנה שלי,
כשאני עוד הייתי חגורה לבנה רק נפתח המועדון שאני מתאמן בו,
הגיעו לשיעור הראשון 10-20 תלמידים חלקם יותר מוכשרים ממני חלקם אולי היו יותר חזקים ממני,
עם יותר ניסיון חיים ממני, ועוד...
הפער היה המניע, המשותף היה מפגש חברתי,
אני הגעתי ללמוד נינג'יטסו כי רציתי לדעת ולדעת כמה שיותר,
פשוט באתי ללמוד להיות לוחם על וכדי שאני לא אצתרך להראות את הכח שלי כדי שאנשים ידעו שאני יודע משהו אבל לא ידעו בדיוק מה, רוב החברה האחרים ראו את החוג תחביב, עזרה ראשונה נגד אי אלו בעיות ולבטחונם האישי.

התחלנו ללמוד, הייתי אחרי שנה של חדר כושר לא הייתי שורד ללא אימוני הקודמים,
הכרתי אנשים, רובם לא היו משעממים, לא זלזלו,
למרות שהם לא הגיעו לכל שיעור הם התמידו, הגיע הזמן לאחר שקיבלנו את סמל השיטה שלנו ונחשבנו לקבוצה אזוטרית,
משחק המלחמה הראשון של השיטה יחד עם החברה הבוגרים של השיטה, לא ידענו אז מה זה משחק מלחמה, ופתאום הציגו לנו את נבחרת העל של השיטה.
התחלקנו לקבוצות, המשחק היה משחק של גניבת דגלים עם סכיני גומי וקיפודורים, המורה שלי שופט, הוא מסתכל רק שאיש לא רואה אותו רוב הזמן, הוצאת אנשים מהמשחק היא באמצעות הפלתם כדי להדגיש שאסור ליפול,
3 דקירות גוף של סכין הגומי או 6 גפיים או פגיעה של קיפודור,
המטרה לגנוב לקבוצה היריבה את הדגל,
איש המודיעין של הקבוצה שלי יצא לדרך, הוא הבין אחרי כ-40 דקות את התכנון של הקבוצה היריבה,
הוא העביר את המידע דרך חוליות הקישור עד שהגיע לשומרי הסף של הדגל,
הקבוצה היריבה רוצה לרדת אלינו מגגונים ולהסתער עלינו עם הקיפודורים שחולקו להם בתחילת המשחק, אני והשומר שהיה איתי שהוא היה החבר הכי בוגר בשיטה החלטנו שכל אחד שיורד מהגג אנחנו עושים לו הפרד ומשול ומבחינתנו הריגה. המשחק נמשך כשעתיים וההפרד ומשול הסופי היה לנו, אני הייתי המום לא הבנתי בכלל איך קרה שכל קבוצת העל שהייתי איתה נפלה אחד, אחד,
אחרי למידה הבנתי שהייתי חגורה לבנה ושהמבחן הוא אמיתי ועם כל הידע שלי שהיה רב גם אז יותר מהממוצע יצאתי מהמציאות אל שליטה מוחלטת, אנשים הספיקו לפרוש מאז, חלקם באים לבקר אותי עם הנוכחות שלהם באימונים לפעמים, אני נזכר איך היה, מהרהר לי ומחייך, יודע שנועדתי להוכיח להם את ההרגשה שאני מרגיש ואת התפקוד שלי, ההתמצאות שלי, ההסתגלות שלי, אני לא אבוד!
שילוב הכח והרוח עם הידע המובנה והעקרונות,
כבר מעבר לפשטות, מעבר לאינסטינקטים, אני מבין, והכל נשלט ומפוקח,
עם הרבה חרטות אני יודע שליטה מהי.

נערך לאחרונה ע"י KIBODO בתאריך 07-06-2008 בשעה 20:35.
חזרה לפורום
ישן 08-06-2008, 14:46
  KIBODO KIBODO אינו מחובר  

הסרט שאני הכי אוהב!
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי KIBODO שמתחילה ב "מהסרט קראטה קיד, דניאל: איזה..."

הם הראו בסרט איך מורה אמיתי צריך להיות, הרוח האמיתית של מורה,
הקטע שהכי אהבתי אצל מיאגי בסרט היה שהם נכנסו למועדון קראטה של החברה שהרביצו לדניאל, רואים אותם מתאמנים למציאות, אין רחמים!
דניאל כולו פוחד מהתוצאות שעלולות להיות, ו...

המאמן של המועדון: האויב לא זכאי לרחמים, מה הבעיה אדון לורנס?
לורנס (התלמיד מנהיג החבורה שהרביצה לדניאל) מסביר לו בלחש.
דניאל אל מיאגי: בחייך, בוא נשכח מזה.
מיאגי: חכה, עדיין לא.
המאמן: כיתה, יש לנו אורחים.
הסתדרו מאחורי.

השיחה בין מיאגי למאמן,
המאמן אל מיאגי: שמעתי שתקפת כמה מהתלמידים שלי אמש.
מיאגי: חוששני שהעובדות התבלבלו.
המאמן: אתה קורא לאדון לורנס שקרן?
מיאגי: לא קורא לאף אחד כלום.
המאמן: למה אתה כאן, איש זקן?
מיאגי: באתי לבקש שיעזבו את הילד בשקט.
המאמן: מה העניין? הילד לא יכול לטפל בבעיות של עצמו?
מיאגי: בעיה של אחד אל אחד, כן.
בעיה של חמישה אל אחד, יותר מידי לבקש מכל אחד.
המאמן: זה מה שמפריע לך, היתרון המספרי?
ובכן אנחנו יכולים לסדר את זה - מתחשק לך להתמודד לורנס - כן המאמן!
מיאגי: לא עוד לחימה.
המאמן: זה מועדון קראטה לא חוג סריגה!
אתה לא נכנס למועדון שלי, קורא תיגר ועוזב, איש זקן.
עכשיו תעלה את ילד שלך על המזרן או שלי ולך תהיה בעיה.
מיאגי: יותר מידי יתרון - המועדון שלך.
המאמן: תבחר מקום.
מיאגי: טורניר (טורניר אליפות הקראטה "כל העמקים").
המאמן: יש לך אומץ, איש זקן.
ממש אומץ.
אבל אני חושב שנוכל לארח אותך.
נכון, אדון לורנס?
לורנס: כן המאמן!
המאמן אל לורנס: חזור לשורות.
מיאגי: עוד בקשה קטנה אחת.
המאמן: שיהיה מהר.
מיאגי: עיזבו את הילד בשקט להתאמן.
המאמן אל מיאגי: יש לך הרבה דרישות, לא ככה?
אבל אני אוהב את זה.
אני אוהב את זה.
המאמן אל התלמידים: אף אחד לא נוגע במפונק הזה עד הטורניר.
זה מובן?
התלמידים: כן המורה!
המאמן אל מיאגי ודניאל: אבל אם לא תופיעו... יחל המצוד... אחריו (מצביע לכיוון דניאל) ואחריך (מצביע לכיוון מיאגי).

מיאגי והמאמן קדים קידה אחד לשני ומיאגי יוצא עם דניאל מהמועדון.

מחוץ למועדון,

דניאל אל מיאגי: אני לא מאמין לזה.
אני לא מאמין!
מיאגי: מה?
דניאל: למה שהכנסת אותי שם.
אמרת שתשפר לי את המצב.
מיאגי: שיפרתי.
דניאל: איך?
מיאגי: איך? הרגע חסכתי לך חודשיים שלמים של מכות.
דניאל: נהדר, אני לא יכול לחכות.
עכשיו באמת יש לי למה לצפות.

דניאל ומיאגי מגיעים אל מגרש המכוניות,

דניאל: מה אנחנו נעשה כאן?
מיאגי: נתחיל להתאמן, דרושה הרבה עבודה.
הטורניר יגיע לפני שתרגיש.
דניאל: בדיוק מזה אני מפחד.

הם יוצאים מהמכונית,

דניאל אל מיאגי: המאמן הזה באמת משוגע.
אתה באמת מאמין שאני אנצח את הבחור ההוא? (הכוונה את לורנס)
מיאגי: זה לא חשוב.
מאמן משוגע מאמין בכח האגרוף.
טיפשי, אבל זו עובדה של החיים.
ניצחון, הפסד -לא משנה.
אתה עושה קרב טוב,
מרוויח כבוד.
ואז אף אחד לא יציק.
דניאל: הם יקברו אותי במקום שאפול.
מיאגי: כך או כך הבעיה נפתרה.
חכה כאן.

מיאגי חוזר עם דלי מים וספוג (הסצינה מתרחשת במגרש מכוניות),

מיאגי: דניאל, חייבים לדבר.
הולך על הכביש.
הולך בצד ימין - בטוח.
הולך בצד שמאל - בטוח.
הולך באמצע, במוקדם או במאוחר, אתה תימחץ כעינב.
כאן, בקראטה, אותו דבר.
או שאתה עושה קראטה,
או שאתה לא עושה קראטה.
אם אתה עושה "נראה לי" קראטה - אתה כמו העינב.
מבין?
דניאל: כן, אני מבין!
מיאגי: עכשיו, מוכן?
דניאל: כן, אני מוכן.
מיאגי: כן.
תחילה נעשה חוזה קדוש.
אני מבטיח ללמד קראטה, זה החלק שלי.
אתה מבטיח ללמוד, אני אומר, אתה עושה -בלי שאלות זה חלקך.
עיסקה?
דניאל: עיסקה (מושיט את היד).
מיאגי: (מניח לדניאל ספוג רטוב על כף היד).
קודם שטוף את כל המכוניות, אחר-כך ווקס.
דניאל: למה אני צריך ל...
מיאגי: תזכור עיסקה - בלי שאלות.
דניאל: כן, אבל...
מיאגי: (משתיק אותו ואומר...)
מורח ווקס - יד ימין.
מנגב ווקס - יד שמאל.
מורח ווקס.
מנגב ווקס.
שאף דרך האף.
נשוף דרך הפה.
מורח ווקס.
מנגב ווקס.
אל תשכח לנשום, חשוב מאוד.
מורח ווקס.
מנגב ווקס.
מורח ווקס.
מנגב ווקס.

וההמשך ידוע...

נערך לאחרונה ע"י KIBODO בתאריך 08-06-2008 בשעה 14:53.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:28

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר