לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים אל פורום המילואימניקים חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מילואים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-06-2008, 14:09
צלמית המשתמש של The Cheff
  The Cheff The Cheff אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.06
מילואים במטבח

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3553573,00.html

חיילי המילואים מחטיבת הראל זומנו לאימון בן מספר ימים במתקן אדם, במהלכו התבקשו על-ידי מפקד הבסיס לבצע תורנויות מטבח. לאחר שבאחת התורניות נאלצו המילואימניקים לנקות פחים, הגיב מפקדם הישיר בזעם ושלח אותם הביתה

לא על הלוף לבדו. בצה"ל ישנו כלל לא כתוב, לפיו אנשי מילואים זוכים ליחס טוב יותר מאשר חיילים המשרתים בסדיר - אבל מה קורה כאשר הכלל הזה מופר? בשבוע שעבר הופסק במפתיע אימון של חטיבת הראל, לאחר שהמילואימיניקם התבקשו להשתתף בתורנות מטבח.

עשרות מפקדים וחיילים במילואים זומנו בשבוע שעבר למספר ימי תרגול ירי ורענון מקצועות, במתקן אדם. הבעיות החלו לאחר שמפקדי הבסיס ביקשו שאנשי המילואים ישלחו תורני מטבח. מפקדי המילואים לא אהבו את ההחלטה, משום שבבסיס משרתים גם חיילים הנמצאים בשירות סדיר. לטענת המפקדים אין זה ראוי שחיילי המילואים יבצעו תורנויות במקום להתאמן.

למרות המחאה, נשלחו מקרב המילואימניקים ארבעה תורני מטבח שסיפרו אחר כך, כי נאלצו לנקות פחי אשפה לצד חיילים בשירות חובה. מפקד האימון, קצין מילואים בדרגת רב-סרן, ששוחח עם הארבעה, לאחר שהשלימו את המטלה, הודיע להם כי הם האחרונים שיבצעו את התורנות.
התגובה של מפקדי מתקן אדם לא אחרה לבוא, למחרת הם סירבו להכניס את חיילי המילואים לחדר האוכל, בטענה שלא שלחו תורנים. רק לאחר שעה של דין ודברים הורשו המילואמיניקים לאכול.

הכתבה המלאה בקישור שצורף.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-06-2008, 15:24
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי The Cheff שמתחילה ב "מילואים במטבח"

מתקן אדם אינו בסיס שמאמן מילואים באופן קבוע (וכשהוא כן, הוא מאמן יחידות מיוחדות), כך ששם עדיין העניין לא נקלט.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 10-06-2008, 21:11
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "בבסיס שמטפל בהרבה אנשי..."

לא - אני מציין עובדה. לאנשי קבע וסדירים אין מודעות לנושא ולכן הברדק. בבא"פים ומל"י רואים הרבה פחות ברדק (ואגב, גם שם דורשים תורנים, ולגדודים יש עובדי רס"ר...)

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 12-06-2008, 20:43
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile

לפי הכותרת חשבתי כבר,שלמישהו התמזל המזל לעשות את כל המילואים במטבח.

אני,ג"ובניק,עשיתי מילואים ליד דימונה(אפשר לנחש,איפה) וגם שם ביקש מפקד הבסיס אנשים לתורנויות מטבח-פה יום שישי,שם שבת,בוקר,ערב,חג,שבוע כן,שבוע נוותר.לא אמרו כמה אנשים,רק שיהיה נקי.האמת לא משהו רציני,אבל מפריע קצת,במיוחד אם מדובר באדם בן 35 שמדבר עם בן שלו שרק חזר מבית ספר.
לא נראה לי שמישהו מאיתנו היה מסכים לעשות מטבח,אם היה מדובר בבסיס כמו פלמחים,גם אם האלטרנטיבה היתה להשתעמם כל היום.

ישן 13-06-2008, 23:02
צלמית המשתמש של Linebacker
  Linebacker Linebacker אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.02
שלח הודעה דרך ICQ אל Linebacker
לפחות גיבו אותם

לי יצא באחד מהאימונים להיות עד למקרה ממש מרגיז ומטופש שמוכיח לפעמים את חוסר ההיגיון בצה"ל:

בהמלך אימון חובשים שהתאג"ד שלנו ביצע,נכנסו לפתע שני חיילים סדירים לכיתה ודרשו שיבואו איתם 4 חיילים. למה? "הרס"ר צריך..". מכייון שהיינו באמצע האימון החוג"ד שלנו התעקש שאף חייל לא יצא ושנמשיך באימון,הזוג מצידו לא ויתר אבל בסוף עזב את המקום. אחרי מספר דקות בגיע לפתע הרס"ר - סוג של אדם שאתה לפעמים תוהה האם בגלל אנשים כמוהו הפסדנו במלחמה - וצורח "שארבע חיילים ירימו את התחת שלהם ויעופו החוצה!" מה עושים? מתקשרים לפיקוד... הסמ"פ מגיע לברר את פשר העניין והרס"ר צועק לעברו שהוא דורש 4 חיילים "עכשיו ומהר!". למה? "אני צריך אותם!" לאיזה תפקיד? "לא משנה,אני צריך 4 מילואימניקים" לכמה זמן? " כמה שאני אצטרך". למזלנו הסמ"פ שלנו הוא אדם חכם ועם שכל בקודקוד. הוא סירב והסביר שמדובר באימון חשוב ליחידה כבכלל והוא לא יכול להוציא כמה חיילים סתם ככה. הרס"ר התעצבן,התחיל לצעוק שם עוד פעם. אנחנו השמכנו להתאמן,ובסוף הוא עזב.
בערב,הרס"ר,מלווה באחד הרס"פים (שהוא איש נחמד,אבל די אהבל) הגיע למתחמנו ודרש עוד פעם 4 חיילים, הרס"פ הגאון ישר הצביא עלי ועוד 2 חובשים ואחד הנהגים "אתם,לכו איתו ותראו מה הוא רוצה". שאלנו מה צריך,הרס"ר מצידו השיב ב"מחר ב8 בבוקר אצם אצלי במשרד,מוכנים לעבוד". זה לא נראה לנו,דיברנו עם החוג"ד והסמ"פ. הם מצידם הורו לנו לא להתייצב והם כבר יבררו.
למחורת בבוקר,השעה 9 ואנחנו מתכוננים ליציאה לשטח,פתאום צעקות - הרס"ר הגאון הגיעה למתחם היחידה וישר התחיל לצעוק על זה שלא הגענו. הסתבר שהבחור פשוט רצה אותנו ככוח עבודה בגלל שהוא החליט לעשות קצת שיפותים בבסיס. כמובן שמילואימניקים נפלו לו מהשמיים כמו מתנה. כמובן שלא הלכנו איתו,והיחידה שלנו לא שיחררה לו אף חייל (3 העובדים הכללים לא יכלו להגיע לאימון,ושאר האנשים קיבלו תפקידים של סמב"צים,נהגים מלווים,אפילו אחד נעשה מש"ק שלישות - כלומר אי אפשר לוות על עף אחד) האידיוט ניסה לעשות עוד שטויות (כולל ניסיון להפיל עלינו עבודות רס"ר על מנת שישחררו אותנו הביתה...) קיצר - לפעמים צה"ל מתנהג בצורה ממש ביזיונית למילואימניקים שעוד מסכימים לבוא. אח"כ מתפלאים למה אנשים כבר לא מגיעים...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:14

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר