לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-03-2005, 18:07
  apasniy_arab apasniy_arab אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי o.k שמתחילה ב "להלחם בשביל המדינה ולא בשביל הסיכה"

מסכים עם הכל,

1. זה לא משנה עד כמה הסיכה גדולה או יפה, או הכומתה זוהרת ואם היא צהובה עם נקודות חומות ופסים, כשכל לוחם יעבור 4 או 6 או 8 חודשים של קריעת תחת, ועמידה במכשולים שלפעמים קשה לדמיין שאדם ממוצע יכול לסבול, אז לא משנה גם אם הסיכה זה זין מברזל, הלוחם יהיה גאה בה יותר מהכל, כי הוא יודע שהוא השיג אותה ביושר, ובמאמץ זיעה ודם רבים. אז הויכוחים של איזו סיכה יותר יפה ויותר גדולה, או הפייבוריטים שלי : "אני לא הולך לשייטת, אני אלך לשלדג, כי הסיכה שלהם יותר יפה, ויותר גדולה, והם גם הרבה יותר פטישים!" , די מיותרים, ילדותיים, וטפשיים.

2. בקשר לשיחה של לוחם תורם יותר או ג'ובניק תורם פחות... לדעתי האישית, ככל שבנאדם מקריב יותר (ולא הכוונה לחיים), אלא זמן, ולילות, ואפילו בריאות, ומאמץ, וזמן עם חברים, משפחה,חברה וכו', הוא תורם יותר.
אני אתן דוגמא שממחישה, יש אדם שזקוק להשתלת כלייה בדחיפות:
ויש פרופסור שממציא תרופה או מכשיר מיוחד שעוזר להמון אנשים להבריא במקרים האלה, ואנשים שזקוקים לכלייה חדשה, ישתמשו במכשיר שהוא המציא ויבריאו, ומצד שני, יש אדם רגיל, שתרם כליה, סתם כי הוא בן אדם טוב לבחור שהיה צריך כליה.

אז מי יקבל את ההכרה וההערכה, הפרופסור שעבד שנים על גבי שנים על התרופה, או הבחור שנתן מעצמו והקריב את הבריאות שלו למען הבחור החולה. כמובן שהבחור שתרם את הכלייה, גם אם הוא לא השקיע כלום, אבל הוא הקריב למען מטרה מקודשת, וזה כבר הרבה יותר נעלה וחשוב. כי הפרופסור - זה בכל זאת העבודה שלו, מצפים ממנו לעשות זאת, ומהתורם לא מצפים לתרום.
לכן לדעתי האישית, גם אדם במקרה הצבאי, הציל חיי אדם תוך כדי סיכון החיים שלו , תורם יותר, מאדם אחר שנמצא בתפקיד שלא דורש הקרבה כמעט בכלל, והצליח להמציא נשק חדשני לדוגמא, שכביכול בעקיפין הציל הרבה אנשים.

אבל זאת רק הדעה שלי.

נערך לאחרונה ע"י apasniy_arab בתאריך 12-03-2005 בשעה 18:09.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-03-2005, 20:03
  snipeair snipeair אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.05
קודם כל אני רוצה לברך את יוזם האשכול הזה - כל הכבוד לך גבר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי o.k שמתחילה ב "להלחם בשביל המדינה ולא בשביל הסיכה"

דבר שני
מה שקורה היום בשטחים (בט"ש) זה ממש אבל ממש עיוות תרשו לי לומר של הלחימה כפי שהיא צריכה להתנהל - וזה כך אך ורק עקב המצב המדיני בו אנו מצויים.
את העימות הנ"ל היה אפשר לסיים ממזמן... אילולא עולמנו הטוב וחברינו האירופאים.
סיירות למיניהן ויחידות מובחרות הן אולי השמנת של הצבא אך התפקיד שלהן מזערי למדי כאשר העימות הוא קונבנציונלי ואז החלק המכריע שייך כידוע בחשיבות לחיל האוויר שריון תותחנים וחי"ר (גדודים כאשר לסיירות תפקיד של עמידה לפני הכוח לצרכים השונים).
סיירות כמו מטכ"ל שייטת וכו' לכולן יש פונקציה אסטרטגית חשובה מאוד אך לעיתים די נקודתית.

השאיפה להתקבל לאחת הסיירות האלה הינה מבורכת מאוד וכל אדם שרק ניגש ומכריז על רצונו להיות בהן צריך לקבל כבוד משום שהסיירות האלה לוקחות מהבנאדם הרבה מאוד (מאמצים גופניים לא יאמנים ולעיתים פציעות). רצונו של אדם להיות בסיירת הוא ברוב המקרים עקב האמונה של הבנאדם ביכולתו לעמוד בקשיים הנ"ל ורצונו להגשמה עצמית מבורכת. אך כל חי"ר הוא קשה מאוד מאוד מאוד(מאוד מאוד מאוד) אז לכולם מגיע "כבוד".
עצם זה שאנשים רוצים לקבל כבוד זה אנושי - אבל הכבוד ממש אבל ממש לא יחזיק אף אחד מתחת לאלונקות ולמסעות הבלתי נתפסים לפעמים (או בדיונות למיניהן... ). כך שדיבורי סרק על כבוד צריכים להשאר ולהמשיך להתפס כדיבורי סרק.

לעניות דעתי, כל לוחם שבא להיות בקרבי ובא לעשות את העבודה כמו שצריך (אפילו אם לפעמים זורק זין שזה גם טבעי) כל הכבוד לו כי הוא שם את עצמו בסיכון למען העם שלנו וקיומו.
ישן 13-03-2005, 11:36
  שולה מוקשים שולה מוקשים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.03
אמת יציב ונכון.

הסיבה שאתה הולך ליחידה מובחרת זו או אחרת חייבת להיות מתוך אידיולוגיה...
אחרת אתה פשוט לא תתקבל לשם..
תנסו לעבור פסיכולוג בזה שתגידו לו כשהוא ישאל למה אתם רוצים להיות ב איקס "כי יש להם כומתה פצצתית נעלים בצבע סגול חציל ויש להם נשק מאגניב" אם זה לא בא ממכם אפילו אם תנסו להגיד לו את מה שהוא רוצה לשמוע הוא יקלוט את זה עליכם..
ונניח שהוא לא יקלוט את זה בואו נגיד שכל המסלול אתם תיבחנו על רמת המוטיבציה שלכם והמוכנות שלכם להקריב בשביל אידיאל מסויים.
תאמין לי שכשיעירו אותך ב חמש לפנות בוקר כל יום ובסוף היום כל יום ויתנו לך להיכנס למים של איזה 17 מעלות במקרה הטוב וזה בגשם ברד ומה שלא תרצה..
או שיוציאו אותך למסע אלונקות ברחבי הבסיס כשקר לך אתה רעב ואתה מת אבל מת לישון וכשתישאר שבת סתם כי המפקדים החליטו שאתה לא צריך לצאת אז הסיכה והכומתה יעניינו לך אני לא רוצה להגיד את מה...
כי אתה תרצה לחזור הבייתה, ואז אם אתה לא רוצה את זה באמת אתה פורש כי אף אחד לא יעבור סבל שכזה סתם בשביל סיכה מצוקמקת ...
הקטע של הסיכה שזה מעין משו שמסמל את זה שאתה כבר ברשות עצמך זה הדבר שאתה שואף אליו זה נותן לך מוטיבציה אתה יודע "הנה עוד חודשיים טקס סוף מסלול ותהיה לי סיכה ואז אני כבר לא אהיה בלחץ ובמבחן כל הזמן".. וזה נותן לך מוטבציה למשוך עוד כמה מטרים למרות שאתה קצת לא רואה בעיניים וקצת במצב היפותרמיה ואולי קצת מקיא על עצמך את ארוחת הבוקר.. אבל אתה יודע שהנה אוטוטו זה נגמר..
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:05

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר