לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-03-2005, 17:37
צלמית המשתמש של Gwenhwyfar
  Gwenhwyfar Gwenhwyfar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.05.03
שלח הודעה דרך MSN אל Gwenhwyfar
סליחה אבל זה שטויות במיץ עגבניות
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי R.I.P שמתחילה ב "לדעתי זה נכון."

המבחנים שעושים לך בצו הראשון הם אולי עשירית מתוך המדדים שאולי יכולים לשקף את היכולות שלך באמת .
הבעיה במבחנים הפסיכוטניים היא שאין להם אפשרות באמת לשקף מה האדם שווה וזו טעות .

ולהזכירכם, חלק מהקב"א בנויה ממצב קיומי (השכלה, מצב משפחתי, מגורים וכדומה) .
אני יכולה להגיד עכשיו בשיא הכנות שהציונים שיש לי מבחינת המוזן הם טובים אבל הקב"א שלי בכלל לא מדהימה .
חלק גדול מהקב"א מושפע לדעתי מכך ששני ההורים שלי לא שירתו בצבא (מסיבות בריאותיות) ואני בת יחידה .
וזה תאכלס שיא המסריח, שאדם צריך "לסבול" בשל נסיבות שלא תלויות בו .
ו-כן, אני לפני שהתגייסתי סבלתי מאוד מהנושא כי רציתי להיות בתפקיד בחיל החינוך ופסלו אותי על הסף כי הקב"א שלי לפי המדדים המטומטמים שלהם לא התאימה לתפקיד, אבל במבט לאחור- ההפסד כולו שלהם, יעיד המפקד שלי כיום .

ולסיכום- אני אישית פשוט חושבת שלצבא יש עוד הרבה במה להשתפר מבחינת הטיפול במלש"בים .
אם זה אומר החל מצו ראשון, מבחנים פסיכוטכניים מעמיקים ומעניינים יותר וכלה במיונים לתפקידים .
ובהחלט יש עוד מקום להתחשב בחיילים במיונים לתפקידים, בל נשכח שמוטיבציה לרוב גוברת על יכולות .

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-03-2005, 07:15
  גולבו כחולות גולבו כחולות אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.08.02
אתה טועה ובגדול
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי 5ariel5 שמתחילה ב "דבר אחד שלא מצא חן בעיני בצה"ל"

הקב"א זהו אחד הכלים היותר טובים שיש לצבא כדי לדעת מראש על המלשבי"ם.

תאר לך שהיו נותנים לכל המלשבים להתמיין לטיס, ברור לך איזה בזבוז משאבים אדיר זה היה, כך כשיש את הקבא מנוטרת לה קבוצה מצומצמת יותר שמתוכה יכולים לצאת האנשים המתאימים ויש חיסכון בזמן וכסף על בחינה של קבוצה רחבה יותר.

כמו כן פרט למקרים לא רבים של אנשים שלא השקיעו במבחנים ואולי הקב"א שנקבע להם לא משקפת את המציאות (אבל אם הם לא השקיעו סימן שזה כן משקף כי הם היו טמבלים באותו זמן) הקב"א קובעת באופן כמעט מדוייק את רמתו של אותו מלש"ב וממינת אותו בקבוצת האיכות אליה הוא שייך.

אז נכון שיכול להיות שבמקרה מסויים יפספסו אדם בעל מוטיבציה כמו במקרה שאתה מציין אבל אלו מקרים מעטים ובודדים והרוב של המקרים הוא ההפך והקב"א משקפת ומדייקת והיא הכלי הטוב ביותר למדידה מראש של המלשבי"ם.

ישן 17-03-2005, 14:46
  גולבו כחולות גולבו כחולות אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.08.02
הקב"א שלי לא 11 ולא כלום ואין קשר בין הקב"א שלי לבין הדעה שלי.
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Orphan שמתחילה ב "גולבו כחולות ידידי"

הקב"א משקפת במדוייק את היכולות של המלש"ב, האמן לי שכימצאו כלי טוב יותר לבחינה של יכולות המלש"בים ישתמשו בו, בגלל זה אתה גם עושה בצו הראשון מבחנים בנוסף לכל אותם נתונים שאתה מעביר, כך יוצא שגם אם יש (ויש) אדם בעל נתונים ויכולות גבוהות אך שהוא אינו לומד (דבר שפוגע בקב"א) עדיין הוא יתמיין לקבוצה איכות מתאימה לו על פי המבחנים הפסיכוטכניים.

כמו שאמרתי גם בכל דבר יש טעות אבל ב 99 אחוז מהמקרים הקב"א משקפת ולכן אין צורך לשנות שיטה שלמה בגלל אדם אחד או כמה בודדים (שכמו שאמרתי אם הם לא השקיעו במבחנים שלהם אז כנראה שהקב"א בסופו של דבר כן משקפת).

ישן 18-03-2005, 09:05
צלמית המשתמש של Gwenhwyfar
  Gwenhwyfar Gwenhwyfar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.05.03
שלח הודעה דרך MSN אל Gwenhwyfar
מינימום מקרים ?
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי גולבו כחולות שמתחילה ב "אני יודע שהוא התכוון ל 56 אבל אין לי 56... אתה יצאת פקק ובקבוק....."

יקירי, אתה מדבר עם בחורה שמתעסקת בכוח אדם וכל שבוע פוגשת חיילים (הן חדשים והן ותיקים במערכת) .
בשנה שלי בתפקיד אני יכולה לומר שראיינו לפחות 50 חיילים ועד כה לא נתקלתי באחד שלא הייתה לו
בעיה כלשהי או אי- שביעות רצון מסויימת מהמערכת .
וזה לגיטימי, כמובן שאי אפשר לרצות את כולם ולא כולם מתאימים למערכת, אבל זה לא סותר את העובדה שיש לצבא עוד מה ללמוד בתחום הטיפול במלש"בים, בזה אין לי בכלל ספק שאפשר יותר ללכת לקראת החיילים שנותנים למעשה את עצמם למערכת (ואני לא מדברת על ההבדלים בין אופי שירות קרבי לשירות תומכ"ל, אלא הרעיון בכלליותו) .

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 17-03-2005, 15:19
  1_xXx_ 1_xXx_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.09.04
....
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי טליק שמתחילה ב "מצבך טוב"

לא הייתי אומר שהקב"א טעות כי זה לא נכון אבל אני יכול להגיד בביטחון רב שהם עושים את הצו ראשון בגיל יחסית מוקדם כאשר אף אחד כמעט לא חושב על הצבא. מי חשב על הצבא בכיתה י'א. הדבר הזה דופק להמון מלש"בים את העתיד הצבאי לפי דעתי שהם שלא יודעים מה משמעותו של הקב"א וזה רק בגלל שהם צעירים ופעורים ואחרי זה שמגיע הזמן הם מצטערים ואומרים למה לא השקעתי ולמה זילזלתי בצו ראשון , ואני בניהם ויש לי קב"א51 בגלל שעשיתי מלא שטויות בצו ראשון ואבל בנתיים (יש גם קצונה בעתיד עם אני ירצה) זה לא הפריע לי כי גם אם הייתי מקבל יום סיירות לא הייתי עובר אותו כי באותה תקופה לא הייתה לי את אותה מוטיבציה שיש לי עכשיו והסתדרתי סבבה ועוד שישה ימים אני מתגייס לצנחנים . לכן לפי דעתי אולי הפתרון הכי טוב זה לעשות יום הרצהות ולדבר יותר עם הנוער לפני צו ראשון שיבין את המשמעות כי איתי לא דיברו מספיק לפני הצו ראשון ואני יודע על עוד כמה אנשים ממש שפיצים שהיו יכולים להגיע ממש רחוק אם לא היו עושים את אותה טעות של רבים אחרים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:50

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר