לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-06-2008, 14:51
צלמית המשתמש של nsdq160
  nsdq160 nsdq160 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.04
מחקר חדש: ההשלכות של פעולת מנע צבאית נגד איראן

טרם הספקתי לקרוא אותו אך מחבריו נחשבים לחוקרים רציניים. מאוחר יותר אוסיף את התייחסותי לתוכן.

http://www.washingtoninstitute.org/...licyFocus84.pdf

The Last Resort: Consequences of Preventive Military Action against Iran

Patrick Clawson and Michael Eisenstadt

Format: PDF, 45 Pages
Published: June 2008

Accepted wisdom suggests that preventive military action against Iran's nuclear program would entail significant risks and uncertain prospects of success. Much of the public debate surrounding these risks and uncertainties has focused on strictly military-technical considerations. Although important, these issues do not address the key political and contextual questions underlying any discussion of prevention and deterrence. For example, how would Iran -- and the international community -- respond to military strikes? Would such action convince the regime to permanently abandon its nuclear activities, or would Tehran simply rebuild? And what effect would such action have on subsequent diplomatic or military efforts?
In this paper -- the fifth entry in The Washington Institute's "Agenda: Iran" series -- Patrick Clawson and Michael Eisenstadt scrutinize these and other questions in an effort to understand exactly what preventive action would entail if the diplomatic road reaches a dead end. In doing so, they touch on the various scenarios under which such action might unfold, emphasizing the crucial role that context -- including the international political climate, Tehran's stance toward its nonproliferation commitments, public opinion in the United States and Iran, and similar factors -- would play in the success of any preventive strategy. Whether military force is viewed as a threat to gain diplomatic leverage or an actual "last resort," policymakers must come to a realistic understanding of its consequences if they hope to end the Iranian nuclear threat for the long term.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.washingtoninstitute.org/contentImages/48528fa17c006]

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-06-2008, 18:13
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
גם אני לא קראתי עוד
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי nsdq160 שמתחילה ב "מחקר חדש: ההשלכות של פעולת מנע צבאית נגד איראן"

אבל קראתי מאמר ב- ISRAEL EVENING JOURNAL OF SCIENCE (הידוע מעת לעת בכינויו "מעריב"), שארה"ב נזפה קשות בישראל על יבוא הפיסטוקים מאירן במסווה של יבוא מטורקיה. אני חושב שאם חלילה מישהו יפציץ מטרות באירן, יבוא זה יופסק לאלתר, ואז כל חובבי הספורט בארץ יכנסו לקריזה איומה.......

במחשבה שניה - זה רע ליהודים? מוטב שיזהרו מאיתנו כשכל מפצחי הפיסטוק בקריזה! כן! להפציץ את אירן עכשיו!

ובמחשבה שלישית, זכורני שבתקופת העיסקה הסיבובית המפורסמת שבה סיפקנו טילי הוק לאירן, בתמורה הם שילמו למחתרת הקונטרה, שקנתה נשק מה-CIA, וה- CIA החזיר לנו, או משהו כזה, גם באותה תקופה היינו מוצפים בפיסטוקים באיכות גבוהה במיוחד, וד"ר שמועתי אמר אז שזה כדי שהאניות מאירן לא יחזרו ריקות......

נערך לאחרונה ע"י DZZ בתאריך 16-06-2008 בשעה 18:15.
ישן 17-06-2008, 01:06
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי nsdq160 שמתחילה ב "מחקר חדש: ההשלכות של פעולת מנע צבאית נגד איראן"

טוב קראתי חלקית (רפרוף לעומק כפי שאני אוהב לומר).
ידידי NSDQ160 אולי לא יסכים איתי אבל הדו"ח הזה שטחי למדי. לפחות במה שאני הייתי מעוניין למצוא בו הוא לא מכיל אינפורמציה רצינית. מצד שני אולי טוב שכך. מה שחסר ולמה שאני מתכוון היא מהן באמת דרכי הפעולה (ברמה הטקטית ממש) שפתוחות בפני אירן - ויש לצערנו רבות כאלו. מצד שני כאמור אולי לא רצוי לתת להם רעיונות (לא שאני חושב שחסרים להם). בקיצור בתחום הזה לפחות המחקר הזה לוקה מאד בחסר מצד שני אולי לא זאת הייתה הכוונה (אולי יש מחקרים מסווגים שכן כוללים תרחישי פעולה אירניים אפשריים).
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:05

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר