לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-04-2007, 01:04
  apasniy_arab apasniy_arab אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.04
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי יואב שמתחילה ב "מאה אחוז"

מעצבן אותי שכל חי"רניק שעבד איזה פעם פעמיים עם איזה צוות של מוד"ש חושב שהוא מכיר את כל החייל, ואת כל היחידות שקיימות... תאמין לי שעבדתי עשרות פעמים עם חי"רניקים, מכל הסוגים והצבעים, ותאמין לי שרובם הרבה פחות ממה שציפיתי מהם, בכל המובנים... וגם עם יחס"רים שעבדתי לא כולם כאלה מטורפים כמו שנוח לחשוב...
אז נפלת על צוות לא משהו, ואתה מכליל את כל החייל.
אחד היתרונות שיש בלוחם איסוף,, זה עבודה עם כל הצבא..כל היחידות של הצבא... החל מהכי פשוטות ועד ההכי מטורפות וגם כאלה שלא שומעים עליהם. תאמין לי שאם אני אתחיל לספר על כל אחד עד כמה הוא מסריח על כל גדוד חי"ר שהוא בלוי...וכו'... יקח לי כמה דפים.. אבל זה חסר טעם.. כי אין מה לשפוט פעילות אחת/צוות אחד/פלוגה אחת ולהגיד ככה זה כולם - זה צורת מחשבה של חי"רניק פשוט שלא יוצא מהפילבוקס שלו... שכל מה שהוא מכיר זה את המטר על המטר של המחסום ולא ראה את הצבא מעבר לזה. תתבגר קצת, ותצא מנקודת הנחה - שאם אני, סתם דוגמא, עבדתי עם גדוד X בגזרה Y, וכשהתחילו לירות עלינו/היה הפס"ד/משהו השתבש, הם חירבנו במכנסיים ולא ידעו מה לעשות, אז אני אגיד ש"כל החי"רניקים פחדנים מראשון הקצינים עד אחרון החיילים..." כנראה זה לא יהיה הכי נכון/חכם מצידי.
אני בטוח שלא עבדת עדיין עם שלושת הגדודים, ועם כל הפלוגות הרגליות בכל הגדודים, ועם כל הצוותים של כל הפלוגות האלה.

ארדוף אוייבי ואשיגם, ולא אשוב עד כלותם..

(מרץ 05 לשעבר)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-04-2007, 20:46
  sterling27 sterling27 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.09.06
אני לא יודע מי זה תומר
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "הרחיבו - מציע למחוק."

ובקצרה לגדודי מוד"ש יש פלגות ייעודיות/רגליות שעושות עבודה איכותית ביחס למערך הכולל
העבודה האיכותית חשובה ביותר משום שלמשל החיזבאללה והחמאס למדו את הזוויות של התצפיות הנייחות ולא מעט דברים נעשים בשטחים מתים, מתחת לפני הקרקע, ועוד
למשל המלחמה האחרונה הדגישה שחסרה עבודה איכותית כזו שיכולה לשנות את כל הבנת תמונת המצב
אך זה נובע ממגבלות של כח אדם איכות כח אדם אימונים כפיפות למשימות בט"ש ועוד בעיות שלפתע גילינו במלחמה האחרונה...
בגבול הצפון לדוג' פרוסה פלגה רגלית (ואין פה מימד כמותי במילה פלגה) על פני כל המרחב
את הפלגה של גדוד נשר גדוד שבזמנו היה גדוד הקשתים אני מכיר מראשיתה כיוצאי תצ"מ
הם הגיעו ליחידה של בנות שהוקמה בברדק ובדיחה בחיל שהוקם בברדק ובדיחה
היו מאבקים רבים על תקנון וציוד ותו"ל
היו המון פשרות מכאיבות (למה צוות תצפית שיושב בבית חנון לא יצויד לעולם בצלף על גופתו המתה של הקמש"ר...)
יש המון השגות על המקצועיות נתקלתי(בגזרה אחרת של פד"מ) בזלזול ועבודה בחאווה על יציאה מנקודת הנחה שממילא הם לא יודעים ואין להם ציוד לאתר פעילות שלנו
אך מצד שני אלה חיילים סופר קרביים (מבחינת דרישות וקרבה לקו האש) הכלולים בשם מוד"ש שסופגים קיתונות של בוז ועושים עבודה אינטנסיבית בתחומים שהפלס"רים כבר מזמן שכחו שהם אחראים עליהם

ישן 10-03-2008, 15:46
  Gevaldic Man Gevaldic Man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.04
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ענקנמן שמתחילה ב "מעניין אם יש עדיין בצבא..."

עם פלוגה במוד"ש רוצים להפיק סרט אז שיש להם לבריאות' אבל יש דרכים לעשות זאת' בלי להראות אמצעים' ולא כל יחידה בצה"ל חייבת לקבל 3 דקות בחשות כל סופ"ש וכתבה בעיתון...

אין לזלזל במוד"ש כמו שאין לזלז בכל ידחידה אחרת.
הם עושים אצת עבודתם בצורה הטובה ביותר.
עזה הייתה לבית שני שלי בערך שנה ויצא לי לעבוד במקביל למוד"ש שסייעו לנו- היו צוותים פחות מקצועיים והיו יותר.
הם לא יחידת עלית' ולא על זה הם צריכים למכור את עצמם. הם צריכים להיות גאים בעבודה הקשה שלהם ודווקא לדחוף את עניין של "אנחנו העיניים של..." כמוטו שלהם. הם לא קילרים ולא לזה גייסו אותם-
היה לי את העונג לפגוש חברה מאוד רצניים ונחמדים במוד"ש ונותן להם את הכבוד המגיע להם.

אמש כתבתי ליוסיפון בפרטי אודות סרטון מוד"ש שראתי ביוטוב- כנראה אטותו הסרטון שעליו מדברים כאן אך אני לא יכול לראות מכיוון שאני בעבודה...
בכל מקרה' מה שמאוד הפריע לי היה הכיתוב ואינפומציה שנכתב על היחידה "המאוד מאוד מסווגת ומיוחדת"... כולל מספרי יחידות עבר וגם הווה שאינם צריכות איזכור במדיה... זה עצוב לי שכדי שיהיה לחברה איזהו עילה והילה הם צריכים לקשר את עצמם ליחידות אחרות ותוך כדי הם חושפים אותם...
להפסיק לזרוק שמות ומספרי יחידות מהעבר (במיוחד מסווגות) כדי לתת לך איזהי העלה ברמה שלך- אתה לא היחידה הזאת ואתה א"פ לא תהיה ותכלס אין לך מושג מה עשו או עברו. זה כמו שלוחמי שמשון כל היום ידברו על כך שהם גלגול של שמשון באזח"ע בשנות ה80 ו90 והם ממשיכים את המסורת- שזה פשוט לא נכון.
אז נכון- הם הוקמו לאחר פירוקם של ייחדות מיוחדות אחרות' אבל חצי מהצבא שלנו מוקם כגלגולים לידחיות מיוחדות... וכמו שצויין כאן מקודם- כיום אין יחידה שאין בה גדוד' פלוdה' מחלקה' צוות' חוליv' חייל בודד- "מיוחד".
אני שמעתי המון צעירים ומלשב"ים מורעלים זורקים שמות ומספרי יחידות שהשאירו אותי בהלם איפה הם שמעו עליהם' אבל א"פ לא שמעתי מישהו מדבר על אחת היחידות הנ"ל ופשוט מדאיג איך כלאחד יודע על הקמותם וסגירתם של יחידות ותתי יחידות שלא אמרורות להיות מודעים לציבור הרחב ואפילו לא לחיילים שלא שייכים.

חג שמח

ישן 10-03-2008, 21:03
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי m_j שמתחילה ב "עם כל הכבוד למוד"ש"

ואפילו אם היום כבר הכל נכון, אני מחזיק יותר מחייל רגיל, ללא כל פק"ל סקסי עם שם אנגלו-סכסי, שעשה מסלול מלא, שעושה שמירות, תורנויות, מעצרים, אימון, קו, מה שיש.
מרוב שאנחנו מתבזבזים על "מלחמה" מול כנופיה של כמה עשרות חיילים פלשתינים, שכחנו ללמד את עצמנו שהצבא הגדול קיים לטובת הבטחת קיום המדינה בעיקר מול איום קיומי, מטיל נושא ראש נפץ הרסני ועד הסתערות פתע בסגנון מלחמת יום הכיפורים. ללחימה מול מה שיש נגדנו היום באיו"ש ועזה מספיק להחזיק חטיבת חי"ר וגדוד מוגבר טנקים.

בהצדעה ללוחמינו, בין אם אתם רגליים, רכובים או אפילו מיוחדים.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 10-03-2008, 22:55
  Nov 03 Nov 03 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.09.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עין טרמית שמתחילה ב "מישהו יודע על היחידה שנחשפה בעזה בחדשות?"

מתי תיפסק היהירות..?

חד משמעית..זאת הסיבה שצה"ל נראה כך..

אוי נו באמת יואב , זה אתה החייל המהולל שטבח בפלסטינאים ב"חומת מגן" ?

או שאתה חושב שאתה מסוגל לבצע את כל הפעולות הנדרשות כדי לאפשר לכוחות להיכנס ללא סיכונים מיותרים ?

לאסוף מ****** מדוייק לגבי מבוקשים ..מחרטות קאסם...התנהלות לילה ויום לאורך הגדר .??

ומה אים החיילות ביושבות ב"ניצים" גם הן חפ"שיות ?! חסרות תועלת..??

הייתי רוצה שתראה סרט אקשן חיי בגזרה הצפונית של אזח"ע מבעד למסך 14 אינץ' שחיו של

חייל ..לוחם.. תלויים בנ"צ שתעביר לו החיילת..

הכל במידה יואב..הכל במידה..ומילאת את תפקידם..אולי אז תעמוד לזכותך היכולת להגדיר הגדרות ..
אז פצמ"ר פה פצמ"ר שם..הכל שווה את זה אחי צריך לשמור כל פיסת אדמה כאן..אני לא מאמין שיוותרו כל כך בקלות .

ישן 13-03-2008, 03:01
  yaniv78 yaniv78 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.03.08
הזוי..
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עין טרמית שמתחילה ב "מישהו יודע על היחידה שנחשפה בעזה בחדשות?"

ocool יקירי,
אין לי מושג מאין באתה ולאיזה יחידה אתה שייך, כנראה שאתה לא לוחם אם צלמת את הכתבה וגם בטח שלא הייתה ברצועה.

זה לא רק שאתה לא יודע מה שאתה אומר, אין לך טיפת מושג!

אני משרת ביחידה שלא נזכיר את שמה (כומתה אדומה)

המון מבצעים עשיתי עם היחידה הזאת ואת כולם עשיתי בתוך הרצועה, הכי עמוק שאפשר להגיע ובמקומות הכי מסוכנים (מקומות שבטח לא שמעת עליהם)

פעמים בודדות הם מלווים פעילויות מרחוק וזה גם בגלל שאין להם מספיק כח אדם לכל המבצעים אז שולחים 2-3 אנשים לפעילות קטנה.

ולגבי מה שאמרת:
"למה הם צריכים ידיות הסתערות, כוונת קלעים, מפרו ועוד כל מיני שטויות, כשהם בכלל לא נכנסים לרצועה? מיותר לגמרי לדעתי."

תשובה:
אם היית לוחם יכלת להבין למה צריך ידיות הסתערות וכוונות טלסקופיות, ואה כן - לא רק שהם נכנסים לרצועה, הם נכנסים יותר עמוק מכל היחידות שעבדתי איתם.

אנשים איכותיים שהצילו את התחת שלי כמה וכמה פעמים, מקווה לעבוד עם היחמ"מ במילואים.

משפט חכם ששיננתי טוב טוב במהלך ה 5 שנים (חומר למחשבה):
"רק מתוך הסתכלות על הצפרדע אי אפשר לדעת כמה רחוק היא תקפוץ"

תשמרו על עצמכם.

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 13-03-2008 בשעה 08:34.
ישן 13-03-2008, 06:56
צלמית המשתמש של ocool
  ocool ocool אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל ocool שלח הודעה דרך MSN אל ocool
תשתדל שלא לקפוץ מעל הפופיק, עם כל הכבוד.
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי yaniv78 שמתחילה ב "הזוי.."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי yaniv78
ocool יקירי,
אין לי מושג מאין באתה ולאיזה יחידה אתה שייך, כנראה שאתה לא לוחם אם צלמת את הכתבה וגם בטח שלא הייתה ברצועה.

זה לא רק שאתה לא יודע מה שאתה אומר, אין לך טיפת מושג!

אני משרת ביחידה שלא נזכיר את שמה (כומתה אדומה)

המון מבצעים עשיתי עם היחידה הזאת ואת כולם עשיתי בתוך הרצועה, הכי עמוק שאפשר להגיע ובמקומות הכי מסוכנים (מקומות שבטח לא שמעת עליהם)

פעמים בודדות הם מלווים פעילויות מרחוק וזה גם בגלל שאין להם מספיק כח אדם לכל המבצעים אז שולחים 2-3 אנשים לפעילות קטנה.

ולגבי מה שאמרת:
"למה הם צריכים ידיות הסתערות, כוונת קלעים, מפרו ועוד כל מיני שטויות, כשהם בכלל לא נכנסים לרצועה? מיותר לגמרי לדעתי."

תשובה:
אם היית לוחם יכלת להבין למה צריך ידיות הסתערות וכוונות טלסקופיות, ואה כן - לא רק שהם נכנסים לרצועה, הם נכנסים יותר עמוק מכל היחידות שעבדתי איתם.

אנשים איכותיים שהצילו את התחת שלי כמה וכמה פעמים, מקווה לעבוד עם היחמ"מ במילואים.

משפט חכם ששיננתי טוב טוב במהלך ה 5 שנים (חומר למחשבה):
"רק מתוך הסתכלות על הצפרדע אי אפשר לדעת כמה רחוק היא תקפוץ"

תשמרו על עצמכם.

יניב ידידי.
מדברייך, אני מבין של טרחת אפילו לעשות גיגול קטן, לראות מה תמצא על הניק שלי.
אני בסיקור מבצעי, הייתי באינספור מבצעים, במקומות שכנראה אתה זה שלא שמע עליהם. עשיתי קו עם הייעודית וישבתי בבסיס שלהם במשך שישה חודשים. מאז ינואר 2007 לכל הפחות, רגלם לא דרכה ברצועה, וזה בעצם המרמור העיקרי שלהם. הצילו את התחת שלך? אתה כנראה לוחם ממש גרוע אם מישהו מנשר היה צריך להציל אותך, ולא להפך. עם זאת, במבצע אחד הם כן היו בעזה, ענני סתיו. וגם במבצע היחיד שבו הם כן נכנסו הצליחו להפצע להם שלושה חיילים... מאז החליט המג"ד שהם לא נכנסים אלא אם יש מבצע קרקעי רחב היקף, שבו צוותי סיקור מבצעי (יחידה שאני מניח שלא שמעת עלייה) אינם מספקים. אגב, אני מסתדר מצויין עם כוונות ברזל.
משפט חכם שכתב יוסיפון: "אני כותב רק מה שאני יודע, או שאני חושב שאני יודע ואם אין לי מה להוסיף - אני שותק, מקשיב ולומד!". תפנים.

אלכס, לוחם.

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 13-03-2008 בשעה 08:34.
ישן 13-03-2008, 06:59
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05

באמת, אחד הדיונים היותר מעשירים ותורמים שיצא לי לקרוא בפורום צבא ובטחון.
אין ספק שיש כאן עדות כתובה ליכולתם של המגיבים לשמור על רוח טובה, אי חשיפת פרטי מידע או שמות יחידות שלא לצורך, להעלות תובנות מרתקות ומשכילות אודות ציוד וצרכים של יחידות שונות בדרג המסתער או בדרג סיוע מבצעי ישיר ועוד דברים חשובים ומשובבי עין.

לו אני סגן הרמטכ"ל, אמון על בניין הכוח, הייתי בהחלט רואה בשרשור הזה דוגמה טובה ליכולת של אנשים לחשוב "מחוץ לקופסא" ובכך להעלות אבחנות ורעיונות חדשניים לשיפור העשייה המבצעית.

מצד שני, זה קצת נראה כמו שרשור בפורום "רובים ובנים" במעריב לנוער.

אני מעריך כל אדם שמתייחס לעצמו כאל בעל מקצוע ואז משתדל ללמוד ולעבוד כמקצוען.
יותר קל להיות ילד קטן ומפונק כשאתה טבח או חשמלאי ביחידת בינוי של מחנה מפח"ש אך קשה יותר לעשות את הטוב והמקצועי בתפקיד כזה.
יותר קל כחיי לוחם להתבכיין שקשה ומסוכן ויורים אז צריך לפרוק כל עול ו"לזרוק את הספר מהחלון" כי "עכשיו אנחנו תחת אש" ו"אנחנו בחזית, מגינים על המולדת". יותר קשה ומאתגר לשאוף למקצועיות ולפעול במקצוענות, השקעה אישית, מחויבות לסדר וארגון.

ההערות בסגנון "ראיתי אותם, הם ילדים קטנים שעשו סרט תדמית מוצלח מידי" מוטב שלא יכתבו.
הערות בסגנון "מה קרה לך, אתה לא יודע כלום, הם חוצים קו וחודרים הכי עמוק, אני מכיר את יחידה 909" מעידות יותר על הכותב מאשר על נשוא הכתיבה.

אולי פשוט אלה דוגמאות לסיבות לכך ששדרת פיקוד צבאית המאוישת באופן היסטורי על ידי יוצאי חי"ר ויחידות מיוחדות מצליחה כל השנים להתעסק רק בשטויות של ציוד ואין ציוד במקום לעסוק בשימור מיומנויות צבאיות של מקצועיות בתפקידים ובניית מפקדים.

לצבא שלנו אמור היה להיות יחסית קל- השטח תמיד ידוע, המשימות תמיד דומות, האויב קרוב מאוד וניתן לקיים עליו תצפית, כוחותינו אמורים להיות פשוטים לשליטה עקב היעדר בעיות כמו ריחוק, קשר, תנאי שטח מפתיעים או אזורי זמן שונים.
את יום הכיפורים ניצחנו בלי M16, היו שם עוזים ורומ"טים ועוד מציאות.
לאויב עדיין יש קלאשניקוב וכן, גם M16 רחמנא ליצלן. מתברר שיש שם גם רקטות וRPG. האם צה"ל לא היה אמור לדעת כבר איך נלחמים בכאלה?
האם אחרי לבנון לא היו אמורים להיות כתובים כבר ומתורגלים לקחי לוחמה בשטח מאוכלס?
מבחינת המשימה הצבאית, לא מעניין אם נלחמים בבינת ג'בייל או בית חאנון. זה משפיע מעט על היכטים בטכניקת הלחימה המופעלת. למה העניין הגדול בידיות הסתערות וכוונות משופרות?
אם יש, תשתמשו ותביאו תוצאות. אם אין, תתאמנו כמו לפני 15 שנה ותביאו תוצאות בכל זאת.

הציוד הוא לא העיקר.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:25

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר