לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-06-2008, 15:24
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
הצעה טובה, אבל..
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "תודה על הסריקה. אולי באמת..."

הצעה מעין זו הועלתה מספר פעמים, לפחות לפני כ-15 שנה, בחר"פ, כאשר העיקרון הוא שהרפואה הצבאית ורפואת השטח נשארים בידי הצבא, ואילו הרפואה הראשונית עוברת לידי קופות החולים, או קופה שתזכה במכרז. הנושא שוב ושוב ירד מן הפרק בעיקר על רקע חילוקי דיעות באשר לבקרה על השירות, הנגישות, מתן אישורים ופטורים שונים ומניעת שימוש לרעה ע"י מתחזים ומשתמטים.
כיום ישנה חזרה למודל שבו אנשי הקבע יקבלו טיפול בקופ"ח. מאידך, הצבא התחיל בקנה מידה רציני לבצע התמחויות לא רק במקצועות הכירורגיים, אלא ברפואת המשפחה. עד צעד זה, הרופה הצבאי הזוטר היה רופא שזה עתה קבל את רשיונו, ללא ניסיון ממשי, ובהתאם לכך כמעת ללא סמכויות. לעומתו, רופא משפחה מומחה, מסוגל לבצע הרבה יותר רפואה איכותית ובמעטפת מיומנויות וסמכות שתחסוך לחייל הרבה התרוצצות בין מרפאות ייעוץ שונות.
יצויין שגם בתחום הרפואה הצבאית הטהטרה יש כל הזמן התקדמות מקצועית וטכנולוגית.
בעיית הבעיות כיום - חוסר כוח אדם מספיק.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-06-2008, 21:37
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
ניתוב עתודאים לרפואת משפחה לא יסייע לחילים הסדירים.
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "הצעה טובה, אבל.."

לרשות אנשי הקבע עומדים בד"כ רופאים ותיקים יותר ובבסיסים הגדולים הם זוכים לבדיקה משופעת זמן ע"י רופאי משפחה או פנימאים ולנגישות למרפאות חוץ הגדולה יותר מזו של האזרח.

הבעיה הינה בטיפול במסות הגדולות של החילים הסדירים ואלו בודאי שלא יזכו לטיפולו של רופא משפחה מומחה או פנימאי. מעצם מסלולו של העתודאי שהייתו בגדודים ובמרפאות ומגעיו עם החיל הרגיל הינם בתחילת דרכו הצבאית והרפואית.

רופאי המילואים לכל היותר מסוגלים לנסות ולכבות שרפות ובחלק מן המקרים הם חסרי נגישות לעברו של החולה.

הפתרון היחיד האפשרי הוא העסקת רופאים אזרחים והקצאת משאבי זמן מספיקים. רק ראיה אזרחית השוללת את נקודת המוצא 'הצעירה' שלפיה החפ"ש הוא תחמן - תאפשר הענקת שרותי רפואה אמיתיים

תמורת תגמול הוגן - ניתן ליישם פתרון זה גם בשדה ואני מניח כי לא מעט רופאים מומחים יהיו מוכנים לקבל שוה ערך לשכר שעה של רופא בן גילם המשרת בחר"פ ולסוע למספר ימים בשבוע מסורוקה לבסיסי הנגב או מירושלים לבסיסי הבקעה ויהודה וכו'.
ישן 22-06-2008, 22:16
  meijin meijin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.02.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "ניתוב עתודאים לרפואת משפחה לא יסייע לחילים הסדירים."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי .ישראלה היפהפיה
לרשות אנשי הקבע עומדים בד"כ רופאים ותיקים יותר ובבסיסים הגדולים הם זוכים לבדיקה משופעת זמן ע"י רופאי משפחה או פנימאים ולנגישות למרפאות חוץ הגדולה יותר מזו של האזרח.

הבעיה הינה בטיפול במסות הגדולות של החילים הסדירים ואלו בודאי שלא יזכו לטיפולו של רופא משפחה מומחה או פנימאי. מעצם מסלולו של העתודאי שהייתו בגדודים ובמרפאות ומגעיו עם החיל הרגיל הינם בתחילת דרכו הצבאית והרפואית.

רופאי המילואים לכל היותר מסוגלים לנסות ולכבות שרפות ובחלק מן המקרים הם חסרי נגישות לעברו של החולה.

הפתרון היחיד האפשרי הוא העסקת רופאים אזרחים והקצאת משאבי זמן מספיקים. רק ראיה אזרחית השוללת את נקודת המוצא 'הצעירה' שלפיה החפ"ש הוא תחמן - תאפשר הענקת שרותי רפואה אמיתיים

תמורת תגמול הוגן - ניתן ליישם פתרון זה גם בשדה ואני מניח כי לא מעט רופאים מומחים יהיו מוכנים לקבל שוה ערך לשכר שעה של רופא בן גילם המשרת בחר"פ ולסוע למספר ימים בשבוע מסורוקה לבסיסי הנגב או מירושלים לבסיסי הבקעה ויהודה וכו'.

הבעיה שהנחת העבודה הצבאית היא באמת נכונה - המון המון, אם לא הרוב, מהניגשים לביקורופא (שהחליף את קצין העיר) הם פשוט אנשים שרוצים גימלים. אני מכיר לפחות מרפאה אחת שלהם, שהיית משלם 150 שקל, ויש לך שלושה גימלים.
לכן, אין פלא שזאת הגישה של המרפאה, למרות שלכאורה היא אזרחית.

אסף.
ישן 23-06-2008, 04:01
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

טוב ויפה, אבל
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "ניתוב עתודאים לרפואת משפחה לא יסייע לחילים הסדירים."

א. יישום של הפרטה אמיתית כפי שהצעת מותנה בקיומם של מספיק רופאים. במציאות (הכלל ארצית) חסרים רופאים רבים במערכת הבריאות על כל חלקיה, ולפי התחזית של ההסתדרות הרפואית המחסור רק ילך ויגבר בשנים הקרובות.

ב. גם בתחום הרפואה הראשונית האזרחית, לקח לנו זמן ניכר, לעבור מרפואה מבוססת על רופאים כלליים (חסרי הכשרה) לרוב של רופאי משפחה מומחים.

ג. אני מאמין שלטווח הארוך, אם צה"ל יפתח את תחום רפואת המשפחה כמסלול שירות ארוך, עם הזמן ישתפר גם מצבם של הסדירים. יחד עם זאת ההפרטה של שירותי הרפואה היא צורך מתבקש.

ד. נשארת הבעיה של הארטיסטים. כל מי שישב במרפאת קצין העיר או במרפאה איזורית גדולה, יעיד שחלק ניכר מהפניות הן מסוג זה. עד כמה שידוע לי, לא היה עד כה נסיון לנתח את המצב הזה ולצאת עם פתרון הגיוני ומוסכם. מצב זה, יחד עם חוסר רופאים וחוסר מיומנות, אכן גורמים לפיספוסים קטלניים.

ה. יחד עם זאת עלי להצביע גם על תופעה הפוכה - הדיסימולנטים. ישנם חיילים חדורי מוטיבציה המסתירים ליקויים, מחלות ופגיעות, מתוך רצון להמשיך במסלול, להישאר עם החברים שלהם, לא להוריד פרופיל, כאשר התוצאה היא אי טיפול בזמן ונזק שלפעמים הוא בלתי הפיך.
ישן 23-06-2008, 09:15
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "טוב ויפה, אבל"

לגבי ג'- אני תוהה אם בכלל צה"ל יכול וצריך לשאוף לתת מענה צבאי טוב בתחום רפואת המשפחה.
הרי:
א. אוכלוסיית הצבא בריאה יחסית (ממויינת לפי הגיוס ומשתחררת בפרישה מוקדמת)--> רופא צבאי ייתקל במעט מקרים "מעניינים" מהם הוא יכול ללמוד.
ב. לצבא יש דגש חזק ומוצדק על טיפול בטראומה ולא בבעיות כרוניות.

ולגבי ד'- בשירותי בקריה היה מעניין לראות את החיילים שהיו מגיעים למרפאת קצין העיר בלילות סוף השבוע בבגדי יציאה, ומקבלים גימלים- כך שיוכלו ללכת לבלות עד הבוקר בראש שקט

פיתרון אפשרי- כמו באזרחות,תשלום סימלי (בכסף או במשך שירות) על פניה לרופא מעל מספר מסוים; נאמר, פניה למרפאה מעל 6 פעמים בשנה- עוד 1/2 יום שירות חובה.
ישן 23-06-2008, 11:51
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "לגבי ג'- אני תוהה אם בכלל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
לגבי ג'- אני תוהה אם בכלל צה"ל יכול וצריך לשאוף לתת מענה צבאי טוב בתחום רפואת המשפחה.
הרי:
א. אוכלוסיית הצבא בריאה יחסית (ממויינת לפי הגיוס ומשתחררת בפרישה מוקדמת)--> רופא צבאי ייתקל במעט מקרים "מעניינים" מהם הוא יכול ללמוד.

על כך אני חולק עליך: רופא מנוסה ובעל ידע וסמכות = מומחה לרפואת המשפחה יוכל להבחין ולאבחן מגוון גדול יותר של בעיות רפואיות, נפשיות, סוציאליות ולטפל ו/או למנוע הרבה בעיות, מעבר לקיים היום. אינני אומר את זה מתוך הערכה תיאורטית. בדוק.

ב. לצבא יש דגש חזק ומוצדק על טיפול בטראומה ולא בבעיות כרוניות.

כן ולא: הדגש החזק ברפואה הצבאית לעולם יהיה על הטראומטולוגיה, והאספקטים המיוחדים לצבא (אב"כ), אך הן ברגיעה והן במלחמה, יש מקום לתחזוקה שוטפת של בריאות המשרתים, וזה אמור לגבי טיפול בבעיות מזדמנות, רפואה מונעת, וחינוך לבריאות.

ולגבי ד'- בשירותי בקריה היה מעניין לראות את החיילים שהיו מגיעים למרפאת קצין העיר בלילות סוף השבוע בבגדי יציאה, ומקבלים גימלים- כך שיוכלו ללכת לבלות עד הבוקר בראש שקט

פיתרון אפשרי- כמו באזרחות,תשלום סימלי (בכסף או במשך שירות) על פניה לרופא מעל מספר מסוים; נאמר, פניה למרפאה מעל 6 פעמים בשנה- עוד 1/2 יום שירות חובה.

הפתרון האפשרי, לדעתי, הוא במתן סמכויות לרופא, שכיום אין לו, וזאת ביחד עם סמכות מקצועית הנובעת מהכשרתו כמומחה. במצב כזה יהיה פחות כסת"ח, ופחות מתן אישורים כדי לא להגיע לאימותים מיותרים. מעבר לכך - כפי שכבר הצעתי לעיל - יש לחקור את התופעה בצוות משולב של רפואה ומדעי ההתנהגות, כדי להגיע לתובנה טובה יותר כיצד לנהוג, מבלי, כמובן, לסכן את בריאות החיילים. עד כמה שידוע לי, לא נערך מחקר כזה עדיין.
ישן 23-06-2008, 22:19
צלמית המשתמש של idanmo
  משתמש זכר idanmo idanmo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.01.06
שלח הודעה דרך ICQ אל idanmo שלח הודעה דרך MSN אל idanmo Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "[QUOTE=קרן-אור]לגבי ג'- אני..."

אם אתם חושבים שהצבא יקצה עוד כספים ומשאבים לחר"פים אז אתם טועים ובגדול, המגמה היא קיצוץ כמה שיותר ובמיסגרת האפשר.

אני יכול לספר לך שכאשר הייתי בצבא וכשירתתי בחר"פ 543(באר-שבע) המפקד שלי עבד ותיכנן את כל תוכנית הקיצוצים במיסגרת חדשה והגיש אותה לאישורם של המפקדים הרלוונטים בצבא (דרך אגב - תוכניתו נענתה בחיוב והיא תיושם בהדרגה במהלך השנים).

אז מהקצאת משאבים נוספים לחר"פים ולמרפ"א תישכחו ובגדול, צר לי לבאס אותכם........

נ"ב
ישנה מגמה נוספת (שאני לפחות שמתי לב אליה) היא של ניסיון לנטילת סמכויות מהרופאים ע"י הרס"רים בגיבויים של מפקדי היחידות.
לירוני ((: אומר/ת:
ואי אתה פרוייקט כזה טוב בפסיכולוגיה.
עידן משה אומר/ת:
אמרתי לך.

נערך לאחרונה ע"י idanmo בתאריך 23-06-2008 בשעה 22:22.
ישן 24-06-2008, 08:43
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי meijin שמתחילה ב "ישנם כמה בעיות: מס בריאות..."

[QUOTE=meijin]ישנם כמה בעיות:
מס בריאות נותן ביטוח רפואי מינמלי בלבד. מה עם חיילים שצריכים טיפולים מיוחדים שלא נכללים בסל הבסיסי? ישלמו מכספם? ואם זה בגלל הצבא?

בעניין זה אתה טועה: סל הבריאות שממנו נהנה כל אזרח מכסה אותו טוב מאד. נכון, ישנם טיפולים ותרופות שאינם בסל השירותים, אך כאן ניתן לרכוש ביטוח משלים (ולחיילים התעריף נמוך במיוחד). מעבר לכך - אם המחלה או הפגיעה חלה בעת השירות ועקב השירות - ניתן לתבוע את משרד הביטחון, ואז לא חלה כל מגבלה של סל שירותים.

הרעיון שהועלה פה לגבי התמחות ברפואת משפחה - רוב הרופאים בצבא הם עתודאים, ואם הם ירצו להתמחות במשהו אחר? זהו, הם נדפקו?

א. אף אחד לא מכריח עתודאי להתמחות במקצוע מסוים. ההבדל היה הפוך - מגוון המקצועות להתמחות שעמדו לרשות העתודאים הוגבל למקצועות החשובים לצבא. בשנים האחרונות, לא רק שפתחו את רפואת המשפחה, ואת ניהול מערכות הבריאות כאפשרויות התמחות, אלא שלראשונה, חר"פ מאפשר התמחות בתוך הצבא עצמו, ולא רק מחוץ לצבא.
ב. אם שמת לב למודעות בעיתונות (ובעיקר בעיתונות ואתרים מקצועיים), חר"פ מחפש מומחים ברפואת המשפחה (ורופאים אחרים) במסלולים מאד נוחים, הן כאנשי קבע והן כאזרחים עובדי צה"ל.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:23

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר