לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-12-2004, 17:05
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
הכתבה לעצלנים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צפנת פענח שמתחילה ב "קראתי והזדעזעתי!!! גיוס/השטמתות סלבריטיז משרול צבאי"

לא כולל שירות
ליאור דיין, בר רפאלי ואושרי כהן החליטו לדלג מעל משוכת השירות בצה"ל. שי גבסו, חן שילוני וסיוון קליין דווקא שילבו אותו עם הקריירה. אגם רודברג עוד לא החליטה סופית. מה קורה לסלבריטאים שנקראים להתייצב בבקו"ם כדי לשרת את האומה
עומרי קינן
פעם זה היה שונה. מי שלא התגייס לצה"ל, מסיבה זו או אחרת, השתדל להצניע את המאורע - בוודאי אם היה מפורסם. היום, כשהשירות בצבא כבר מזמן לא מככב בראש טבלת הקונצנזוס, רבים מוותרים עליו בלי לחשוב פעמיים. חלקם אפילו מתגאים בכך. יותר ויותר פרצופים ידועים בוחרים לדלג על השירות לטובת הקריירה, אבל יש גם כאלה שחושבים שהקריירה יכולה לחכות. בין אלה שכן ילבשו מדים ב-2005, יהיה השחקן רן בכור מ"אהבה מעבר לפינה", שהתגייס בנובמבר האחרון - ככל הנראה לקרבי. גם תום אבני, שחקן ומנחה בערוץ הילדים, יצטרף - החל מפברואר - ללובשי החאקי, ויתרום למדינה בשורות להקה צבאית. עתידה הצבאי של בת זוגו לשעבר אגם רודברג, לעומת זאת, עדיין לוט בערפל. בתחילת דרכה כדוגמנית היא עוד הודיעה שיש בכוונתה להתגייס לתיאטרון צה"ל, אך בראיונות שהעניקה לאחרונה ביקשה שוב ושוב לא לחטט יותר בנושא הצבאי, מכיוון שמדובר בנושא "רגיש". רודברג דחתה את גיוסה. השמועות בתעשייה לוחשות שאגם לא תתנקז למדי הזית הצה"ליים.

רוברטו, הסוכן ושומר הראש, יש לך משהו לחדש בסוגיה?
"אנחנו לא מעוניינים לקחת חלק בכתבה".

בניגוד לאגם, רוני "סופרסטאר", מצהירה שבינואר הקרוב, מיד אחרי הפסטיגל, היא תפשוט את מדי הזוהר לטובת מדי הזית. "תמיד ידעתי שאני הולכת לעשות שירות צבאי", היא מודיעה. "היה ברור לי עוד מתחילת הדרך, שאני לא מתכוונת לוותר על החלק הזה בחיים. אני חושבת שכל נער ונערה צריכים לעבור את השלב שבו הם משרתים את המדינה. גדלתי בבית שבו כולם עשו צבא, אפילו אחותי, בזמן ששיחקה ב'לחיי האהבה', שירתה בלהקת פיקוד העורף".

איך מגיבים בתעשייה לגיוס המתקרב?
"היו כאלה שהמליצו לי לא להתגייס. אבל זה לא שאני איעלם מהשטח בזמן שאהיה בצבא. אני אמשיך להופיע. זה כמו שרומי אבולעפיה עשתה קמפיין ל'קסטרו' ובמקביל שיחקה ב'שבתות וחגים' בזמן השירות. יש עוד הרבה שחקנים ודוגמניות, שהצליחו לשלב בין קריירה לשירות צבאי".
איזה תפקיד צבאי מסתמן לך?
"מאז הצו הראשון שקיבלתי, הסוכנת וההורים שלי עוזרים בכל הקשור לאישורי עבודה ולתפקיד גמיש. כרגע אני לא יודעת לאיזה תפקיד אני הולכת, אבל אני מאמינה שהכל יסתדר לטובה".
יעל בר-זוהר סיפרה שהבנות בטירונות בחנו אותה בצורה מעיקה, בעיקר במקלחות. את גם חוששת מזה?
"אני מניחה שיסתכלו עליי בצורה קצת שונה מהבנות האחרות, ואולי גם יבחנו אותי במקלחת. אבל אני רואה בזה סוג של חישול".
את חושבת שתחזיקי שנתיים?
"כן".
אין סיכוי שתתחתני יום לפני?
"ממש לא. אני לא מאלה שמקבלים החלטות פזיזות ברגע האחרון".

המתגייסים
שי גבסו הוא דוגמה לכך שאפשר לשלב בין קריירה לצבא. הוא החל את האודישנים שלו ב"כוכב נולד" עוד כשהיה חייל. למעשה, גבסו, לירז רחמין, בוריס סולטנוב ואפילו נינט טייב היו כולם חיילים, כשהשתתפו ב"כוכב נולד" והופיעו בכל הארץ בעת השירות. נינט השתחררה בדיוק בזמן שבו זכתה במקום הראשון, בעוד שגבסו עדיין משרת בתור מש"ק קורסים בבסיס צריפין ומנהל קריירה משגשגת בתור זמר עם דיסק והופעות רבות.
גם סשה גרישקוב, בוגרת "כוכב נולד" מחזור ב', משלבת בין הופעות כחיילת בלהקת חיל האוויר, לבין צילומי התוכנית והופעות ברחבי הארץ. בחנוכה היא גם הופיעה בתפקיד הראשי במחזמר "האסופית".
גם באגף הדוגמניות של צה"ל אפשר למצוא שמות מוכרים. חן שילוני, דוגמנית בסוכנות "אימאג'", שהופיעה בתצוגות וקמפיינים רבים וזכתה בתואר "חביבת הקהל" בתחרות בינלאומית של ערוץ האופנה, השתחררה בשנה שעברה, ולאורך כל הדרך ידעה שהצבא הוא שלב שהיא רוצה לעבור. "עשיתי טירונות קרבית", היא מעדכנת. "הייתי מיועדת לתפקיד סמב"צית חי"ר. שירתתי ליד אזור רמאללה, ולקראת סוף השירות עברתי לבסיס בקריה. בזמן השירות היה לי קשה לשלב בין עבודת הדוגמנות לבין השירות הצבאי. הייתי מבקשת ימי חופש ושחרורים מוקדמים, מחליפה בגדים ועולה על המסלול. בתור אחת שהיתה שם, אני חייבת להגיד לכל הדוגמניות ששוקלות לוותר, שזה חבל. אני לא חושבת שגילאי 20-18 הם הגילים הקריטיים ביותר לדוגמנות. עובדה, אני התחלתי להתפרסם בארץ ובחו"ל רק בגיל 21".
איך היה נראה סדר היום שלך בזמן הצבא?
"הייתי קמה כל בוקר בשעות מוקדמות מאוד, עולה על מדים ונכנסת לתפקיד. בימים של תצוגות וצילומים הייתי משתחררת מוקדם יותר, מחליפה בגדים, הולכת לעבוד וחוזרת מאוחר מאוד הביתה".
מה את חושבת על דוגמניות שמוותרות על הצבא לטובת קריירה?
"אני נגד, מאוד נגד. צבא זה שלב מאוד מבגר בחיים. בזכותו הפכתי לבן אדם עצמאי. התחלתי להבין מה זה סדר וארגון. הבנתי מה המשמעות של לקום בבוקר ולקרוע את התחת חודש שלם בשביל 360 שקל - מה שדוגמנית עושה בשעה של עבודה. הצבא הפך אותי לאשה".
מה את חושבת על החתונה של בר רפאלי?
"אני לא שופטת אותה. אני לא יודעת איך החיים שלה מתנהלים, ועל אילו ערכים המשפחה שלה גידלה אותה".

סיוון קליין, מלכת היופי ב-2003, היתה אמורה להתגייס ב-1 באפריל, שבועיים אחרי תחרות מלכת היופי. המדים כבר היו מוכנים עד לרגע ההכתרה, שבא לה בהפתעה, והיא ביקשה דחייה של שנה, ולאחר מכן התגייסה. בחצי השנה האחרונה היא משרתת כרכזת מתגייסים בלשכת הגיוס בירושלים.
"היה לי ברור שאתגייס", היא אומרת. "זה חלק מההווי הישראלי. בגיל 18 צריך לפשוט את מדי האזרחות ולהיכנס לצבא. אומנם הייתי בת 20 כשהתגייסתי, אבל תמיד ידעתי שהצבא זה משהו שאני מאוד רוצה לעבור בחיים. מאוד כיף לי בשירות הצבאי, ואני שמחה שבחרתי כן להתגייס".
את עובדת במקביל?
"כן, הוצאתי אישור עבודה. אני נמצאת בצבא כל יום מ-8 בבוקר ועד 5 בערב. בימים של צילומים אני מקבלת הקלות, ואם אני משתחררת מוקדם מהרגיל אני משתדלת להשלים את השעות ביום שאחרי. הצבא מאוד בא לקראתי, ועוזר לי לשלב בין הקריירה לשירות".
החיילים האחרים לא מקנאים?
"למזלי לא. אני עם אנשים ממש מקסימים. כולם מסביב משתדלים לפרגן".
באמת?
"בטירונות היו בנות, שהסתכלו ובחנו מה אני אומרת, אוכלת ואיך אני במקלחת. אולי שם היתה קצת קנאה. אבל בשירות הסדיר שלי אני ממש לא מרגישה את זה".

המשתמטים
בר רפאלי יצרה רעש תקשורתי עצום אחרי שבחרה לדלג על השירות בצה"ל. בתחילת דרכה היא דווקא טענה בתוקף שיש בכוונתה להתגייס והצהירה שמדובר בצעד חשוב בחיים. אבל ככל שהתקרב גיוסה, העניין הפך לא ברור. ימים ספורים לפני שרפאלי היתה אמורה לפקוד את הבקו"ם, היא התחתנה עם חבר משפחה מבוגר ממנה, וקיבלה פטור. בר טענה כי היה קיפוח מצד השלטונות הצבאיים, שהתעלמו בתוקף מבעיותיה הבריאותיות והתייחסו אליה באופן לא הוגן. לימים, התגרשה בר מבעלה, וכעת היא מנהלת קריירה בינלאומית מזהירה ומחזיקה בן זוג הוליוודי. בראיונות שהעניקה לאחרונה, אפשר לשמוע קולות של חרטה. בתגובה מוסר רפי עגיב, מסוכנות DNA, המייצגת את רפאלי: "אנחנו לא מעוניינים לחשוף פרטים אישיים של מיוצגינו בכתבה הזאת. תודה".
השחקן אושרי כהן ("הכוכבים של שלומי", "אהבה מעבר לפינה", "מדורת השבט") היה בטוח שעם רזומה עשיר ומשגשג כמו שלו, יש לו ביד כרטיס PIV לשערי תיאטרון צה"ל. הוא לא עבר את המבחן האחרון, ולבסוף מצא עצמו ביחידת ההסרטה של חיל האוויר. חצי שנה אחרי חזר לאזרחות.
אושרי, מה בדיוק היה שם?
"לפני הצבא נבחנתי לתיאטרון צה"ל. עברתי את כל השלבים עד השלב האחרון. הבעיה היתה שהיו אנשים בחבר השופטים, שלא רצו אותי שם. הם טענו שזה בגלל הפרופיל שלי, אני ידעתי שזה מסיבות אחרות לגמרי".
כמו מה למשל?
"אני לא רוצה להיכנס ללכלוך הזה מעל דפי העיתון".
אז מה עשית בשירות?
"הייתי דפס ביחידת ההסרטה של חיל האוויר. זה אומר שהתפקיד שלי היה לניילן, להדפיס ולגרוס. זה תפקיד מאוד לא מאתגר וממצה. בנוסף, לא אישרו לי לעבוד בזמן השירות, והמפקדים שם היו ממש נוקשים כלפיי".
אז החלטת לצאת?
"הרגשתי שאני מבזבז את עצמי בתפקיד שהוא פשוט לא אני. רציתי לתת יותר ממה שנתתי, ולא היה לי טוב עם עצמי. התקופה הזאת גרמה לי להמון מצבי רוח ואפילו לדיכאון. הבנתי שזה לא בשבילי, והחלטתי לצאת אחרי הרבה התלבטויות קשות עם עצמי והאנשים מסביבי".
איזה התלבטויות?
"ידעתי שאם אצא מהצבא מטעמים שאינם רפואיים, אנשים מסביב ירימו גבה. שמעתי הרבה תגובות ברחוב כמו 'פרזיט' ו'משתמט', וידעתי שזה ייצור רעש תקשורתי. זה לא שחששתי להמשך הקריירה. פשוט לא רציתי את כל הרעש הזה מסביב, למרות שעכשיו זה כבר שלב בחיים שנמצא מאחוריי".
אז אתה שלם עם זה?
"כן. מאוד. אני יכול לתת למדינה מהאמנות שלי ומהיכולת שלי כשחקן, הרבה יותר ממה שנתתי בשירות הצבאי שלי. ולמרות שיצאתי מהצבא, אני מאוד ממליץ לאנשים בגילי כן להתגייס ולנסות את המסגרת".

ליאור דיין, הבן של, הנכד של והפרובוקציה הבלתי נלאית, התגייס לצה"ל בפברואר 2002 והשתחרר שמונה חודשים לאחר מכן על סעיף נפשי. "התחלתי את השירות הצבאי שלי בתור מש"ק יחסי ציבור בחיל האוויר", הוא מספר, "למרות שלא היה לי מושג מה בדיוק אני אמור לעשות. אחרי שהבנתי שכל התפקידים בצבא מתחילים ומסתיימים בלשלוח פקסים ולהכין קפה, לא היה לי כוח לבצע את התפקיד שלי. לכן העיפו אותי להיות עובד רס"ר, עד שיצאתי מהצבא על סעיפים נפשיים".
למה בכלל רצית להתגייס מלכתחילה?
"כי רציתי לעשות להורים שלי דווקא. הם תמיד עודדו אותי לא לעשות צבא, והנחישות שלהם נגד שירות צבאי גרמה לי כן להתגייס".
ערכים כמו ציונות וביטחון לא לקחו חלק בשיקול?
"ממש לא. אני לא חייב למדינה שום דבר, והמדינה לא חייבת לי. בין המדינה לאזרח יש קשר אפלטוני בלבד. אני חושב שצבא זה חלק מיותר בחיים, ומי שלא רוצה שלא ישרת".
אחרי כמה זמן הבנת שצה"ל ואתה לא הולכים ביחד?
"חודשיים אחרי שכבר הייתי בשירות, ידעתי שאני לא רוצה להיות חלק מהמסגרת הזאת. אחרי כמה מפגשים קצרים עם הקב"ן, מצאתי את עצמי בחוץ".
אז אתה תומך בשחקנים ודוגמניות שמשתמטים מהשירות לטובת קריירה?
"אם זה מה שהם רוצים לעשות, אז כן. רק שלא יתחתנו עם אנשים זקנים ומכוערים כדי להשתמט, ושלא יתחנפו אחר כך לתקשורת ויגידו שהם מצטערים שלא עשו צבא. אם כבר להשתמט, אז בלב שלם".

אפשר לשלב
מסוכנות "אימאג'" נמסר: "אנחנו מאוד מעודדים שחקנים ודוגמניות להתגייס. הצבא הופך אותם לאנשים עצמאיים ובוגרים, ואף מחשל אותם לחיים. מה גם שהיום ניתן לשלב בין קריירה מצליחה ובין צבא. חן שילוני, קרן מיכאלי ולינור אברג'יל הן רק חלק מהרשימה שמוכיחה זאת".
מסוכנות "לוק" נמסר: "כמי שרואים לנגד עיניהם את טובתם של מיוצגינו, אנחנו עושים ככל שביכולתנו לעודד אותם להתגייס לצה"ל. אך טבעי הוא שדוגמנית שמתחילה לבסס את שמה המקצועי ולקצור הצלחה בארץ ובעולם, חוששת שהגיוס יקטע את דרכה המקצועית. אנחנו עושים הכל כדי להוכיח להם אחרת וכראיה, מרבית המיוצגים בסוכנות, ביניהם מירי בוהדנה, גלית גוטמן, רז מאירמן, ימית הר נוי ועוד רבים וטובים, הצליחו לשמור ולטפח קריירות במקביל ולאחר השירות בצבא. לכל אזרח בישראל השירות בצבא מהווה מסגרת ערכית, חיונית וחיובית. וכל עוד הצבא הוא חלק הכרחי ובלתי נפרד מהמדינה, אין שום סיבה שיהיו פריבילגיות ואפליות".
מסוכנות DNA נמסר: "אנחנו לא מעוניינים להגיב על נושא הכתבה מכיוון שזה נושא מאוד רגיש. אנחנו לא רוצים לפגוע בשמם הטוב של מיוצגינו, ובמיוחד לא לנפנף באלה שלא עשו שירות צבאי".

----------------------------------

אני רוצה להסויף שיש עוד רבים, כמו מושיק עפיה שהסתפק בשנת שרות אחת ועוד ועוד

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 22-12-2004 בשעה 17:12.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-12-2004, 17:18
צלמית המשתמש של יוסיפון

אני חושב שהפיתרון פשוט
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צפנת פענח שמתחילה ב "קראתי והזדעזעתי!!! גיוס/השטמתות סלבריטיז משרול צבאי"

לא ממש נעים אבל פשוט.
הרי המנובלים הללו משתמטים מהשרות בכדי להתפרנס, לכן אפשר לדאוג שלמי שמשתמט לצורך פרנסה לא תהיה פרנסה.
למי שלא הבין את הרמז: אני מדבר על חרם צרכני לכל מוצר של אותם זמרים/שחקנים/דוגמנים וכו'. אם בר רפאלי משתמטת משירות אז אני לא קונה אף מוצר שהיא מפרסמת. אם שטראוס יגלו שמכירות המלקי בירידה הם יבדקו למה ויצטרכו להחליף דוגמנית.
אם תום אבני לא מתגייס אני לא קונה כרטיסים לסרטים/הצגות שהוא משתתף בהם ולא קונה מוצרים שהוא מפרסם. כוכב ילדים כמו אבני צריך להוות דוגמא לילדים אין לי שום כוונה לחנך את הילדים שלי לאורו.

ישן 22-12-2004, 18:36
צלמית המשתמש של מוקד
  מוקד מוקד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.07.04
הבעיה היא שזה לא נגמר במפורסמים למיניהם
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "אז היום הוא יוכל להתפרנס בלעדיי"

אצלי בכיתה ישנם כ"כ הרבה אנשים שמחפשים דרך להתחמק משירות.
מה שמרגיז אותי זה שחלק מהתלמידים האלה לא חושבים אפילו מה הם עושים.
הם חושבים לעצמם :"למה לי ללכת לצבא ולבזבז 3 שנים!?",הם לא חושבים לרגע שהם נמצאים בכיתה מיוחדת שהמדינה משקיע בה כ"כ הרבה כסף ומסיבה מסויימת,כבר הסבירו לנו את זה כמה פעמים והם פשוט מסרבים להקשיב.
אני מאמין שלמדינה יש הרבה דברים לעשות עם המלגה החביבה שהם נותנים לי כל סימסטר,וגם לכל התלמידים האחרים,אבל חלקם לוקחים את זה כמובן מאליו.
אני בטוח ששום דבר כבר לא ישכנע אותם לא להמשיך בדרך שהם בחרו לעצמם,כבר רואים את זה עליהם...כשחלקנו קורעים את עצמנו כל יום בללמוד דברים שחיוניים למדינה הם נחים להם,כשחלקנו מתאמנים בחופשים כל בוקר ובמשך השבוע ומקריבים את ימי שישי לאימונים הם יוצאים להם לבילויים וכו'.
ומה שהכי מעצבן זה שלבי"ס לא איכפת והוא לא מנסה אפילו לשכנע אותם להתגייס...כל הזמן יש פוסטרים בביה"ס שמציעים ללכת ליחידה הזאת ולזאת,אבל אף אחד מהם לא עוסק בלהתגייס לצה"ל!
פעם ב..באה איזו חיילת ומסבירה לנו למה אנחנו חשובים למודיעין ולפרוייקטים מסוגים שונים וכו' אבל היא אפילו לא שואלת מי בכלל מתגייס...
לדעתי זאת אשמת בתי הספר שהם לא מקדישים זמן בכלל ללמד למה חשוב ללכת לצבא,כי יש כאלו שחיים באשליות אצלנו ולא מבינים שכל פעם שהם עולים על אוטובוס הדבר היחיד שמונע מאיזה מחבל לפוצץ אותם לחתיכות זה חיילים שמסכנים את החיים שלהם בשביל זה...

ישן 22-12-2004, 22:45
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
חרם צרכני??? אצלינו??? יוסיפון שכחת איפה אנחנו חיים????
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "אני חושב שהפיתרון פשוט"

לא רק שלא יחרימו אותם אלא החברה המגניבים הגזעיים והקוליים הללו מהוים מודל לחיקוי עבור חלק גדול מבני הנוער בארץ וגם אם תנסה להחרים אותם בבית תמיד הילדים שלך יחשפו להם בבית הספר ברחוב (פרסומות וכו...) ואיפה לא.
לצערי התופעה הזאת הנה רק סימפטום אחד לתהליך רע! רע מאוד !!! שעובר על החברה במדינה שלנו...
ולהמחשה על קצה המזלג:

תשלם מיסים - תחשב כפראייר.
תשלם דו"ח - תחשב לפראייר.
תתיצב למילואים - פראייר.
ולעומת זאת:
תתחמק מלשלם מיסים - יצאת גבר !
תסדר לעצמך קומבינה ולא תשלם דוחות - גבר !
תתחמק ממילואים - פעמיים גבר !!!
וכן הלאה והלאה.....
כל הרוברטו בן שושנים למיניהם ... בא לי להעמיד אותם בשורה ופשוט להקיא על כולם !
אני אישית מאוד מאוד חושש לנו ולעתידינו !
אותי זה מעסיק ומטריד כבר תקופה מאוד ארוכה והנושא הנו נושא שיחה די קבוע בקרב בני ביתי וחברי.
חבל.
ישן 23-12-2004, 00:08
  JAVEHN JAVEHN אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.03
משהו שהיה קיים גם בבריה"מ
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "חרם צרכני??? אצלינו??? יוסיפון שכחת איפה אנחנו חיים????"

אומנם שורש הבעייה שונה (שמה הבעייה הייתה תנאי שירות מזוויעים והתעללות בחיילים , פה זה בגדר נורמה חברתית) . בבריה"מ "פתרו" את זה בצורה די מעניינת . הקימו קבוצות כדורגל , כדורסל , הוקי וכל ספורט אחר צבאים (כל חיל היה לו את הקבוצה שלו , ואפילו לקגב היו קבוצות , שקבוצת כדורגל שלה החזיקה באליפות בריה"מ לפרק זמן . עם שמעת על הצ-ס-ק-א , אילו קבוצות של הצבא . לשחקנים היו דרגות ושיוך חילי ) .
בצבא היו אנשי מקצוע כמו פסלים , סתתים , אמנים , זמרים וכו וכו . חלק מהמקצועות לא היו מקובלים בצבא ,אז היו רושמים אותם בתפקיד רשמי כלשהו כשבתכלס היו עושים את התפקיד הלא רשמי . ככה היו שומרים אותם בצבא והם היו מועילים לאותה מסגרת , ובחזרה היו מקבלים תנאי שירות נוחים . הצבא בבריה"מ הוא כנראה היה הצבא היחיד בעולם בעל צביון כזה רחב של תפקידים שאין להם קשר לצבא .

כשנחזור לארץ ,זה נשמע מצחיק , אך הצבא כבר לקח על עצמו פרויקטים של הכשרת חיילים בעייתים משכבות חלשות .
ישן 23-12-2004, 18:27
  ohadbx ohadbx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.04
בגלל זה לדעתי בצה"ל התעוררו בזמן
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "חרם צרכני??? אצלינו??? יוסיפון שכחת איפה אנחנו חיים????"

והחלו במעבר לדגם חדש- צבא הרבה יותר קטן, אבל עם תנאי שירות יותר טובים. את כל השאר להעיף לשירות לאומי, ולהוציא עוד חלק מהמשרות לחברות ושירותיים אזרחיים.
הייתה על זה כתבה די גדולה בעיתון לפני כמה זמן, שהמעבר הזה ישתלב עם הפרויקטים הגדולים של צה"ל (לדוגמא עיר הבה"דים).

פשוט כנראה הבינו במשרד הבטחון שאין פתרון פשוט לבעיה, וגם משתמט שיושב בכלא לא תורם לצבא.
אז עדיף לעבור לצבא קטן יותר, עם תנאים טובים יותר- שאנשים יירצו להתגייס אליו ויראו בו כקריירה לטווח ארוך. במצב כזה גם הצבא מרוויח כי הוא זה שבוחר מי מצטרף לשורותיו, ויכול לבחור באנשים האיכותיים יותר.
ישן 29-12-2004, 21:00
  סיירת סיירת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.12.03
.......

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
לא ממש נעים אבל פשוט.
הרי המנובלים הללו משתמטים מהשרות בכדי להתפרנס, לכן אפשר לדאוג שלמי שמשתמט לצורך פרנסה לא תהיה פרנסה.
למי שלא הבין את הרמז: אני מדבר על חרם צרכני לכל מוצר של אותם זמרים/שחקנים/דוגמנים וכו'. אם בר רפאלי משתמטת משירות אז אני לא קונה אף מוצר שהיא מפרסמת. אם שטראוס יגלו שמכירות המלקי בירידה הם יבדקו למה ויצטרכו להחליף דוגמנית.
אם תום אבני לא מתגייס אני לא קונה כרטיסים לסרטים/הצגות שהוא משתתף בהם ולא קונה מוצרים שהוא מפרסם. כוכב ילדים כמו אבני צריך להוות דוגמא לילדים אין לי שום כוונה לחנך את הילדים שלי לאורו.

אני חושב שאתה צודק, אבל זה דבר שלא יעזור אם רק אתה ואני נעשה את זה, כולם צריכים להירתם למען המטרה......

אני בכלל לא מבין מה הסיפור, המדינה, או הצבא או לא מעניין אותי מי, הם צריכים לקחת אחריות ולטפל במשתמטים האלו, למה הם יכולים להתחמק מצבא בכזאת קלות?

שירות צבאי זה חובה, אז החובה הזו חלה על כלום ללא הבדלים..!

ישן 14-02-2005, 11:51
  נרויאיר נרויאיר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.08.04
הפתרון לא פשוט בכלל והוא דורש שינוי מחשבתי תחילה

השתמטות קטנה הייתה גם בקרב הנוער שהתגייס ב1972. מלחמת יום כיפור הביאה מכה קשה למדינה. והסכם השלום שנעשה אח"כ כאילו צה"ל הפסיד במלחמה נעשה כך מסיבות פוליטיות כאילוצלהאשים את השלטון הישן. ההתקפות הפוליטיות נגד אנשים ששקלו את בניהם ו/או אנשים שתרמו את חייהם למדינה ולצה"ל מנערותם, והפיכתם לבוגדים מאפיינת את התהגות הימין מאז 1977. אני מכיר "פטריוטים" ימנים שלא עושים מילואים מגיל 21 למרות שאין להם שום פגם בריאותי. ההאשמות הימין והגדרת אנשים שהקימו את המדינה ואת כוחו של צה"ל בתואר "פושעים"ו"בוגדים" לא מביא חשק גדול להעביר את רוח ההתנדבות לצעירים. אני היום בן חמישים ושירתתי 9 שנים בצבא בשתי יחידות התנדבותיות, עשיתי מילואים עד לפני שנתיים וראיתי השתמטות שלא ראיתי כמוהה. ראיתי פעילי מהימין צעירים ממני, שלא מגיעים למילואים או מגיעים לרשום נוכחות בגלל עיסוקים פוליטים. הייתי מג"ד בגדוד אבטחה בהתנחלויות. התבטאויותיהם של המתנחלים נגד בגידות השמאל עוררו בי גועל נפש. בני התנדב ליחידה יוקרתית הדורשת חתימה לקבע. החינוך שנתתי לו כנראה השפיע למרות ששיניתי את דעתי מאוחר יותר.
הבעיה העיקרית שאנשים שלא משרתים כותבים על הקירות (ויש שגם מפיצים את תורתם ע"י סיסמאות בתגובותיהם בפורום מתגייסים) "פושעי אוסלו לדין" וכו'. אנשים גילו שאפשר רק לקבל מהמדינה ולא לתת לה כלום. ורק בזכות השמצת היריב הפוליטי והסתה נגדו. אז למה לתת?? בשביל הילדים של אריק שרון???
בבקשה תנו לי סיבות לתת -אם יורקים לך אח"כ בפרצוף???
ישן 23-12-2004, 18:23
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 מנהל עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
שלומי ברכה ויובל בנאי הכירו בבסיס הטירונות הישן של חיל התותחנים
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי זעמן שמתחילה ב "צ'טערת"

ליד שבי שומרון.
שלומי ברכה היה סמב"צ בבסיס ויובל הועבר לשם אחרי מלחמת שלום הגליל בה היה מפקד צוות בגדוד "אייל" (הגדוד שלי ), יובל הועבר לשם משום שאחרי המלחמה הוא פשוט התחיל לעשות שטויות- לסרב פקודות ולתקוף אנשים אז העיפו אותו מהגדוד. (זה גם כתוב בכתבה עליו מ 7 ימים).

עוד מפורסמים ששירתו את המולדת "כמו שצריך":
צביקה הדר- סרן או רב סרן במילואים מפקד סוללת נ"מ.
דני רובס, דני ליטאני, אייל שגב, אריה דרעי- לוחמים בתותחנים, אחד משני הדנים היה גם מפקד סוללה.
נדב אבוקסיס (הסטנדאפיסט) וליאור מילר (זוכרים שהיה פעם דוגמן שהיה נשוי ליעל אבקסיס?)- לוחמים בגולני
שרון צור (היה מנחה בערוץ הילדים)- קצין ב 669
ח"כ עמרי שרון- רב סרן ביחידה מובחרת בחיל האוויר.
עופר נמרודי (הבעלים של מעריב)- קצין בתותחנים
גדי סוקניק- לוחם ב ש' 13
עופר שלח- קצין בצנחנים (בלבנון איבד את עינו)

זה מה שאני זוכר כרגע

ישן 06-02-2005, 13:34
צלמית המשתמש של יוסיפון

מידע הלחץ עזר!

היום פורסם בידיעות אחרונות שתום אבני ואגם רודברג מתגייסים בקרוב.
גם רוני, סופרסטאר, דואני תתגייס החודש (היא תמיד אמרה שתתגייס). אגם רודברג תתגייס באפריל.
השתיים הצטלמו אתמול עם אבני במסיבת הגיוס שלו.

ישן 06-02-2005, 17:05
צלמית המשתמש של יוסיפון

תיקון: השר אישר היום את ההמלצות
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "מחר יאשר שרהב"ט מופז את מסקנות ו' עברי לשרות לאומי לכולם"

וועדת עברי (הוועדה הציבורית לכינון שירות לאומי אזרחי) הגישה היום את מסקנותיה לשר הבטחון שאול מופז לאחר שישה חודשי עבודה.
השר קיבל את המלצות הוועדה ואמר: "השירות האזרחי, כפי שהוצע ע"י וע' עברי, יהיה נכס למדינת ישראל מכמה היבטים: ראשית הוא מהווה פוטנציאל לקירוב לבבות, ויצירת בסיס להיכרות והבנה הדדית בין חלקיה השונים של החברה הישראלית. שנית, הוא יביא לחלוקת נטל הוגנת יותר בין האוכלוסיות השונות בישראל, ובנוסף, תהיה לו תרומה כלכלית לא מבוטלת".
האלוף (מיל') עברי אמר: "הוועדה לכינון שירות לאומי אזרחי סיכמה שעליה להגיש המלצות ביניים מתוך תחושה עמוקה לחשיבות המשימה עבור המרקם החברתי בישראל.
"מתוך לימוד העבר בהקשר לשירות לאומי אזרחי במדינת ישראל, החל מהחקיקה הראשונה בנדון באשר לשירות לאומי לבנות בשנת 1953, הגיעה הוועדה למסקנה שהליקוי העיקרי בהליכי העבר היה ביישום החוקים ומימוש ההמלצות של הוועדות השונות. אי לכך, מצאה הועדה לנכון לשים דגש מיוחד על הקמת 'מנהל הקמה' אשר תפעל בכפוף לשבעת עקרונות היסוד שבהמלצות הביניים, תכין את תוכנית היישום ואת הליכי החקיקה הנדרשים".
ההמלצות יוגשו בימים הקרובים לרוה"מ ולאחר מכן ידונו בממשלה.

ישן 13-02-2005, 23:11
  Elad E Elad E אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "תיקון: השר אישר היום את ההמלצות"

אני הבנתי שכוכב הילדים, קובי מחט היה מ"מ או סמ"פ בשריון.
גולן אזולאי, פרקש מטירונות בשבילכם, היה מ"כ בצנחנים או בנח"ל.
השחקן שמשחק את אסף נווה בטירונות (שכחתי את שמו) היה לוחם בנח"ל.
שרון זליכובסקי, נויה מטירונות, הייתה מדריכת חי"ר (כבוד!!).
אלי פלח, גוליבר, היה שריונר.
אקי אבני היה למיטב זכרוני אפסנאי בקריה או בח"א (אמנם לא מ"פ בגבעתי אבל התגייס גם התגייס).
רומי אבולעפיה, שירתה בדו"צ ולפי עדויות של אנשים שפגשתי הדריכה לוחמים במסגרת קורס תיעוד מבצעי.
יואב קוטנר היה פנימיון שהיה מאותר לסיירת מטכ"ל אבל בעקבות תאונה שגרמה לו לאיבוד הזיכרון הוא התגייס לגלי צה"ל. באמת כל הכבוד בהתחשב בעובדה שהצבא בטח היה פוטר אותו משירות בנסיבות האלו.
צביקה הדר שכפי שצויין היה קצין בנ"מ עשה "פרסומת" לחיל לפני כעשור (הצטלם אוחז בכל האמל"ח הנייד של הנ"מ, חתיכת כושר נשיאה יש לו).
ד"א עשו כתבה בעיתון על בחור שהוא אלוף העולם באיזשהו ענף באולימפיאדת הנכים, צה"ל לא רצה לגייס אותו למרות שהבנאדם מורעל טילים, בסוף עימאד פארס הלך לקראתו והצליח לסדר שיגוייס והיום הוא מאחזק נק"ל בבסיס של אחת מחטיבות החי"ר. אין ספק שהבחור צריך לקבל ח"ח מהתקשורת ולא כל אותם כדורגלנים מניאקים שמשתמטים משירות.

לגבי המשתמטים, צריך לעבור למודל של שירות לאומי חובה, כל מי שאינו מסוגל לשרת בצבא יעשה שירות לאומי. כולם ללא יוצא מהכלל כולל ערבים וחרדים ומי שהולך על כל הקופה ומשתמט משירות לאומי יעביר את פרק הזמן הזה בכלא אזרחי (את הוזאלין יש להביא מהבית).
מי ששירת בצבא יקבל משכורת הגיונית ואף הטבות בהתחלת דרכו באזרחות כשכמובן מי ששירת כלוחם יקבל את מירב ההטבות, תומכ"לים מעט פחות מן הקרביים ויתר החיילים יקבלו את ההטבות המינימליות אך עדיין יותר ממשרתי שירות לאומי. הדבר יפטור את הצבא גם מהרבה חיילים שבשל חוק הגיוס חובה מתגייסים ומבזבזים לצה"ל את הכסף (ולא, הצבא כבר לא גורם מחנך ומלכד. לא כיום כשכל מי שרוצה יכול לוותר על הגיוס, זהו כבר לא צבא העם).

ד"א, לגבי שלילת זכות הבחירה ממשתמטים, ישנו ספר שעוסק בחברה שזהו אחד ממרכיבי היסוד שלה- Starship Troopers של רוברט היינלין, פאשיסט גדול אבל כותב מצויין- מומלץ ביותר ואל תראו את הסרט הילדותי והמטופש שנעשה (כביכול) לפי הספר. ד"א, היינלין עצמו למיטב הבנתי שירת ב-SAS הבריטי אם כ יכול להיות שאני טועה (ובוודאי שלא אצא ואקרא לו משתמט אם יוכח שטעיתי )
ישן 20-06-2008, 16:20
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "[QUOTE=ISHPUZ] [b]אוי ואבוי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עבדול אלהזרד
להבדיל מספורטאים מצטיינים (אם הם כאלה מצטיינים איפה המדליות?), דוגמגישות וסתם דתיים שלא נהנים משום הקלות או קיצורים...
ספורטאים מצטיינים? פיקציה עלובה. אני לא חושב שכל נער שיודע עם איזה צד של הרגל בועטים בכדור (הישג שאפשר לאלף כמעט כל יונק לבצע, וגם חלק מהחרקים והעופות) צריך לקבל איזה שהוא יחס מועדף. ואת העובדה שהצבא "מפריע" לו בקריירה המזהירה שלו בהזעה על דשאים תמורת סכומים הולכים וגדלים ממש לא מעניין אותי. הצבא מפריע לקריירה לא פחות גם לתיכוניסטים מוכשרים בתיכנות, ואלו לפחות יתרמו משהו למדינה בהמשך הקריירה שלהם.
אסייג ואומר שאין לי בעיה אפילו עם פטור מלא לאוכלוסיה זעומה ומובחרת תמורת שירות לאומי משמעותי. מצידי שעשרה כדורגלנים בשנה, חמישה סייפים וחמישה עשר שחמטאים (תחום שבו יש לישראל הישגים גבוהים בהרבה מכדורגל) ימשיכו בקריירה שלהם ויתנו שיעורים ואימונים לילדים באיזורי מצוקה.
כנ"ל לגבי כאלו שתורתם אומנותם - אין לי בעיה לתת פטור לנבחרת של תריסר העילויים הגדולים בעולם התורה. יודע מה? אין לי אפילו בעיה עם ה-400 שסיכם החזון איש מול בן גוריון.
ואם זה לא מספיק למישהו, אז לדעתי במידה והיו מהלכים בינינו יותר מ-400 עילויים עוקרי הרים וטוחניהם זה בזה כריש לקיש - כל הדיון מיותר כי ביאת המשיח ותחיית המתים היו מעמידים בפני צה"ל פוטנציאל כ"א עצום.
ישן 20-06-2008, 09:37
  שייקה פייקה שייקה פייקה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.05.08
שלום נעים להכיר את חברי הפורום

גם אני חושב שזה מתחיל בחינוך, מה לעשות רק פתרון ארוך טווח אפשרי...

אי אפשר לנקוט צעדים כוחניים מדי כלפיהם וגם לא אפקטיבי לנקוט חרם נגדם...

רק אם המדינה תחזור קצת לשורשים הטובים -

לחנך את הדור הצעיר ולהסביר למה בכלל חשוב שתהיה מדינת לעמנו (נראה לי שגם את זה חלק שכחו), להסביר שאם חס וחלילה לא תהיה לנו מדינה באיזשהו שלב השואה יכולה לחזור (אני מאמין בזה) ושאם במצב היפוטתי הערבים ינצחו אותנו במלחמה ויכבשו את המדינה - לכל הסלבס יש לאן ללכת אבל לנו האנשים הפשוטים לא יהיה...

גם אני לא מאלה שעוקבים אחרי הסלבס ומתעניין בהם בערך כמו שהם מתעניינים בי, אבל מה לעשות גם אצלי בסלון יש אותם...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:04

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר