לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-06-2008, 22:12
  משתמשת נקבה Crunch Crunch אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.07.07
דיכאון ?

שלום חברים מה שלומכם?
הרבה זמן לא הייתי פה ... היה לחץ בלימודים וכו'...
התקופה האחרונה לא קלה בכלל בשבילי חשבתי שזה יעבור כעבור שבועיים מקסימום,
מסתבר שלא.
קשה לי מאוד, ירדתי במשקל, אין לי כמעט תיאבון [עשיתי בדיקות והכל יצא בסדר ברוך השם]
אין לי כמעט מצב רוח כבר, אמא שלי גם כן שמה לב לזה ושאלה אותי מה קרה -
לדעתי, זה בגלל הלימודים שנה אחרונה ולחץ מבחינת בגרויות, אבל עכשיו נשארו לי רק 2 בגרויות
[אחת מהן לא צריך ללמוד בכלל - חיבור] ועדיין אין לי מצב רוח וחשק לכלום.
בנוסף הנהיגה פשוט מתסכלת אותי , נכשלתי עוד טסט ופשוט נמאס לי כבר אין לי כבר
כוחות... למרות שיש לי אחלה מורה כבר אפילו מזה נמאס לי אני מרגישה פשוט כישלון.
כבר חצי שנה, כמה אפשר למרוח והאבסורד שהוא אומר שאני נוהגת טוב ובראש שקט היה
מביא לי כבר רישיון. אבל ברור למה שאני אעבור...
שלא תבינו לא נכון דווקא באתי בגישה שזהו עכשיו אני עוברת לא משנה מה,
באתי עם הרגשה טובה, ביטחון ובאמת הייתי בטוחה שהפעם אני עוברת.
עד שהגיע הברקס שהוציא אותי מכל פרופורציה ומשם הדרך לשטויות שעשיתי...
גם החשש הזה מהצבא מסגרת שונה ואחרת פתאום לא להיות עם חברות שהתרגלתי אליהן,
יחסית כי רובן סתם ליציאות ולא יותר מזה.
אני מנסה לחשוב אופטימי ופשוט כבר לא מצליחה ...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-06-2008, 22:25
צלמית המשתמש של PL@yB0y
  משתמש זכר PL@yB0y PL@yB0y אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.06.05
שלח הודעה דרך ICQ אל PL@yB0y
קודם כל לחייך
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Crunch שמתחילה ב "דיכאון ?"

אל תנסי לחשוב אופטימי.. תעשי זאת..
לכולנו יש תקופות כאלו של דיכאון שנראות כאילו הן לא הולכות להגמר... אבל בזה שאנחנו נותנים לתקופות האלה לחדור אלינו אנחנו בעצם מעצימים את הדיכאון...
תגידי לעצמך שאת פותחת דף חדש ומתחילה הכל פרש! קומי עם חיוך ותמשיכי איתו כל היום. חיוך יכול לעשות פלאים!
אז מה עם נכשלת טסט? טסט הבא תעברי ואז הכל יראה לך מאוד מגוחך.. הכי חשוב זה לא להתיאש ולקחת הכל בפרופורציות ובחיוך.. הכל לטובה!
אין לך מה לדאוג לגבי הצבא אני בטוח שתמצאי שם חברות אמת חדשות, ואף אחד לא מכריח אותך לנתק את הקשר עם החברות הישנות.. חבר שלי שהתגייס (והוא קרבי) מצליח לשמור על קשר איתנו- זו לא בעיה כלל בדר"כ...

אז יאללה.. להתחיל לחייך
יהיה בסדר!!!!

ישן 22-06-2008, 01:19
  Nissan-el Nissan-el אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.07.03
תרגעי

תעצרי, ותסתכלי על הכל בפרופורציה - סך הכל רישיון! אז לא תעברי טסט.. מה יקרה ? אף אחד לא רודף אחרייך שתוציאי רישיון, ואפשר למשוך את זה הרבה זמן (אני אומר מניסיון אישי) אבל מתישהו יהיה לך רישיון גם אם תעברי טסט מיליון.. בכל אופן.. סך הכל רישיון. תרגעי.
דבר שני - בגרויות - כבר סיימת כמעט את כולם, אני לא מבין על מה יש לך כל כך להיות לחוצה ? סך הכל בגרות.. כבר כמה בגרות אחת תהרוס לך את הממוצע ??? גם אם תוציאי בה 100 וגם אם תוציאי בה 0, הממוצע שלך לא ישתנה כל כך הרבה.. מקסימום נקודה - שתיים לפה או לשם..
דבר שלישי - הצבא - זה בסדר שאת לחוצה מהצבא, זה קורה לכולם, ולכולם יש את החששות האלה לפני הצבא מה הולך להיות וכל זה.. אני מציע לך לנתב את החששות האלה להרגשה טובה יותר, הרגשה של לא משנה מה יהיה לי בשירות, אני אנסה לעשות מהשירות כיף וצחוקים וגם להשקיע במה שאני עושה בצבא, כי זה נותן אחלה תחושה של סיפוק. בכל אופן, זה מה שאני עשיתי... וזה די אחלה.
בכלל, כל התקופה הזאת שבין יב' לצבא תקופה מוזרה ואני יכול להבין ת'מצב שלך, אבל תנסי להכנס לפרופורציה, סך הכל רישיון, סך הכל צבא, סך הכל לימודים... את תעברי את זה מתישהו וכל זה יגמר (אפילו שאת לקראת הסוף בקטע של הרישיון והלימודים) אז קחי את זה באיזי... ושיהיה בהצלחה.
ישן 22-06-2008, 15:58
צלמית המשתמש של פאקטשלי
  פאקטשלי פאקטשלי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.06
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Crunch שמתחילה ב "זה משהו שחשוב בשבילי במיוחד..."

את דואגת לגבי דברים שאין לך שליטה עליהם. זה מובן בהחלט אבל גובה ממך הרבה אנרגיות. כרגע, אם אין לך מה לעשות בעניין (אם אין לך איך לברר לאן את מתגייסת) עדיף שתניחי בצד את המחשבות על הצבא. אם את לא פרחה מצויה כבר את בכיוון הנכון. כשאת מתחילה להכתיב לעצמך תסריטים שליליים על השירות בצבא, תנסי לשנות את התסריט לכיוון החיובי יותר, לחשוב חיובי. מחשבות שליליות גוזלות המון אנרגיה ועצבים והן מדבקות ומתפשטות. תעצרי את זה ותהדפי אותן עם מחשבות אחרות.. אל תכנסי עמוק לחששות שלך.

מי יודע, אולי תמצאי בצבא חברי אמת. תזכרי שגם אם תתקעי במקום גרוע בצבא, אפשר לעבור מקום והיו מקרים (גם אם זה מצריך עבודה, זה אפשרי).
אח שלי היה במחזור השבחה, התגייס לכל"ץ, היה אמור להיות בתפקיד שהוא ממש לא רצה בחימוש, היה אומלל ממש אבל (וזה אבל גדול) בטירונות הוא פגש את החברים הנוכחיים שלו (מתאימים כמו כפפה ליד) והוא גם הצליח לעבור מהתפקיד הזה לתפקיד אחר בצבא.
גם מדברים רעים צומח משהו.

נהיגה- אני למדתי כמעט שנה (יולי 07 עד מאי 08), יש כאלו שעברו גם טסט 9, או 11.. אני מבינה שזה מתסכל העניין, אבל בסופו של דבר, כולם עם רישיון. כשאת בטסט תזכירי לעצמך שאת נוהגת טוב ושהבוחן הוא רק בנאדם (לי זה עזר, במשך כל החצי שעה פשוט הרגעתי את עצמי שאני נוהגת בסדר)

ולגבי תזונה, תבדקי את התפריט שלך, תבדקי אם את אוכלת נכון. אם זה לא בגלל תזונה, יתכן שזה באמת בגלל תקופת לחץ (מה שאת נמצאת בו).

שמעי, אלו הרגשות שלך והתחושות שלך ולכן אולי מה שאני אומרת נשמע מיותר ולא מועיל, אבל באמת שהתקופות האלו מסתיימות. הזמן חולף, ואיתו גם דברים רעים. תחשבי על ה"אחרי". את מסיימת את הבגרויות, את עוברת את הבגרויות האחרונות, את מתגייסת, משתחררת. תקופות טובות הן כאלה גם אם את עושה אותן כאלה. אז אין לך כח לחשוב חיובי, בסדר גמור- אבל אל תכנסי ללופ של הפסימיות. תראי את הדברים שלפניך כאל משימות- אתגרים שעלייך לבצע.

בנתיים, תעסיקי את עצמך, שבצי בסדר היום שלך תענוגות קטנים, דברים משמחים, מפגש עם חברות, שיהיו מעין דלק להמשך היום.

בהצלחה.

ישן 22-06-2008, 16:51

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי פאקטשלי שמתחילה ב "את דואגת לגבי דברים שאין לך..."

אני באמת מנסה אבל לא מצליחה,
בקשר לצבא כרגע לא ידוע לאן אני אתגייס אבל אני מקווה שלמודיעין
ובנהיגה מרוב שנכנסתי לייאוש ותיסכול לא הולך לי כבר ואין לי כוח אפילו לחשוב על חיובי ושאני עוברת
כי סתם פיתחתי ציפיות לשווא וכידוע ציפיות יש רק בכריות.
נתתי עד עכשיו את המקסימום ממני באמת שהשקעתי בזה מאמצים רבים ובלב שלם אני אומרת את זה,
[משום מה המורה שלי אמר לי שכנראה לא השקעתי בזה מספיק ושזה באמת קשה ללמוד נהיגה ולעבור טסט,
אבל עם כל הכבוד אני יודעת טוב מאוד כמה ומה השקעתי בזה והוא לא מבין למה אני מתוסכלת מכל העניין].
אבל כשאני רואה שאין לזה תוצאות נכנסים לתיסכול ואין כבר כוח להשקיע בזה כי רואים שוואלה הנה אין בזה
טעם...
וחברות שלי עסוקות עכשיו, כל אחת עם הלימודים שלה [להן יש מת' מחר] או שסתם אין להן חשק לצאת,
ובתכלס הן יותר בשביל יציאות לא באמת בשביל לתמוך ולעזור, וחבל לי שזה ככה...
אדם לאדם זאב.

ישן 22-06-2008, 15:55
  dudi.vaknin dudi.vaknin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.05.07

יקירתי, קודם כל אני רוצה לציין שאני לא כותב את העיצות שלי באופן תיאורטי, אלא חי אותן ומשתמש בהן כדי להתמודד עם קשיים.

חשיבה חיובית (השקפה אופטימית)

איך חושבים חיובי? מתרגלים להוציא את הטוב מכל דבר לא-טוב (מכירה את הפתגם "פסימיסט רואה קושי בכל הזדמנות; אופטימיסט רואה הזדמנות בכל קושי"?).

דוגמאות:

(1) נכשלתי בטסט. זו הזדמנות מעולה להוכיח לעצמי שאני באמת מסוגל להתמודד עם קשיים בצורה חיובית וטובה, ולא רק "על הנייר".

(2) העזיבו אותי ממקום העבודה שלי. זו הזדמנות נפלאה לחפש מקום עבודה שיותר מתאים לי, שאני אוכל באמת להביא לידי ביטוי את הכישורים שלי בו, לזכות להערכה המגיעה לי וגם להכיר אנשים חדשים. ומי יודע, אולי שם תהיה לי אפשרות להתקדם ולהגיע רחוק הרבה יותר, להרוויח יותר וכו'.

תתפלאי לשמוע שהדוגמאות הנ"ל ריאליות לחלוטין, וחשיבה חיובית תוביל להגשמת החזון בכל אחד מהמקרים האלה, וכשהיא לא עושה את זה - היא לכל הפחות מקדמת אותך מנקודת המוצא שלך. חשיבה שלילית, לעומת זאת, תכניס אותך לדיכאון ודכדוך שלא יובילו אותך לכלום, תגרום לך לפתח דימוי עצמי נמוך שישפיע על הביצועים שלך, וחוזר חלילה, כמו מעגל קסמים.

כמו כן, חשיבה שלילית תיצור מציאות שלילית. כמו כולם, גם לך בטח היה יום כזה שהתחיל ברגל שמאל, המשיך ברגל שמאל ונגמר - איך לא - ברגל שמאל. זה מתחיל ממקרה, אפילו סתמי, שקורה לנו, כמו דריכה על קקי של כלב, איבוד ארנק, בוחן פתע וכדו'. אנו נותנים למקרה הזה להשפיע על כל המשך היום שלנו בכך שאנו מייחסים לו חשיבות רבה מדי במקום פשוט להתעלם ממנו. אנו מתבאסים, המצב רוח שלנו יורד, התגובות שלנו בהתאם למצב הרוח, וגם הביצועים.

דוגמה קלאסית:

איחרתי לעבודה והבוס צעק עליי. זהו מקרה לא טוב (למרות שאפשר להסתכל עליו בחיוב כפי שהסברתי למעלה, ולראות בו אות לקחת את עצמי בידיים לפני שאאבד את משרתי), אבל כאן הוא הסתיים. כעת אני עומד בפני שתי אפשרויות: לתת לזה להשפיע עליי לאורך היום או לא. אם בחרתי באפשרות השניה - מה טוב, אבל אם בחרתי בראשונה? המשיכי לקרוא. אני מקבל טלפון מאישתי. היא רוצה לאחל לי יום נעים או לספר לי כמה היא נהנתה אתמול בלילה ( ) או משהו כזה. אני מגיב באדישות או בכעס לא מוצדק על כך שהיא מפריעה לי באמצע העבודה (כשלמעשה הכעס נובע מהתסכול מהמקרה הקודם), ואנחנו מתחילים לריב. אני חוזר הביתה אחרי יום שכזה והבן שלי מבקש להראות לי את הציור שהוא צייר, אני מגרש אותו ברוגז... את יכולה לדמיין לעצמך את ההמשך. ממה כל זה נובע? לא מכך שהבוס שלי צעק עליי, אלא מכך שאני בחרתי לתת לזה להשפיע עליי - על התגובות שלי ועל הביצועים שלי.

דוגמה נוספת למציאות שלילית הנוצרת על-ידי חשיבה שלילית היא כאשר אנו בטוחים שאנחנו הולכים להיכשל במבחן כלשהו. מה דעתך? מה הולכת להיות התוצאה באותו מבחן? לא יותר ממידת נעליים ממוצעת. משפט המסביר יפה את העניין: "אם תחשוב כי תיפול, כבר נפלת".

יד אלוהים (או "הטבע", אם תרצי)

אני מאמין שכל מה שקורה בעולם - לטובה הוא קורה. יש דברים שנדמה לנו שהם קורים לרעתנו, אבל אנו לא מבינים (ולמעשה, אין אנו יכולים להבין באותו הרגע) כי הם קורים דווקא לטובתנו.

סיפור שקראתי בעבר (אולי כאן בפורום) הממחיש יפה את הרעיון הזה:

בחור צעיר נדרס ע"י מכונית, ריסק את כל עצמות גופו ובילה בבית החולים חודשים ארוכים. בבית החולים הוא הכיר אחות, הם התאהבו ולימים היא הפכה להיות אישתו. הם הולידו ילדים ואלה הולידו ילדים. היום, אם תשאלי את אותו בחור שכבר זקן, כשהוא יושב ביחד עם אישתו בחצר ונכדו על ברכיו, אם הוא היה מעדיף להחזיר את הגלגל לאחור ולא להיפגע מאותה מכונית ביום ההוא, מה את חושבת שהוא היה עונה?

השקעה

"אלוהים עוזר למי שמנסה לעזור לעצמו". אם תשבי בחיבוק ידיים ותגידי שהכל קורה לטובה ואלוהים כבר ידאג לך, או שאת תחשבי חיובי ותצרי מציאות חיובית - את חיה בסרט. כך זה עובד ב"הסוד"; במציאות זה קצת אחרת. עלייך להשקיע ולתת את המיטב בכל מצב.

אם יש צורך - קחי עוד שיעורי נהיגה. אם הבעיה נעוצה בהתרגשות מהטסט - חפשי דרכים להירגע. הבגרות מתקרבת? - זה הזמן להתחיל לחרוש, חמודה שלי.

כל הדברים שכתבתי כאן הם אחלה והם נחמדים והכל טוב ויפה, אבל אם לא תוציאי אותם לפועל - הרי שבזבזתי שעה מזמני. אבל אם תקראי את הדברים ותאמצי אותם - הם יחוללו בך פלאים. הכל תלוי בך!

ניסיתי להעביר לך את "החומר" בצורה הטובה ביותר באמצעות דוגמאות והסברים. אני מקווה שלא התייאשת וקראת את הכל, ואני אפילו מציע לך לקרוא שוב.

ולסיום, טיפ לטסט הבא:

אם הטסטר מתערב לך בנהיגה, שמרי על קור-רוח והמשיכי לנהוג כרגיל. במקרה הטוב הוא יחליט להעביר אותך על-אף המקרה, כי הוכחת שאת נהגת שלא נלחצת משגיאות והמשך הטסט היה טוב, ובמקרה הפחות טוב הוא לא יעביר אותך. אני מכיר שני אנשים שטסטר די קשה בלם אותם ובכל זאת העביר אותם, אז אל ייאוש.
ישן 22-06-2008, 16:45

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי dudi.vaknin שמתחילה ב "יקירתי, קודם כל אני רוצה..."

קראתי הכל, קודם כל- תודה ענקית על כל ההשקעה בכתיבה,
דבר שני - קל לרשום/לדבר וקשה לבצע. קשה מאוד וכמעט בלתי אפשרי לחשוב שדבר רע מסויים
שקרה לי או למישהו אחר קרה לטובה.
אומנם מטעויות לומדים אבל כמה אפשר להיכשל, נמאס כבר מהתחושה הזאת של התיסכול,
וכמה שאני מנסה להגיד לעצמי שאני יודעת לנהוג, שאני יודעת את החומר בלימודים
שאני אסתדר בצבא... בפועל זה רק מחשבות ואני מנסה להכניס את זה לראש,
אבל לדוגמה- בשיעורי נהיגה, באמת הייתה לי מוטבציה אמרתי לעצמי זהו הטסט הזה אני עוברת
אני יודעת לנהוג כמה ולא התרגשתי, ועדיין הכישלון הגיע. ושוב התיסכול והמעגל השלם הזה.
ובאמת שהתייאשתי איך זה שאנשים תוך חודשיים-שלושה מוציאי רישיון [ועוד אנשים שבתכלס לא יודעים לנהוג]
ואני שעד עכשיו נהגתי טוב לא?
בנוסף, נמאס לי כבר לבזבז על זה כ"כ הרבה כסף...
הלימודים כמו שרשמתי לפחות זה כבר לקראת סיום וגם מזה אני כבר לא שמחה כמו
שחשבתי שאני אשמח כי כל החברות כבר מתרחקות ועוד מעט צבא שזו מסגרת אחרת לגמרי ממה שהורגלתי
אלייה, כל הלחץ הזה מעמיד אותי במקום שבאמת קשה לי להתמודד איתו.
וכמו שרשמתי כבר : איך אני אמורה לחשוב חיובי בדיוק בכל המצב הזה ?
איך אני אמורה להתמודד עם זה שכל אחת מהחברות שלי עסוקה בשטויות שלה ובכלל
לא רוצות כמעט לצאת ולבלות או לעזור לי ולנסות לתמוך בי ?
למה אני בכלל מרחיקה ממני את הבנאדם היחידי שבאמת אכפת לו ממני - האקס?

ישן 22-06-2008, 17:50
  dudi.vaknin dudi.vaknin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.05.07
אני אתייחס לדברים שלך לפי הסדר.
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Crunch שמתחילה ב "קראתי הכל, קודם כל- [b]תודה..."

קודם כל, אין בעד מה. אני שמח לעזור.

קראי את השורה הראשונה בהודעה שלי. הדגשתי מראש שגם אני חווה קשיים. אני לא כותב חומר תיאורטי, אלא גישה שלמה שאני לומד ומיישם. הגישה הזו שפירטתי עליה בהרחבה בשבילך, היא שמקלה עליי את ההתמודדות עם הקשיים שעברתי ושאעבור.

מתוקה, התסכול לא מועיל לך בכלום, אלא להיפך - הוא רק מזיק לך. הוא רק גורם לך לחשוב שאת תיכשלי גם בטסט הבא, ואל תשכחי ש"אם תחשוב כי תיפול, כבר נפלת". בואי פשוט נסכים שהתסכול בטח לא מועיל לך, וכדאי לך לנסות הכל כדי להימנע ממנו, בסדר?

ובפן הפחות מנטלי - גם אם באת לטסט רגועה ומלאת ביטחון, אם תאבדי את העשתונות אחרי הברקס הראשון או הנגיעה בהגה - את לא תעברי.

ויש לי עוד כמה מילים באותו עניין שאני אשלח לך בהודעה פרטית מאוחר יותר.

דבר נוסף שצ'נדלר ציין ושחשוב להדגיש: קחי את הדברים בפרופורציות. העמידי את ה"צרות" שלך מול צרות של אנשים אחרים, ותראי שהן פתאום דומות יותר לברכות.

נכשלת בטסט? מותק, את צריכה להודות על כך שאת יכולה להרשות לעצמך ללמוד נהיגה, עסק לא זול בכלל. שלא לדבר על כך שאת יודעת לנהוג ולא מתקשה כמו הרבה אנשים, שגם אחרי שהם יעברו טסט (כולם עוברים בסופו של דבר) הם לעולם לא יהיו נהגים טובים כמוך, וכמובן אין צורך לומר לך כמה בת מזל את על כך שאת בריאה ומסוגלת לנהוג.

ומה עם כל האנשים שלא יכולים ללכת לצבא מסיבות כאלו ואחרות? הם היו נותנים המון כדי להתחלף איתך, כדי להתרגש, להילחץ ולחשוש מהצבא - כמו כולם. תראי איזה מזל יש לך.

על כל חברה שתתרחק תקבלי אחת חדשה במתנה מצה"ל. מה, באמת חשבת שבצבא לא תכירי חברות חדשות? וכמובן, תשמרי על קשר עם חלק מהחברות הישנות. כך זה היה במעבר בין היסודי לחטיבת הביניים, ובין החטיבה לתיכון. ואל תשכחי שכולם עוברים את מה שאת עוברת - את לא לבד.

האם שיתפת את החברות שלך במה שעובר עלייך? קבעי איתן לצאת ביחד, ומצאי את הזמן הנכון להעלות את הנושא הזה. אני בטוח שהן יוכלו להזדהות איתך, והן יגלו יותר תמיכה.

בנוגע לשאלתך על האקס - את זה תצטרכי לברר עם עצמך.

והיי, חייכי קצת (זה גם ישפיע על ההרגשה שלך לטובה, אפילו חיוך מזויף).
ישן 22-06-2008, 21:14

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי dudi.vaknin שמתחילה ב "אני אתייחס לדברים שלך לפי הסדר."

אני יודעת שהוא רק מזיק לי אבל אני לא מצליחה להימנע מזה,
אני בתוך זה ולא מצליחה לצאת מזה, גם כשניסיתי ואני מנסה לחשוב חיובי ומנסה
לחשוב שזהו אני עוברת הפעם לא משנה מה,
וזה עכשיו מתבטא גם בנהיגה שלי נהגתי ממש לא טוב היום,
והרגשתי את זה פשוט לא היה לי ראש לזה, אין לי מוטבציה לזה.
דיברתי על זה עם המורה והוא ניסה לעשות לי שיחת "מוטבציה"
ולהסביר לי בערך מה שרשמתם פה, אבל זה לא זה...
שבוע הבא או בעוד שבועיים בעזרת השם יהיה לי עוד טסט ואני יודעת
שאני צריכה להוכיח את עצמי גם לי וגם למורה שאני באמת מסוגלת
אבל כמו שאמרתי... אין הלך לי כל הכוחות....
והמצב הכללי שלי בכלל לא עוזר לי בזה.
בקשר לחברות - יש אחת למשל שאני בקשר די טוב איתה והיא גם כן לא במצב מי יודע מה,
היא לא מתגייסת , בזבוז זמן לטענתה והוציאה פטור.
ויש לי עוד 2 חברות יחסית קרובות אבל אחת מהן אדישה ברמות והשניה כל הזמן שמחה...
עוטפת מסיכה שכזאת, ככה שאין ממש אפשרות לדבר איתן על דבר כזה.
אני לא יודעת אני בזמן האחרון מרגישה כמו איוב

ישן 22-06-2008, 17:52
צלמית המשתמש של פאקטשלי
  פאקטשלי פאקטשלי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.06
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Crunch שמתחילה ב "קראתי הכל, קודם כל- [b]תודה..."

אבל גם "אני לא אעבור אף פעם טסט" "השירות שלי יהיה איום בצבא" "המצב לא ישתנה" אלו בפועל רק מחשבות. אבל יותר קל לנו, משום מה, להכנס לפסימיות ולמחשבות השליליות מאשר לחיוביות. שזה הפוך על הפוך, כי ככל שתתעמקי בייאוש, יהיה לך פחות קל לצאת, פחות רצון. את אומרת "מה הטעם להיות אופטימית אם זה לא עוזר וציפיות זה רק לכריות" אז אני אשאל אותך: "מה יצא לך ממחשבות שליליות, מלבד עוד עוגמת נפש, מלבד אי חשק לכלום, לחוסר רצון לעשייה?"- כלום! אולי רק פחות אכזבה, אבל זה לא בדיוק האידאל.

בסופו של דבר מתרגלים למסגרות חדשות, מתרגלים לכל דבר, עם קצת אימון. יש לך מיני דברי קטנים שאת יכולה לבחור בהם, אולי לא פתרון גדול ומהיר, אבל גם השביל עשוי מאבנים קטנות.
את יכולה להחליף מורה.
את יכולה לעשות יום תרפיה לפני הטסט הבא (ערב רגוע- מסג', דמיון מודרך, יום כיף, מה שיעשה לך טוב)
את יכולה לעשות הפסקה של חודש ואז לעשות את הטסט (או אפילו יותר, אם זה לא לחוץ לך ויש לך אלטרנטיבה אחרת, אז אולי אפשר לחכות עם הרישיון)

את יכולה לצאת לבד, או עם משפחה לרגעים של נחת (בתי קפה, לונה פארקים וכד')
את יכולה כל יום לפנק את עצמך במשהו קטן
מלאי את השבוע בפעילויות שנועדו להשכיח מעצמך את הטרדות, כגון התנדבות, חוגים, קורסים, תחביבים.

דבקי בעשייה. אם תתני למחשבות שלך לנצח אותך, כלום לא יעבוד. אל תצפי לנסים, צאי מהגישה הפסיבית. זה קשה אבל את תצליחי.

ושוב, תקופות באות, תקופות נגמרות. השאלה היא מה את עושה עם הקלפים שניתנו לך, ואיך את מפיקה מהם את המיטב.

ישן 22-06-2008, 21:25

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי פאקטשלי שמתחילה ב "אבל גם "אני לא אעבור אף פעם..."

בעניין המורה - חשבתי על זה אבל הוא באמת מורה טובה יש לנו תקשורת טובה,
עכשיו היא קצת התפקששה כי אין לי חשק לדבר איתו במיוחד...
והיום בכלל כמעט נשברתי לידו.
האמת שכמעט חודש לא לקחתי שיעור כדי לחכות לטסט ואני מקווה שיהיה לי כבר בקרוב,
וחשבתי שהתגברתי על המכשול הזה ומסתבר שלא...
עם המשפחה לבלות קצת בעייתי כי אח אחד שלי סתם מתנהג כמו ילד קטן והשני עובד הרבה ונמצא עם החברה.
ואמא שלי היא שמה לב כמו שאמרתי לשינויי אצלי אבל אני לא ממש רוצה לצאת איתה נראה לי שגם
היא כבר הבינה שלא הולך לי כלום עם הנהיגה,
וגם היום לדוגמה רציתי לצאת אבל חברה אחת שלי פשוט אמרה לי "לא בא לי"...
גם היא כנראה בתקופה לא משהו,
וידיד שלי שרציתי לראות נמצא בלימודים.

ישן 22-06-2008, 18:14
  DCD DCD אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.05
כפי שאני רואה את זה, את מוציאה דברים מפרופורציות

כנראה את רגשנית מידי.

דבר ראשון, יש אנשים שלא עוברים את הטסט החמישי ואפילו לא עוברים את התשיעי. אני התרגלתי (כלומר, הפסקתי להתעצבן\להתרגז) לכישלון בטסט כבר בטסט השני (בדרך לרביעי ואחרון בע")...
אין מה לעשות, זה קורה, אפשר לקלל ולאחל לטסטרים יום שחור ומלא חרא (גם אני איחלתי להם ברכות רבות אחרי כל טסט שניכשלתי), אבל אין כבר ממה להתצבן.

דבר שני, אז מה אם יש לחץ בלימודים? מה הקטע של הדיכאון? בסדר את תעברי את זה כמו מיליוני תלמידים שעברו (או שדחו את זה למאוחר יותר). תאמיני לי שאני לחוץ לא פחות ממך וגם בשבילי זה שנה אחרונה. את כל משרד החינוך קיללתי ואני מאחל להם חיים בזבל, אבל אני לא יוצא מזה בדיכאון, אלא בשמחה שזה שנה אחרונה ושסוף סוף ניגמר כל המקצועות הקקות האלה.

דבר שלישי, לכולם בהתחלה הצבא לא נעים ועל הפנים, אבל זה לכולם עובר כמו שאת תעברי. תמצאי בע"ה חברות חדשות ואולי טובות יותר מאלו שיש לך כרגע.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:48

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר