לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-06-2008, 14:10
  משתמש זכר Malchi Malchi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rshibi שמתחילה ב "המבצע הצבאי האהוב / השנוא עליכם"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rshibi
אוקיי רבותיי,

אלה כללי המשחק -
יתכבד כל אחד ויכתוב איזה מבצע צבאי אהוב או שנוא עליו ומדוע. מותר להשתמש בכל מערכה - צה"ל או אחרים - מהעידן המודרני ועד קין והבל.

אישית, אני אוהב את מבצע אנטבה. המבצע הראה לראשונה שניתן להגיע רחוק עם כוח צבאי גדול ובעורמה גדולה לגבור על אויב אלים, אך שאנן

שמבחינה טכנית היה בלאגן אחד גדול ואפשר לתת קרטיד למזל של סיירת מטכ"ל ושאר הכוחות
שלקחו חלק במבצע כי הגבול בין מבצע נועז ומוצלח לבין אסון קטסטרופלי היה מאוד מאוד דק

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-06-2008, 15:38
  elvis1977 elvis1977 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.07
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי DORAV1 שמתחילה ב "הקרב על עמק הבכא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי DORAV1

כמו כן גם הקרבות בעיר העתיקה ב67 היו אדירים.

גבעת התחמושת היה קרב מיותר, שבו נהרגו לחינם לוחמים רבים. היה ניתן לכבוש את המתחם על ידי הפצצה אווירית פשוטה.

המבצע הכי מרשים, הכי חשוב, הכי משפיע לאורך זמן: "אופרה". תעוזה, תיכנון מדויק, ביצוע כמעט מושלם ( ספקטור פיספס ),

מבצע נוסף, שאינני יודע את שמו הצה"לי ( וגם לא רוצה לדעת ) : השמדת מערך טילי הטק"א הסורים ב 1982. ראש יהודי מבריק עם המצאות גאוניות בתחום הל"א, שלא רצוי בכלל לדבר עליהן.כל מטוסינו שבו בשלום.בעצם לא כולם, מטוס פנטום אחד הופל, ורס"ן אהרון כץ הנווט ,נהרג.

המבצע המאכזב: הנסיון הכושל לשחרור נחשון וקסמן ז"ל. מבצע כושל מבחינת התוצאה, ומבחינת המחיר הכפול. גם ניר פורז ז"ל נהרג.

נערך לאחרונה ע"י elvis1977 בתאריך 23-06-2008 בשעה 16:00.
ישן 23-06-2008, 17:07
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
יש כ"כ הרבה...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rshibi שמתחילה ב "המבצע הצבאי האהוב / השנוא עליכם"

צה"ל:
1. כיבוש תל-עזזאית (יוני 1967): ניצחון כל מה שהוא לא אפייני לישראל ובטח שלא לחי"ר - תכנון, תרגול וביצוע קפדני. וכל זה ע"י גדוד של גולני.

2. מבצע "רביב" (ספטמבר 1969): ברק התחפש לבלונדינית ב"אביב נעורים"? פינקו הקדים אותו והתחפש למ"פ שריון מצרי, כולל הפלוגה... רגע השיא של המבצע אומר הכל: דריסת גנרל מצרי, מפקד מרחב התעלה, שמנסה בהיסטריה לעצור את הטנקים "שלו" שמשתוללים.

3. כיבוש מחנות הפליטים ערב "חומת מגן" (מרץ 2002): גולני וחט' הנח"ל מפתיעים את הפלסטינים (ואת העולם) ומבצעים את מה שנחשב לבלתי אפשרי: כיבוש שטח אורבני רווי אויב, כמעט ללא אבדות ופגיעה באזרחים. הדגם שנבחן כאן, הופעל שוב בהצלחה ב"חומת מגן" (ע"ע כיבוש שכם).

כללי:
1. כיבוש קרטחנה שבספרד (קרתגו החדשה, שזה בתרגום "העיר החדשה החדשה"...) ע"י סקיפיו אפריקנוס, במלחמה הפונית השנייה (209 לפנה"ס).

2. קרב אוסטרליץ (דצמבר 1805): נפולאון בשיאו, מכה את הצבאות האוסטרים והרוסים שוק על ירך במפגן של גאונות ומזל.

3. קרבות החזית המערבית (1915-1917): קשה לומר שאני "אוהב" את הזוועה המכונה "מלחמת חפירות", אבל אי אפשר שלא להעריך את גבורתם של מיליוני האירופאים שהלכו אל מותם בפקודת מצביאים חסרי-אונים. ההיסטוריה של מלה"ע ה-1 מהווה אזהרה, אפילו יותר מהשנייה, לגבי השלכותיה של צייתנות יתרה.

http://www.baking.co.il

ישן 23-06-2008, 17:18
  ה"שמל" ה"שמל" אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.06

יש לי הרבה סיבות למה לא לזרום עם האשכול הזה, אבל:

מלחמת ההתשה מול מצרים הייתה מלאה במבצעים מדהימים בתעוזה, תכנון וביצוע, (אופי המלחמה היה כזה- מצד אחד מלחמה- ולא "נימוך עמום" לדומיו, כך שאפשר לפעול, אבל מצד שני היה זמן לתכנון ובביצוע מוקפד יחסית.

אז-הנה שתים, אבל יש הרבה יותר.
מבצע רביב ומבצע תרנגול 53 הם לדעתי חלומו של כל במאי.
תרנגול 53-אין מילים, תכנון ותעוזה,ביצוע מושלם, ובסוף גם הרבה אילתור והימור (ההדראולי של המסוקים)
ובנוסף (זה לא העיקר בהצלחה או כישלון, אבל זה מאוד חיובי כמובן) אפס נפגעים
והישג אסטרטגי בין לאומי -מכ"ם חדיש שלם לבדיקה

מבצע רביב-
שוב, סרט פעולה, הפעם בכיכובם של אוכלי הגריז הפשוטים, שריון, וחיל הים, ושוב , הרוג אחד בלבד 150 הרוגים מצריים.
והישג אסטרגי- שוק במצרים, ופיטור מפקד החזית
(עריכה: כבר הקדימו אותי עם רביב, לא נורא, נקים מועדון מעריצים)

ועם כל הכבוד לאנטבה, את הסרט הזה הייתי רוצה לראות....
ישן 23-06-2008, 22:47
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Sober שמתחילה ב "חורה זה טוב, וזה אפילו שימוש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Sober
חורה זה טוב, וזה אפילו שימוש מוצלח בעברית, אבל למה להכניס "פלצנות" איפה שלא צריך?
כולה דיון על מה אנשים אוהבים ומה לא, לא צריך להרים את האף בכל הזדמנות... באמת מיותר.
להלן הודעה מתנשאת ופלצנית:
קשה לך להבין ביקורת אם היא מנומקת ומנוסחת בעברית שאינה עילגת ואפילו מציגה דרכים אחרות? אז לבקשתך:
נראה לי שזה פויה להגיד שונא על מבצעים שאתה חושב שהם פיכסה.
וכדי ליישר קו עם הדרישות שלך:
אני שולח SMS שאנטבה תיקח כי יורם גאון פשוט חתיך הורס, ואני הכי שונא את מצדה כי בסוף הם מתו כמו חבר של בר רפאלי בטיטאניק וזה מה זה מבעס.

מקווה אני בכל ליבי שהפסתי דעתך.

נערך לאחרונה ע"י ISHPUZ בתאריך 23-06-2008 בשעה 22:50.
ישן 24-06-2008, 10:23
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
רמת האשכול
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "[QUOTE=Sober]חורה זה טוב, וזה..."

אשפוז נכבד:

אני מסכים עם כל מילה שכתבת בשתי התגובות האחרונות שלך!
גם אני סבור שזה ילדותי מאד לעשות דירוגים שכאלה. היות וכך - נמנעתי מלהעלות את העדפותי (ויכולתי למשל לכתוב קטע לא רע על המבצע השנוא עלי ביותר: "מבצע מלביש" שהיה נחוג בצבאנו הנבנה, מדי חצי שנה, בהשתתפות המונית של סיירת מ"צ). היות וחלק מהמשתתפים כאן הם צעירים ולפעמים צעירים מאד, אני פשוט לא מתייחס. אין לי יומרות לחנך אותם, אלא אם כן מישהו באמת דורך לי על הזנב.
אל נא באפך, כולנו שיחקנו פעם בחול. חלקנו עדיין שם.

.......ואם מתחשק לך, בוא ונפתח אשכול על קטסטרופות צבאיות. זה כר פורה מאד לירידות על מצביאים מטומטמים, ביש מזל וסתם שמחה לאיד. אני מדבר ברצינות!
ישן 24-06-2008, 10:08
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06

זכור לי מבצע ממש גדול בלבנון למילכוד מרגמות של החיזבאללה שמתואר בספרו של צ'יקו תמיר.

הביאו כל מיני סיירות, הרימו חפקי"ם עם תתי אלופים, עשו עוצר יציאות ומשמעת קשר.

כוחותינו המובחרים שהו כמה ימים כשהם מסתתרים בשטח, והטמינו מטענים משוכללים באזור בו מוקמו מרגמות החיזבאללה ושבו בשלום לבסיסם.

המבצע היה ממש מוצלח, אבל לא באמת. יומיים אחרי כל המבצע הזה עבר במקרה רועה כבשים באזור, כבשיו עלו על המטענים ונהרגו, ואף איש חיזבאללה לא נפגע. כוחותיהם ניצלו והכבשים ניצלו.

זה מבאס יותר מהפעם ההיא ששני טנקים ירו בטן שלמה של פלאשטים ומעיכים על חוליה של אמל, ובסוף רק אחד מהמחבלים נפצע, וגם זה כשהוא קפץ להתחבא מאחורי סלע ושבר רגל.
ישן 24-06-2008, 15:58
  צ'ומפי צ'ומפי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "זכור לי מבצע ממש גדול בלבנון..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עבדול אלהזרד
זכור לי מבצע ממש גדול בלבנון למילכוד מרגמות של החיזבאללה שמתואר בספרו של צ'יקו תמיר.

הביאו כל מיני סיירות, הרימו חפקי"ם עם תתי אלופים, עשו עוצר יציאות ומשמעת קשר.

כוחותינו המובחרים שהו כמה ימים כשהם מסתתרים בשטח, והטמינו מטענים משוכללים באזור בו מוקמו מרגמות החיזבאללה ושבו בשלום לבסיסם.

המבצע היה ממש מוצלח, אבל לא באמת. יומיים אחרי כל המבצע הזה עבר במקרה רועה כבשים באזור, כבשיו עלו על המטענים ונהרגו, ואף איש חיזבאללה לא נפגע. כוחותיהם ניצלו והכבשים ניצלו.

.

למיטב זכרוני, צ'יקו מספר בספר, כי אחרי זמן מה, בעת שהיה בלימודים בארה"ב, התקשרו אליו להגיד לו כי המבצע למילכוד המרגמות הצליח (מרגמה התפוצצה, מחבלים נהרגו וכו'). תקן אותי אם אני טועה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:46

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר