לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-06-2008, 03:42
  HummerH1 HummerH1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.02
מידע אישום: אל"מ ניצל את פקודיו לכתוב לו עבודות

על-פי כתב האישום שהוגש נגד ד"ר שאול שי, לשעבר רמ"ח היסטוריה בצה"ל, הוא הורה לחיילים להקליד, לתרגם, לצלם ולהעתיק תכנים לצרכיו האישיים. אחד החיילים סיפר ל-ynet: "זה אחד הדברים שאני הכי מתבייש בהם בשירות הצבאי". סנגורו: אנו ממתינים לשימוע שעשוי לבטל את האישום

חנן גרינברג פורסם: 30.06.08, 01:25

מבוכה בצה"ל: הפרקליטות הצבאית החליטה להגיש כתב אישום נגד אלוף-משנה (מיל') ד"ר שאול שי, לשעבר ראש מחלקת היסטוריה בצה"ל, כך נודע ל-ynet. שי, היסטוריון בעל שם ומומחה לטרור המכהן כיום במועצה לביטחון לאומי הכפופה למשרד ראש הממשלה, נאשם בניצול משאבים צבאיים לצרכים פרטיים. בין היתר הוא דרש מקצינים עתודאים לתרגם עבורו מאמרים. סעיף האישום: מרמה והפרת אמונים.

על-פי האישום, בין השנים 2003 עד 2007, בזמן ששימש כרמ"ח היסטוריה במעמד אזרח עובד צה"ל, עשה במספר רב של הזדמנויות שימוש במשאבים צבאיים לשם ביצוע עבודה פרטית.

הוא העביר לחיילים ולקצינים ששירתו תחת פיקודו משימות, בהן הורה על הקלדת תכנים ועריכתם, תרגום תכנים, משימות גרפיקה, משימות מחקר שונות וכן משימות צילום והעתקה. בכתב האישום נטען כי הוא פרסם תוצרים אלה ואף הפיק מהם רווחים מחוץ לצה"ל. בין היתר הורה לחייליו להקליד עבורו שאלוני מבחן, יצירת מצגות ששימשו אותו בשלוש מוסדות אקדמאיים בהם עבד וקיבל שכר בגינן. בין היתר, הטיל על חייליו להקליד מכתבים ומסמכים שונים הקשורים לייעוץ חיצוני להוצאת ספרים, שהוציאה את הגרסה העברית לספר "רודף העפיפונים".

שי (53), מבכירי האזרחים עובדי צה"ל, השתחרר משירות צבאי בשנת 1999 בדרגת אלוף משנה לאחר שמילא שורה תפקידים בכירים באגף המודיעין, בהם קצין המודיעין של פיקוד הדרום. כיום הוא משמש כראש האגף למדיניות ביטחון במועצה לביטחון לאומי.

"הוא השליט פחד"

"מדובר ב 'פגיעה בציבור'"

לידיעה המלאה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-06-2008, 15:48
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
נראה לי ניפוח של משהו שהתקיים.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי HummerH1 שמתחילה ב "אישום: אל"מ ניצל את פקודיו לכתוב לו עבודות"

בתור מילואימניק של מחלקת היסטוריה, אני לא לגמרי אובייקטיבי: הספר על צ'צ'ניה נולד בין השאר כתוצאה מיוזמה של שאול שי שפנה אלי אחרי שכתבתי את החוברת למחלקת היסטוריה, וחשב שכדאי לי לחקור יותר לעומק ולהרחיב לספר.
בכל אופן, מכאן למה שאני יודע ולא יודע.
לומר שהייתה "אוירה של פחד במחלקה"? אני בספק גדול. לא הרגשתי באוירה כזו, וגם לא התרשמתי שהקובל הראשי נתון בפחד בשנים שהכרתי אותו.
שנית, הקובל הראשי סולק ממחלקת היסטוריה מסיבות שאינן מענייני, אבל לא קשורות כנראה לפרשה. אחרים במחלקה אמרו שהמחלקה לא הייתה מרוצה מעבודתו, ונאמר לי אחר-כך שחשיפת הסיפור באה אחרי שהוא סולק מהמחלקה (וכתוצאה מכך נמנעה יציאתו לקצונה וכניסתו לקבע).
האם שאול שי השתמש במזכירות להקלדת חומרים שלו? ייתכן מאוד.
האם מדובר בטרוריסט נצלן מפחיד כפי שהוא מתואר בכתבה? אני בספק גדול.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:57

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר