לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-06-2008, 14:02
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
אושר שכר מינימום לחייל חובה...

כל הכבוד לחברי הכנסת הדואגים לחיילנו. נקווה שהכל יבוא בשלום וגם "נערי האוצר" יסכימו לכך ויאשרו.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.nfc.co.il/img/nfc_logo.gif]
www.nfc.co.il News First Class - חדשות מחלקה ראשונה יום רביעי 25 יוני 2008 15:01
אושר להצבעה: שכר מינימום לחיילי סדיר

מאת: איציק וולף |
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.nfc.co.il/img/envelop.gif]
| Nfc.co.il/blog/Itzik

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nfc.co.il/Thumbs/200/NFC-721019923686982.jpg]

"ראוי לצייד את המשתחררים בהון". ח"כ פרץ [צילום: פלאש 90]

ועדת העבודה של הכנסת אישרה לקריאה ראשונה הצעת חוק של ח"כ עמיר פרץ להעלאת הגמול לחיילים בשירות סדיר
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nfc.co.il/img/midBull.jpg]
הממשלה מתנגדת בשל העלויות התקציביות ורבים הסיכויים שההצעה תיפול בשלבי החקיקה הראשונים
▪ ▪ ▪
ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת אישרה לקריאה ראשונה הצעת חוק של ח"כ עמיר פרץ הקובעת מתן גמול לחיילים בשירות סדיר בגובה של עד 3,500 שקלים בחודש. זאת בניגוד לעמדת הממשלה שהתנגדה להצעה.

הצעת החוק קובעת כי בשליש האחרון של השירות הצבאי יקבל חייל בשירות סדיר גמול בסך 2,500 שקלים בכל חודש במשך תקופה של לא יותר מ-12 חודשים בסה"כ לחייל ו-8 חודשים לחיילת. תומך לחימה יזכה בתוספת של 500 ש"ח, וחייל בתפקיד לוחם יזכה בתוספת של 1,000 ש"ח בחודש.

חייל המקבל היום תשלומים שונים בשל מצב סוציאלי - ימשיך לקבל את שהיה זכאי לו ואם הסכום יהיה נמוך מסכום הגמול יקבל את ההפרש. בשנה הראשונה לאחר ביצוע החוק הזכאות תהיה רק למחצית התקופה (חייל - 6 חודשים; חיילת - 4 חודשים).

יוזם החוק, ח"כ עמיר פרץ, ציין בדיון כי מטרת החוק המוצע היא לאפשר לחייל בשירות סדיר להשתכר באופן המשקף את העובדה כי עם גיוסו הוא מעניק למדינת ישראל שלוש שנים של שירות מסור, בתקופה שבה האלטרנטיבות שמחוץ לצה"ל הולכות ומתגברות.

"כמו כן, במצב המשק כיום ראוי למדינת ישראל לצייד את המשוחרר הטרי עם הון התחלתי מספק על-מנת להתחיל את חייו האזרחיים בנקודת פתיחה טובה יותר מאשר ישנה כיום", ציין.

יו"ר ועדת העבודה והרווחה, ח"כ יצחק גלנטי, הדגיש כי גם אם יקבלו החיילים גמול חודשי גבוה בהרבה מן הגמול שהם מקבלים כיום אין זה אומר כי הצבא יהפוך לצבא של שכירים. "זהו תגמול נכון לחיילים בשירותם הצבאי שיגדיל את המוטיבציה שלהם לשרת", העריך.

כאמור, ממשלת ישראל מתנגדת להצעת החוק ורבים הסיכויים שהיא לא תעבור את הקריאה הראשונה במליאת הכנסת, משום שנדרש רוב של למעלה מ-50 חברי כנסת לאישורה בשל העלויות התקציביות הנגררות ממנה.

נוצר: 25/06/2008 | עודכן: 5/06/2008

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-06-2008, 16:15
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
צודק, אולי צריך לחוקק חוק ...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "כן ..... יש ריח של בחירות..."

...נגד אותם חברי הכנסת שרוצים להבנות ממצוקה של החלש (חייל בשרות סדיר/מילואים וכדומה)
ובמצע שלהם יכתבו שדאגו להם.
צריך לקבל רשימה של כל אותם חברי הכנסת אשר הצביעו בעד החוק ולהזכיר להם בהצבעה שניה ושלישית.
אז כמובן הם יטענו, שבגלל משמעת מפלגתית הם לא מצבעים בעד.
כולם יודעים שקריאה ראשונה לא שווה את הנייר עליו היא כתובה.

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 25-06-2008, 23:29
  oliamir oliamir אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.12.04
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "מה הבעיה ? קודם כל בחישוב שלך..."

חיים רמון העלה את ההצעה לפני כשלוש שנים
כשצה"ל הראה לוועדת חוץ וביטחון את הסכומים (כמה מילארדים טובים) הכנסת נבהלה והכניסה את ההצעה חזרה למגירה.

חוק חיילים משוחררים הוא תקציב של משרד הביטחון גם כן, אבל מדובר על כסף קטן של כמה עשרות מיליונים בודדים של שקלים, בכל מקרה אף אחד לא יודע אם התקציב הזה ישאר או יבלע לטובת מימון משכורות לחיילים, הגיונית אין שום סיבה שישאר - הראציונל מאחוריו הוא להעניק לחיילים משוחררים סכום כספי להתחלה של החיים אחרי הצבא, אם בכל מקרה יקבלו משכורות יווצר כאן כפל לא הגיוני.

ומיקי קילר - הצבא יכול להחליט מחר בבוקר לא לגייס ג'ובניקים לקריה ודומיה או לשחרר אותם מוקדם ולחסוך את העלות שלהם, הבעיה היא שיום למחרת אף אחד לא יסכים להתגייס לקרבי.
לצה"ל משתלם להחזיק עוד כמה חיילים ג'ובניקים עודפים (והמספרים הם לא 30 אחוז...זה רק נראה ככה) כדי שהקרביים לא יראו שהחברים הג'ובנקים שלהם לא עושים כלום וגם לא משרתים - ככה הם לפחות משרתים.
עד שלא ימצאו שיטה לעשות איתם משהו מועיל זה הרע ההכרחי הכי פחות נורא.

ובקשר לעלות מעביד, חיילים בחובה הם לא עובדים (אין יחסי עובד מעביד...יש הגדרה ספציפית בחוק לגבי חיילים בשירות חובה) ולא משולם עבורם מס הכנסה או מסים אחרים, אני לא יותר מדי בקיא בנושא, אבל מה שאני כן יודע הוא שזה הרבה יותר מסובך ממה שזה נראה על פניו
ישן 26-06-2008, 15:46
  mikiller mikiller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.05.07
צנחן
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "כן, קראתי. התייחסתי לתגובתו..."

אני לא אומר לבטל גיוס חובה אך אולי יש מקום לצבא מקצועי ?

כמו כן בתור אדם צעיר (22 ) שגר בהרצליה שירת כלוחם ומבין ענין.
צהל יפעל באותה מידה גם עם מחצית מכוחות המפקדה שלו ..לא צריך 7 פקידות למג'ד כמו שלא צריך באמת פ'פ משקית חינוך לכל פלוגה ומליון פקידות חרטה אחרות או אפסנאים שמשחקים סוני כל היום.

אך זה לא מטרת הדיון ..
דוגמא
שכר לוחם מרבי על פי הכתבה 3500 שקל לוחם
ושכר תומך לחימה 3000 שקל ..

כמו כן זה לא כפול 36 חודשים כמו שחשבתי בהתחלה אלה רק בשנה האחרונה של השירות כלומר ניקח לדוגמא את ישראל ישראלי לוחם .
לפני השינוי
12*708 = 8496
ואחריו
12 * 3500= 42000

תוספת לכל לוחם של 33.5 אלף שקל בשנה האחרונה ..
אפשרי ?

לדעתי כן ומגיע לבודדים שמתגיסים היום לצבא ובעיקר ללוחמים שכר בשנה האחרונה כך הם יוכלו לחסוך ללימודים/חו"ל/בית/עסק וכו'..
וזה יכול לתת מוטבציה לצעירים .....

צנחן זה לא יעבור כי פירוש החוק פחות כסף למעטפות

נערך לאחרונה ע"י mikiller בתאריך 26-06-2008 בשעה 15:54.
ישן 26-06-2008, 20:58
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי mikiller שמתחילה ב "צנחן"

שים את הפוליטיקה בצד רגע.

1. אין 7 פקידות למג"ד, ואתה לא באמת מכיר את תפקידם של כל החיילים העורפיים ותומכ"ל בצה"ל על מנת שתוכל לצאת בהצהרות גורפות.

2. מעבר מגיוס חובה לצבא מקצועי (כדוג' הצבא האמריקאי) משמעותו שינוי כל-כך קיצוני ב"ישראליות" שזה לא דבר שיקרה בעתיד הקרוב, ובוודאי לא בגלל שיקול תקציבי "פשוט".

3. התחשיבים שאתה עושה אינם רלוונטיים כי אין לך מס' נתוני בסיס (כמו מס' החיילים עליהם מדובר), ולכן אין אפשרות באמת לכמת את זה לסכומים. אני מניח שמדובר בשורה התחתונה על מיליארדים, ואין לזה שום מקור תקציבי רציני.

4. ובעיקר, אני לא מאמין שמשכורת זה מה שיעודד אנשים לשרת בצבא או להיות קרביים, וזאת משתי סיבות עיקריות -
א) מי שלא רוצה לשרת בצבא עושה זאת מסיבות עמוקות יותר מאשר משכורת (מכיוון שההשלכות הן רציניות הרבה יותר מכמה אלפי או עשרות אלפי ש"ח).
ב) כבר היום יש לקרביים המון תמריצים כספיים (תעודת לוחם, מענק שחרור, מלגות ועוד) ..... ואני עדיין לא מכיר לוחם שאמר לי שהוא בחר להיות לוחם בגלל הכסף.

ישן 26-06-2008, 23:33
  mikiller mikiller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.05.07
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "שים את הפוליטיקה בצד רגע. ..."

שים את הפוליטיקה בצד רגע.

1. אין 7 פקידות למג"ד, ואתה לא באמת מכיר את תפקידם של כל החיילים העורפיים ותומכ"ל בצה"ל על מנת שתוכל לצאת בהצהרות גורפות.

צנחן אני בטוח שבידע הרב שיש לך בתחום הצבאי אתה מודע לעובדה שאפשר לחסוך כוח אדם רב במערכת הצבאית בעיקר בגובניקים במקומות כמו קריה שבאים לצבא מתוקף גיוס חובה ולא בהכרח מתרומה למערכת .

2. מעבר מגיוס חובה לצבא מקצועי (כדוג' הצבא האמריקאי) משמעותו שינוי כל-כך קיצוני ב"ישראליות" שזה לא דבר שיקרה בעתיד הקרוב, ובוודאי לא בגלל שיקול תקציבי "פשוט".

לא אמרתי שיש צורך לעשות שינוי ולהפוך את הצבא למקצועי אבל בהחלט יש צורך לתת יותר לחיילים הלוחמים ולתומכי הלחימה בעיקר בעת השחרור 24.5 פיקדון ו8 מענק ללוחמים לא מספיק לכלום אפילו לא ללימודים ולא לחופשה בחול.

3. התחשיבים שאתה עושה אינם רלוונטיים כי אין לך מס' נתוני בסיס (כמו מס' החיילים עליהם מדובר), ולכן אין אפשרות באמת לכמת את זה לסכומים. אני מניח שמדובר בשורה התחתונה על מיליארדים, ואין לזה שום מקור תקציבי רציני.

ברור שהחישובים שלי לא רצינים
זה לא שאני רואה חשבון בכיר בצהל סתם מסכם לדעתי את העלות לחייל בודד וטוען לדעתי זה לא בשמים .
(ראה תצוגת סוף קורס טייס אפשר לקחת משם כמה מליונים שיתחלקו במאות ואפילו באלפי חיילים ?)

4. ובעיקר, אני לא מאמין שמשכורת זה מה שיעודד אנשים לשרת בצבא או להיות קרביים, וזאת משתי סיבות עיקריות -
א) מי שלא רוצה לשרת בצבא עושה זאת מסיבות עמוקות יותר מאשר משכורת (מכיוון שההשלכות הן רציניות הרבה יותר מכמה אלפי או עשרות אלפי ש"ח).

צנחן ברור שכסף זה לא הכל במערכת הצבאית ויש גם ענין של ערכים ונורמות אך כסף בהחלט מהווה תמריץ יש מ'פים ומג'דים שנשארים בצבא לא בגלל פטריוטיות אלה בגלל כסף רואים בצבא כמקצוע שמכניס מזומנים יפים מאוד שספק עם באזרחות היו מקבלים סכומים כאלה.

ב) כבר היום יש לקרביים המון תמריצים כספיים (תעודת לוחם, מענק שחרור, מלגות ועוד) ..... ואני עדיין לא מכיר לוחם שאמר לי שהוא בחר להיות לוחם בגלל הכסף.

אזרח שמתגייס לצהל במסלול לוחם/תומך לחימה לא במסלול קבע בעצם משתחרר בלי כלום ביד 8 אלף ? בקושי מספיק לנופש לטורקיה לשבועים ..
24.5 שקל ? בלחץ שנתים לימוד (באונברסטיה)
תעודת לוחם =לא שווה כלום באזרחות חוץ מכבוד
מלגות זה החברה בישראל לא המערכת הצבאית או המדינה

ישן 27-06-2008, 01:58
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי mikiller שמתחילה ב "שים את הפוליטיקה בצד רגע. ..."

כבר מאוחר אז רק שלוש נקודות :

1. החוק לא מדבר על חיילים בקבע, אז תוריד ממערכת הטענות שלך את המ"פים והמג"דים וכו'.

2. אני לא בטוח שאתה יודע, אבל כאשר אני השתחררתי לא היו לא מענק ולא פיקדון ולא בטיח, והמשכורת של חייל סדיר היתה כמדומני משהו כמו 150 ש"ח בחודש.

3. כל הדיון על כמות החיילים העורפיים, או הפיכת הצבא למקצועי וכו', פשוט לא רלוונטי (ובוודאי לא לאשכול הנוכחי) - זה פשוט דבר שלא יקרה לפחות בעשור הקרוב.
וסתם הערת אגב, מספיק עם הנסיונות לנגח את חיל האוויר בנושא המפגן וכו' - תקציב חיל היבשה לא קשור לתקציב חיל האוויר (כלומר חיסכון של מיליון מהאחד לא יעבור לרווחת השני) והלוואי שחיל היבשה היה שומר על תקציב מוקפד כמו חיל האוויר.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:21

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר