לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-02-2006, 20:14
  Maglanist Maglanist אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.03.04
תאונה באוויר: מצנח המפקד התנגש בחייל - והוא נהרג

תאונה באוויר: מצנח המפקד התנגש בחייל - והוא נהרג

תאונת אימונים טראגית: בעת אימוני צניחה בחוף ניצנים, התנגש מפקד צוות בדרגת סגן בחייל. זה ניסה לבצע תרגולת חירום ולפתוח את המצנח הרזרבי - אולם היה כבר מאוחר מדי, והוא צנח אל הקרקע. עדיין לא ברור אם מדובר בטעות אנוש או בסטייה מהוראות הבטיחות. הוקמה ועדת חקירה וכן נפתחה חקירת מצ"ח
חנן גרינברג

תאונת אימונים בצה"ל: חייל צה"ל נהרג הערב (ה') בתאונת צניחה בחוף ניצנים. מדובר בלוחם מיחידה מובחרת, שהיה עם חבריו באימון יחידתי.

במהלך הצניחה אירעה תקלה - עדיין לא ברור אם מדובר בטעות אנוש או בסטייה מהוראות הבטיחות. מפקד הצוות, קצין בדרגת סגן, התנגש באוויר בחייל, והדבר גרם ככל הנראה לפגיעה במצנח. בשלב הזה, ניסה החייל לבצע תרגולת חירום ולפתוח את המצנח הרזרבי, אולם היה כבר מאוחר מדי, והוא צנח אל הקרקע.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer2/20122005/717238/DSC_0054_wa.jpg]

האמבולנס שהוזעק לזירת האירוע. צילום: ארז כהן

כוחות מד"א וכוחות רפואה מבסיס הטירונים ניצנים הוזעקו למקום, אולם לא נותר להם אלא לקבוע את מותו של החייל.
מפקד זרוע היבשה, האלוף בני גנץ, מינה את אל"מ הראל כנפו, מפקד בית הספר לחי"ר, לעמוד בראש ועדת החקירה כדדי לבדוק את נסיבות התאונה. כמו כן הופסקו האימונים ביחידה עד הודעה חדשה. בנוסף, נפתחה חקירת מצ"ח בפרשה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-02-2006, 13:36
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי suspect שמתחילה ב "כואב הלב"

אני לא באמת חושב שיש לך מושג מה הם בדיוק עשו, בשביל לשפוט האם המוות הזה מיותר או לא.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 03-02-2006, 13:59
  כלב צייד כלב צייד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.06
יהיה זכרו ברוך , אין לדעת את אופי האימון מתוך הדיווח של התקשורת
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "תגובה..."

אל תזלזלו במפקדים , אם ממשיכים לבצע צניחות כנראה שיש בזה הגיון מבצעי.

כמו כן האמרקאים הצניחו בעירק חטיבה שלמה רק לפני שלוש שנים ב 27/03/2003 :" כוח הצנחנים הוצנח הלילה בצפון עירק. כ-1,500 לוחמים אמריקנים מהיחידה המוטסת ה-173 השתלטו על שדה התעופה הנמצא בשטח הכורדי. הם חברו לכוחות עילית מיוחדים שהגיעו למקום קודם לכן, סרקו את האזור והכינו את שדה התעופה לקליטת כוחות גדולים, בהם משוריינים ומטוסי קרב"
(מתוך : http://www.nfc.co.il/archive/001-D-...ml?tag=14-51-49

כידוע הלוגיסטיקה מכריעה מלחמות (ארה"ב מלחמה"ע השניה ) ,ולבצע איגוף עורפי לתוך שטח האויב עם חטיבה זה דבר מורכב ביותר, הצנחה היא דרך מהירה ושקטה ופעמים היא עדיפה על האופציה המוסקת( לארגן שב"ה,לאסוף מסוקים, ועוד ועוד.)

ושוב, ליבי עם המשפחה , יהיה זכרו ברוך , .

נערך לאחרונה ע"י כלב צייד בתאריך 03-02-2006 בשעה 14:01. סיבה: ניסוח
ישן 03-02-2006, 20:17
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
צניחות
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "עפ"י ערוץ 2"

בערוץ 2 ניראו בבירור הלוחמים (פנים מטושטשות) מקפלים מצנחי מזרון אדומים לתוך קיטבגים.
אלו אינם המצנחים הצרפתיים המשמשים לצניחה אוטומטית (עגולים וירוקים בתוך צ'ימידן).
מצנחים רגילים אי אפשר לנתק ואין תרגולת כזו, לפי סוג המצנח אני מניח שהצניחה עצמה התרחשה מגובה של יותר מ 1200 רגל (גובה צניחה אוטומטית) וכניראה גם הייעוד שלה.

באחת הצניחות שלי היה לי נר, שמעתי פרפור וראיתי שאני עוקף את החברים, לא הבנתי בכלל מה קרה לי, עד שהרמתי את הראש המצנח נפתח מלא ובנחיתה נחבטתי חזק בקרקע.
החברה סיפרו לי מה קרה ורק אז הבנתי ששליש מהדרך עשיתי עם מצנח 50% פתוח.

סמ"ר יוסף גודמן ז"ל - יהי זיכרו ברוך
ישן 30-03-2006, 16:39
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
מידע יש ממצאים לתחקיר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Maglanist שמתחילה ב "תאונה באוויר: מצנח המפקד התנגש בחייל - והוא נהרג"

תחקיר צה"ל: מדובר בתאונה קשה ומצערת
08:38, 30 מרץ 2006 / א' בניסן תשס"ו
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://news.fresh.co.il/icons/arutz7.gif]

השבוע הוצגו לראש המטה-הכללי, רב-אלוף דן חלוץ, מסקנות ועדת החקירה לנסיבות מותו של סמל-ראשון יוסף גודמן ז"ל, אשר נהרג בתאונת צניחה ב-2 בפברואר 2006, ד' בשבט תשס"ו.

המסקנות הוצגו לרמטכ"ל על-ידי אלוף-משנה הראל כנפו, יושב ראש צוות המומחים אשר מינה מפקד זרוע היבשה, האלוף בני גנץ, לצורך חקירת הנסיבות אשר הובילו לתאונה, וכן לבחון את הגורמים הישירים והתורמים להתרחשות התאונה. בתחקיר לקחו חלק מפקד זרוע היבשה, מפקד פיקוד המרכז, האלוף יאיר נווה, קצין חי"ר וצנחנים ראשי, תת-אלוף יוסי היימן, וגורמים פיקודיים רלוונטיים נוספים.
בפתח דבריו ציין הרמטכ"ל את איכות עבודת צוות המומחים שהוצגה בפניו. הרמטכ"ל העיר כי "מדובר בתאונה קשה כואבת ומצערת".
הרמטכ"ל אימץ את המסקנות ואת מרבית ההמלצות של וועדת החקירה. מחקירת האירוע עולה כי מדובר בכוח צנחנים, שהיה מאומן כנדרש וביצע בעבר צניחות במתווים רבים, כולל צניחות ייעודיות דומות לזו אשר במהלכה אירעה התאונה. במהלך החקירה נבחנו מסלולי ההכשרה ותהליכי העבודה, ונשללה אפשרות של רשלנות בתהליכי אימון הכוח והכנתו לצניחה.
תחקיר האירוע מעלה כי הסיבה הישירה לתאונה ולמצב המורכב אליו נקלעו הצנחנים קשורה לתחום המקצועי אישי, זאת מבלי יכולת להצביע במדויק על הגורם הישיר לטעות.
חלק מהמסקנות וההמלצות, שאינן קשורות באופן ישיר לתאונה עצמה, דורשות עיבוד ותהליך של עבודת מטה נוספת וזו תימשך בחודשים הקרובים ובסיומה תובא לעיון ואישור הרמטכ"ל.

ישן 30-03-2006, 16:51
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
מהתחקיר עולה כי הסיבה לתאונה היא טעות אנוש של גודמן ז"ל שהתנגש במהלך צניחה במפקדו
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "יש ממצאים לתחקיר"

לפי מה שהיה כתוב בידיעות אחרונות היום (עמ' 18 למעלה)
ציטוט:

מהתחקיר שערך אל"מ הראל כנפו עולה כי הסיבה לתאונה היא טעות אנוש של גודמן ז"ל שהתנגש במהלך צניחה במפקדו, סגן ע'.
צוות הלוחמים מהיחידה המיוחדת התאמת לצניחה המוכרת בשמה בצה"ל "פולו דה לידר" (Follow the leader) ובה אמורים הלוחמים לצנוח בעקבות מפקדם.
בשלב מסוים התנגש גודמן ברגליו בחופת המצנח של מפקדו והחופה הסתבכה ברגליו. גודמן שחרר בטעות את מצנחו האישי והמתין לפתיחתו של המצנח הרזרבי. תהליך הפתיחה לא התיים בשל הגובה הנמוך יחסית מהקרקע, וגודמן צנח אל מותו.
במהלך התחקיר הבהירו גורמי המקצוע כי אם סמ"ר גודמן לא היה מנתק את מצנחו האישי, השניים היו צונחים יחד, עם סיכוי גבוה לפציעתם, אך נותרים בחיים.
במהלך התחקיר נשללה אפשרות של רשלנות באימון הכוח והכנתו לצניחה. הרמטכ"ל דן חלוץ קבע כי מדובר בתאונה קשה ואימץ את מסקנות התחקיר.

נערך לאחרונה ע"י RP. בתאריך 30-03-2006 בשעה 16:56.
ישן 30-03-2006, 18:54
  -המלך- -המלך- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.01.04
מה שככה זה היה ככה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Maglanist שמתחילה ב "תאונה באוויר: מצנח המפקד התנגש בחייל - והוא נהרג"

כוחות מגלן ו 669 התאמנו על צניחה עם מצנחים נהיגים , מצנחי דראקאר , בעצם מצנחי כנף כמו אלה שמשתמשים בצניחות חופשיות

המצנחי דראקאר הרבה יותר מסוכנים ממצנחי צבר רגילים עגולים מפני שהם נהיגים ובנויים אחרת.
הנוהל ב 90 אחוז מהתקלות הוא ביצוע " קאט רזרבי" , ניתוק של החופה הראשית שגוררת פתיחה של מצנח הרזרבי . ישנו רק מצב אחד שבו אסור בשום מצב לא משנה מה לבצע קאט רזרבי , אם אתה מתחת ל 1000 רגל .

לקראת הנחיתה בגובה של בערך 200 מטר יוסף ז"ל התנגש במפק"צ שלו , בצורה של צנחן עליון \ צנחן תחתון , כאשר יוסף הוא התחתון .
בכל מצב אחר של מפגש יוסף היה צריך לבצע קאט רזרבי , אבל בגלל הגובה הנמוך אסור היה לו לבצע קאט.
בגלל המפגש 2 הצנחנים נכנסו לסחרור , מה שוגרם לירידה מיידית בגובה וכמובן ללחץ מהסיבובים המהירים של הדראקאר . עכשיו כנראה שמתוך אינסטינקט ולחץ מהסיבובים יוסף ז"ל ביצע את הפעולה הראשונה שעלתה במוחו באופן אוטומטי ... קאט ורזרבי . בגלל הגובה שכבר היה כ 70 -80 מטר הרזרבי הספיק להפתח אך לא להפרס .

במצב של מפגש מתחת לגובה 1000 רגל הצנחנים אמורים להמשיך בהנמכה ואז בנחיתה כאשר הצנחן העליון נוהג . או במידה ואחת החופות לא תקינות , כמו שקרה , יש לפתוח רזרבי בלי לבצע ניתוק של החופה הראשית !
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:04

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר