לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-06-2008, 09:38
צלמית המשתמש של מאיט חלקיקים
  מאיט חלקיקים מאיט חלקיקים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.04.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Thomasol שמתחילה ב "מעיתון ידיעות אחרונות: ..."

אני אגיד לך בדיוק למה:
במדינת ישראל במרוצת השנים, התפחה נורמה (פסולה מאוד בעיני), שכל אם עבריה רוצה שילדיה יהיו אקדמאים; עם מטומטם שכמונו, בוחר להתעלם מצרכים חשובים אחרים, מה שמביא למצב הגרוע בו אנו נמצאים כיום, בו אנשי עליה זו או אחרת מגויסים בעל כורחם ולמורת רוחם לאותם המקצועות, שעם הזמן צברו תדמית נחותה.
אי לכך ובהתאם לזאת, לא תמצא כמעט צברים ילידי הארץ, שיבחרו לשרת כנהגים בצה"ל ולהתמקצע בתחום זה.
עובדה זאת נכונה לעוד מקצועות "נחותים" אחרים, כגון טבח, מכונאים למיניהם, מסגרים וכו'.

פעם להיות נהג היה כבוד.
היום להיות אקדמאי מובטל (או אקדמאי העובד כמלצר בת"א) זה כבוד.
לך תבין.
But she died/
Just like suicide"

C. cornell/Soundgarden

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-06-2008, 11:18
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי מאיט חלקיקים שמתחילה ב "אני אגיד לך בדיוק למה: במדינת..."

אני לא חושב שיש כאן תהליך כפייה חד-צדדי (מי שלא רוצה להיות נהג צריך רק להכשל בטסט בכוונה), אלא מין עסקה דו-צדדית.

עולה חדש מתאפיין לפעמים בקושי כלכלי וכן בפער תרבותי המונע ממנו להשיג נתוני אישיות איכותיים במבחני המיון הצבאיים שנוטים להעדיף צברים. בעוד הדרך לתפקידי-יוקרה צבאיים נחסמת בפניו, ניתנת לו לפתע הזדמנות לרכוש מקצוע והכשרה שאו שאין ביכלתו לממן בעצמו (רשיון נהיגה למשל) או שיש להם פוטנציאל תעסוקתי בעתיד (שוב רשיון נהיגה וכן כמה ממקצועות הלוגיסטיקה והחימוש שנתפסים כתפקידי-זיבורית אך קיימת להם דרישה בקבע ובאזרחות).

מבחינת הצבא, אלו תפקידים שחיוני לאייש (להלן, המחסור הנוכחי בנהגים) מצד אחד, ומצד שני ניתן להתפשר בהם על מה שהצבא מגדיר כ"נתוני איכות" (אני מאוד משתדל להזהר כאן בדברי, לבל ישתמע זילזול כלשהו שאינו במקום במי שממלאים תפקידים אלו). כל גל עליה מביא איתו מספר רב של אנשים שניתן לשבץ בקלות בתפקידים הללו, ושכפי שציינתי קודם - עשוי להיות להם אינטרס לשרת בהם.

כשאין לנו הרבה עולים וכשהעולים מתערים בחברה (אם נישאר בדוגמת הנהגים, בשנות ה90 הנהיגה הצבאית הייתה "מקצוע רוסי" מובהק. היום כנראה פחות) הצבא נדרש למצוא כל מיני דרכים למשוך נהגים - ויעידו על כך הדרישות לנהגים במילואים-תנאי-קבע והסוד הגלוי שקד"צ נהיגה מוצע גם לבעלי פרופיל קרבי ונתונים שמוגדרים כנתוני איכות ויכול לשמש כדרך יציאה משירות קרבי לא רצוי.

העולים האתיופים הותיקים, על מצבם הלא-מזהיר וקליטתם הלא ממש מוצלחת (רוסי יכול להשתזף ולזייף מבטא. האתיופי נשאר שחור) עדיין מהווים ככל הנראה מאגר גיוס לתפקידי נהיגה מהסיבות שציינתי קודם לכן, ומכאן האחוז הגבוה שלהם יחסית בקהילת הנהגים הצבאיים.
ישן 28-06-2008, 13:34
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "אין עולים - אין נהגים"

הייתי מ"כ במחזור טירונות של תומכי לחימה (טירונות 02) ב2002, החיילים היו מיועדים לבסיסי חיל השריון (ביסל"ש ושיזפון).
כשהשליש של שיזפון הגיע לקראת סוף הטירונות, התברר שיש רק שני תפקידים פתוחים לנהגים - וזה היה התפקיד המבוקש ביותר בקרב הטירונים (חוץ מתפקיד המציל בביסל"ש).
בתפקיד זכו (וזאת באמת היתה זכייה יחסית לתפקידים האחרים בהם זכו שאר הטירונים שהיו בעייתיים בלשון המעטה ורק באותו יום הבנתי את כוחו של קצין השלישות) שני החיילים הטובים ביותר במחלקה שאכן היו מעוניינים בתפקיד - ובמקרה היו גם עולים חדשים.

התפקיד השני הכי מבוקש היה טבח - ובו זכו חיילים עם ת"ש מתאים.

"מאיט חלקיקים": אולי עבורך, תפקיד נהג נראה נחות ועבור לא מעט צעירים בארץ, לצאת מהצבא עם רשיון + שלוש שנות נסיון כנהג תובלה שווה הרבה מאד.

לגבי "היום להיות אקדמאי מובטל (או אקדמאי העובד כמלצר בת"א) זה כבוד" - נשמע כמו קישקוש של ילד בחופש הגדול..
ישן 30-06-2008, 23:05
צלמית המשתמש של מאיט חלקיקים
  מאיט חלקיקים מאיט חלקיקים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.04.05
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "הייתי מ"כ במחזור טירונות של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NimDod
"מאיט חלקיקים": אולי עבורך, תפקיד נהג נראה נחות ועבור לא מעט צעירים בארץ, לצאת מהצבא עם רשיון + שלוש שנות נסיון כנהג תובלה שווה הרבה מאד.

לגבי "היום להיות אקדמאי מובטל (או אקדמאי העובד כמלצר בת"א) זה כבוד" - נשמע כמו קישקוש של ילד בחופש הגדול..

שלוש שנים נהג רכב קל בצבא, וכיום נהג באגד.
יליד הארץ, בן 28 עם נתונים להיות אקדמאי.
אוהב את הנהיגה מאוד, ומאוד אוהב את ארץ ישראל על נופיה המרהיבים;
כחלק בלתי נפרד משירותי הצבאי ומשירותי באגד כיום, הגעתי להרבה פינות בארץ, שלולא מקצוע הנהיגה, לא הייתי מודע בכלל לקיומם.

יודע להעריך את חשיבות המקצוע, ואת יכולותיו של נהג לחרוץ גורלות.
בחרתי בנהיגה בגלל אהבתי למקצוע, למרות כל התהיות של הסובבים אותי, ושלל לחצים ללימודים אקדמאים מצד אנשים שמודעים ליכולותיי ולנתוניי.
But she died/
Just like suicide"

C. cornell/Soundgarden

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:54

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר