לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-03-2008, 13:49
צלמית המשתמש של Daniel310RO
  Daniel310RO Daniel310RO אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.11.03
צילום סכין + לחץ אויר, קטלני קצת יותר

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

מסתבר שעדיין יש חידושים בתחום הסכינים, על אף הדורות שעברו מאז שהראשון יוצר.
מעבר ללהב המוכר, הסכין מצויד במיכל אויר(או כל גז אחר) דחוס שברגע תיפעולו יורה סילון אויר בלחץ לתוך פצע הדקירה הפתוח - דבר שגורם נזק מסיבי נוסף לאיברים ולרקמות. לדברי המפתח Gregory Rondinone, עיקר התועלת תבוא לידי ביטוי בשימוש תת-מיימי - מעבר להגנה עצמית לצוללנים ע"י הדקירה הבסיסית, האויר הדחוס יגרום לחיה הנפגעת לצוף ולהתרחק.

משהו בסגנון נמצא בשימוש חיל הים האמריקאי כבר משנות ה-70: חץ חלול שמזריק פחמן-דו-חמצני לכריש העוין ובכך פוגע בכושר הציפה שלו(buoyancy) וגורם לו לחדול מלתקוף. מתיעוד השימוש בחץ, בעת אימון אסטרונאוטים במים שורצים כרישים ניכרת הפגיעה הקטלנית מתחת למים: "בטן הכריש החלה להתנפח, והמעיים נדחפו החוצה דרך הפה".

http://blog.wired.com/defense/2008/...pressed-ga.html
http://dvice.com/archives/2008/03/menacing_compre.php
http://patft.uspto.gov/netacgi/nph-...RS=PN/7,331,108 (פטנט רשום)
Samsung 840 Pro 256GB, Dell 2408WFP
Seasonic G650, Fractal Design Define R5

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-03-2008, 16:18
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "מיני חידה בקונוטציה היסטורית"

במרכז הCINQUEDEA יש חריץ (תלם). החריץ נועד במקור למטרת הפחתת משקל של המיני חרב הרחבה והכבדה הזאת, אך הסתבר שהוא יעיל גם לטובת שיחרור אוויר בזמן הנעיצה מה שמשפר את עומק החדירה שלו ואת הקטלניות.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.myarmoury.com/talk/download.php?id=222]
רעיון החריץ הועתק מאז להרבה מאד פגיונות מודרניים.
אגב, יש פגינות כאלו מרובי חריצים, שוב למטרת הפחתת משקל ודקורציה:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.deepeeka.co.in/pcat-gifs/products-large1/ah4110-1.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.lutel.cz/obrazky/10043.jpg]

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 17-03-2008 בשעה 16:25.
ישן 17-03-2008, 17:23
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
והתשובה הנכונה........
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי broadaxe שמתחילה ב "ברשותך, אנסה להפריך אגדה"

אכן נכון אמרתם בקשר לאגדת החריץ כ- BLOOD CHANEL.
ה- CINQUEDEA הוא במקור פיגיון של מרצחים. כדי להיות יעיל, אתה תוקף מן האגף או מאחור את הקרבן, ושואף לחסלו מהר ובשקט ככל האפשר. נעיצת פיגיון ישר ללב במצב כזה קשה ולא בטוחה. דרך יותר טובה היא לנעוץ את הלהב בין הצלעות. זה אמנם לא הורג מיד, אך אם אתה מסובב את הפגיון, אתה מכניס בבת אחת אוויר אל בית החזה, וזה גורם לתמט של הריאה (חזה אוויר), ובמצב כזה קשה לצעוק. מכאן - קל יותר לסיים את המלאכה. כדי לעשות את הפעולה יעילה יותר הומצא הפגיון הזה, בעל הלהב הרחב במיוחד (השם נובע מן הרוחב = חמש אצבעות). לימים קבל הפיגיון גם תפקיד טקסי וגדל במימדיו וקבל לפעמים קישוטים מפוארים.
הקשר לסכין הנ"ל ברור - גם הוא בנוי להחדיר אוויר לקרבן.
ישן 17-03-2008, 17:46
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "והתשובה הנכונה........"

חיסול באמצעות פגיון- אם אתה כבר מצליח להגיע אל המותקף מאחור עדיף לנעוץ את הפגיון בנקודה ספציפית בצוואר שהחדירה שלו תקטע את מיתרי הקול ותשסף את הקנה. אח"כ אפשר להמשיך בדקירות בשקט.
הרבה יותר יעיל מנעיצה בחזה.
מוות מדקירה בודדת בחזה (גם אם היא רחבה מאד) עלול לארוך למעלה מחמש דקות. אם לא ניקבת את הריאה ויצרת רק חזה אוויר בואקום הרווחת. אך אם יצרת נקב בריאה עלולים להיווצר ציפצופים מאד לא נעימים והקורבן עוד יוכל לצעוק.
מה גם שהחזה עלול להיות ממוגן.
מוות משיסוף הקנה סביר להניח שיתחולל תוך כשתיים שלוש דקות. אם הצלחת לחתוך גם את שני העורקים הצידיים בצוואר הרי שתזכה שהקורבן יאבד הכרה תוך פחות מדקה ואחרי דקה נוספת כבר יהיה מת.

ישן 17-03-2008, 20:21
  broadaxe broadaxe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.07
אני חושש שאתה מערבב מין בשאינו מינו
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "והתשובה הנכונה........"

הסיפור יפה אבל לא נכון. הצ'ינקואדיאה היה פגיון במימדים משתנים - עד לגודל של חרב והיה נפוץ כאמצעי להגנה עצמית וסמל סטטוס של הבורז'ואה אך ורק באיטליה בין השנים 1550-1450 פחות או יותר. לחלק מהלהבים לא היו כלל שקעים. אורך הלהב המינימלי הידוע הוא 8", לא בדיוק נוח להסתרה. עפ"ר הצ'ינקואדיאה נישאה תלויה מחגורה במאוזן לרוחב הגב. למרות שהחלק הקדמי נוח לנעיצה הרי שהמבנה הכללי של משולש בעל בסיס רחב מקשה על פעולת הדקירה, קל וחומר על החדרה מתחת לכלוב הצלעות. הפגיון הפופולרי להתנקשויות ששמו הפך לשם נרדף לרצח ולחיסול חשבונות גם במאה ה-21 היה הסטילטו, שלהבו היה לרוב בחתך משולש. דקירה מלהב כזה חודרת עמוק מאד במאמץ קל, גם דרך שכבות ביגוד ומשאירה חלל שלא נסגר בקלות ומכניס אוויר פנימה. עקב כך הסטילטו היה חביב גם על נשים. תקנות "פוליטיקלי קורקט" של הרנסאנס ולאחריו אסרו נשיאת סטילטו במקומות וזמנים שונים, למשל בצרפת בעקבות רצח המלך אנרי הרביעי בשנת 1610.
ישן 18-03-2008, 04:12
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

מכל מלמדי השכלתי
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי broadaxe שמתחילה ב "אני חושש שאתה מערבב מין בשאינו מינו"

בכל זאת, אם יורשה לי:
  • חזה אויר, מכל הסוגים - ראיתי מספיק. צפצופים לא נעימים במצב של נקב בריאה - לא במיוחד. אם זה נקב קטן, ללא חדירה של בית החזה, אז נוצר TENSION PNEUMOTHORAX יחסית באיטיות, והנפגע יכול לצעוק. במקרה של דקירה בבית החזה, החלק העיקרי של האוויר החודר הוא מבחוץ, ותמט הריאה הוא מיידי. התוצאה - קוצר נשימה קיצוני מיידי. קשה מאד לצעוק במצב כזה.
  • אני בטוח שיש כאן מומחים אמיתיים לנשק קר, אך מצאתי בספרים רבים את אותו התיאור ביחס ללהבים רחבים, וליתרון שלהם ביצירת חזה אוויר.
  • נכון אמרתם - יש דרכים יותר יעילות לחיסול מאשר סכין בין הצלעות, וישנם עוד הרבה מאד להבים שונים שפותחו בזמנים ומקומות שונים לצורך זה.
  • חיסרון אחד בחיתוך הצוואר הוא בכמות הדם הגדולה הניתזת.
  • אפשר גם להזכיר שמי שמיומן יכול גם לחסל מאחור ע"י דקירה מכוונת לעורק הכליה, או לאב העורקים הבטני. תוארו גם חיסולים ע"י דקירה של העורק הראשי במפסעה - איזור שכרגיל פחות ממוגן.
ישן 18-03-2008, 06:38
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "מכל מלמדי השכלתי"

דיברתי על דקירה של קנה הנשימה.
טעיתי כשדיברתי על שיסוף העורקים בצוואר. אחרי דקירה של הקנה עדיף לחנוק את העורקים הללו.
אני לא מאמין שאנחנו מקיימים את הדיון הזה
אני זוכר איך הדגמתי לחניכים שלי כיצד אני חונק "דמית" את אחד מהם בלי להפיל הרבה לחץ ותך כדי שחיה נעימה וגורם לו להתעלף.

ישן 18-03-2008, 06:55
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

סטינו, אבל...
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "דיברתי על דקירה של קנה..."

סטינו קצת מן הנושא, אבל אני חייב להעמיד דברים על דיוקם, ברשותך.

ראשית: לחץ ו/או חבלה ישירה (שבירה או דקירה) של תיבת הקול תגרום לניטרול מיידי של הנפגע, ובהמשך אף לחנק,אך דקירה בקנה - לא. ביצעתי מספיק פתיחות קנה כדי להעיד מכלי ראשון שזה כך.
לחץ ולו מתון על עורקי התרדמה (ומכאן שמם של הקרוטידים) יכול לגרום לאבדן הכרה תוך שניות. אגב - התיאור המוקדם ביותר של טכניקה זו נמצאה בקטע כתוב בכתב היתדות מבבל, מן המאה החמישית לפני הספירה, המתאר שיטה להרדים נער לפני ביצוע ברית מילה או סרוס!

אם לחזור לשיטות הרג - אם אתה רוצה בכלל להתעסק באיזור הצוואר, אזי - או דקירה עמוקה בבסיס הצוואר במטרה לפגוע בכלי הדם הגדולים שבבית החזה העליון, או חיתוך לרוחב, עמוק ורחב ככל שאפשר, כדי לפגוע בשני עורקי הצוואר.

אישית - אני מעדיף דיפלומטיה שקטה.........
ישן 19-07-2008, 22:56
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
למבוגרים בלבד לכל המלעיזים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Daniel310RO שמתחילה ב "סכין + לחץ אויר, קטלני קצת יותר"

לכל המלעיזים-

למה לא שומעים תגובות כאלה כשמדובר על חידושים בתחום הנק"ל או הרכב?! גם הם כלים שנגישים לכולם, גם הם כלים שבידיים לא נכונות הורגות חפים מפשע.

מה הם שונים מסכינים? נכון, ישנם ילדים קטנים שהולכים עם סכיני פרפר כי הם מאגניבים ואז הם דוקרים בשביל הכבוד. אלה אותם זאטוטים שגוזלים חיים כשהם חוצים רמזור אדום בשיכרות באימפרזה טורבו עם הספויילר והאגזוז לחץ שלהם.

אז למה להיטפל לסכינים?
תחום לגיטימי לחלוטין, מעניין וחשוב.

ח"ח על הידיעה, ממני לפחות.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 20-07-2008, 08:16
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "בינינו-כל מי שרוצה יכול לרכוש..."

יש דברים שהציבור לא יעמוד באיסור מכירתם.
אף אחד לא יאסור מכירה חופשית של מכוניות בגלל שאפשר לרצוח איתן (למרות שהנהיגה בהן כן מוגבלת לגיל מסויים), אף אחד גם לא יאסור מכירה של סכיני לחם או אפילו של בלוקים איטונג רק בגלל שמי שבאמת רוצה יכול לרצוח איתם.
אבל כלי שייחודו בקטלניותו כן צריך להיות בפיקוח, ולהימכר אך ורק למי שהחוק יגדיר שהוא אדם אחראי.
אני לא אומר שצריך לאסור בצורה גורפת מכירה של סכיני לחימה, צלילה או אספנות. אבל כן צריך לפקח על זה כך שלא כל ילד בן 14 או אדם שהשתחרר לפני חצי שעה מהמחלקה הפסיכיאטרית של השב"ס בשער מנשה יוכלו להכנס לחנות מכשירי כתיבה ולקנות אחד. וזה כרגע המצב.
ישן 25-07-2008, 07:47
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אין ספק שצריך פיקוח. אבל..."

מצד אחד "כמעט בלתי אפשרי" לרכוש נשק חם במדינת ישראל - ומצד שני באירועים האחרונים היו נוכחים אזרחים בעלי נשק חם שהיו גם אחראים וגם מספיק מיומנים בתפעול שלו כדי לא לפגוע בעוברים ושבים.
אם היה יותר נשק חם בידי אזרחים, אני משער שבאירוע הראשון הבחור ושוטר המג"ב שטיפסו על הטרקטור היו נפגעים מאש "ידידותית" מרוב כדורים שהיו עפים ברחוב.
אז לדעתי האיזון בין הקושי להשגת נשק לבין כמות כלי הנשק שנמצאים בידי הציבור הוא סביר.

ובאשר להשגה של נשק חם על ידי גורמים פליליים - אמנם לצערנו כיום הם משיגים נשק חם, אבל גם להם זה לא פשוט ולא זול. אם נשק חם היה כל כך קל להשגה אז לא רק עבריינים "בכירים" היו מסתובבים איתו אלא כל קטטה של שתי חבורות ערסים בני 17 לא הייתה נגמרת בהרוג דקירה אחד וכמה פצועים קל אלא בעשרה הרוגים, ו-drive-by shooting היה הופך לפתרון נפוץ לבעיית הכבוד של התרנגולים האלו, שכרגע נפתרת בלהזמין אחד את השני ללכת מכות.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:37

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר